Personalizuotos ūkininkavimo technologijos – ateitis, kuri prasideda šiandien

Šiandien mes stovime ant slenksčio, kai atsiranda inovatyvios biotechnologijos ir tuo pačiu alternatyvos iki šiol gaminamoms mineralinėms trąšoms, o taip pat erdvė tvarioms individualioms ūkininkavimo technologijoms, aiškina gamtos mokslų dr. Audrius Gegeckas, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro dėstytojas ir mikrobiologinių produktų gamintojos UAB Bioenergy LT mokslinio padalinio vadovas.
podcast::mskpspWQ
Anot mokslininko, mineralines trąšas papildančios biologinės trąšos buvo žinomos jau prieš keliasdešimt metų, bet jos ypač tapo aktualios šiuo metu, kai mineralinių trąšų kainos augo kartais, pavyzdžiui, azotinių trąšų net 5 kartus, arba kai kurių mineralinių trąšų apskritai neįmanoma nusipirkti. Taip pat brango degalai ir su tuo kiekvienas technikos išvažiavimas į laukus juos dirbti, tręšti, apsaugoti nuo kenkėjų. Tai verčia ieškoti alternatyvų. Dr. A. Gegeckas akcentuoja, kad alternatyvų visuomet yra. Viena iš jų mikroorganizmai, kuriuos pati gamta sukūrė ir naudoja milijonus metų. Pavyzdžiui, pasitelkti mikroorganizmai augalams gali padėti efektyviau paimti azotą iš aplinkos, atpalaiduoti fosforą bei kalį ir pan. Tokiu atveju, dirvožemį praturtinus mikroorganizmais ar juos derinant su mineralinėmis trąšomis, jų reikia mažiau, o derliaus gausa dėl to nenukenčia.
Kas labiausiai stabdo ūkininkus naudoti mikrobiologinius produktus? Techniniai sprendimai ar žinių trūkumas, o gal iš kartos į kartą perduodamos žemdirbystės tradicijos? Kodėl mikroorganizmus svarbu naudoti žemės ūkyje ir kokia jų nauda tausojant dirvožemį, kodėl sprendimai reikalingi čia ir dabar, podkaste atskleidžia Bioenergy LT mokslinio padalinio vadovas, gamtos mokslų dr. A. Gegeckas.
2013 m. įkurtos Bioenergy LT pagrindinė veikla kurti ir gaminti augalų mikrobinius biostimuliatorius. Ji yra didžiausia Šiaurės Europoje inovatyvių biotechnologijų įmonė, kurianti ir gaminanti mikrobiologinius produktus žemės ūkiui, kurie skatina dirvožemio biologinį aktyvumą, didina augalų produktyvumą ir užtikrina kokybišką derlių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti