Kauno valstybinė filharmonija: naujam sezonui pasitelkė ir efektyvią dezinfekciją

Reklama publikuota: 2021-11-26

Kauno valstybinė filharmonija naują sezoną pradėjo paruošusi ne tik gausų renginiais repertuarą, kuris vos ne kasdien kviečia į įvairius koncertus, bet ir garantuodama renginių dalyviams padidintą antivirusinį saugumą. Nuo spalio, kai prasidėjo naujasis koncertinis sezonas, Kauno filharmonija salių ir kitų patalpų dezinfekavimui pasitelkė modernią technologiją „Dezifog“.

Lina Balčiūnaitė, Kauno valstybinės filharmonijos vadovo pavaduotoja administracinei veiklai, prisimena, kad pernai vasarą įstaigoje buvo įsipliekęs koronaviruso židinys. Šis faktas taip pat paskatino imtis papildomų efektyvių priemonių, kurios padėtų išvengti užsikrėtimų COVID-19 liga muzikantams bei kitiems atlikėjams, filharmonijos darbuotojams, o taip pat gausiems renginių lankytojams.

Fortepijonas nemėgsta krapinimo

„Vasarą dauguma renginių vyko lauke, todėl klausytojai rinkdavosi gausiai, nes jautėsi ganėtinai saugiai. Kai rudenį renginiai persikėlė į patalpas, nors buvo teigiama, kad jų po karantino pasiilgta, pastebėjome, jog lankytojų pamažėjo. Nusprendėme įrodyti, kad ir patalpose renginiai gali būti saugūs, todėl pasitelkėme modernią dezinfekavimo technologiją „Dezifog“, – pasakoja Kauno valstybinės filharmonijos vadovo pavaduotoja administracinei veiklai.

Kauno filharmonija įsigijo „Dezifog“ įrenginį, kad patalpas galėtų dezinfekuoti iš karto, kai tik to reikia, pvz., pasibaigus rytinei choro ir orkestro repeticijai ir ruošiantis vakariniam koncertui, tarp kelių repeticijų ir pan. L. Balčiūnaitė akcentuoja, kad net pagrindinę salę „paskandinti“ virusus ir bakterijas žudančiame „Dezifog“ rūke „tetrunka mažiau nei minutę, jei tiksliai – 35 s“, o jau po nepilnų poros valandų, rūkui nusėdus, dezinfekuota salė gali saugiai priimti klausytojus ar repetuoti susirinkusius atlikėjus.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Modernų dezinfekavimą palankiai vertina lankytojai

„Ir anksčiau sales bei kitas patalpas dezinfekuodavome šlapiu būdu – tai trukdavo kelias valandas. Be to, buvome pripirkę įvairių priemonių, bet „šluostės ir skudurėlio“ su „Dezifog“ sausa technologija net lyginti negalima – rūkas ne tik prasiskverbia į visus plyšius, krėslų audinius, padengia bet kokius vertikalius ir horizontalius paviršius, bet, kas mums taip pat labai svarbu, nekenkia brangiems muzikos instrumentams, paveikslams. Vien tik mūsų fortepijonas kainuoja 160.000 Eur, kurio nerekomenduojama valyti ar krapinti dezinfekuojančiais chemikalais“, – aiškina L. Balčiūnaitė.

Kauno valstybinės filharmonijos iniciatyva moderniomis technologijomis dezinfekuoti sales sulaukė teigiamų lankytojų atsiliepimų socialiniuose tinkluose.

„Įrašai socialiniuose tinkluose apie „Dezifog“ technologijos naudojimą didinant lankytojų saugumą sulaukė ypač daug palankių atsiliepimų. Vadinasi, mūsų lankytojams tai aktualu ir taip pat padeda apsispręsti, ar eiti į renginį saugu“, – konstatuoja Kauno valstybinės filharmonijos vadovo pavaduotoja administracinei veiklai.

Renginių organizatoriai rado priešnuodį virusui

Puikiai prisimename, kad per karantinus praėjusiais ir šiais metais kultūrinis gyvenimas buvo visiškai sustabdytas, dėl to labai nukentėjo scenos ir kultūros pasaulio žmonės. Dabar kultūrinis gyvenimas grįžta į buvusias vėžes, nors koronaviruso atvejų skaičius gana didelis, todėl renginių organizatoriams privalu pasirūpinti maksimaliu lankytojų, atlikėjų ir personalo saugumu.

„Renginiai – spektaklis, koncertas, paroda, kinas ar sporto rungtynės – specifiški tuo, kad į juos vienu metu susirenka daug žmonių ribotam laikui ir panašiu metu išsiskirsto. Būtent todėl renginius galima apsaugoti maksimaliai dezinfekuojant visas patalpas tarp renginių“, – aiškina unikalią patalpų dezinfekavimo technologiją „Dezifog“ sukūrusios UAB „Efektyvūs saugos sprendimai“ direktorius Tomas Degutis.

Renginiai įprastai vyksta didelėse erdvėse – nuo kelių šimtų iki dešimčių tūkstančių dalyvių. Iki šiol tokias patalpas dezinfekuoti buvo sudėtinga ar net neįmanoma, nes nebuvo tam skirtų priemonių ir technologijų, o dezinfekcija „skudurėliu ir krapinimu“ užtrunka labai ilgai, žmogiškieji resursai kainuoja labai brangiai, o siekiamo saugumo efekto negaunama. Lašelinė dezinfekcija yra mažai efektyvi, nes sunku užtikrinti tolygų paskirstymą ir visų paviršių pasiekiamumą, taip pat galima gana didelė žmogiško aplaidumo tikimybė. Dezinfekcinis skystis negali dezinfekuoti medžiaginių paviršių, taip pat gali pakenkti jauriems paviršiams.

Todėl renginių organizatoriai pasitelkia „Dezifog“ technologiją, kuri yra efektyvi ir saugi paviršiams. Beje, „Dezifog“ sprendimu jau naudojasi ir Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Lankytojų saugumui: sunaikinta 99,99% virusų

„Rūko dezinfekcijos sistema „Dezifog“ – geriausias sprendimas dezinfekuoti renginių erdves, nes jis lengvai įveikia iki šiol buvusius iššūkius. Pavyzdžiui, visas Kauno filharmonijos patalpas galima dezinfekuoti per mažiau nei 30 minučių, o po 90 minučių jomis jau galima naudotis. Tai leidžia lengvai dezinfekuoti patalpas po kiekvieno renginio, kad naujo renginio dalyviai ir žiūrovai ateitų į 99,99% nuo virusų ir bakterijų dezinfekuotas patalpas“, – technologijos efektyvumą pristato „Efektyvių saugos sprendimų“ direktorius.

Jis primena, kad didelį iššūkį dezinfekavimo efektyvumui keldavo medžiaginės kėdės, kurias esame įpratę matyti teatruose, koncertų ar kino salėse, nes jų paviršiai – puiki vieta įsikurti bakterijoms ir virusams. „Dezifog“ dezinfekcinė medžiaga, sėsdama ant medžiaginių paviršių, įsiskverbia į mažiausius tarpelius, padengdama ir vertikalius, ir horizontalius paviršius. Ne mažiau svarbu, kad „Dezifog“ išpurškiamame rūke drėgmė sudaro itin mažą dalį, todėl nepažeidžiami paviršiai, šia technologija drąsiai galima dezinfekuoti paveldosaugos objektų erdves, taip pat kuriose saugomi brangūs bei jautrūs paviršiai ar audiniai, meno kūriniai (skulptūros, paveikslai).

„Efektyviomis technologijomis dezinfekuodami patalpas po kiekvieno renginio, kasdien ar bent keletą kartų per savaitę, paverstume erdves saugesnėmis nuo virusų ir bakterijų, taip sumažintume tikimybę susirgti bakterinėmis ir virusinėmis ligomis, taip pat ir COVID-19, o žmonės jaustųsi saugiau ir į renginius eitų drąsiau“, – teigia dezinfekavimo technologiją „Dezifog“ sukūrusios UAB „Efektyvūs saugos sprendimai“ direktorius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
DEZIFOG: sauso rūko technologija grįstas sprendimas griauna mitus apie dezinfekciją Verslo tribūna

Naują patalpų dezinfekavimo technologiją jos išradėjai lygina su išmaniojo telefono „iPhone“ atsiradimu...

DEZIFOG: galimybė suvaldyti virusą švietimo įstaigose Verslo tribūna 1

DEZIFOG rūko dezinfekcijos sistema gali gerokai sumažinti užsikrėtimų skaičių švietimo įstaigose ir...

100 kv. m. patalpa nuo virusų išdezinfekuojama per 15 sek. – demonstracija nemokama Verslo tribūna 1

„DEZIFOG“ technologija prasiskverbia į visus plyšius ir 100 kv. m. dydžio patalpą dezinfekuoja per 15...

Kauno valstybinė filharmonija: naujam sezonui pasitelkė ir efektyvią dezinfekciją Verslo tribūna

Kauno valstybinė filharmonija naują sezoną pradėjo paruošusi ne tik gausų renginiais repertuarą, kuris vos ne...

Kaip prekybos ir laisvalaikio centrą nuo koronaviruso apsaugoti per pusvalandį Verslo tribūna

Dezinfekuoti didelius prekybos ir laisvalaikio centrus nuo COVID-19 viruso efektyvu pasitelkus ir naujausias...

Lietuvių sukurta efektyvi dezinfekcijos sistema „Dezifog“ skinasi kelią pasaulyje Verslo tribūna 1

Lietuvoje 2020 m. sukurta ir autorizuota rūko dezinfekcijos sistema „Dezifog“ greitai sulaukė pasisekimo ir...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku