Kas tai? VŽ palaiko

Lietuviai pretenduoja tapti versliausiais Europos moksleiviais

Reklama publikuota: 2021-07-09
Geriausia 2021 metu? Lietuvos moksleiviu? jaunoji bendrovė „Yuffi“.
svg svg
Geriausia 2021 metu? Lietuvos moksleiviu? jaunoji bendrovė „Yuffi“.

Jau liepos 15 d. tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje paaiškės, kas taps versliausiais Europos jaunuoliais. Lietuvos ir Europos „Junior Achievement“ organizuojamame pirmajame Senojo žemyno antreprenerystės festivalyje „Gen-E 2021“, apjungiančiame du kasmetinius, didžiausius Europos verslumo ugdymo konkursus – moksleivių ir studentų, šiemet varžosi net 800 jaunųjų antreprenerių iš 39 šalių. Visi jie savo verslus – jaunąsias bendroves – įkūrė dar besimokydami mokykloje ir universitete, o tarp jų – ir Lietuvai atstovaujanti virtualius meniu restoranams kurianti moksleivių komanda „Yuffi“.

Susipažinti su visomis Europos jaunimo verslo idėjomis, balsuoti už labiausiai patikusias jaunąsias bendroves bei palaikyti savo tautiečius galima iki liepos 13 d., 19 val., virtualioje Europos moksleivių ir studentų verslų parodoje internetiniu adresu: https://expo.gen-e.eu/public-voting.

„Aplankykime, susipažinkime ir palaikykime moksleivių ir studentų komandas. Daugelis šių verslus kuriančių jaunų žmonių jau šiandien keičia rytojų ir iš naujo apibrėžia tai, kaip atrodys mūsų visų ateitis“, – būti aktyviais žiūrovais bei balsuoti ragina šiais metais festivalio „Gen-E 2021“ šeimininke tapusios jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Padeda sutaupytų ir laiko, ir pinigų

Lietuvai tarptautiniame konkurse atstovaujanti geriausia 2021 metų Lietuvos moksleivių jaunoji bendrovė „Yuffi“ kuria virtualius meniu restoranams, kuriuos klientai gali pasiekti savo išmaniųjų naršyklėse, priliesdami telefoną prie ant restorano staliukų priklijuotų NFC jutiklių ir taip maistą bei gėrimus užsisakyti be padavėjų tarpininkavimo.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1 left

Jaunąją bendrovę įkūrė jungtinė Vilniaus Vytauto Didžiojo, Mykolo Biržiškos ir „Santaros“ gimnazijų moksleivių komanda – dešimtokai Benas Volkovas, Mykolas Aškelovičius, Ernestas Raudonis ir dvyliktokas Vadimas Čeremisinovas.

Komandos bendraįkūrėjas M. Aškelovičius sako, kad virtualių meniu restoranams verslo idėja užgimė jiems patiems lankantis maitinimo įstaigose ir matant, koks ilgas yra patiekalų užsakymų procesas.

„Jei restoranų lankytojai galėtų užsisakyti maistą naudodamiesi virtualiu meniu, žmonės sutaupytų laiko, o restoranas – pajamų, kurių didelė dalis keliauja darbuotojams išlaikyti bei popieriniams meniu atnaujinti. Šis sprendimas taip pat padėtų stabdyti COVID-19 plitimą, kadangi žmonės restoranuose neliestų popierinių meniu, kurie dažnai yra nedezinfekuojami, taip pat būtų sumažintas kontaktas su restoranų darbuotojais“, – įsitikinęs M. Aškelovičius.

Virtualaus meniu sprendimas yra inovatyvus – jam pritaikomos nebrangios ir efektyviai problemas sprendžiančios technologijos. Lietuvoje ir pasaulyje panašių sprendimų nėra daug, ši idėja išties galėtų pakeistų daugelio restoranų ir jų klientų kasdienį gyvenimą.

Mokiniams verslumo ir finansinio raštingumo įgūdžiai būtini

Ruošiantis Europiniam konkursui komandai „Yuffi“ reikėjo parengti išsamią bei detalią bendrovės ataskaitą anglų kalba, aprašyti bendrovę, jos kuriamą veiklą, marketingo strategiją, pardavimo planus, komandos tikslus, finansinę padėtį bei ateities perspektyvas. Šiame etape neįkainojama buvo mentorystė – strateginio „Lietuvos Junior Achievement“ poveikio investuotojo SEB banko mentorių-ekspertų pagalba.

„SEB bankas jau penkerius metus aktyviai įsitraukęs į „Lietuvos Junior Achievement“ antreprenerystės ugdymo projektus. Veikdami finansų sektoriuje, tampame vedliais į teigiamus pokyčius – skatiname jaunimą kurti verslus ir spręsti jiems rūpimus iššūkius. Puikus to pavyzdys – „Yuffi“ jaunųjų antreprenerių komanda, kuriems verslo idėja kilo sėdint restorane ir ilgai laukiant, kol patys galės pateikti savo užsakymą. Ši istorija dar kartą primena, jog šiuolaikiniam jaunimui reikia suteikti žinių ir mentorystę, o laimikį jie patys išsitrauks, norėdami išspręsti jiems aktualią problemą. Taip galėsime užtikrinti, kad jaunimas ir ateityje drąsiai imsis spręsti įvairius iššūkius, neabejotinai palaikys tvarumo tendencijas, vertins jo naudą visuomenei bei verslo sėkmei ateityje“, – teigia SEB Inovacijų centro vadovas Audrius Rutkauskas.

Šiandien „Yuffi“ nariai jaučiasi pasiruošę puikiai ir tikisi konkurse pačių geriausių rezultatų, galbūt – ir pirmą kartą laimėti atstovaujant Lietuvai bei parodant Europai, ką lietuvių moksleiviai sugeba.

„Kruopščiai analizavome rinką, gryninomės galimas rizikas, atsakingai dėliojomės verslo strategiją. Tikime savo idėja, nuo pat pradžių žinojome, kad ji yra išskirtinė. Tikrai tęsime savo veiklą ir pasibaigus tarptautiniam konkursui. Jau dabar esame įkūrę juridinį asmenį, kad galėtume bendradarbiauti su restoranais. Sėkmingai vystant verslą plėsime tiek komandą, tiek veiklą kitose šalyse, taip pat ieškosime didesnių investicijų visame pasaulyje. Į tolimesnę savo veiklą žvelgiame pozityviai ir drąsiai, neabejojame, kad galime pakeisti kasdienį restoranų gyvenimą“, – pasakoja Mykolas.

Nors jau teko susidurti su kai kurių verslo atstovų požiūriu, neva moksleiviai sėkmingo verslo nesukurs ir jais pasitikėti negalima, „Yuffi“ komanda atkakliai bendradarbiauja su įvairiais šalies restoranais siekdami įrodyti, jog jų idėja yra verta dėmesio.

„Šioje kelionėje išmokome pasiskirstyti darbais bei susiplanuoti laiką, tobulinome verslumo ir finansinio raštingumo įgūdžius, kas suteikia galimybę mums patiems įkurti verslą ir siekti savo išsikeltų tikslų. Jei daugiau jaunų žmonių, vos baigusių mokyklą ar universitetą, kurtų verslus ir realizuotų savo idėjas, pasaulis vystytųsi daug greičiau. Svarbiausia tikėti savo idėja, stengtis ir nenuleisti rankų net sunkiausiais momentais“, – sako M. Aškelovičius.

Daugiau informacijos apie Europos antreprenerystės festivalį ir registracija – internetinėje svetainėje www.gen-e.eu.

„Gen-E 2021“ rėmėjai Lietuvoje: institucinis partneris Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nacionaliniai partneriai SEB bankas, „Moody‘s“, „UPS“ ir Vilniaus miesto savivaldybė, vietos partneriai „Scandagra“ ir Kauno miesto savivaldybė, informaciniai partneriai „Delfi“ ir „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Simuliacijos padeda išmokti darbo rinkoje vertinamų įgūdžių Verslo tribūna

Tikriausiai atsimenate laikus, kai jūsų draugų sienos „Facebook“ buvo pilnos prašymų padėti auginti jų...

Rekordas: į mokinių verslus suinvestavo daugiau nei 6000 eurų Verslo tribūna

Neseniai pasibaigusi moksleivių kuriamų jaunųjų bendrovių – mokomųjų verslų – akcijų birža pritraukė daugiau...

Moksleivių verslų akcijų birža: sveikinimai skrieja net iš Niujorko Times'o aikštės Verslo tribūna 1

„Norime, kad Lietuvoje būtų tikras vienaragių ūkis“, sako jaunųjų bendrovių akcijų biržos investuotojai. Jie,...

Tiesiogiai: moksleiviai kviečia investuoti į jų verslus Verslo tribūna

„Accelerator_x“ antreprenerystės ugdymo programoje dalyvaujantys moksleiviai įtemptai ruošiasi vienam...

Andželika Rusteikienė: kas gi yra ta antreprenerystė? Verslo tribūna 2

Antrepreneris, antreprenerystė - vis daugiau mūsų kasdienybėje skambantis žodis. Žodis, pripažįstame, ne iš...

Nobelio taikos premijai nominuota Lietuvoje veikianti moksleivių verslumo ugdymo organizacija Verslo tribūna

Paskutinę sausio dieną baigėsi laikotarpis teikti nominacijas Nobelio taikos premijai. Vienas iš nominuotųjų...

Lietuviai pretenduoja tapti versliausiais Europos moksleiviais Verslo tribūna

Jau liepos 15 d. tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje paaiškės, kas taps...

Į Lietuvą atkeliauja tarptautinė verslo paroda: savo idėjas pristatys net 180 jaunųjų bendrovių Verslo tribūna

Birželio 29-ąją, nuo 10.30 iki 14 val., Lietuvoje virtualiai vyks didžiausia Europos moksleivių ir studentų...

2021.06.28
Gretą Thunberg per Atlantą plukdęs buriuotojas: tikiuosi, kad 2051-aisiais turėsime daug žaliosios energijos Verslo tribūna

„Kaip sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį ir, galiausiai, iki nulio, tuo pačiu metu išlaikant tą patį...

Gen-e
2021.05.28
Lietuvoje vyks pirmasis Europos antreprenerystės festivalis: kviečia iš naujo įsivaizduoti ateitį Verslo tribūna

Birželio 29–liepos 15 dienomis Europos jaunimo ir verslo dėmesys kryps į Lietuvą – šalyje nuotoliniu būdu...

Gen-e
2021.05.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku