Dėl AKM netekusiems kiaulių ar norintiems jų atsisakyti - parama

Publikuota: 2018-08-29
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Nuo rugsėjo 3 d. smulkieji kiaulių augintojai, kurie dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) turėjo sunaikinti auginamas kiaules, gali teikti paraiškas gauti valstybės paramą naujiems gyvuliams įsigyti.

Kaip teigiama ŽŪM išplatintame pranešime, parama įsigyjant ūkinius gyvūnus (išskyrus kiaules) rajonuose, kuriuose šiemet nustatyti afrikinio kiaulių maro atvejai šernuose ar kiaulėse, skiriama žmonėms, kurie paskutinį mėnesį prieš paramos taisyklių įsigaliojimą  laikė nuo 1 iki 100 kiaulių, ir visas jas paskerdė, sunaikino arba jos nugaišo dėl AKM.

Pareiškėjai turės įsipareigoti trejus metus nuo pagalbos skyrimo dienos nelaikyti kiaulių ir auginti kitų rūšių ūkinius gyvūnus. Jiems galės būti atlyginama iki 90%, bet ne daugiau kaip 1.500 Eur kitų, išskyrus  kiaules, ūkinių gyvūnų įsigijimo išlaidų.

Tokia pati parama – iki 1.500 Eur – skiriama ir pareiškėjams, kurių kiaulių laikymo vietos yra 2018 metais nuo AKM nukentėjusiuose rajonuose, biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti.

Paramą gali gauti ir ūkininkai, savanoriškai atsisakę auginti kiaules. Paramą galės gauti  žmonės, laikę nuo 1 iki 100 kiaulių, sąlygas atitinkantiems pareiškėjams bus mokama 100 Eur išmoka už kiekvieną paskerstą kiaulę.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau