2022-03-04 12:58

Daugybė restoranų ir viešbučių naudoja rusišką programinę įrangą, dairosi alternatyvų

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Nemažai Lietuvos restoranų ir viešbučių naudoja rusišką kasos aparatų programinę įrangą, kuri dominuoja sektoriuje ne todėl, kad turėtų kokių pranašumų, bet dėl labai nedidelės vakarietiškų inovatyvių produktų pasiūlos. Verslininkai ieško sprendimų, o ieškodami alternatyvų skaičiuoja, kiek tai jiems galėtų kainuoti.
  • Lietuvoje rusišką programinę įrangą naudoja didesnė dalis restoranų, įskaitant „Amber Food“, „Submarine“, „Žalgirio“ arenos kavinę ir pan.
  • „UCS Baltic“, tiekianti rusišką programinę įrangą „R-Keeper“, šios įrangos planuoja atsisakyti.
  • „UCS Baltic“ ketina keisti ir akcininkų struktūrą.
  • Tarp alternatyvas rusiškai programinei įrangai siūlančių Lietuvos įmonių yra „nSoft“ ir „Čekis“.

Gediminas Balnis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas, daugiau nei pusšimtį restoranų ir picerijų valdančios bendrovės „Amber Food“ vadovas, VŽ sako, kad bendrovė daugelyje savo restoranų naudoja rusišką programinę įrangą „R-Keeper“, vos keliose kitose įstaigose veikia kito gamintojo sprendimas, kuris šiuo metu testuojamas.

52795
130817
52791