Mažiau gavusiems girininkams ir eiguliams penktadaliu pakėlė algas

Publikuota: 2018-06-14
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstybinių miškų urėdija (VMU) nuo birželio maždaug penktadaliu didina darbo užmokestį beveik pusei tūkstančio girininkų, jų pavaduotojų ir eigulių, kurie iki šiol, lyginant su tokį patį ar panašų darbą kituose regionuose dirbusiais darbuotojais, gaudavo gerokai mažesnį užmokestį.

Kaip nurodo pranešime VMU, pakeitimai darbo sutartyse įsigalios po konsultacijų su profesinėmis sąjungomis.

Šiuo metu VMU 337 girininkijose dirba 313 girininkų, 314 girininkų pavaduotojų ir 391 eigulys. Nuo birželio algos didinamos beveik pusei jų, iš viso 470 specialistų, kurių užmokestis, lyginant su kitomis tą patį darbą atliekančiais kolegomis, buvo mažiausias.

VMU anksčiau skelbė, kad 2018 m. I ketv. girininko mėnesinis atlyginimas vidutiniškai siekė 1.157 Eur. Tačiau algų skirtumai 2017 m. duomenimis siekė nuo 765 Eur buvusioje Zarasų urėdijoje, iki 1.292 Eur Kretingos urėdijoje. Eigulių algos nenurodomos.

„Apjungus regionines urėdijas į vieną organizaciją pamatėme, kad paveldėjome 42 skirtingas darbo užmokesčio sistemas. Kai kurių skirtinguose regioniniuose padaliniuose tas pačias funkcijas atliekančių darbuotojų algos skyrėsi du kartus“, - pranešime cituojamas Marius Pulkauninkas, VMU direktorius.

Algų kėlimas VMU miško darbuotojams per metus įmonei atsieis apie 416.000 Eur.

Kiek uždirba VMU vadovai

VŽ rašė, kad p. Pulkauninkui, VMU direktoriui, metų I ketv. buvo mokamas 6.319 Eur mėnesinis atlyginimas.

Didesni nei 6.000 Eur atlyginimai „ant popieriaus“ mokami ir kitų didžiųjų VVĮ vadovams, pavyzdžiui, AB „Lietuvos geležinkelių“, UAB „Lietuvos energijos“ ar AB „Lietuvos pašto“ generaliniams direktoriams.

Taip pat skelbta, kad keturiems VMU direktoriaus pavaduotojams I ketv. nustatyta 4.058 Eur alga, VMU padalinių - buvusių urėdijų, vadovai gavo 1.799 Eur. Skelbta, kad girininkai tą ketvirtį gavo 1.113 Eur atlyginimą. Tačiau 2018 m., atsižvelgiant į padidėjusį darbo krūvį reformos metu VMU girininkijų darbuotojams papildomai skirti 10-20% priedai prie pareiginio atlyginimo.

Iki 2018 m. pabaigos ketinama parengti atlygio sistemą, kuri reglamentuos visų organizacijos darbuotojų darbo užmokestį.

Ministrui interpeliacija Seime

Valstybinio miškų ūkio pertvarkos klausimas toliau kelia politikų aistras. Kitą savaitę Seime numatyta Kęstučio Navicko, aplinkos ministro, interpeliacija.

„Teigiame, kad ministras turėtų būti atstatydintas dėl galimo buvusios darbovietės protegavimo, nesugebėjimo spręsti atliekų ir pakuočių tvarkymo, nepasirengimo miškų reformai ir negebėjimo jos įgyvendinti“, – Socialdemokratų partijos frakcijos pranešime spaudai cituojamas jos seniūnas Juozas Olekas.

Pats ministras kaltinimus dėl buvusios darbovietės „Baltijos aplinkos forumo“ protegavimo, skiriant finansavimą forumo projektams neigia. Šiuo klausimu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija priėmė sprendimą, kad ministras nesupainiojo privačių ir viešų interesų. Tuo tarpu Seime ministrui ne kartą teko aiškinti dėl urėdijų pertvarkos, išmokėtų išeitinių atleidžiamiems darbuotojams, taip pat dėl stringančio atliekų bei pakuočių tvarkymo.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau