R. Malinausko ir V. Matijošaičio pozicijos nesuvirpėjo

Publikuota: 2019-03-03

Savivaldos rinkimai baigėsi. Kai kuriose savivaldybėse merų rinkimų laimėtojai paaiškėjo nepraėjus nė dviems valandoms po balsų skaičiavimo pradžios.

01.21 Gyvas VŽ tinklaraštis baigtas

Įsinaktijant baigiame šio vakaro gyvą VŽ rinkimų tinklaraštį. Šį vakarą sužinojome:

Tokiomis nuotaikomis einame miegoti. Susitikime ryt.

01.16 Toliau sekasi socialdemokratams

VRK duomenimis, suskaičiavus rezultatus 1.632 iš 1.970 apylinkių, rinkimai sėkmingiausiai klostosi LSDP.

[infogram id="c23f63fd-eab2-4be9-ac86-d3be1758364b" prefix="FO7" format="interactive" title="Rinkimai 2019: merai 2"]

Kaip VŽ rašė, rinkimuose kandidatų sąrašus kelia 14 partijų ir 90 visuomeninių rinkimų komitetų, sudaryta 14 partijų koalicijų.

23.39 G. Palucko partiją rinkimai sustiprino

Gintautas Paluckas, Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis neslepia džiaugsmo, kad rinkimų rezultatai paneigė visas išankstines prognozes, kad partijai skilus kris jos reitingai.

„Jokio išsivaikščiojimo nebuvo. Partija, kokia buvo administracine ir struktūrine prasme stipri, tokia ir liko. Rezultatai logiški partijai, kuri turi savo programines nuostatas ir yra pati skaitlingiausia“, — kalbėjo p. Paluckas.

Anot jo, kalbos apie socialdemokratų nykimą tik mobilizavo partiją.

23.21 Palangos meras sulaukė tvirto palaikymo

Preliminariais duomenimis, konservatorius Šarūnas Vaitkus savivaldos rinkimuose Palangoje gavo 71% balsų ir buvo perrinktas šio kurorto meru jau pirmajame ture. Socialdemokratų kandidatė į Palangos merus Svetlana Grigorian gerokai atsiliko nuo lyderio, surinkusi kiek daugiau nei 13% balsų. Ponas Vaitkus užsitikrino ir pakankamą politinį užnugarį Palangos miesto savivaldybės taryboje – Tėvynės sąjungos kandidatų sąrašas čia gavo net 13 mandatų iš 21-o.

23.16 G. Landsbergis tikisi augimo

Gabrielius Landsbergis, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų partijos lyderis teigia, kad rinkimų rezultatai, vertinant visos šalies mastu, bus palankūs dabartinei opozicijai.

„Kai gausime rezultatus iš didžiųjų miestų, paaiškės kur esame. Fiksuosime augimą“, — kalbėjo p. Landsbergis.

Anot jo, tai įdomi nacionalinį reitingą atspindinti tendencija. Kalbėdamas apie preliminarius rezultatus Kaune, kur beveik nėra abejonių, kad laimės dabartinis meras Visvaldas Matijošaitis ir jo vadovaujamas sąrašas, p. Landsbergis apgailestavo, kad mieste formuojasi situacija, kurioje mažėja partinės demokratijos.

„Be mūsų rinkimų barjerą peržengsianti partija bus tik liberalai – demokratijos mažėja ir tai nieko gero miestui nežada“, — nacionalinio transliuotojo eteryje kalbėjo p. Landsbergis.

22.59 R. Dargis: Kaunas – tvirtose rankose

Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, VŽ sako, kad kauniečiai balsuoja už stabilumą, o dabartinis meras – ūkiškas ir reiklus žmogus.

„Visvaldas yra lyderis, kiek matome iš dabar suskaičiuotų balsų. Jis padarė neabejotinai gerą įdirbį dabartinėje kadencijoje, pasirodė kaip ūkiškas ir reikalus tvarkantis žmogus, todėl natūralus toks žmonių pasitikėjimas. Jis tvirtai laiko miesto valdžios vadžias, o darbai nudirbti miestui – akivaizdūs. O žmonės balsuoja už stabilumą“, – sako p. Dargis.

22.57 V. Matijošaitis: „nelabai prasmės matau debatuose“

Ryškiai Kauno miesto rinkimuose pirmaujantis dabartinis miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad jam dabar svarbiausia ar iš jo komandos žmonių bus sudaryta miesto taryba. Tuomet bus galima vystyti pradėtus projektus, kalbėjo p. Matijošaitis LRT.

Paklaustas, kodėl buvo labai retas rinkimų debatų dalyvis, p. Matijošaitis atsakė: „nelabai prasmės matau debatuose. Manau, kad žmonės renkasi ne pagal debatus, o pagal darbus. Man svarbesni dalykiniai pokalbiai, kurie miestui ir miestiečiams atneša naudą“, – kalbėjo p. Matijošaitis.

22.50 Trys didieji miestai: išsiskiria Kaunas

Kaip ir prognozuota, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis greičiausiai užtikrintai laimės jau pirmajame savivaldos rinkimų ture. Preliminariais duomenimis, jis „laikinojoje sostinėje“ surenka 74% balsų, antroje vietoje su 17% balsų palikdamas konservatorę Jurgitą Šiugždinienę.

Pono Matijošaičio vadovaujamas rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“, pirminiais duomenimis, turės daugumą mandatų Kauno miesto savivaldybės taryboje – 28 iš 41.

Klaipėdoje dabartinis meras Vytautas Grubliauskas gauna apie 33% balsų ir išeina į antrąjį turą kartu su valstiečių-žaliųjų atstovu Arvydu Vaitkumi, kuris gauna 22% balsų. Pono Grubliausko komitetas Klaipėdos miesto taryboje, pirminiais duomenimis, turės 8 mandatus iš 31-o.

Savivaldos rinkimų Vilniaus mieste rezultatai kol kas nėra pradėti skelbti. Bet neabejojama, kad čia prireiks antrojo mero rinkimų turo kovo 17-ąją.

22.49 Klaipėdoje bokso pirštinės ruošiamos antram turui

Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos meras, komentuodamas tarpinius savivaldybių rinkimų rezultatus sakė, kad tarpiniai rezultatai atitiko jo išankstines prognozes: „To ir tikėjausi, kad antrame turėsiu susikauti su Algirdu Vaitkumi“.

Ponas Vaitkus, Klaipėdos uosto direktorius, uostamiesčio mero rinkimuose kandidatuoja su VAalstiečių ir žaliųjų partijos vėliava.

„Pirmojo turo rezultatai, aišku, gali pakišti kiaulę kiaulės metais. Didžioji kova bus antrajame ture, kuris bus labai nelengva“, – kalbėjo p. Grubliauskas.

22.37 S. Skvernelis: tikslas padvigubinti mandatų skaičių

Premjeras Saulius Skvernelis, žinodamas tarpinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus, svarsto, kad Valstiečių ir žaliųjų partija gaus daugiau mandatų ir merų postų.

„Tikslas padvigubinti mandatų skaičių savivaldybėse ir turėti daugiau merų nei iki šiol“, – nacionaliniam transliuotojui kalbėjo p. Skvernelis.

Po paskutinių savivaldybių tarybų rinkimų 2015 m., LVŽS savivaldoje iškovojo 142 mandatus.

22.34 Rietave – be pokyčių

Rietavo meras Antanas Černeckis, priklausantis Liberalų sąjūdžiui, savivaldos rinkimuose, pirminiais duomenimis, gavo apie 69% balsų ir greičiausiai išvengs antrojo turo, bus perrinktas jau pirmajame. Jo artimiausias persekiotojas, socialdemokratas Alfredas Mockus surinko 27% balsų Rietave.

22.29 Birštono merė neužleis pozicijos

Socialdemokratų partijos atstovė Nijolė Dirginčienė ir toliau vadovaus Birštonui. Už ją savivaldos rinkimuose, pirminiais duomenimis, balsavo 62% gyventojų, sekmadienį atėjusių prie balsadėžių. Merė antroje vietoje paliko socialdarbietį Juozą Aleksandravičių, kuris Birštone surinko apie 19% balsų.

22.26 R. Malinauskas išlieka Druskininkų „soste“

Nepaisant to, kad yra įtariamasis vadinamajame teisėjų korupcijos skandale Druskininkų meras Ričardas Malinauskas surenka pakankamai balsų savivaldos rinkimuose, kad jau pirmajame ture užtikrintai laimėtų savo savivaldybėje. Už jį, preliminariais duomenimis, balsavo beveik 70% rinkėjų. Be to, 17 mandatų iš 25-ių savivaldybės taryboje gauna p. Malinausko rinkimų komitetas „Už Druskininkus“.

22.25 Partinių organizacijų mūšyje sekasi LSDP

Kol kas, VRK duomenimis, savivaldybių tarybų rinkimuose geriausiai sekasi Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) – ji laimi 14-oje savivaldybių. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) laimi 13-oje, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 7-iose savivaldybėse.

Laiminčių kandidatų mero rinkimuose daugiausia kol kas yra iškėlę LSDP ir TS-LKD su 15 ir 10 kandidatų. Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) savo sąskaitoje turi 6 pirmaujančius merus.

[infogram id="3f6d1a89-fc6a-4f2b-b887-02f344bb17ef" prefix="9u8" format="interactive" title="Rinkimai 2019: merai"]

Kaip VŽ rašė, rinkimuose kandidatų sąrašus kelia 14 partijų ir 90 visuomeninių rinkimų komitetų, sudaryta 14 partijų koalicijų.

22.11 Braška V. Valkiūno kėdė Biržų raj.

Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas gali pralaimėti jau pirmajame savivaldos rinkimų ture. Preliminariais duomenimis, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Liberalų sąjūdžio suformuotos koalicijos „Vieningi Biržai“ atstovas Vytas Jareckas surenka daugiau kaip 50% balsų. Jeigu tokia tendencija ir išliks, p. Jareckas bus išrinktas naujuoju Biržų meru jau pirmajame ture.

Maža to, koalicija „Vieningi Biržai“, preliminariais duomenimis, gauna 11 mandatų Biržų taryboje iš 25-ių.

Ponas Valkiūnas surenka apie 26% balsų.

21.59 Šalčininkų raj. nelaužo tradicijų

Tradiciškai Šalčininkų rajone absoliučią daugumą balsų savivaldos rinkimuose surenka Lenkų rinkimų akcija bei jos kandidatas į šio rajono merus. Už dabartinį Šalčininkų vadovą Zdislavą Palevičių sekmadienį savivaldos rinkimuose balsavo beveik 75% rinkėjų. Tad Šalčininkuose ir šįkart neprireiks antrojo turo.

21.56 Anksti aiškios pergalės ir Švenčionių, Širvintų raj.

Rimantas Klipčius, pirminiais duomenimis, gali nugalėti jau pirmajame Švenčionių rajono mero rinkimų ture. Jis surenka daugiau kaip 59% balsų. Ponas Klipčius priklauso Artūro Zuoko vadovaujamai Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams).

Antroje vietoje, preliminariais duomenimis, yra Lenkų rinkimų akcijos atstovas, Seimo narys Zbignevas Jedinskis. Už jį atiduota apie 14% balsų.

Širvintų rajone, tikriausiai, neprireiks antrojo merų rinkimų turo, nes Socialdemokratų darbo partijos atstovė, Širvintose suformavusi savo visuomeninį komitetą Živilė Pinskuvienė surenka 67% balsų.

21.51 Vilniaus rajonas – M. Rekst rankose

Vilniaus rajono mere Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos Marija Rekst turėtų būti perrinkta jau pirmajame ture. Preliminariais duomenimis, savivaldos rinkimuose ji Vilniaus rajone surenka 73% balsų.

21.42 R. Karbauskis ir V. Pranckietis nesutaria

Valstiečių ir žaliųjų partijos lyderis, Seimo narys Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis išreiškė tik subjektyvią nuomonę, svarstydamas, jog šiuose rinkimuose partijos rezultatai bus kuklesni.

„Galvojame, kad būsime kiek kuklesni, negu praėjusiuose rinkimuose“, — kalbėjo p . Pranckietis, kurį citavo LRT.

„Pirminiai rezultatai, kurie matosi, nenuteikia negatyviai. Seimo pirmininko nuomonė subjektyvi – jis mažiau domisi partijos reikalais. Partijai rinkimai turėtų būti palankūs. Kuo ilgiau dirbame nacionaliniu mastu – tuo labiau jie mums palankūs“, — kalbėjo p. Karbauskis.

Per 2016 m. Seimo rinkimus, pagal proporcinę rinkimų sistemą už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsavo 21,53% rinkėjų.

21.40 M. Sinkevičius grįžta kur buvęs 

Buvęs Jonavos rajono meras, Socialdemokratų partijos atstovas, buvęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, panašu, vėl grįžta į tą patį postą.

Preliminarūs savivaldos rinkimų rezultatai rodo, kad Jonavos rajone p. Sinkevičius laimi jau pirmame ture, surinkęs 64% balsų. Antroje vietoje, gaunantis 15% balsų, yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Arvydas Gasys.

21.20 V. Gailius užtikrintai pirmauja Joniškio rajone

Opozicinei Liberalų sąjūdžio frakcijai priklausantis Seimo narys Vitalijus Gailius užtikrintai pirmauja Joniškio rajono mero rinkimuose ir gali laimėti juos jau per pirmąjį turą.

Už p. Gailių, preliminariais duomenimis, balsavo apie 64% Joniškio rajono rinkėjų, dalyvavusių savivaldos rinkimuose.

Antroje vietoje, surinkusi 19,3% balsų, yra socialdemokratė Vaida Aleknavičienė.

Tai 6-ių iš 36-ių Joniškio rajone esančių rinkimų apylinkių rezultatai.

Socialdemokratų partijos iškeltas Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas surenka apie 65% balsų savivaldos rinkimuose ir pretenduoja būti perrinktas rajono vadovu jau per pirmąjį turą.

Antroje vietoje, surinkęs 14% balsų, yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas kandidatas į Akmenės merus Ramūnas Stonkus.

21.17 R. Šimašius tikras dėl antro etapo

Vilniaus meras Remigijus Šimašius įsitikinęs, kad į antrą Vilniaus mero rinkimų turą pateks.

„Vilniuje bus antras etapas Vilniuje ir neabejoju, kad būsiu antram etape“, – LRT teigia jis.

Jis tikina, kad yra pasiruošęs „lipdyti stiprią koaliciją“ su politinėmis jėgomis, su kuriomis pavyks sutarti dėl tikslų.

„Viskas, kas priklauso nuo to, ko mes siekiame – ar judės stadionas, koncertų salės, ar bus sutinkama, kad miestas bus daugiakultūrinis ir atviras pasauliui“, — kalbėjo p. Šimašius.

„Tikiuosi, kad nebus švytuoklės principo“, – sakė meras.

VŽ rašė, kad į sostinės mero kėdę kandidatuoja įspūdinga 17-kos kandidatų puokštė.

21.02 Partijų mažiau, komitetų daugiau

Sekmadienį įvykusiuose rinkimuose 60-tyje savivaldybių tarybų išsidalinta pusantro tūkstančio mandatų – kiek mažiau nei prieš ketverius metus buvusiose vietos valdžios rinkimuose, kuriuose triumfavo socialdemokratai, konservatoriai, liberalai, taip pat nemažai balsų surinko nepartiniai komitetai.

Dėl neigiamų demografinių tendencijų tarybų narių šįkart renkama 22 mažiau nei 2015-aisiais.

Plačiau: Mandatų mažiau, jų siekiančių partijų – irgi, bet komitetų skaičius išaugo.

20.52 Rinkėjų aktyvumas – 47,8%

Į rinkimus per išankstinį balsavimą ir sekmadienį į 1.970 apylinkių, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso šį kartą atėjo 47,8% arba beveik 1 proc. punktu daugiau nei savivaldos rinkimuose prieš ketverius metus.

Balsavimas baigėsi 20 val., visose uždarytose apylinkėse skaičiuojami balsavimo lapeliai.

Plačiau: Balsavimas baigtas, skaičiuojami biuleteniai

Rinkimų rezultatus VRK ketina patvirtinti iki kito sekmadienio.

[infogram id="e195dbcd-e6e5-48b6-98d8-46d28f543697" prefix="rJK" format="interactive" title="Rinkimai: aktyvumas timeline"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus