Kuo nustebins „Fintech Inn 2019“?

Publikuota: 2019-11-21

Lapkričio 27–28 d. Vilniuje ketvirtus metus iš eilės vyks didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse finansinių technologijų konferencija „Fintech Inn“. Ji pritraukia pasaulio „fintech“ įmones, investuotojus ir besidominčius naujausiomis finansinėmis technologijomis. Karščiausias „fintech“ tendencijas renginyje pristatys daugiau kaip 100 pranešėjų, planuojama sulaukti daugiau kaip 3.000 dalyvių, atstovaujančių per 500 pasaulio įmonių.

Skaitmeninimo srityje Lietuva yra viena labiausiai pažengusių šalių – daugiau nei 90% viešųjų paslaugų galima atlikti internetu, o elektroninės valdžios paslaugomis naudojasi daugiau kaip 80% piliečių. Siekiant imtis lyderystės skaitmeninimo srityje ir skatinti finansinių technologijų („fintech“) plėtrą, Vilniuje lapkričio 27–28 d. organizuojama didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse konferencija „Fintech Inn“, kurioje bus pristatoma skaitmeninimo svarba ir iššūkiai, finansinių technologijų naujovės ir galimybės.

Lietuvos siekis – skaitmeninimo lyderė

„Lietuva jau žinoma kaip pažangi skaitmeninių sprendimų valstybė – mūsų sukurtos skaitmeninės inovacijos pristatomos kitoms šalims, taip pat vieni pirmųjų parengėme Dirbtinio intelekto strategiją ir esame antri ES pagal mokėjimų mastą ir elektroninių pinigų įstaigų skaičių Lietuvoje. Vis tik dar turime atlikti nemažai namų darbų, kad taptume lyderiaujančia skaitmenine valstybe, kurios pagrindas, – atvirų duomenų platforma, sudaranti galimybes kurti skaitmenines paslaugas valdžios institucijoms, verslui ir visuomenei. Ši sritis turi didelį potencialą augti ir ją vystant galima sugeneruoti didesnę dalį šalies BVP“, – sako Elijus Čivilis, ekonomikos ir inovacijų viceministras.

Anot jo, kad galėtume konkuruoti globaliu mastu, svarbu užtikrinti IT specialistų poreikį, skatinti skaitmeninę valstybės integraciją bei verslą operatyviau prisitaikyti prie kintančios skaitmeninės aplinkos. Apie inovatyvius technologijų sprendimus, kurie galėtų turėti naudą šalies ekonomikai, bus kalbama ir konferencijoje „Fintech Inn“.

nuotrauka::1left

Joje išgirsime „fintech“ rinkos lyderių pranešimus, pvz., draudimo technologijų („insurtech“) žvaigždės italo Matteo Carbone, „nanopay Corporation“, į kurią vienas iš garsiausių Volstryto bankų „Goldman Sachs“ investavo daugiau kaip 10 mln. USD, vadovo kanadiečio Laurence Cooke, „fintech“ startuolio „Raisin“, įsigijusio „MHB Bank“ banką Vokietijoje, įkūrėjo vokiečio Tamaz Georgadze, trijuose žemynuose veikiančios „blockchain“ pagrindu sukurtos mokėjimų platformos „Wirex“ įkūrėjo Pavel Matveev, „fintech“ startuolių „TransferWise“ ir „N26“ vadovus.

Šiais metais konferencijoje didelis dėmesys skiriamas tarptautiniams pinigų pervedimams, rizikų valdymui, skaitmeninei tapatybei, skaitmeninėms valiutoms, „blockchain“ technologijų pritaikymui, alternatyviam finansavimui, draudimo technologijoms, bankų skaitmenizavimui, kibernetiniam saugumui bei naujausiems techninės ir programinės įrangos sprendimams „fintech“ srityje.

Europoje žinomas „fintech“ centras

„Konferencija vyksta Vilniuje, nes mūsų šalies sostinė jau žinoma kaip viena iš Europos „fintech“ centrų. Vilnius palankus „fintech“ startuoliams kurtis, nes kokybės ir kainos santykis yra vienas geriausių Europoje, – pasakoja Vaiva Amulė, „Fintech LT“ projekto vadovė. – Lietuvos banko sukurta „CentroLink“ sistema, suteikianti „fintech“ įmonėms prieigą prie SEPA, reguliacinės smėlio dėžės, greitas licencijavimas – tik kelios priežastys, kodėl būtent Vilniuje pastaraisiais metais kuriasi vis daugiau „fintech“ įmonių. Šiemet konferencija organizuojama „Fintech LT“ projekto ribose, kurį vykdo MITA. Nors tiksliau sakyti, kad konferenciją organizuoja valstybė, – juk vienas lauke ne karys.“

nuotrauka::2 right

Suorganizuoti tokio lygio konferenciją reikia išskirtinių žinių „fintech“ srityje, todėl naujai suformuotai komandai labai vertinga ankstesnių tokių konferencijų organizatorių Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir „Investuok Lietuvoje“ patirtis.

„Su šiomis institucijomis glaudžiai bendradarbiaujame, nes jos yra „fintech“ politikos formuotojos, todėl padeda formuojant turinį, kviečiant pranešėjus. Prie konferencijos prisideda ir kitos institucijos – Prezidentūra, Ekonomikos ir inovacijų bei Užsienio reikalų ministerijų, ,.Go Vilnius“ vadovai ir specialistai. Būtina paminėti ir „fintech“ ekosistemos dalyvius, kurie taip pat padeda formuojant konferencijos turinį, pritraukia pranešėjus ir užsienio dalyvius, viešina renginį. Džiugina, kad visos institucijos ir ekosistema susivienijo siekiant bendro tikslo, nes be visų pagalbos renginys nebūtų tokio masto ir kokybės“, – teigia MITA atstovė.

Konferencijos tikslai

Ketvirtoji „Fintech Inn“ konferencija išskirtinė ypač aukšto lygio pranešėjais. Tai įrodo, kad Lietuva jau yra „fintech“ centras, į kurį nori atvykti ir žinomos „fintech“ įmonės.

Pagrindinis konferencijos tikslas – populiarinti finansines technologijas. Taip pat siekiama, kad į konferenciją atvyktų įmonės, kurios potencialiai galėtų įsikurti Lietuvoje. „Fintech“ savaitės metu vyks konferenciją papildantys renginiai: „Fintech Inn Networking Party“, kurį finansuoja „GO Vilnius“, „Global Blockchain Roundtable“, kurį organizuoja „blockchain“ centrai iš Vilniaus, Dubajaus, Šanchajaus, Sidnėjaus ir Melburno; „Global Fintech Forum“, „Fintech City Tour“ ir „Vilnius City tour“ – verslo delegacijoms ir kitiems užsienio svečiams.

Konferencijoje bus sudarytos modernios sąlygos verslui megzti naujas pažintis. Tam siūloma naudotis „B2Match“ programėle, kuri įgalina organizuoti susitikimus su asmenimis, kurie yra reitinguojami algoritmu parenkant kiekvienam naudingiausius, įdomiausius. Pasinaudojus „B2Match“ programėle galima megzti santykius su potencialiais klientais ar verslo partneriais .

Dar vienas konferencijos išskirtinumas – jos metu vyks „fintech“ paroda.

„Nors tai įprasta, bet norint dalyvauti tokio lygio konferencijose ar parodose paprastai reikia susimokėti ne vieną tūkstantį už vietą. „Fintech Inn“ išskirtinumas – parodoje dalyvaujančios įmonės nemoka už plotą ir stendą, – pasakoja V. Amulė. – Kitaip sakant, konferencija neturi rėmėjų, nebuvo galima nusipirkti laiko pranešimui, geresnės vietos parodoje – tai leidžia užtikrinti aukštos kokybės turinį ir eliminuoti reklamą. Be to, konferencija yra nemokama –tai ją daro išskirtinę, neturinčia analogų pasaulyje.“

Šalia konferencijos Lietuvos bankas ir Finansų ministerija organizuoja 17+1 „fintech“ forumą, į kurį atvyksta Centrinės bei Rytų Europos šalių ir Kinijos finansų ministrai, centrinių bankų vadovai, todėl iš šių šalių turėsime aukščiausio rango verslo delegacijas, pvz., iš Kinijos atvyksta net keturios delegacijos. Verslui, kuris turi tikslų plėstis ar bendradarbiauti su Kinija, „Fintech Inn“ yra išskirtinė galimybė.

Į Lietuvą taip pat atvyksta Brazilijos, kuri dabar vertinama kaip viena iš plėtrai rekomenduojamų šalių, delegacija.

Ką sužinosime konferencijoje?

„Pirmiausiai dalyviai sužinos apie naujausias „fintech“ tendencijas globaliu mastu, kaip tai keičia visuomenę, kada ir ar tokie „fintech“ startuoliai, pvz., kaip „Revolut“, bus pelningi, kaip vertinti ir valdyti „fintech“, kaip „nulaužiamos“ didžiosios kriptovaliutų prekybos platformos ir kokiu būdu pinigai grąžinami vartotojui, kokia kriptovaliutų ateitis, kaip, kur ir kodėl naudojama „blockchain“ technologija, ar artima ateitis be kortelių ir grynųjų – kiekvienas ras sau artimą ir aktualią temą“, – konferencijos temas vardija MITA projekto vadovė V. Amulė.

Renginio salės yra suskirstytos pagal tikslines auditorijas. Pagrindinė scena skirta visiems – ir besidomintiems finansinėmis technologijomis, ir pačios ekosistemos dalyviams.

„Invest Lab“ salė skirta startuoliams, kurie dar tik ieško investicijų, kuria produktą. Pirmą dieną čia vyks startuolių „pitchai“, investuotojai dalinsis patarimais verslo vystymo klausimais, bus paliesta moterų šioje industrijoje tema. Antrą dieną šioje salėje bus kalbama apie alternatyvų finansavimą.

„Tech Corner“ salė skirta techninei informacijai, čia rinksis programuotojai, dirbantys prie apsaugos klausimų, „blockchain“ ir kriptovaliutų ekspertai bei gerbėjai. Antrą dieną šioje salėje bus „Insurtech Corner“, kur bus kalbama apie draudimo technologijas, plėtrą, naudą visuomenei, iššūkius ir pan. Čia pagrindinė auditorija, matyt, bus draudimo industrijos atstovai.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kaip pamatyti IT progresyvumą galutinių naudotojų akimis? Verslo tribūna 2

Nors iš pirmo žvilgsnio šis klausimas nepernelyg susijęs su technologijomis ir juolab IT infrastruktūra, vis...

2019.11.25
Seimas parlamentarams iš „Telios“ nupirko 180 „prekybos terminalų“ Premium 4

Beveik tris Seimo kadencijas atlaikiusius posėdžių salės „IBM ThinkPad X60“ kompiuterius „Telia“, kuri...

Paslaugos
2019.11.22
„Agaras“ gamybos atliekas paverčia šiluma ir elektra Verslo tribūna

Pasaulyje vykstant diskusijoms dėl klimato kaitos ir aplinkos tausojimo UAB „Agaras“, siekdama mažinti įmonės...

Išmani Lietuva
2019.11.21
Biurų darbuotojus sportuoti skatinantis „OnePass“ pritraukė 160.000 Eur investiciją 1

Viena narystė – visi sporto klubai. Tokią idėją siekiantis įgyvendinti startuolis „OnePass“ (UAB „Sporto...

Paslaugos
2019.11.21
Lietuvos lazerių įmonės žengia gilyn į pramonės sektorių Premium 2

Pastarosiomis dienomis kelios Lietuvos lazerių bendrovės pranešė apie bebaigiamus pramoninių inovacijų...

Technologijos
2019.11.21
Kuo nustebins „Fintech Inn 2019“? Verslo tribūna 3

Lapkričio 27–28 d. Vilniuje ketvirtus metus iš eilės vyks didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse...

Išmani Lietuva
2019.11.21
VU bendradarbiauja su Izraelio įmone dėstant kibernetinę saugą

Vilniaus universitetas (VU), bendradarbiaudamas su Izraelio kibernetinio saugumo bendrove „Check Point“,...

Paslaugos
2019.11.20
Apžvalga: Lietuvos startuolių ekosistema auga sparčiau už latvių ir estų

Tarp 3 Baltijos šalių Lietuvoje rizikos kapitalo investicijų augimas yra didžiausias – Estiją lenkiame 47%, o...

Paslaugos
2019.11.20
Į kokias „Office 365“ programas pataria atkreipti dėmesį IT sprendimų kūrėjai? Verslo tribūna

Dalis aplikacijų, įeinančių į „Microsoft Office 365“ paslaugas, gerai pažįstamos iš klasikinės darbo vietos...

Išmani Lietuva
2019.11.20
„Proptech“ startuolis iš „70Ventures“ pritraukė 300.000 Eur investiciją  2

Lietuvoje įkurtas nekilnojamojo turto technologijų (angl. property technology, proptech) startuolis „uNTu“...

Statyba ir NT
2019.11.19
„Debesys“ ir valstybė: JEDI kontrakto patirtis Verslo tribūna

Prieš metus, pirmą kartą rašydamas apie jau tuomet garsiai aptarinėjamus JAV Gynybos departamento (Pentagono)...

Išmani Lietuva
2019.11.18
Klasteriai: nuo nacionalinio link tarptautinio bendradarbiavimo Verslo tribūna

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 50 klasterių, o  Europos klasterių analizės sekretoriatas (ESCA)...

Išmani Lietuva
2019.11.15
Papildytosios realybės akiniai grįžta, bet tik į verslo sektorių Premium

Kartu su pirma „Google Glass“ versija prieš keletą metų vos nenumirusi papildytosios realybės akinių...

Technologijos
2019.11.14
Brolių Steponavičių spektroskopų gamybos „Sprana“ pritraukė 0,6 mln. investiciją Premium

Rizikos kapitalo fondas „Iron Wolf Capital“ investavo 570.000 Eur į brolių Mindaugo ir Raimundo Steponavičių...

Technologijos
2019.11.14
„Altechna R&D“ vairą iš Alfredo Šlekio perima Martynas Mažeika

Lazerių bendrovė „Altechna R&D“, veikianti su prekės ženklu „Workshop of Photonics“, turi naują vadovą.

Paslaugos
2019.11.11
Aviacijos technologijų išradimai sudomino ir kariuomenę, ir verslą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) mokslininkai,...

Technologijos
2019.11.11
„Baltic Amadeus“ trijų ketvirčių rezultatai žada rekordines metų pajamas 1

Per tris šių metų ketvirčius IT sprendimų bendrovės „Baltic Amadeus“ pajamos perkopė 8 mln. Eur ir buvo 80%...

Paslaugos
2019.11.11
„SAI Global“ atidaro Kompetencijų centrą Vilniuje

Tarptautinė integruotus rizikos valdymo sprendimus ir turto valdymo paslaugas teikianti kompanija „SAI...

Paslaugos
2019.11.11
Dr. G. Buračas: dirbtinio intelekto nereikia bijoti  Premium

Daktaras Giedrius Buračas gyvena ir dirba Jungtinėse Valstijose. Jis vadovauja JAV gynybos departamento...

Verslo klasė
2019.11.10
Moterys „fintech“ labirintuose: iššūkiai ir perspektyvos Verslo tribūna

Finansinių technologijų sektorius – pasaulyje sparčiai auganti verslo niša, kasmet pritraukianti gausias...

Išmani Lietuva
2019.11.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau