„Genome“: verslas nepatenkintas bankais, bet neišnaudoja finansinių paslaugų alternatyvų

  Reklama publikuota: 2021-03-29
  Daumantas Barauskas, UAB „Maneuver LT“ vadovas.
  svg svg
  Daumantas Barauskas, UAB „Maneuver LT“ vadovas.

  Prieš trejus metus veiklą pradėjusi elektroninių pinigų įstaiga „Genome “ savo klientams pasiūlė išskirtinių finansinių paslaugų: panaikino aptarnavimo ir sumažino pavedimų įkainius, suteikė galimybę apmokėti už automobilio parkavimą, o netrukus pasiūlys ir debeto korteles. Su Daumantu Barausku, UAB „Maneuver LT“, veikiančiai su prekės ženklu „Genome “, operacijų vadovu, kalbamės apie šios finansų įstaigos teikiamą naudą klientams ir paslaugas, kurios bus pasiūlytos netrukus.

  Kaip sekėsi Lietuvoje per šiuos trejus metus?

  Nors mūsų įmonė jauna, bet į komandą surinkti patyrę specialistai, kurie ilgą laiką dirbo įvairiose finansų įstaigose. Pernai tapome viena iš labiausia šalyje augusių inovatyvių finansinių įmonių („fintech“). Tai rodo, kad esame teisingame kelyje, nors iki siekiamų rezultatų – tapti viena didžiausių „fintech“ įmonių Baltijos šalyse, o po to ir didesnėse rinkose – dar turėsime daug nuveikti.

  Šiuo metu teikiame verslui reikalingas kompleksines finansines paslaugas: verslo sąskaitas, pervedimus, įmokų surinkimą ir t. t. Šias standartines paslaugas diferencijuojame pagal konkretaus kliento poreikį. Daugiau dirbame su didelėmis užsienio įmonėmis, o su planuojamu platesniu paslaugų spektru, pvz., skolinimu, investavimu, sieksime pritraukti ir mažesnių klientų. Svarbu akcentuoti, kad mums svarbu ne klientų skaičius, o teikiamų paslaugų ir klientų aptarnavimo kokybė – tai mūsų verslo pamatas. Šį kriterijų labiausia ir vertina mūsų klientai. Jei iš jų sulaukiame rekomendacijų, kurios atveda naujų klientų, vadinasi dirbame teisingai.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  nuotrauka::1 right

  Kas lėmė, kad per praėjusius metus „Genome“ tapo viena iš labiausia augusių inovatyvių finansinių įmonių?

  Ir Baltijos šalyse, ir pasaulyje yra daug „fintech“ įmonių. Tačiau jei geriau panagrinėsime net ir žinomas tokias kompanijas pamatysime, kad daugelis jų labai specializuotos, teikia tik vieną ar kelias paslaugas, pvz., specializuojasi tik įmokų surinkime, bet neteikia verslo sąskaitos, pervedimo, finansavimų, investavimo ir kitų verslui reikalingų paslaugų, o jei siūlo verslo sąskaitos ir pervedimo paslaugas, tai neteikia įmokų surinkimo ir kitų esminių šiandienos verslui reikalingų paslaugų.

  Mūsų stiprybė – universalumas. Turime tikslą pasiūlyti visas pagrindines verslui ir žmonėms reikalingas finansines paslaugas.

  Pernai rugpjūtį „Genome“ metams panaikino visus aptarnavimo įkainius ir sumažino pervedimų įkainius Lietuvoje įregistruotoms įmonėms. Ar šie įkainiai nuo ateinančio rugpjūčio keisis?

  Nors veikiame visame pasaulyje, bet esame Lietuvoje įsteigta finansinių paslaugų įmonė. Kaip konstatuoja daugelis ekspertų ir valdžios institucijų atstovų, mūsų šalyje nėra normalios finansinių paslaugų, bankų konkurencijos. Panaikinti visus aptarnavimo įkainius bei sumažinti pervedimų įkainius Lietuvoje įregistruotoms įmonėms ir buvo reakcija į tokią situaciją. Taip siekiame paskatinti konkurenciją, padėti verslui atrasti finansinių paslaugų alternatyvas. Beje, naudodamasis finansinėmis paslaugomis verslas gana inertiškas ir pilnai nepasinaudoja patrauklesnėmis alternatyvomis.

  Kita priežastis – reakcija į pandemijos sukeltus sunkumus. Jei „Genome“, kuri paslaugas teikia tik internetu, per pandemiją augo, mūsų paslaugos buvo vertinamos, tai daliai įmonių pandemija sukėlė rimtų sunkumų, net klausimų apie išgyvenimą. Pasiūlę bent dalį kasdienių finansinių paslaugų nemokamai ar gerokai pigiau nei tradiciniai bankai, padedame į sunkumus patekusioms įmonėms.

  Planuojame, kad „pandeminiai“ įkainiai Lietuvoje įregistruotoms įmonėms nebus keičiami, juos numatome taikyti ir po ateinančio rugpjūčio, t. y. jie taps standartiniais.

  nuotrauka::2 left

  „Genome“ laimėjo konkursą ir nuo š. m. sausio suteikė galimybę banko kortelėmis apmokėti už automobilio parkavimą Vilniuje, o Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose paslauga pradės veikti greitu metu. Kodėl pasiūlėte šią paslaugą, kurią iki šiol Lietuvoje teikė tik mobiliojo ryšio operatoriai?

  Šį projektą inicijavo SĮ „Susisiekimo paslaugos“, kuri ieškojo įmonių, galinčių aptarnauti kreditines korteles internetu. Tokia paslauga mums nėra naujiena, nes mes teikiame įmokų surinkimo paslaugą per kreditines korteles, t .y. įvairiems e. komercijos poreikiams. Mūsų sprendimų pritaikymas apmokėti parkavimo paslaugas – tik viena iš daugelio galimybių.

  Sprendimas apmokėti už parkavimą kredito kortelėmis suteikė galimybę žymiai didesniam žmonių ratui susimokėti už šią paslaugą patogiau. Beje, ir užsieniečiams, kurie dažniausia automobiliais lanko didžiuosius šalies miestus ir Trakus, tai ypač patrauklu, nes daugelis jų tokia paslauga jau naudojasi savo šalyse.

  Pernai paviešinote planus, kad šiemet pristatysite debeto korteles fiziniams ir juridiniams asmenims. Kada tai įvyks?

  Esame viena pirmųjų „fintech“ Baltijos šalyse, tapę bankinių kotelių „Visa“ išdavimo tiesioginiais partneriais. Įgyvendinti šį projekto truko metus. Šiuo metu debeto korteles aktyviai testuojame įmonės viduje, o rinkai jas planuojame pasiūlyti š. m. antrajame ketvirtyje. Pristatydami korteles siekiame suteikti daugiau paslaugų ir galimybių ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims.

  Be įprastų bankinei kortelei funkcijų, pvz. pinigų išgryninimas bankomate ar atsiskaitymai už paslaugas ir pirkinius, pasiūlysime ir unikalių. Mūsų išduodamos kortelės bus daugiavaliutės – jose bus galima saugoti pinigus įvairiomis valiutomis, jomis ir atsiskaitinėti.

  Teigdami prioritetą saugumui kartu su debeto kortelėmis pasiūlysime ir virtualias korteles, kurios naudojamos atsiskaitymams internete. Manome, kad šiandien tokios kortelės yra būtinybė, nes apsipirkimai internete labai sparčiai populiarėja. Taip pat artimiausiu metu planuojame pristatyti galimybę pridėti „Genome“ kortelę prie „Google Pay“ ir „Apple Pay“ piniginių

  Skirtingai nei tradiciniai bankai elektroninių pinigų įstaigos, tokios kaip „Genome“, paslaugas teikia tik internetu. Kaip tapti jūsų klientu?

  Tapti „Genome“ klientu galima registruojantis arba mūsų tinklapyje Genome.eu, arba parsisiuntus ir įsidiegus programėlę išmaniajame įrenginyje. Pastebime, kad fiziniams asmenims savo finansus patogiau valdyti per programėlę išmaniuosiuose telefonuose, o verslas, kur su finansais paprastai dirba ne vienas įmonės specialistas, dažniau naudojasi tinklapiu, nes jam taip patogiau ir saugiau. Beje, patogus tinklapis verslui – dar viena „Genome“ stiprybė.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Finansai“
  EY dėl „labai blogai“ atlikto darbo bankui „Santander“ grąžino 15 mln. GBP Premium

  Ispanijos bankininkystės milžinės „Santander“ padaliniui Jungtinėje Karalystėje, pernai gruodį nubaustam...

  Finansai
  2023.09.30
  „OP Corporate Bank“: Lietuvos ekonomika šiemet trauksis 1,5%, kitąmet augs 2,5% 1

  Šiais metais Lietuvos ekonomika trauksis 1,5%, o 2024-aisiais ji atsigaus ir augs 2,5%, prognozuoja Suomijos...

  Finansai
  2023.09.29
  Euro zonoje infliacija rugpjūtį – 4,3%, mažiausia nuo 2021 m. spalio

  Infliacija euro zonoje rugsėjį sumažėjo iki 4,3%, palyginti su 5,2% rodikliu rugpjūtį. Tai yra lėčiausias...

  Rinkos
  2023.09.29
  Užsienio investuotojai II ketvirtį reinvestavo trečdalį, dividendais išsimokėjo likusias pajamas

  Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pajamos, tenkančios nerezidentams, 2023 m. antrąjį ketvirtį, palyginti...

  Finansai
  2023.09.29
  „Vinted“ antrinė bendrovė gavo elektroninių pinigų įstaigos licenciją

  Lietuvoje veiklą pradės naujas finansų rinkos dalyvis – elektroninių pinigų licenciją gavo antrinė vienaragio...

  Rinkos
  2023.09.29
  Lietuvos paslaugų eksportą augino kelionių ir finansinės paslaugos

  Antrąjį ketvirtį šalies paslaugų eksportas siekė 4,8 mlrd. Eur – 14,1% daugiau nei pernai tuo pačiu metu, o...

  Logistika
  2023.09.29
  „InRento“ skaičiai: 15 mln. eurų investicijų, 0 vėluojančių projektų, vidutinė metinė grąža didesnė nei 12 proc. Verslo tribūna

  Per kelerius veiklos metus „InRento“ ne tik pelnė apdovanojimą už geriausią investavimo technologiją, bet ir...

  Finansai
  2023.09.29
  „Rekvizitai Premium“: Pelningi telekomunikacijų sektoriaus protai Verslo tribūna

  UAB „Tele2“ 2022 m., nors ir pasiekusi mažesnę apyvartą nei pagrindinės šio sektoriaus konkurentės (AB „Telia...

  Finansai
  2023.09.29
  Pelno dedamoji: jokios paslapties

  VŽ sudaryto pelningiausių įmonių sąrašo viršūnėje esančių bendrovių rezultatai rodo ne tik tai, kad Lietuvos...

  Nuomonės
  2023.09.29
  Lietuvos verslo pelno rekordai – greičiausiai nepakartojami Premium 2

  VŽ pristato daugiausia pelno pernai uždirbusias šalies įmones iš didžiųjų bendrovių TOP 1000 sąrašo, taip pat...

  Finansai
  2023.09.29
  Pagrindinis bankų mokėjimo „krepšelis“ kitąmet kainuos 10 ct brangiau 8

  Nuo 2024 metų pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kaina bus 10 ct didesnė nei dabar – 1,47 Eur, pranešė...

  Rinkos
  2023.09.28
  Infliacija Ispanijoje paspartėjo, bet buvo mažesnė už prognozes

  Vartotojų kainos Ispanijoje rugsėjį augo 3,2% metiniu tempu, kuris buvo lėtesnis už prognozes dėl 3,3%.

  Rinkos
  2023.09.28
  „Lietuvos draudimas“ Vilniuje atidarė 20,2 mln. Eur vertės biurų kompleksą 12

  Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ ketvirtadienį Vilniaus senamiestyje atidarė savo biurų kompleksą...

  Statyba ir NT
  2023.09.28
  Seimas nusprendė negrąžinti GPM lengvatos už būsto paskolas 29

  Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata už sumokėtas būsto paskolų palūkanas nebus atgaivinta.

  Finansai
  2023.09.28
  Ar pensijų kaupėjai galės išsiimti lėšas anksčiau, M. Navickienė siūlo aptarti po KT sprendimo 21

  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad galimus pensijų kaupimo sistemos pokyčius,...

  Verslo aplinka
  2023.09.28
  Seime atidėti svarstymai dėl individualios veiklos apmokestinimo pokyčių 7

  Diskusijos dėl mokesčių reformos pakete numatytų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimų, taip pat...

  Finansai
  2023.09.28
  Neatšaukiamasis terminuotasis indėlis – mažos rizikos investavimo galimybė Verslo tribūna

  Atsiradus daugiau nei kelioms galimybėms investuoti, pasirinkti tinkamą - gali būti itin sudėtinga, tačiau...

  Finansai
  2023.09.28
  Išaugus pinigų kainai, kyla grėsmė įsisukti į palūkanų ir skolų tornadą Premium

  Pasaulinė skola mažėja antrus metus iš eilės, tačiau ji ir toliau viršija iki pandemijos buvusį lygį, todėl...

  Finansai
  2023.09.28
  G. Jakštas: galimybės kelti algas mokytojams išsemtos, bet derybos vyksta 1

  Finansinės galimybės kelti mokytojams atlyginimus yra išsemtos, tačiau derybos, siekiant išvengti streiko...

  Verslo aplinka
  2023.09.27
  Skolinimo Švedijos namų ūkiams augimo tempas – lėčiausias nuo 2006 metų

  Skolinimo Švedijos namų ūkiams apimtys rugpjūtį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, paaugo 0,7% ir metinis...

  Rinkos
  2023.09.27

  Verslo žinių pasiūlymai