Kooperatyvas „Pienas LT“ laimėjo patentų bylą

Publikuota: 2018-09-11
Vladimiro Ivanovo nuotr.
Vladimiro Ivanovo nuotr.

Vilniaus apygardos teismas atmetė ieškinį kooperatyvui „Pienas LT“ dėl tariamų patento pažeidimų. Vokietijos bendrovė „Pentair Sudmo GmbH“ įrodė, kad „Pienas LT“ sumontuota technologinė įranga ir gamybos būdas yra originalus ir nepažeidžiantis išradėjo Vytauto Fedaravičiaus, kaip patento savininko teisių.

Kaip skelbiama „Pienas LT“ išplatintame pranešime, p. Fedaravičius pernai kreipėsi ir į Lietuvos aukščiausiąjį teismą po to, kai Vilniaus apygardos teismas, kurio sprendimą vėliau paliko galioti ir Lietuvos apeliacinis teismas, iš ieškovų p. Fedaravičiaus ir ŽŪK „Suvalkijos pienas“ jau buvo priteisęs daugiau kaip 6.000 Eur bylinėjimosi išlaidų „Pienas LT“ naudai.

Ponas Fedaravičius nuo 2010 m. teismuose mėgino įrodyti, kad „Pienas LT“ gamykloje taikoma gamybos technologija atitinka jo išradimą. Pralaimėjęs visų instancijų teisminius ginčus Lietuvoje, p. Fedaravičius kreipėsi į  Europos Sąjungos tarnybą (OLAF), kurios atliktos dokumentų patikros rezultatų vis dar laukiama.

„Pienas Lt“ praneša, kad statydamas pieno baltymų produktų gamyklą, kooperatyvas surengė viešą konkursą, kurio objektas buvo pieno perdirbimo įrangos tiekimas, kartu su reikalaujamu pieno perdirbimo technologiniu procesu ir visomis susijusiomis teisėmis į tokį procesą. Visa atsakomybė, susijusi su intelektinės nuosavybės teisėmis, teko įrangos tiekėjui, kuris pagal įprastinę praktiką sutartiniais pagrindais garantuoja tokių savo įsipareigojimų tinkamą įvykdymą.

Gamyklai technologiją tiekusio generalinio rangovo „Pentair Südmo GmbH“ tuometinis valdybos vicepirmininkas Olaf Müller jau yra sakęs, kad dėl konfidencialumo įsipareigojimų negali daryti jokių pareiškimų šios technologijos klausimu.

„Tačiau norime pažymėti, kad savo produktus kuriame glaudžiai bendradarbiaudami su mūsų tarptautiniu intelektinės nuosavybės apsaugos skyriumi, kurio darbuotojai nuolat užtikrina, kad būtų laikomasi taikomų taisyklių ir rūpinasi teisių pažeidimo rizika, siekdami užkirsti jai kelią“, – pranešime cituojamas p. Müller.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau