Kompetentingas buhalteris: kuo jis prisideda prie įmonės sėkmės?

Reklama publikuota: 2022-05-12
MB „Pelningi sprendimai“ įkūrėjas ir vadovas, finansų ekspertas Audrius Rubinas.
svg svg
MB „Pelningi sprendimai“ įkūrėjas ir vadovas, finansų ekspertas Audrius Rubinas.

Tvarkinga apskaita, laiku pateiktos ataskaitos, sąžiningumas ir pasitikėjimas – to verslininkai tikisi iš buhalterio, tačiau ar šių kompetencijų jam pakanka? Ar tvarkingi dokumentai yra viskas, ką iš buhalterines paslaugas teikiančios įmonės gali gauti įmonės vadovas? Šiuolaikinė verslo aplinka ir technologijų vystymasis keičia buhalterio bei jo atliekamų darbų sampratą. Kokios šiandien yra buhalterio kompetencijos ir kaip jos prisideda prie verslo sėkmės, pasakoja MB „Pelningi sprendimai“ įkūrėjas ir vadovas, finansų ekspertas Audrius Rubinas (www.pelningas.lt).

Modernios technologijos plečia buhalterio kompetencijų lauką 

„Šiandien buhalteris dažnai dirba mokesčių inspekcijai“, – tokius žodžius iš įmonės vadovų dažnai išgirsta A. Rubinas. Pasak jo, įmonių buhalteriams kasdien tenka didelis darbų krūvis, prie kurio prisideda nuolatinis domėjimasis naujovėmis ir įstatymų pakeitimas, didėjantys reikalavimai, bendravimas su mokesčių inspekcija, „Sodra“, statistikos departamentu. Vadovas lieka ketvirtoje eilėje. To rezultatas – nesusikalbėjimas, informacijos iš buhalterio stoka ir jos nesupratimas. Apie tai, kad buhalteris su savo įžvalgomis darytų įtakos vadovo priimamiems verslo sprendimams, net neina kalba. 

A. Rubinas teigia, kad modernių technologijų pritaikymas kasdieniame buhalterio darbe padeda greitai padaryti šabloniškus darbus. Automatizuoti procesai, dirbtinis intelektas atlieka vis daugiau pasikartojančių procesų, taigi buhalterio darbo pobūdis keičiasi. Jis turi prižiūrėti šias sistemas, mokėti analizuoti finansinius duomenis, juos interpretuoti, pateikti rekomendacijas vadovui, kelti klausimus, užvesti diskusiją, tapti vienu iš verslininko patarėjų. „Taip buhalterio kompetencijos išsiplečia. Analizė, komunikacija, psichologija – jau dabar tai yra kasdieniniai jo įrankiai, kurių reikalauja šiandieninis verslas“, – sako finansų ekspertas. 

Buhalteris – įmonės partneris, o ne vien paslaugų teikėjas 

MB „Pelningi sprendimai“ vadovo teigimu, atsiliepdami į minėtus verslo poreikius, jie save mato ir pateikia ne kaip įprastus paslaugų teikėjus, o kaip finansų specialistus. Finansų specialistas – tai įmonės partneris, kuris apima visas kompetencijas: buhalterio, vyr. buhalterio, finansų vadovo. Be buhalterijos jis turi supratimą apie verslą ir jo procesus, geba analizuoti duomenis, pateikti savo įžvalgų apie įmonės veiklos rodiklius. Maža to, finansiniai duomenys analizuojami iš verslininko, o ne buhalterio pozicijos, taigi verslininkas gauna rekomendacijas, kodėl tam tikri rodikliai yra tokie, o ne kitokie, ką būtų galima patobulinti, į ką reikia atkreipti dėmesį ir pan. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Prieš priimdamas sprendimą verslininkas gali pasitarti su buhalteriu, pvz., kokį procentą nuo pelno skirti investicijoms, kaip paskaičiuoti grąžą iš reklamos ir pan. Juk dažnai versle būna atvirkščiai: verslininkas vienas priima sprendimą, buhalteriui pateikia kaip faktą, ir tik nuo buhalterio kompetencijos bei kūrybiškumo priklauso, kaip jis tai įtrauks į apskaitą. Šiandien tai pasenęs požiūris. Buhalteris turi padėti surasti išeitį iš situacijos ir aiškiai papasakoti, kokias pasekmes sukelia vienas ar kitas verslininko sprendimas. Būtent taip mes dirbame su savo klientais,“ – novatorišką požiūrį į buhalterinių paslaugų teikimą atskleidė Audrius Rubinas. 

Kai buhalterines paslaugas teikiančios įmonės buhalteris tampa įmonės partneriu, jis pasidalina atsakomybe su įmonės vadovu. Kliento sėkmė tampa jo paties sėkme. Buhalteris turi daugiau informacijos ataskaitų rengimui, o tai jį dar labiau motyvuoja gilintis. „Pelningi sprendimai“ vadovas pastebi: „Buhalterines paslaugas teikianti įmonė turi suteikti vertę ją samdančiam verslininkui. Ar duomenų suvedimas duoda apčiuopiamos vertės? Šį darbą atlieka šiuolaikinės technologijos, tad tikroji vertė gaunama iš aukštos buhalterio kompetencijos, t. y. gebėjimo interpretuoti, rekomenduoti, išaiškinti. Žinoma, verslininkas visada taria paskutinį žodį priimdamas sprendimus, tačiau iš patirties matome, kaip jam svarbu turėti lygiavertį partnerį, su kuriuo galima pasitarti.“ 

Geri komunikacijos įgūdžiai padeda išaiškinti skaičių kalbą 

Gebėjimas bendrauti ir paaiškinti – kita šių dienų buhalteriui būtina savybė. Mokėti išklausyti, išgirsti, kuo dalinasi verslininkas, suprantamai žodžiais išaiškinti skaičius, kurie dažnam vadovui daug nepasako – tai irgi yra buhalterio darbo kasdienybė, kuriai tenka vis didesnis dėmesys. „Šabloniška komunikacija, skaičiai be paaiškinimų – šiandien tai nebeveikia. Jei vadovas ir mes kalbame skirtinga kalba, nesusikalbame. Dėl to svarbu skaičius paversti į žodžių kalbą, ugdyti klientą, kad jis pats mokytųsi suprasti ir interpretuoti skaičius. Tai priklauso ir nuo finansinio verslininko raštingumo, kurio ugdymui mes skiriame daug dėmesio. Patirtis rodo – kuo didesnis finansinis vadovo raštingumas, tuo geresni įmonės rezultatai“, – paaiškino A. Rubinas. 

Beje, dėl šių priežasčių „Pelningi sprendimai“ darbuotojai skiria laiko ir asmeniniam tobulėjimui, psichologinėms žinioms bei jų taikymui. Asmenybės tipų nustatymas, gebėjimas suprasti save ir kitus, mokėjimas mandagiai, argumentuotai bendrauti raštu bei žodžiu – tai irgi yra sėkmingos komunikacijos bei gerai dirbančio finansų specialisto darbo dalis. 

Aukšta buhalterio kompetencija padeda spręsti įmonės problemas 

Iš verslininkų poreikio suprasti, o buhalterių – paaiškinti kilo „Pelningi sprendimai“ sprendimas kas mėnesį savo klientams siųsti ataskaitas, kur pateikiamos įmonės rodiklius aiškinančios įžvalgos, rekomendacijos, keliami klausimai. Ataskaitos gylis priklauso nuo vadovo finansinio raštingumo. Pasak finansų specialisto, jeigu jis žemas, aiškinama, ar pelnas lygus pinigų likučiui įmonės sąskaitoje, jei aukštas – pateikiama rodiklių interpretacija. 

Laisvą laiką, kurį buhalteris gauna patikėdamas duomenų suvedimą automatizuotam procesui, kai belieka viską patikrinti ir patvirtinti, jis skiria savo kompetencijų gilinimui ir individualizuotų ataskaitų rengimui. Štai čia buhalterio kompetencija padeda spręsti įvairias problemas. 

„Vienas iš pavyzdžių – pinigų valdymas. Sakykime, vadovas, matydamas įmonės pelną, nusprendžia kažką įsigyti. Jis dažnai nežino, kad pirkinys turi įtakos finansiniams įmonės rodikliams, pagal kuriuos įmonę vertina bankai ir kt. Čia jam į pagalbą ateina kompetentingas buhalteris, kuris prieš pirkimą paaiškina, ar vadovas gali išleisti pinigus, kokia tai būtų suma, kokią įtaką tai padarys įmonei ir pan. Galimybė iš anksto žinoti pasekmes, pasitarti, atsispindinti įmonės sėkmėje, yra ta vertė, kurią suteikia buhalteris, nes jam vadovas ir jo verslas yra pirmoje, o ne ketvirtoje vietoje“, – apie darbo principus ir tikrą buhalterio teikiamą naudą pasakojo „Pelningi sprendimai“ įkūrėjas. 

Individualizuotas požiūris į klientą prisideda prie įmonės sėkmės 

Standartiškas buhalterinių paslaugų teikimas turi savo ribas, kurios, nors ir gerai atlikus darbus, veda į šabloniškumą bei rutiną. Ataskaitos tampa tik skaičiais, tačiau įžvalgus buhalteris už jų mato gyvenimiškas situacijas, klaidas, tinkamus sprendimus. Tai atsispindi individualizuotose kasmėnesinėse ataskaitose ir nuolatinėje komunikacijoje su klientais. „Klientai mums skambina pasitarti, paklausti papildomų klausimų. Būna, prakalbame valandą. Mums tai nėra sugaištas laikas. Taip kuriame glaudų ryšį, kuris leidžia geriau pažinti vadovą ir įmonę, motyvuoja stengtis kuo geriau patarti. Tam tikrą situaciją verslininkas mato iš vienos pusės, buhalteris – iš kitos. Gimsta diskusija, kuri duoda gerų įžvalgų. Individualizuota paslauga – tai mūsų įmonės išskirtinumas, už kurį nuolat sulaukiame teigiamo grįžtamojo ryšio“, – sako „Pelningi sprendimai“ vadovas Audrius Rubinas. 

www.pelningas.lt

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Rašyti komentarą 0
Lietuva sieną nuo kinų jau susirentė, ES dar šlifuoja reglamento tekstą Premium 2

Lietuvos viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai bei kiti teisės aktai sudaro sąlygas atsijoti bendroves iš...

Finansai
2022.05.13
Vokietijos bankas „Commerzbank“ lieka Rusijoje

„Commerzbank“, antras pagal dydį Vokietijos bankas, ketvirtadienį pareiškė nusprendęs neatsisakyti savo...

Verslo aplinka
2022.05.13
Kriptoįmonių žinutė: Lietuva rizikuoja perspausti su reguliavimu Premium 1

Konkretūs planai, kaip reikėtų sutvarkyti kriptopaslaugų rinkos reguliavimo klausimą, viešai buvo pristatyti...

Inovacijos
2022.05.13
Infliacijos ir karo šešėlis skatina traukti iš stalčiaus pelno mokesčio reformą Premium 1

Nors paskatos investuoti Lietuvoje vertinamos palankiai, pandemijos ir karo keliamas vis didesnis...

Finansai
2022.05.13
Skatinimas akcijomis: VMI reikalavimai gali būti griežtesni nei įstatyme, o lengvatos – nepripažintos Premium 5

Kitąmet pradėjus realizuoti opcionus tikėtini teisminiai ginčai tarp įmonių ir mokesčių administratoriaus –...

Finansai
2022.05.13
Apskaitą tvarkantis asmuo – gerokai daugiau nei vakarykštis buhalteris Premium

Šį penktadienį minimą buhalterių dieną įmonių buhalteriai pasitinka tapę „apskaitą tvarkančiais asmenimis“ –...

Finansai
2022.05.13
Tiksi paskutinės savaitės verslo investicijų tęstinumui užsitikrinti Verslo tribūna

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), informuoja, kad...

Finansai
2022.05.13
Ekonomikos augimas JK pirmąjį ketvirtį sulėtėjo

Jungtinei Karalystei (JK) kovojant su kylančia infliacija, šalies ekonomika pirmąjį ketvirtį augo lėčiau negu...

Verslo aplinka
2022.05.12
Lietuvos bankas parengė kapitalo rinkos plėtros planą: manoma, kad paskatins investavimą 3

Lietuvos bankas (LB) parengė kapitalo rinkos plėtros priemonių planą – jį įgyvendinus tikimasi kapitalo...

Verslo aplinka
2022.05.12
Artėja aukštesni skolinimosi kaštai – kurias bendroves prislėgs labiausiai Premium

Investuotojams ateina metas pradėti kritiškai vertinti primirštą veiksnį – bendrovių atsparumą kylančioms...

Rinkos
2022.05.12
Kaip investuoti į Bitcoin Verslo tribūna 3

2009 m., kai buvo pristatytas modernus, internetinis vyriausybės išleistų valiutų pakaitalas, Bitcoin buvo...

Finansai
2022.05.12
Teikiant duomenis apie naudos gavėją ir finansinius rezultatus – atskiri įgaliojimai Verslo tribūna

Gegužės mėnuo Juridiniams asmenims būna pažymėtas finansinės atskaitomybės dokumentų teikimu. Šiemet įmonės...

Gudručių laikams turi ateiti galas 53

Iki gegužės pabaigos – per ateinančias dvi su puse savaitės – didžioji dalis Lietuvos juridinių asmenų...

Nuomonės
2022.05.12
Neakivaizdžioji konkurencija bankų sektoriuje: ne turtas svarbiausia Premium 1

Specializuoti bankai ir rinkos naujokai sparčiai didina savo turtą, tačiau pagal šį rodiklį vis dar sudaro...

Rinkos
2022.05.12
Per pandemiją kritusias transporto draudimo kainas šokdina infliacija Premium

Karantinas ir didelė konkurencija tarp draudimo kompanijų lėmė transporto draudimo įmokų kritimą ir...

Logistika
2022.05.12
„Kreda“ grupės verslo paskolų portfelis augo 49,5 proc. Verslo tribūna

Jungtinės centrinės kredito unijos „Kreda“ turtas 2021 m. augo 13,5 proc. iki 255,79 mln. eurų, palyginimui...

Finansai
2022.05.12
Kompetentingas buhalteris: kuo jis prisideda prie įmonės sėkmės? Verslo tribūna 1

Tvarkinga apskaita, laiku pateiktos ataskaitos, sąžiningumas ir pasitikėjimas – to verslininkai tikisi iš...

Finansai
2022.05.12
„BluOr Bank“ platina obligacijas su 7% palūkanomis

Latvių „BluOr Bank“ organizuoja mažmeniniams investuotojams prieinamą obligacijų platinimą, kuriame siekia...

Rinkos
2022.05.11
„Allianz“ nuostoliai dėl „Structured Alpha“ nesėkmės pasiekė 5,6 mlrd. USD

Draudimo milžinė „Allianz“ pranešė atidėjusi dar beveik 2 mlrd. Eur teisinėms ir kitoms išlaidoms,...

Rinkos
2022.05.11
LB atstovas: ECB sprendimas dėl palūkanų normų didinimo – nebent trečiąjį ketvirtį 2

Europos Centrinio Banko (ECB) sprendimas dėl bazinių palūkanų normų didinimo gali būti priimtas šių metų...

Rinkos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku