E. Macronas paragino JAV tapti „ginklo broliais“

Emmanuelis Macronas, prancūzų prezidentas, ketvirtadienį, valstybinio vizito JAV pradžioje, paragino Prancūziją ir Jungtines Valstijas būti ginklo broliais.
Papildyta J. Bideno ir E. Macrono pareiškimo citatomis apie Kiniją
Prancūzų lyderį Baltuosiuose rūmuose pasveikino prezidentas Joe Bidenas ir karinė garbės sargyba.
Užsimindamas apie Vakarų koaliciją, padedančią Ukrainai atremti Rusijos invaziją, E. Macronas sakė, kad turime dar kartą tapti ginklo broliais.
J. Bidenas savo ruožtu sakė, kad Prancūzija ir Jungtinės Valstijos kartu atsigręžia žemyn į Rusiją, kuri sugriovė taiką Europoje.
Vėliau abu lyderiai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigia nesiliausiantys rėmę su Rusija kariaujančią Ukrainą ir pažadėjo patraukti Maskvą atsakomybėn už karo nusikaltimus.
Dviejų valstybių vadovai dar kartą patvirtino remiantys Ukrainos siekį ginti savo suverenumą ir teritorinį vientisumą ir pažadėjo politinę, saugumo, humanitarinę bei ekonominę pagalbą Ukrainai teikti tiek, kiek reikės, rašoma pareiškime.
Jie taip pat pabrėžė, kad yra tvirtai pasiryžę patraukti Rusiją atsakomybėn už žiaurumus ir karo nusikaltimus, kurie yra išsamiai patvirtinti dokumentais, pažymima pareiškime.
JAV ir Prancūzijos vadovai taip pat išreiškė pagarbą Irano žmonėms, visų pirma moterims ir jaunimui, kurie drąsiai protestuoja, siekdami įgyti laisvę naudotis savo žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, kurioms Iranas pats yra pritaręs ir dabar pažeidinėja.
Iraną nuo rugsėjo vidurio krečia protestai, kuriuos išprovokavo 22-ejų kurdės Mahsos Amini mirtis rugsėjo 16-ąją, praėjus trims dienoms po to, kai ją Teherane suėmė moralės policija už tai, kad ji, kaip įtariama, pažeidė griežtą, šariatu pagrįstą Irano moterų aprangos kodą. Šie protestai Irano režimui tapo didžiausiu iššūkiu nuo 1979 metų revoliucijos laikų.
J. Bidenas ir E. Macronas, be to, pažadėjo koordinuoti veiksmus sprendžiant Kinijos iššūkį ir paragino užtikrinti stabilumą Taivano sąsiauryje.
Jungtinės Valstijos ir Prancūzija toliau koordinuos veiksmus sprendžiant rūpestį mums keliančius klausimus dėl Kinijos metamo iššūkio taisyklėmis pagrįstai tarptautinei tvarkai, įskaitant pagarbą žmogaus teisėms, rašoma Baltųjų rūmų paskelbtame bendrame dviejų valstybių lyderių pareiškime.
Jame priduriama, kad Vašingtonas ir Paryžius taip pat toliau bendradarbiaus su Kinija svarbiais pasauliniais klausimais, tokiais kaip klimato kaita.
Tai antrasis Prancūzijos prezidento E. Macrono vizitas JAV. Pirmąjį kartą E. Macronas lankėsi JAV, kai prezidento pareigas ėjo Donaldas Trumpas. Tuomet susitikime netrūko įtampos, nes tarp JAV ir Prancūzijos buvo kilęs diplomatinis ginčas Australijai nutraukus sandorį dėl prancūziškų povandeninių laivų ir pasirašius sutartį dėl JAV atominių povandeninių laivų.
Šįkart, anot analitikų, abu lyderiai nori parodyti transatlantinę partnerystę, tačiau nesutarimų netrūksta dėl JAV ir ES prekybos santykių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti