Prof. dr. A. Miceikienė: po kelerių metų derlių Lietuvoje užaugins robotai ir savaeigė technika

Prof. dr. Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerė, teigia, kad Lietuvos agroverslo pažanga akivaizdi. Šis verslas gal net sparčiau nei kai kurie kiti eina skaitmenizacijos, robotizacijos, dirbtinio intelekto, mašininio mokymosi keliu, o ateityje šios tendencijos turėtų dar spartėti. Naujos technologijos reikalauja aukščiausios kvalifikacijos specialistų.
podcast::wKdVSMQq
Anot prof. dr. A. Miceikienės, jau dabar agroversle naudojama savaeigė technika, palydovų duomenys, bepilotės skraidyklės, o ateityje, pavyzdžiui, planuojama, kad iš visų versle naudojamų dronų apie 80% bus pasitelkta žemės ūkyje.
Laukiu pirmo derliaus Lietuvoje, kurį užauginant fiziškai nebus dalyvavęs žmogus, o visus darbus atliko dronai, robotai, savaeigė technika, tai pasaulyje, JAV, pirmą kartą įgyvendinta 2017 m. Manau, kad po poros metų tai bus įgyvendinta ir Lietuvoje, pasakoja VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. A. Miceikienė. Netolima ateitis, kai ūkininkas savo verslą valdys iš bet kurio pasaulio krašto telefonu.
Lietuvoje jau yra žemės ūkio bendrovių, kurios, galima teigti, turi ateities verslo modelius. Joms jau šiandien reikia, kad universitetai ir kitos mokymo įstaigos parengtų aukštos kvalifikacijos specialistų.
Pažanga žemės ūkyje Lietuvai ir toliau leis išlikti šalimi, kuri maisto produktus eksportuoja, o ne importuoja, teigia VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė. Ir kalbame ne apie žemos, o aukštos pridėtinės vertės produktų eksportą.
Prof. dr. A. Miceikienė akcentuoja, kad maisto gamyba yra ir šalies saugumo garantas. Lietuva didele dalimi apsirūpina maisto produktais ar žaliavomis jiems pagaminti, o grūdų, pavyzdžiui, prikulia apie 4 kartus daugiau, nei suvalgo Lietuvos gyventojai.
Profesorė atkreipia dėmesį, kad VDU Žemės ūkio akademija ir agroverslas niekada nedirbo atskirai, visuomet bendradarbiaujama ruošiant ir programas, ir reikalingus kvalifikuotus specialistus. Pavyzdžiui, naujoms technologijoms įsigalint agroversle VDU Žemės ūkio akademijos inžinerijos studijų programose įkurtas verslo klasteris, kurio veikloje tiesiogiai dalyvauja Lietuvos ir užsienio įmonės, padedančios tobulinti studijų procesą, priima studentus praktikai, kad jie susipažintų su naujausiomis agroverslo technologijomis. Pažangios įmonės Akademijoje yra padėjusios sukurti dešimtis modernių laboratorijų, o dar vienas laboratorijų korpusas dabar statomas. Jose dirba ir įvairių šalių mokslininkai, ir studentai. Šiuolaikinių ūkių poreikius atitinkančios kvalifikacijos specialistams rengti VDU Žemės ūkio akademija siekia modernizuoti savo mokomąjį ūkį, padaryti jį pavyzdiniu Baltijos šalyse.
Tačiau profesorė teigia, kad kai kurių sričių agroverslo specialistų poreikis yra gerokai didesnis, nei aukštosios mokyklos parengia.
Tinklalaidėje prof. dr. A. Miceikienė taip pat pasakoja, kaip VDU Žemės ūkio akademijos studentai gali tapti vynuogių auginimo ar kitų Lietuvoje retesnių kultūrų specialistais, kaip jau turint specialybę galima įgyti norimų žinių atskirose agroverslo srityse ar pasinaudoti perkvalifikavimo sistema, kokie atliekami bioekonomikos mokslo tyrinėjimai, kaip planuojama organizuoti gamybą be atliekų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti