Konversija – tvaresnis būdas auginti miestus

Dėl ribotos vietos miestų centruose nauji nekilnojamojo turto projektai vis labiau traukiasi į pakraščius. Tačiau siekiant tvarios plėtros, kartais atsigręžiama ir į nebeaktualios paskirties ar neefektyvias teritorijas arčiau centro. Joms parengus specialius konversijos projektus, teritorijos išvalomos ar pertvarkomos pritaikant besikeičiantiems miestiečių poreikiams. Konversija tarsi antrinis panaudojimas nekilnojamojo turto ir statybų rinkoje, suteikiantis galimybę efektyvinti esamas erdves ir jų infrastruktūrą, bei kompaktiškai plėsti miestą, ištisus rajonus prikeliant naujam gyvenimui.
Tvarumas viena svarbiausių konversijos naudų
Kiekviena teritorijos konversija nebeaktualų miestui plotą grąžina žmonėms. Dažnu atveju savo ekonominę ir socialinę naudą praradusios teritorijos miestų centruose ilgainiui tampa randais, plačiu spinduliu mažinantys patrauklumą miesto gyventojams. Visa tai virsta ne tik pačios teritorijos, bet ir aplinkinių kvartalų socialinėmis problemomis. Sėkmingai įvykdytos konversijos miestui grįžta dviguba nauda atgyja tiek pati teritorija, tiek ją supanti aplinka, apie konversijas pasakoja Darnu Group generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.
Anot jos, konversijos paprastai vykdomos buvusiose pramoninėse miesto teritorijose, kurios istoriškai yra pagrindinis miesto teršėjas. Projektų metu šie plotai išvalomi, nebeteršia aplinkos, juose įrengiama daugybė želdynų, todėl jie tampa CO2 mažinančiais šaltiniais, padedančiais valyti orą mieste.
Konversiju būdu sukurti nauji kvartalai
Darnu Group projektas Antakalnio terasos buvo viena pirmųjų ir didžiausių konversijų Lietuvoje, kada buvusios Lietuvos kino studijos teritorija pertvarkyta į gyvenamąjį kvartalą. Siekiant sumažinti vartojimą, po statybų ir nugriautų pastatų atlikęs betonas panaudotas takams, o visame projekte integruota antrinio lietaus vandens panaudojimo sistema laistomi aplinkos želdynai.
Naują projektą pavyko darniai įlieti į gražiai susiformavusią miesto gamtinę teritoriją, ją pratęsiant ir pačiame daugiabučių kvartale. Iki tol teritorijoje dominavo filmavimo paviljonai, morališkai bei techniškai nusidėvėję administraciniai, sandėliavimo ir garažų pastatai, kurių aplinka buvo menkai tvarkoma, o didžioji jos dalis paversta atvira pasenusių filmavimo rekvizitų laikymo aikštele. Grąžinus šią teritoriją miestiečių reikmėms, čia įsikūrė beveik 1000 namų ūkių, kurie gavo galimybę gyventi kokybišką gyvenimą arti gamtos, šalia brandaus rekreacinės paskirties miško, S.Survilaitė Mekionienė.
Naujausias bendrovės įgyvendintas teritorijos konversijos projektas Paupys. Jį pastačius, centrinėje miesto dalyje esanti buvusios skaitliukų gamyklos teritorija grąžinta miestui. Šiame kvartale Darnu Group kartu su architektais sukūrė šiuolaikišką, į Senamiesčio urbanistinį audinį integruotą rajoną.
Paupys iškilo iki tol apleistoje, buvusioje pramoninėje teritorijoje. Čia buvo išvalytos senos kenksmingos statybinės atliekos, šiukšlės, sustabdytas jų patekimas į aplinką, sutvarkyta ir apželdinta aplinka, išvalyti Vilnelės vandenys ir krantinė. Dalis medžiagų perdirbtos ir panaudotos dviračių ar pėsčiųjų takams įrengti.
Tai tarsi miestas mieste, jame rasti galima viską, ko gali prireikti. Kvartalas gyvena ir dieną, ir vakare, miestiečiams čia patrauklu leisti laisvalaikį, o mums tai yra pats geriausias indikatorius apie sėkmingą projektą, teigia S. Survilaitė Mekionienė.
Be minėtų Antakalnio terasų ir Paupio projektų Darnu Group yra įvykdžiusi gyvenamojo kvartalo Užupio krantinės konversiją, bei ruošiasi administracinės ir biurų paskirties komplekso Verslo trikampis transformacijai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti