Premjeras žada stiprinti vyriausybinį Krizių valdymo komitetą

Publikuota: 2015-11-16
2015 10 12. Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas. Vilniuje vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuota konferencija, kurioje su pagrindinių partijų vadovais buvo aptartas pasirengimas 2016 m. spalį įvyksiantiems Seimo rinkimams. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
2015 10 12. Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas. Vilniuje vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuota konferencija, kurioje su pagrindinių partijų vadovais buvo aptartas pasirengimas 2016 m. spalį įvyksiantiems Seimo rinkimams. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Prie Lietuvos Vyriausybės jau kurį laiką veikia Krizių valdymo komitetas, vadovaujamas paties premjero, tačiau šios tarpžinybinės institucijos įgaliojimai turėtų būti koreguojamos ir stiprinamos, atsižvelgiant į pastaruosius daug gyvybių nusinešusius teroristinius išpuolius Paryžiuje.

Pirmadienį Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, Vyriausybėje surengė pasitarimą, kuriame aptarta pasikeitusią saugumo situaciją Europoje ir Lietuvoje po teroro aktų Paryžiuje. „Kartu su visa Europa pareiškiame, kad nesame įbauginti – imamasi visų reikiamų priemonių, kad būtų užtikrintas saugumas šalyje, o kova su terorizmu tarptautinėje erdvėje tik sustiprėtų“, – po pasitarimo pabrėžė premjeras.

Pasitarimo metu pavesta kovą su terorizmu koordinuoti jau veikiančiam Krizių valdymo komitetui prie Vyriausybės. Be to, numatyta peržiūrėti šio komiteto funkcijas, atsakomybę ir kompetenciją, siekiant, kad veiksmai užtikrinant saugumą šalyje, būtų atliekami operatyviau.

„Tarpžinybinis Krizių valdymo komitetas prie Vyriausybės, vadovaujamas premjero, jau daug anksčiau yra įsteigtas. Bet dabar, atsižvelgiant į europietiškus įvykius, bus peržiūrėti jo įgaliojimai, atliekamos funkcijos“, – pranešė p. Butkevičius.

Kaip skelbta, Vyriausybės pasitarimo metu Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis atkreipė dėmesį į būtinybę Lietuvoje turėti visų su terorizmu kovojančių institucijų veiklą ekstremaliomis sąlygomis koordinuojančio centro, kuris padėtų operatyviau reaguoti į potencialius iššūkius šalies nacionaliniam saugumui.

„Krizių valdymo komitetas nėra nuolat veikiantis padalinys. Yra dabar tik klausimas dėl informacijos pateikimo sprendimo priėmėjams operatyvumo. Ir tas klausimas bus sprendžiamas. Taip pat sutvarkysime administracinį mechanizmą, kuris aptarnauja šį komitetą“, – po pasitarimo žurnalistams sakė Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras.

„Nors ir turime gana žemą terorizmo grėsmės lygį, turime būti pasirengę bet kokiems iššūkiams“, – pridūrė jis.

Ponas Jauniškis Vyriausybės pasitarimo dalyvius informavo, kad VSD struktūroje yra atkuriamas kovos su terorizmu padalinys, renkami pareigūnai.

Taip pat nutarta įpareigoti saugos tarnybas, užtikrinančias objektų saugumą, stebėti įtartinai besielgiančius asmenis, nedelsiant informuoti specialiąsias tarnybas. Saugos tarnybos, saugančios masinius renginius, privalės sugriežtinti asmenų patikrą, kad nebūtų įsinešami ginklai ir kitos priemonės, galinčios kelti pavojų.

„Pasiūlyta apjungti vaizdo kamerų tinklo, įrengtų stebėti viešąją tvarką, rimtį ir saugumą, duomenų stebėjimą, analizę ir, esant poreikiui, reagavimą dėl pasirodžiusių įtartinų asmenų. Lietuvos vidaus ir išorės sienų kontrolė sustiprinta, kontrolės postuose dirba didesnės pajėgos, atliekami tikrinimai. Pasak vidaus reikalų ministro, jau dabar yra įvesta padidinta pareigūnų reagavimo parengtis, vykdomi stebėjimai, keičiamasi informacija su tarptautiniais partneriais institucijų lygiu“, – pranešė premjeras.

Kaip sakė p. Skvernelis, sustiprinta visų strateginių objektų, įskaitant ir oro uostus, apsauga.

Kalbėdamas apie teroristų atvykimo į Europos Sąjungą, apsimetus pabėgėliais, versijas, p. Butkevičius atkreipė dėmesį, kad kai kurios jų dar iki galo nepagrįstos. „Tačiau noriu užtikrinti, kad imamasi visų priemonių, kad į Lietuvą, vykdant pabėgėlių perkėlimo programą, nepateks nė vienas asmuo, turintis bent menkiausių neaiškumų savo gyvenimo istorijoje ar dokumentuose. Į Lietuvą bus perkeliamos tik karo pabėgėlio statusą turinčios šeimos, bus atliekama griežta perkeliamų asmenų patikra ir kontrolė“, – pabrėžė jis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau