Neuromokslininkas K. Skauminas: „Pirma rekomendacija perdegus – aplinkos pakeitimas“

„Perdegimo sindromas yra žmogaus reakcija į darbą – būtent į darbą, ne šeimos aplinkybes ar dar kažką“, – aiškina neuromokslininkas, „Eglės sanatorijos“ medicinos vadovas dr. Kęstutis Skauminas.
Stresinė reakcija yra natūrali ir gali būti naudinga sprendžiant tam tikrą problemą, jeigu tai trunka ne ilgiau kaip 60 minučių. Ilgesnis stresas jau kelia problemas. Streso dar daugiau artėjant šventiniam laikotarpiui ir šurmuliui.
„Aplinkos pakeitimas yra pirma rekomendacija tiek patiriantiems perdegimo sindromą, tiek mums visiems, kurie dar neperdegėm“, – pataria mokslininkas.
Tam puikiai tinka sanatorija, kur natūrali gamta, galima atsitraukti nuo stresą keliančių dalykų, pradėti pokyčius savo organizmo sistemose, kuriuos padės daryti specialistai. Sanatorija leidžia ir pajusti šventinę dvasią, ir kartu sustiprinti kūną.
Plačiau apie perdegimą ir kaip ištrūkti iš užburto rato, „Verslo tribūnos“ pokalbis su neuromokslininkas, „Eglės sanatorijos“ medicinos vadovas dr. Kęstutis Skauminas.