Kuo nustebins „Fintech Inn 2019“?

Publikuota: 2019-11-21

Lapkričio 27–28 d. Vilniuje ketvirtus metus iš eilės vyks didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse finansinių technologijų konferencija „Fintech Inn“. Ji pritraukia pasaulio „fintech“ įmones, investuotojus ir besidominčius naujausiomis finansinėmis technologijomis. Karščiausias „fintech“ tendencijas renginyje pristatys daugiau kaip 100 pranešėjų, planuojama sulaukti daugiau kaip 3.000 dalyvių, atstovaujančių per 500 pasaulio įmonių.

Skaitmeninimo srityje Lietuva yra viena labiausiai pažengusių šalių – daugiau nei 90% viešųjų paslaugų galima atlikti internetu, o elektroninės valdžios paslaugomis naudojasi daugiau kaip 80% piliečių. Siekiant imtis lyderystės skaitmeninimo srityje ir skatinti finansinių technologijų („fintech“) plėtrą, Vilniuje lapkričio 27–28 d. organizuojama didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse konferencija „Fintech Inn“, kurioje bus pristatoma skaitmeninimo svarba ir iššūkiai, finansinių technologijų naujovės ir galimybės.

Lietuvos siekis – skaitmeninimo lyderė

„Lietuva jau žinoma kaip pažangi skaitmeninių sprendimų valstybė – mūsų sukurtos skaitmeninės inovacijos pristatomos kitoms šalims, taip pat vieni pirmųjų parengėme Dirbtinio intelekto strategiją ir esame antri ES pagal mokėjimų mastą ir elektroninių pinigų įstaigų skaičių Lietuvoje. Vis tik dar turime atlikti nemažai namų darbų, kad taptume lyderiaujančia skaitmenine valstybe, kurios pagrindas, – atvirų duomenų platforma, sudaranti galimybes kurti skaitmenines paslaugas valdžios institucijoms, verslui ir visuomenei. Ši sritis turi didelį potencialą augti ir ją vystant galima sugeneruoti didesnę dalį šalies BVP“, – sako Elijus Čivilis, ekonomikos ir inovacijų viceministras.

Anot jo, kad galėtume konkuruoti globaliu mastu, svarbu užtikrinti IT specialistų poreikį, skatinti skaitmeninę valstybės integraciją bei verslą operatyviau prisitaikyti prie kintančios skaitmeninės aplinkos. Apie inovatyvius technologijų sprendimus, kurie galėtų turėti naudą šalies ekonomikai, bus kalbama ir konferencijoje „Fintech Inn“.

nuotrauka::1left

Joje išgirsime „fintech“ rinkos lyderių pranešimus, pvz., draudimo technologijų („insurtech“) žvaigždės italo Matteo Carbone, „nanopay Corporation“, į kurią vienas iš garsiausių Volstryto bankų „Goldman Sachs“ investavo daugiau kaip 10 mln. USD, vadovo kanadiečio Laurence Cooke, „fintech“ startuolio „Raisin“, įsigijusio „MHB Bank“ banką Vokietijoje, įkūrėjo vokiečio Tamaz Georgadze, trijuose žemynuose veikiančios „blockchain“ pagrindu sukurtos mokėjimų platformos „Wirex“ įkūrėjo Pavel Matveev, „fintech“ startuolių „TransferWise“ ir „N26“ vadovus.

Šiais metais konferencijoje didelis dėmesys skiriamas tarptautiniams pinigų pervedimams, rizikų valdymui, skaitmeninei tapatybei, skaitmeninėms valiutoms, „blockchain“ technologijų pritaikymui, alternatyviam finansavimui, draudimo technologijoms, bankų skaitmenizavimui, kibernetiniam saugumui bei naujausiems techninės ir programinės įrangos sprendimams „fintech“ srityje.

Europoje žinomas „fintech“ centras

„Konferencija vyksta Vilniuje, nes mūsų šalies sostinė jau žinoma kaip viena iš Europos „fintech“ centrų. Vilnius palankus „fintech“ startuoliams kurtis, nes kokybės ir kainos santykis yra vienas geriausių Europoje, – pasakoja Vaiva Amulė, „Fintech LT“ projekto vadovė. – Lietuvos banko sukurta „CentroLink“ sistema, suteikianti „fintech“ įmonėms prieigą prie SEPA, reguliacinės smėlio dėžės, greitas licencijavimas – tik kelios priežastys, kodėl būtent Vilniuje pastaraisiais metais kuriasi vis daugiau „fintech“ įmonių. Šiemet konferencija organizuojama „Fintech LT“ projekto ribose, kurį vykdo MITA. Nors tiksliau sakyti, kad konferenciją organizuoja valstybė, – juk vienas lauke ne karys.“

nuotrauka::2 right

Suorganizuoti tokio lygio konferenciją reikia išskirtinių žinių „fintech“ srityje, todėl naujai suformuotai komandai labai vertinga ankstesnių tokių konferencijų organizatorių Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir „Investuok Lietuvoje“ patirtis.

„Su šiomis institucijomis glaudžiai bendradarbiaujame, nes jos yra „fintech“ politikos formuotojos, todėl padeda formuojant turinį, kviečiant pranešėjus. Prie konferencijos prisideda ir kitos institucijos – Prezidentūra, Ekonomikos ir inovacijų bei Užsienio reikalų ministerijų, ,.Go Vilnius“ vadovai ir specialistai. Būtina paminėti ir „fintech“ ekosistemos dalyvius, kurie taip pat padeda formuojant konferencijos turinį, pritraukia pranešėjus ir užsienio dalyvius, viešina renginį. Džiugina, kad visos institucijos ir ekosistema susivienijo siekiant bendro tikslo, nes be visų pagalbos renginys nebūtų tokio masto ir kokybės“, – teigia MITA atstovė.

Konferencijos tikslai

Ketvirtoji „Fintech Inn“ konferencija išskirtinė ypač aukšto lygio pranešėjais. Tai įrodo, kad Lietuva jau yra „fintech“ centras, į kurį nori atvykti ir žinomos „fintech“ įmonės.

Pagrindinis konferencijos tikslas – populiarinti finansines technologijas. Taip pat siekiama, kad į konferenciją atvyktų įmonės, kurios potencialiai galėtų įsikurti Lietuvoje. „Fintech“ savaitės metu vyks konferenciją papildantys renginiai: „Fintech Inn Networking Party“, kurį finansuoja „GO Vilnius“, „Global Blockchain Roundtable“, kurį organizuoja „blockchain“ centrai iš Vilniaus, Dubajaus, Šanchajaus, Sidnėjaus ir Melburno; „Global Fintech Forum“, „Fintech City Tour“ ir „Vilnius City tour“ – verslo delegacijoms ir kitiems užsienio svečiams.

Konferencijoje bus sudarytos modernios sąlygos verslui megzti naujas pažintis. Tam siūloma naudotis „B2Match“ programėle, kuri įgalina organizuoti susitikimus su asmenimis, kurie yra reitinguojami algoritmu parenkant kiekvienam naudingiausius, įdomiausius. Pasinaudojus „B2Match“ programėle galima megzti santykius su potencialiais klientais ar verslo partneriais .

Dar vienas konferencijos išskirtinumas – jos metu vyks „fintech“ paroda.

„Nors tai įprasta, bet norint dalyvauti tokio lygio konferencijose ar parodose paprastai reikia susimokėti ne vieną tūkstantį už vietą. „Fintech Inn“ išskirtinumas – parodoje dalyvaujančios įmonės nemoka už plotą ir stendą, – pasakoja V. Amulė. – Kitaip sakant, konferencija neturi rėmėjų, nebuvo galima nusipirkti laiko pranešimui, geresnės vietos parodoje – tai leidžia užtikrinti aukštos kokybės turinį ir eliminuoti reklamą. Be to, konferencija yra nemokama –tai ją daro išskirtinę, neturinčia analogų pasaulyje.“

Šalia konferencijos Lietuvos bankas ir Finansų ministerija organizuoja 17+1 „fintech“ forumą, į kurį atvyksta Centrinės bei Rytų Europos šalių ir Kinijos finansų ministrai, centrinių bankų vadovai, todėl iš šių šalių turėsime aukščiausio rango verslo delegacijas, pvz., iš Kinijos atvyksta net keturios delegacijos. Verslui, kuris turi tikslų plėstis ar bendradarbiauti su Kinija, „Fintech Inn“ yra išskirtinė galimybė.

Į Lietuvą taip pat atvyksta Brazilijos, kuri dabar vertinama kaip viena iš plėtrai rekomenduojamų šalių, delegacija.

Ką sužinosime konferencijoje?

„Pirmiausiai dalyviai sužinos apie naujausias „fintech“ tendencijas globaliu mastu, kaip tai keičia visuomenę, kada ir ar tokie „fintech“ startuoliai, pvz., kaip „Revolut“, bus pelningi, kaip vertinti ir valdyti „fintech“, kaip „nulaužiamos“ didžiosios kriptovaliutų prekybos platformos ir kokiu būdu pinigai grąžinami vartotojui, kokia kriptovaliutų ateitis, kaip, kur ir kodėl naudojama „blockchain“ technologija, ar artima ateitis be kortelių ir grynųjų – kiekvienas ras sau artimą ir aktualią temą“, – konferencijos temas vardija MITA projekto vadovė V. Amulė.

Renginio salės yra suskirstytos pagal tikslines auditorijas. Pagrindinė scena skirta visiems – ir besidomintiems finansinėmis technologijomis, ir pačios ekosistemos dalyviams.

„Invest Lab“ salė skirta startuoliams, kurie dar tik ieško investicijų, kuria produktą. Pirmą dieną čia vyks startuolių „pitchai“, investuotojai dalinsis patarimais verslo vystymo klausimais, bus paliesta moterų šioje industrijoje tema. Antrą dieną šioje salėje bus kalbama apie alternatyvų finansavimą.

„Tech Corner“ salė skirta techninei informacijai, čia rinksis programuotojai, dirbantys prie apsaugos klausimų, „blockchain“ ir kriptovaliutų ekspertai bei gerbėjai. Antrą dieną šioje salėje bus „Insurtech Corner“, kur bus kalbama apie draudimo technologijas, plėtrą, naudą visuomenei, iššūkius ir pan. Čia pagrindinė auditorija, matyt, bus draudimo industrijos atstovai.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Startuolis „Lympo“ sukirto rankomis su Pietų Korėjos biofarmacijos milžine

Lietuvos startuolis „Lympo“ ir Pietų Korėjos biofarmacijos milžinė „GC Pharma“ (anksčiau „Green Cross...

Paslaugos
2019.12.31
Lietuvos startuoliai žengia į JAV rinką Verslo tribūna

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pirmą kartą organizuota akceleravimo programa JAV sulaukė...

Išmani Lietuva
2019.12.31
Kuo inovacijų pasauliui buvo įsimintini 2019-ieji? Verslo tribūna 1

Lietuvos inovacijų ekosistema šiais metais augo ir stiprėjo, inovacijas diegė kas antra įmonė, startuolių...

Išmani Lietuva
2019.12.31
„Eddy Travels“ pritraukė beveik 0,5 mln. USD investiciją Premium

„Eddy Travels“, lietuvių startuolis, vystantis dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį skaitmeninį kelionių...

Technologijos
2019.12.31
Lietuvos IT metų apžvalga: „Linkomanijos“ blokavimas ir apskaičiuotas bankų atvirumas Premium 3

Nors svarbiausi ir daugiausia įtakos pasaulio raidai turintys dalykai vyksta kiek tolėliau nuo mūsų mažo...

Verslo klasė
2019.12.28
Stagnuojančioje rinkoje – inovatyvi „Veikos“ technologija

Stiprėjant individualizuotų sprendimų poreikiui stagnuojančioje tradicinių tapetų rinkoje UAB „Veika“ siūlo...

Pramonė
2019.12.25
„Nordcurrent Group“ susitarė dėl nuomos verslo centre „Wave“

Žaidimų kūrimo UAB „Nordcurrent Group“ susitarė su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „M.M.M.

Statyba ir NT
2019.12.23
Svarbiausios 2019-ųjų IT tendencijos: dirbtinis intelektas IT sektoriuje, nauja tinklo valdymo koncepcija ir kylantis DevOps poreikis Verslo tribūna

Metams artėjant prie pabaigos, IT įmonės „Blue Bridge“ komanda pasidalijo savo įžvalgomis apie įtakingiausias...

Išmani Lietuva
2019.12.23
KTU sukurtas diržas nėščiosioms – geriausia medicinos inovacija Silicio slėnio konkurse

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų komanda „BeltaMom” sukūrė diržą nėščiosioms, kuris seka...

Paslaugos
2019.12.21
Kviečia mokslininkus išradimus paversti įmonėmis ir žada po 100.000 Eur

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragina...

Paslaugos
2019.12.20
Automatizuota įrankių nuoma dėl pyrago dalies turės pakovoti Premium

Startuoja vokiečių ir lietuvių kurta dalijimosi įrankiais platforma „kurts“. Visiškai automatizuotų nedidelių...

Paslaugos
2019.12.19
Pasauliniame inovacijų konkurse – du nugalėtojai iš Lietuvos 1

Tarp šių metų „World Summit Awards“ (WSA) konkurso nugalėtojų – du sprendimai iš Lietuvos.

Paslaugos
2019.12.19
Augantis duomenų kiekis, duomenų kopijavimo būdai ir IT veiklos atkūrimo planas Verslo tribūna

Iki 2025 m. pasaulyje bus sukurta per 90 zetabaitų duomenų ir vienaip ar kitaip su jais kiekvieną minutę...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Taupyti energiją biure tamsiausiais metų mėnesiais – misija įmanoma Verslo tribūna

Pasaulyje garsiai kalbant apie klimato kaitą ir verdant diskusijoms apie tai, kaip prie klimato šiltėjimo...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Linas Savickas. Išryškėję specialistų poreikiai – aiškios 2020-ųjų gairės darbdaviams Verslo tribūna

Ir gyventi, ir dirbti vilniečiai norėtų arčiau geriausiai išvystytos ir greičiausiai pasiekiamos plataus...

Šalies klasterių bendruomenė metus baigė tarptautiniu forumu Verslo tribūna

Gausi 57 veikiančių šalies klasterių bendruomenė, kurią sudaro 777 įmonės, klasterių koordinatoriai, nariai...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Palankesnės opcionų sąlygos padės išlaikyti startuolius Lietuvoje Premium

Seimui šiemet pritarus Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimui, nustatančiam aiškesnes ir...

Paslaugos
2019.12.19
Sociologai: šventinį stresą patiria 93 proc. lietuvių, jį įveikti padeda išmanūs sprendimai ir patarimai Verslo tribūna

Kalėdų periodas daugeliui reiškia ne vien dovanas ir laiką su artimaisiais, bet ir stresą – net 93 proc.

Išmani Lietuva
2019.12.18
Kas vis dar trukdo gauti iš CRM maksimalią naudą? Verslo tribūna 1

CRM (klientų valdymo sistema) daugeliui gerai pažįstamas ir plačiai naudojamas įrankis. Vis dėlto dažnai jis...

Išmani Lietuva
2019.12.18
Europos inovacijų ir technologijos institutas didina paramą inovatoriams

2020 m. Europos inovacijų ir technologijos institutas (EIT) investuos 500 mln. Eur į žinių ir inovacijų...

Paslaugos
2019.12.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau