Klestinčios Lietuvos pagrindas – išmani visuomenė

Publikuota: 2016-10-17
Renginyje „Išmani Lietuva“ daug pasiekusios asmenybės dalysis patirtimi ir įkvepiančiomis istorijomis. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Renginyje „Išmani Lietuva“ daug pasiekusios asmenybės dalysis patirtimi ir įkvepiančiomis istorijomis. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Išmanumą įprastai siejame su technologine pažanga, tačiau pasaulio istorija pilna skaudžių pavyzdžių, kai pažangūs išradimai atsiduria neišmanios visuomenės rankose. Kurti technologijas yra daug paprasčiau nei plėtoti visuomenės kultūrą ir moralę. Tad reiktų vertinti tuos Lietuvos žmones, kurie padeda mums tapti iš tiesų išmaniems.

Nuo menininkų iki sportininkų – šie visuomenės atstovai kuria brandesnę Lietuvą ir garsina jos vardą pasaulyje. Pristatome asmenybes, kurios lapkričio 4 ir 5 d. renginyje „Išmani Lietuva“ dalysis savo įkvepiančiomis istorijomis.

Sportas kaip vaistas

Sveikame kūne – sveika siela, sako priežodis. Apie tai, kaip sportas padeda pakelti tiek asmeninę, tiek visuomenės dvasią, kalbės du sportininkai. Pirmas jų – Rio de Žaneiro olimpiados čempionas Mindaugas Bilius. Vos prieš 7 metus Mindaugas pateko į didelę avariją, per kurią patyrė 27 kaulų lūžius. Gydytojai jo išgyvenimo tikimybę vertino 10%, tačiau šiaulietis ne tik išgyveno, bet ir neleido tragedijai palaužti jo valios.

Praėjus vos trejiems metams nuo nelaimės, Mindaugas jau dalyvavo Londono parolimpinėse žaidynėse, kur rutulio stūmimo rungtyje užėmė 6 vietą. Šiemet sportininkas iš olimpiados jau parsivežė du medalius: iš disko metimo rungties – sidabrą, o rutulio stūmimo – auksą. Tačiau čempionas sako, kad jį labiausiai džiugina ne apdovanojimai, o besikeičiantis Lietuvos visuomenės požiūris į neįgaliųjų sportą.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kitas kalbėtojas – Gediminas Grinius, šiuo metu geriausias pasaulyje „Ultra Trail“ lenktynių maratonininkas. Iš misijos Irake grįžęs karininkas ėmė ieškoti būdų, kurie padėtų suvaldyti po karo užsilikusią įtampą ir „vidinius demonus“.

Vaistu tapo ultramaratonas – ilgesnės už įprastą maratoną lenktynės. Bėgami atstumai gali siekti daugiau nei 150 km. Net ir susidorojęs su potrauminiu stresu, Gediminas norėjo daugiau. Praėjus penkeriems metams nuo pirmųjų varžybų Gediminas užėmė 3 vietą pasaulinėse „Ultra Trail“ varžybose, kurios susideda iš įvairių etapų. Šiuo metu bendroje įskaitoje Gediminas – pirmas.

Nuo regionų iki pasaulio

Kiti du kalbėtojai – iš žiniasklaidos srities. Jie padeda Lietuvai daugiau sužinoti apie dviejų visuomenės grupių, kurios kartais kompleksuoja ar stokoja drąsos, pasiekimus. Liudas Ramanauskas, Alytaus radijo FM99 direktorius, pasakos apie savo gyvenimą ir darbus, kurie įrodo, kad gyvenimas Lietuvos regionuose yra tiek pat spalvingas ir turiningas, kaip ir didmiesčiuose. Svarbiausia – atsikratyti nevisavertiškumo ir jaustis laisvam iš vidaus.

Žurnalistas Karolis Vyšniauskas Žinių radijuje veda laidą „Man 20 keli“. Kiekvieną savaitę Karolis susipažįsta su Y kartos menininkais, socialiai mąstančiais verslininkais, aktyvistais. „Išmanioje Lietuvoje“ žurnalistas kalbės apie daug pasiekusius lietuvius, kurie užaugo jau nepriklausomoje Lietuvoje ir mąsto bei gyvena taip, kaip jų tėvai neturėjo galimybės.

Viena tų nepasiekiamų galimybių jaunosios kartos tėvams buvo laisvas judėjimas po pasaulį. Nors šiandien vienas neigiamų šios judėjimo laisvės padarinių – emigracija, lietuvių mobilumas suteikia ir teigiamų dalykų. Apie juos diskutuos Kotryna Stankutė – tarptautinio lietuvių profesionalų „Global Lithuanian Leaders“ tinklo vadovė. Kotryna su kitais tarptautinės patirties turinčiais lietuviais kalbės, kaip Lietuva gali išnaudoti globalią diasporos patirtį.

Kai kurios sėkmės istorijos kalba už save, o kai kurioms reikia gražaus rūbo. Apie įvaizdžio svarbą ir kūrimą kalbės Aidas Urbelis. Daugybės ženklodaros ir vizualinės komunikacijos konkursų nugalėtojo darbų skrynioje: prekės ženklai „Danija“, „Smilga“, logotipas „Žalgirio mūšiui 600“ ir kiti. Vienas sėkmingiausių pastarųjų Aido projektų – „Utenos trikotažo“ naujas veidas „About“, kuris padėjo pasiekti net tokias tolimas rinkas kaip Japonija.

Istorinis šakotis

Apie tai, kaip visuomenės dėmesį galima patraukti neįprasta forma, papasakos ir Lukas Šidlauskas, geriau žinomas Šventinio Bankucheno arba Shidlo pseudonimais. Komedinės muzikos ir audioteatro kūrėjui pavyko į naują apdarą įvilkti Lietuvos istoriją.

Šį pavasarį pasirodė jo kūrinys „Lietuvos istorijos repas“. Į penkių minučių dainą atlikėjas repo ritmu sutalpino esminius Lietuvos istorijos momentus. Šis į Lietuvos istoriją linksmai pažvelgęs kūrinys prasibrovė net į kai kurių šalies mokyklų istorijos pamokas.

Šventinis Bankuchenas sugebėjo Lietuvos istoriją paversti „kietu“ dalyku, o kitai pranešėjai pavyko suteikti aštrumo klasikinei operai. Tai – režisierė Dalia Ibelhauptaitė, trupės „Vilnius City Opera“, dar žinomos bohemiečių vardu, meno vadovė. Drąsiais ir šiuolaikiškais spektaklių pastatymais bei kartais įprastas normas laužančia komunikacija pagarsėję artistai sugeba jau devynerius metus į operą pritraukti minias žiūrovų.

Galiausiai „Išmanioje Lietuvoje“ savo sėkmės istoriją pasakos ir Giedrė Žickytė – viena žymiausių šiuolaikinių Lietuvos dokumentinių filmų režisierių. Jos darbų objektai – nuo muzikos grupės „Antis“ iki tragiško likimo lietuvių fotografo Vito Luckaus. Susižėrusi daugybę „Sidabrinių gervių“, p. Žickytė šiemet giliai nėrė į tarptautinius vandenis. Jos ir režisierės iš Čilės Maite Alberdi bendras darbas „Čia aš tik svečias“ tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ pelnė apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą ir taip tapo nominuotas 2017-ųjų Europos kino akademijos apdovanojimams.

Lapkričio 4–5 d. „Litexpo“ parodų centre Vilniuje vyks renginys „Išmani Lietuva“, kuris apims tris konferencijas: „50 kelių į sėkmę“, „Ateities komandos DNR“ ir „Verslo alchemija“.

„50 kelių į sėkmę“ – tai didžiausia įkvepiančių patirčių konferencija. Čia savo istorijomis dalysis Lietuvos talentai iš įvairių sričių – menininkai, sportininkai, verslininkai, mokytojai, mokiniai, studentai, kūrėjai, inovatoriai ir kt.

„Ateities komandos DNR“ - įvairių padalinių vadovai, savo sričių lyderiai vertins profesijos didžiausius ateities pokyčius ir perspektyvas, ko reikia, kad būtume kuriantys profesionalai.

„Verslo alchemija" - įmonių vadovų ir mokslo atstovų susitikimo vieta, sėkmingų atvejų pristatymas. Atsakysime į klausimus, kaip mokslas padėjo išauginti verslus, padaryti proveržį bei kokie yra verslo iššūkiai, kuriuos galėtume išspręsti pasitelkus mokslą.

Taip pat renginio metu vyks išmanių sprendimų paroda, veiks pramogų erdvė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Startup Fair“ startuolių konkurse laimėjo klientų aptarnavimo platforma „Whelp“

Penktadienį įvyko startuolių renginys „Startup Fair. Connect 2022“, kuriame dėl geriausiojo startuolio vardo...

Inovacijos
2022.05.27
„Nordcurrent“ šiemet planuoja augti iki 75%

Lietuvos žaidimų kūrimo bendrovė „Nordcurrent“ praėjusiais metais pajamas augino 20% iki 62,75 mln. Eur.

Inovacijos
2022.05.27
Žvilgsnis už Nigerijos „princų“: kaip „TeleSoftas“ atsidūrė Abudžoje Premium

Ryšį su Nigerija „TeleSoftas“ užmezgė dar prieš pandemiją, 2019 m. Bendrovė tuomet dalyvavo organizacijos...

Inovacijos
2022.05.26
Į Lietuvą ateina Taivano fintech įmonė 1

Lietuvoje kuriasi Taivano finansų technologijų įmonė „Xrex“ – ji teiks kriptovaliutos keitimo bei virtualios...

Inovacijos
2022.05.24
Verslo procesų valdymas panaudojant didžiuosius duomenis Verslo tribūna

Žmonės ir organizacijos yra linkę ieškoti saugumo ir stabilumo, o iš to kyla savotiška prieštara su pasaulio...

Išmani Lietuva
2022.05.24
„NanoAvionics“ vadovas: kitais metais planuojame išaugti iki 300 darbuotojų Premium 3

Lietuvos mažųjų palydovų gamintoja „NanoAvionics“ šį birželį jau bus visiškai persikėlusi į naujas patalpas...

Vadyba
2022.05.23
Efektyvus žemės ūkio sektoriaus rizikų valdymas – kokybiško maisto tiekimo užtikrinimui Verslo tribūna

Siekiant užtikrinti pakankamą kokybiško maisto tiekimą ir tai galintį garantuoti žemės ūkio sektoriaus...

Išmani Lietuva
2022.05.20
Užderėjo startuolių sandorių: ko reikia Lietuvai, kad galėtų pasileisti plaukus Premium

Rekordiniais 2021 m. lietuviški startuoliai pritraukė daugiau nei 430 mln. Eur investicijų, tačiau šie metai...

Inovacijos
2022.05.19
Didžiausios agromaisto inovacijų dirbtuvės Baltijos šalyse paskelbė apie naują vadovę Verslo tribūna

Didžiausios Baltijos šalyse agro ir maisto inovacijų dirbtuvės „ART21”, neseniai paskelbusios apie...

Išmani Lietuva
2022.05.18
Rekordinė „Bitės“ sutartis: tinklą atnaujins „Ericsson“ įranga

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ pasirašė tinklų įrangos sutartį su Švedijos bendrove „Ericsson“. Anot...

Inovacijos
2022.05.17
Paskola virtuvei ir niekam kitam – kaip finansus keis blokų grandinė Premium

Finansinių technologijų („fintech“) kompanijos per pastarąjį dešimtmetį iš esmės pakeitė žaidimo taisykles...

Inovacijos
2022.05.16
LB įkurtas Finansų rinkos plėtros centras 2

Lietuvos bankas (LB) įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą. Naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti...

Inovacijos
2022.05.16
„Fintech“ centrą vadina iliuzija: Lietuva – dar tik kelio pradžioje Premium

Ozanas Ozerkas, Lietuvoje veikiančio specializuoto banko „European Merchant Bank“ („EMBank“) savininkas,...

Inovacijos
2022.05.16
Kriptoįmonių žinutė: Lietuva rizikuoja perspausti su reguliavimu Premium 1

Konkretūs planai, kaip reikėtų sutvarkyti kriptopaslaugų rinkos reguliavimo klausimą, viešai buvo pristatyti...

Inovacijos
2022.05.13
A. Armonaitė: dalis svarbių valstybės duomenų – Briuselyje

Nemaža dalis svarbių Lietuvos valstybės duomenų kopijų saugoma „saugioje vietoje“ Briuselyje, sako ekonomikos...

Inovacijos
2022.05.12
Bus konsoliduojamos dar 67 įstaigų IT sistemos 1

Vyriausybė trečiadienį pritarė dar 67 institucijų informacinių technologijų (IT) infrastruktūros...

Inovacijos
2022.05.11
Žemės ūkio ateitis – natūraliai atsistatantis ir gyvybingas dirvožemis Verslo tribūna

Žemės ūkio sektorius išgyvena permainas, kurias skatina siekiai didinti produktyvumą mažinant poveikį...

Išmani Lietuva
2022.05.11
Lietuvos paštas grėsmes stebi pasitelkęs kibernetinio saugumo sprendimus Verslo tribūna

Kiek mažiau nei prieš metus Lietuvos paštas priėmė sprendimą maksimaliai išnaudoti turimą Saugumo...

Išmani Lietuva
2022.05.10
„Teltonika“ pro logistinius iššūkius išlaviravo su dvigubu augimu Premium

„Teltonikos“ grupė pernai teigė siekianti per dešimtmetį paaugti 10 kartų. Bent jau kol kas šį planą...

Inovacijos
2022.05.09
Lietuvių CRM kūrėjus „Teamgate“ perka „Xenon Partners“ Verslo tribūna 1

Tarptautinėje rinkoje jau įsitvirtinusius ir nuo 2018 m. prestižiniame „Gartner“ kvadrante pirmaujančius CRM...

Išmani Lietuva
2022.05.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku