„Genome“: verslas nepatenkintas bankais, bet neišnaudoja finansinių paslaugų alternatyvų

Reklama publikuota: 2021-03-29
Daumantas Barauskas, UAB „Maneuver LT“ vadovas.
svg svg
Daumantas Barauskas, UAB „Maneuver LT“ vadovas.

Prieš trejus metus veiklą pradėjusi elektroninių pinigų įstaiga „Genome “ savo klientams pasiūlė išskirtinių finansinių paslaugų: panaikino aptarnavimo ir sumažino pavedimų įkainius, suteikė galimybę apmokėti už automobilio parkavimą, o netrukus pasiūlys ir debeto korteles. Su Daumantu Barausku, UAB „Maneuver LT“, veikiančiai su prekės ženklu „Genome “, operacijų vadovu, kalbamės apie šios finansų įstaigos teikiamą naudą klientams ir paslaugas, kurios bus pasiūlytos netrukus.

Kaip sekėsi Lietuvoje per šiuos trejus metus?

Nors mūsų įmonė jauna, bet į komandą surinkti patyrę specialistai, kurie ilgą laiką dirbo įvairiose finansų įstaigose. Pernai tapome viena iš labiausia šalyje augusių inovatyvių finansinių įmonių („fintech“). Tai rodo, kad esame teisingame kelyje, nors iki siekiamų rezultatų – tapti viena didžiausių „fintech“ įmonių Baltijos šalyse, o po to ir didesnėse rinkose – dar turėsime daug nuveikti.

Šiuo metu teikiame verslui reikalingas kompleksines finansines paslaugas: verslo sąskaitas, pervedimus, įmokų surinkimą ir t. t. Šias standartines paslaugas diferencijuojame pagal konkretaus kliento poreikį. Daugiau dirbame su didelėmis užsienio įmonėmis, o su planuojamu platesniu paslaugų spektru, pvz., skolinimu, investavimu, sieksime pritraukti ir mažesnių klientų. Svarbu akcentuoti, kad mums svarbu ne klientų skaičius, o teikiamų paslaugų ir klientų aptarnavimo kokybė – tai mūsų verslo pamatas. Šį kriterijų labiausia ir vertina mūsų klientai. Jei iš jų sulaukiame rekomendacijų, kurios atveda naujų klientų, vadinasi dirbame teisingai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1 right

Kas lėmė, kad per praėjusius metus „Genome“ tapo viena iš labiausia augusių inovatyvių finansinių įmonių?

Ir Baltijos šalyse, ir pasaulyje yra daug „fintech“ įmonių. Tačiau jei geriau panagrinėsime net ir žinomas tokias kompanijas pamatysime, kad daugelis jų labai specializuotos, teikia tik vieną ar kelias paslaugas, pvz., specializuojasi tik įmokų surinkime, bet neteikia verslo sąskaitos, pervedimo, finansavimų, investavimo ir kitų verslui reikalingų paslaugų, o jei siūlo verslo sąskaitos ir pervedimo paslaugas, tai neteikia įmokų surinkimo ir kitų esminių šiandienos verslui reikalingų paslaugų.

Mūsų stiprybė – universalumas. Turime tikslą pasiūlyti visas pagrindines verslui ir žmonėms reikalingas finansines paslaugas.

Pernai rugpjūtį „Genome“ metams panaikino visus aptarnavimo įkainius ir sumažino pervedimų įkainius Lietuvoje įregistruotoms įmonėms. Ar šie įkainiai nuo ateinančio rugpjūčio keisis?

Nors veikiame visame pasaulyje, bet esame Lietuvoje įsteigta finansinių paslaugų įmonė. Kaip konstatuoja daugelis ekspertų ir valdžios institucijų atstovų, mūsų šalyje nėra normalios finansinių paslaugų, bankų konkurencijos. Panaikinti visus aptarnavimo įkainius bei sumažinti pervedimų įkainius Lietuvoje įregistruotoms įmonėms ir buvo reakcija į tokią situaciją. Taip siekiame paskatinti konkurenciją, padėti verslui atrasti finansinių paslaugų alternatyvas. Beje, naudodamasis finansinėmis paslaugomis verslas gana inertiškas ir pilnai nepasinaudoja patrauklesnėmis alternatyvomis.

Kita priežastis – reakcija į pandemijos sukeltus sunkumus. Jei „Genome“, kuri paslaugas teikia tik internetu, per pandemiją augo, mūsų paslaugos buvo vertinamos, tai daliai įmonių pandemija sukėlė rimtų sunkumų, net klausimų apie išgyvenimą. Pasiūlę bent dalį kasdienių finansinių paslaugų nemokamai ar gerokai pigiau nei tradiciniai bankai, padedame į sunkumus patekusioms įmonėms.

Planuojame, kad „pandeminiai“ įkainiai Lietuvoje įregistruotoms įmonėms nebus keičiami, juos numatome taikyti ir po ateinančio rugpjūčio, t. y. jie taps standartiniais.

nuotrauka::2 left

„Genome“ laimėjo konkursą ir nuo š. m. sausio suteikė galimybę banko kortelėmis apmokėti už automobilio parkavimą Vilniuje, o Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose paslauga pradės veikti greitu metu. Kodėl pasiūlėte šią paslaugą, kurią iki šiol Lietuvoje teikė tik mobiliojo ryšio operatoriai?

Šį projektą inicijavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kuri ieškojo įmonių, galinčių aptarnauti kreditines korteles internetu. Tokia paslauga mums nėra naujiena, nes mes teikiame įmokų surinkimo paslaugą per kreditines korteles, t .y. įvairiems e. komercijos poreikiams. Mūsų sprendimų pritaikymas apmokėti parkavimo paslaugas – tik viena iš daugelio galimybių.

Sprendimas apmokėti už parkavimą kredito kortelėmis suteikė galimybę žymiai didesniam žmonių ratui susimokėti už šią paslaugą patogiau. Beje, ir užsieniečiams, kurie dažniausia automobiliais lanko didžiuosius šalies miestus ir Trakus, tai ypač patrauklu, nes daugelis jų tokia paslauga jau naudojasi savo šalyse.

Pernai paviešinote planus, kad šiemet pristatysite debeto korteles fiziniams ir juridiniams asmenims. Kada tai įvyks?

Esame viena pirmųjų „fintech“ Baltijos šalyse, tapę bankinių kotelių „Visa“ išdavimo tiesioginiais partneriais. Įgyvendinti šį projekto truko metus. Šiuo metu debeto korteles aktyviai testuojame įmonės viduje, o rinkai jas planuojame pasiūlyti š. m. antrajame ketvirtyje. Pristatydami korteles siekiame suteikti daugiau paslaugų ir galimybių ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims.

Be įprastų bankinei kortelei funkcijų, pvz. pinigų išgryninimas bankomate ar atsiskaitymai už paslaugas ir pirkinius, pasiūlysime ir unikalių. Mūsų išduodamos kortelės bus daugiavaliutės – jose bus galima saugoti pinigus įvairiomis valiutomis, jomis ir atsiskaitinėti.

Teigdami prioritetą saugumui kartu su debeto kortelėmis pasiūlysime ir virtualias korteles, kurios naudojamos atsiskaitymams internete. Manome, kad šiandien tokios kortelės yra būtinybė, nes apsipirkimai internete labai sparčiai populiarėja. Taip pat artimiausiu metu planuojame pristatyti galimybę pridėti „Genome“ kortelę prie „Google Pay“ ir „Apple Pay“ piniginių

Skirtingai nei tradiciniai bankai elektroninių pinigų įstaigos, tokios kaip „Genome“, paslaugas teikia tik internetu. Kaip tapti jūsų klientu?

Tapti „Genome“ klientu galima registruojantis arba mūsų tinklapyje Genome.eu, arba parsisiuntus ir įsidiegus programėlę išmaniajame įrenginyje. Pastebime, kad fiziniams asmenims savo finansus patogiau valdyti per programėlę išmaniuosiuose telefonuose, o verslas, kur su finansais paprastai dirba ne vienas įmonės specialistas, dažniau naudojasi tinklapiu, nes jam taip patogiau ir saugiau. Beje, patogus tinklapis verslui – dar viena „Genome“ stiprybė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Finansai“
Vidaus vandens kelių direkcija įvykdė pertvarką – tapo akcine bendrove

Valstybės valdoma Vidaus vandens kelių direkcija nuo penktadienio tapo akcine bendrove.

Logistika
12:54
„Snoro“ bankroto administratoriaus ir Šveicarijos banko ginče susitarta dėl 105 mln. Eur atgavimo

„Snoras“ nemokumo administratoriaus komanda ir Šveicarijos bankas „Julius Baer & Co. Ltd.“ taikos sutartimi...

Rinkos
10:10
Biržose – dešimtmečius nematytas nuosmukis Premium

Pirmąjį šių metų pusmetį pasaulio finansų rinkos užbaigė su ekstremalius lygius žyminčiais nuosmukiais,...

Rinkos
09:09
Penki bankai ir unijos privalės kaupti papildomą 2% kapitalo rezervą

Lietuvos kredito įstaigos, kurių būsto paskolų portfelis viršija 50 mln. Eur, nuo liepos privalės jam turėti...

Finansai
08:54
Infliacijos kalnais ir nuokalnėmis: nuo lito iki valiutų valdybos, finansų krizės ir šių dienų Premium

Žvalgantis, kaip elgėsi valdžios per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m., svarbu...

Finansai
05:45
Penkių mėnesių centrinės valdžios perviršis – 331 mln. Eur 10

Centrinės valdžios perviršis per penkis šių metų mėnesius siekė 331,1 mln. Eur ir sudarė 0,5% prognozuojamo...

Finansai
2022.06.30
„Revolut bank“ leista didinti kapitalą daugiau nei 30 mln. Eur

Bankui „Revolut bank“ leista padidinti įstatinį kapitalą nuo 5,5 mln. iki 36,8 mln. Eur, pranešė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
Vokietijoje infliacija birželį – 8,2%, Prancūzijoje – 6,5%

Ketvirtadienį paskelbta, kad metinė infliacija Prancūzijoje, antroje didžiausioje euro zonos ekonomikoje,...

Finansai
2022.06.30
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
Finansų ministerija iki 15,8% didina infliacijos prognozę, apkarpė kitų metų BVP 2

Finansų ministerija (FM) nekeičia šių metu augimo prognozės, tačiau apkarpė kitų metų plėtros perspektyvas ir...

Finansai
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30
Užsienio investicijų fronte ryškėja Vokietijos lyderystė, vejamės Estiją

Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2022 m. kovo 31 d. sudarė 27 mlrd. Eur ir,...

Finansai
2022.06.30
„Swedbank“ ir SEB skolina 25 mln. Eur „Scandagra Group“

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB...

Rinkos
2022.06.30
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium 27

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
2022.06.30
Savivaldybių valdomos įmonės 2021 m. patyrė 5,1 mln. Eur nuostolių

2021 metais bendros 239 savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pardavimo pajamos augo 14,8%, iki 977 mln. Eur,...

Finansai
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
Atidedama Lietuvos oro uostų pertvarka į akcinę bendrovę

Valstybės įmonės Lietuvos oro uostų pertvarkymas iš valstybės įmonės (VĮ) į akcinę bendrovę (AB) dėl numatomo...

Logistika
2022.06.29
Birželį metinė infliacija pasiekė 20,5%, finansų ministrė liepą tikisi naujo šuolio 62

Metinė infliacija birželį, apskaičiuota pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, padidėjo iki 20,5%. Gegužę...

Finansai
2022.06.29
Statybos verslo situacija kontrastinga, bet ir sėkmingų įmonių vadovai geresnių rezultatų nebesitiki Premium

Nors statybos sektorius 2021 m. užbaigė finansiškai gana sėkmingai, analitikai mato nerimo ženklų: itin...

Statyba ir NT
2022.06.29
Į Šiaulių banko stebėtojų tarybą siūlomi T. Okmanas, M. Raila

Į Šiaulių banko Stebėtojų tarybą siūlomi banko akcijų turinčių bendrovių „Tesonet“ ir „ME investicija“...

Rinkos
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku