Charkivo meras: apšaudymo intensyvumas sumažėjo, bet naudojamos galingesnės bombos ir raketos

Publikuota: 2022-06-10
Atnaujinta 2022-06-10 21:55
  • V. Zelenskis pabrėžė, kad fronto padėtis šiuo metu nesikeičia.
  • Rusijos kariuomenė padarė nedidelę pažangą puldama Slavjanską.
  • Ukraina: Charkivo srityje rusų motorizuotasis pėstininkų dalinys atsisakė kovoti.
  • Rusijai ima trūkti didelio tikslumo raketų ir ji galės tęsti karą dabartiniu tempu tik vienerius metus, teigia Ukrainos žvalgyba.

Ketvirtadienio įvykių juostą galite rasti čia.

Baigiame pildyti penktadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime šeštadienį ryte.

21:13 O. Scholzas: Serbija privalo paremti sankcijas Rusijai

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad tikisi, jog sankcijas Rusijai palaikys visos ES narystės siekiančios šalys, įskaitant Serbiją.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Tai baisus, beprasmis karas, pradėtas dėl imperialistinės Rusijos vizijos. Todėl taip svarbu, kad Europos Sąjunga ir visi mes būtume solidarūs su Ukraina ir padėtume jai apsiginti nuo šio išpuolio“, – penktadienį Belgrade per bendrą spaudos konferenciją su Serbijos prezidentu Aleksandru Vučičiumi sakė O. Scholzas.

21:04 Per mainus išlaisvinti penki ukrainiečiai

Penktadienį įvykus belaisvių mainams tarp Ukrainos ir Rusijos, buvo paleisti penki ukrainiečiai, pranešė Mykolajivo srities administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

Jo teigimu, apsikeitimas vyko pagal formulę „4 už 5“.

20:56 Charkivo meras: apšaudymo intensyvumas sumažėjo, bet naudojamos galingesnės bombos ir raketos

Po Rusijos apšaudymo prie antrojo pagal dydį Ukrainos Charkivo miesto į ligoninę pateko mažiausiai du civiliai gyventojai, penktadienį pranešė regiono gelbėjimo tarnybos.

Charkivo meras Ihoris Terechovas sakė, kad miestas, kuris ankstyvuoju Rusijos invazijos etapu buvo svarbus karinis tikslas, ir toliau nuolat patiria smūgius.

„Apšaudymo intensyvumas šiek tiek sumažėjo, tačiau Charkivo mieste naudojamos galingesnės bombos ir raketos. Sugriovimai, kuriuos matome šiandien, yra labai, labai rimti“, – sakė I. Terechovas per televiziją transliuotoje spaudos konferencijoje.

Jis teigė, kad Maskva sabotuoja Charkivo grįžimą į normalias vėžes. „Charkive vyksta kasdienio gyvenimo atkūrimo procesas. Veikia metro, viešasis transportas... Pradėjo veikti daug įmonių, daugelis Charkivo gyventojų pradėjo grįžti. Priešas visa tai mato, tai jį siutina. Akivaizdu, kad jis nori destabilizuoti padėtį“, – sakė I. Terechovas.

20:27 Eliziejaus rūmai neigia, kad E. Macronas kitą savaitę gali lankytis Ukrainoje  

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas gali apsilankyti Ukrainoje po to, kai Europos Sąjunga birželio pabaigoje priims sprendimą dėl Kyjivo prašymo prisijungti prie Bendrijos, penktadienį per brifingą žurnalistams sakė šaltinis iš Eliziejaus rūmų.

„Laukiame, kol Komisija pateiks savo nuomonę. Sprendimas gali būti suteikti Ukrainai kandidatės statusą“, – teigė jis.

„Vizito laiką nustatysime pagal šiuos parametrus“, – pridūrė šaltinis.

Kad E. Maronas kitą savaitę gali vykti į Ukrainą, pranešė „Le Fugaro“.   

20:16 Rusijos televizija „RT France“ ES teisme ginčija draudimą transliuoti

Rusiškas naujienų kanalas „RT France“ nusprendė Europos teisme užginčyti transliavimo draudimą, įvestą kartu su kitomis ES sankcijomis Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą.

Penktadienį prancūzų RT redakcijos advokatai atvyko į Liuksemburge įsikūrusį Europos Teisingumo Teismą (ETT) argumentuoti, esą šiuo draudimu pažeidžiami informacijos laisvės įstatymai.

Advokatas Emanuelis Piwnica teisėjams tvirtino, kad Europos Vadovų Taryba (EVT), ES valstybių narių vyriausybėms atstovaujanti institucija, „neturi teisės tildyti Europos žiniasklaidos priemonės“.

Teisėjai sprendimą priims artimiausiais mėnesiais.

19:45 Rusijos pilietis, kaltinamas MH17 byloje, ragina Nyderlandų teismą jį išteisinti

Rusijos pilietis Olegas Pulatovas, kaltinamas byloje dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reisu MH17 skridusio lainerio numušimo virš Rytų Ukrainos, penktadienį vaizdo pareiškimu kreipėsi į Nyderlandų teismą, prašydamas pripažinti jį nekaltu.

Pasak jo, advokatai įrodė, kad „kaltintojų pateikti įrodymai nėra įtikinami, kai kuriais aspektais nepatikimi, grindžiami spėlionėmis ir apskritai yra nepakankami nuosprendžiui pagrįsti“.

Vyras kalbėjo iš anksto įrašytame vaizdo pranešime, nes jis, kaip ir likę trys kaltinamieji, nesutiko fiziškai dalyvauti teismo procese. Tačiau jis yra vienintelis iš įtariamųjų, nusprendęs gintis teisme.

Jei O. Pulatovas bus pripažintas kaltu dėl tokių nusikaltimų kaip visų 298 keleivių ir įgulos narių nužudymas, jam grės griežčiausia laisvės atėmimo bausmė – iki gyvos galvos. Vis dėlto labai mažai tikėtina, kad jis bus pasiųstas už grotų, nes Rusija jo neišduos.

18:52 Kyjivo srities gyventojams ketino išduoti sovietinius pasus

 Rusai Kyjivo srityje planavo išduoti gyventojams sovietinių laikų pasus, pranešė Ukrainos saugumo tarnyba.

„Užgrobę Kyjivo regioną, rusų okupantai planavo čia įkurti okupacinę administraciją ir surengti pseudoreferendumą, kad būtų paskelbta vietinė respublika. Visi gyventojai turėjo būti užregistruoti ir vietoj ukrainietiškų dokumentų priverstinai išdalyti SSRS pasai – bent jau kuriam laikui, kol bus išduoti rusiški dokumentai“, – rašoma pranešime.

Ypač apleistame name netoli Makarivo miestelio buvo rasta slėptuvė su tuščiais buvusios SSRS pasais. Patikrinimo metu teisėsaugininkai paėmė šimtus neužpildytų tokių pasų.

Tarnyba pažymi, kad pasai buvo Ukrainos SSR pavyzdžio – visi užrašai juose buvo ne tik rusų, bet ir ukrainiečių kalba.

18:12 Prancūzija nori Ukrainos pergalės kare, sako prezidentūra

Prancūzija nori, kad Ukraina laimėtų karą, kurį sukėlė Maskva, penktadienį pareiškė prezidento Emmanuelio Macrono patarėjas.

Šie komentarai pasirodė po to, kai Prancūzijos prezidentas sukėlė diskusijų savo pastaba, kad Rusija neturėtų būti pažeminta.

„Kaip sakė prezidentas, mes norime Ukrainos pergalės. Norime, kad būtų atkurtas Ukrainos teritorinis vientisumas. Norime, kad šis konfliktas, šis karas, kurį Rusija vykdo prieš Ukrainą, kuo greičiau baigtųsi“, – žurnalistams sakė prezidento patarėjas, prašęs neminėti jo pavardės.

Kitą savaitę E. Macronas vyks į Ukrainos kaimynes Moldovą ir Rumuniją. Vis dėlto patarėjas pridūrė, kad E. Macrono vizito į Kyjivą data dar nenustatyta. „Le Figaro“ anksčiau pranešė, kad toks vizitas gali įvykti kitą savaitę. 

17:53 G. Nausėda: Bukarešto devyneto lyderiai vieningai įvertino Rusijos elgesį

Bukarešto devyneto lyderiai sutaria, kad Rusija kelia ilgalaikę grėsmę, po susitikimo penktadienį pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Labiausiai džiaugiuosi, kad kolegos vieningai įvertino Rusijos elgesį ir iš esmės sutiko su tuo, kad Rusija yra ilgalaikė grėsmė ir kad mūsų neryžtingumas arba vengimas priimti tam tikrus – postūmis Rusijai daryti dar didesnius nusikaltimus“, – vaizdo komentare sakė šalies vadovas.

Bukarešto devintuko susitikimas vyksta, ruošiantis birželio pabaigoje Ispanijoje, Madride, suplanuotam NATO viršūnių susitikimui. Baltijos šalys, Lenkija siekia, kad valstybėse dislokuoti tarptautiniai NATO batalionai būtų transformuoti į brigadas.

17:42 Vokietija teiks medicininę pagalbą

Vokietija padės Ukrainai teikti medicininę pagalbą nukentėjusiems kare: padės statyti traumatologijos centrus sužeistiesiems, dovanos galūnių protezų ir siųs į šalį vokiečių gydytojus, sakė sveikatos apsaugos ministras Karlas Lauterbachas.

„Ukrainai humanitarinės pagalbos reikia taip pat skubiai, kaip ir mūsų karinės paramos“, – teigė K. Lauterbachas, lankydamasis Lvivo mieste.

Ministerijos pranešime rašoma, kad taip pat bus rengiami mokymai apie nudegimų gydymą, o kai kurios Ukrainos ligoninės bus prijungtos prie Vokietijos telemedicinos paslaugų.

17:19 Pranešama apie sprogimą prie apsišaukėliškos DLR lyderio biuro  

Donecke šalia apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) lyderio Deniso Pušilino biuro įvyko sprogimas, „Telegram" pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

„Detalių kol kas nėra, tačiau... Jau tris dienas vyksta okupantų vadovybės iš vietinių kolaborantų keitimas rusais. Ir tada sprogimas prie Pušilino biuro. Sutapimas? Nemanau“, – rašo P. Andriuščenka.

16:51 G. Nausėda: Rusija turi būti pripažinta ilgalaike grėsme NATO

Rusija sulaužė pernelyg daug tabu, todėl NATO turėtų šią šalį vertinti kaip ilgalaikę grėsmę, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

Bukarešto devintuko susitikime Rumunijoje penktadienį dalyvaujantis G. Nausėda sako besitikintis, kad šio formato valstybių lyderiai pritars jo pozicijai.

„Aš nemanau, kad mes turime užsiliūliuoti samprotavimais, kad galbūt karas baigsis, tada vėl kažką galėsime daryti kitaip, draugiškai kalbėtis“, – Prezidentūros išplatintame komentare sakė prezidentas. 

„Aš manau, kad Rusija sulaužė tiek daug tabu ir peržengė tiek raudonų linijų, kad tikrai ją verta ir labai teisinga įvertinti kaip ilgalaikę grėsmę demokratiniam pasauliui ir manau, kad šiandien aš rasiu šiuo klausimu daug bendraminčių mūsų B9 susitikime“, – kalbėjo jis.

16:42 Pasirašyta sutartis dėl suneštinio „Bayraktar“ apginklavimo

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir „Laisvės TV“ penktadienį pasirašė tikslinės paramos sutartį dėl kovinio drono „Bayraktar“ TB2 apginklavimo: tam teks 1,5 mln. Eur iš 5,9 mln. Eur žmonių surinktų lėšų.

„Lietuvai bepilotį orlaivį, kurį mūsų žmonės pavadino Vanago vardu, Turkija padovanos su visais būtinais priedais, o Krašto apsaugos ministerija pasirūpins, kad prieš perdavimą Ukrainai jis būtų pilnai apginkluotas reikiama ginkluote“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Plačiau skaitykite čia.

16:39 Ukraina įsteigė derusifikacijos tarybą

Ukrainos kultūros ir informacijos politikos ministras Oleksandras Tkačenka paskelbė apie ekspertų tarybos dėl dekomunizacijos ir derusifikacijos įsteigimą.

Ją sudarys pilietinės visuomenės ir kultūros atstovai, istorikai, leidėjai, kino režisieriai ir muziejų vadovai, naujienų agentūra „Interfax-Ukraina“ citavo T. Tkačenkos žodžius, pasakytus spaudos konferencijoje.

A. Tkačenka taip pat pasiūlė vietos valdžios institucijoms sudaryti panašias ekspertų tarybas, kad derusifikacijos procesas vyktų pagal įstatymus, o „istorikai, filosofai, vietos aktyvistai galėtų aptarti vieną ar kitą klausimą“.

16:28 Kyjive apsilankė JK gynybos ministras 

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos sekretorius Benas Wallace'as buvo atvykęs į Kyjivą neskelbto vizito. Jis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir gynybos ministru Oleksijumi Reznikovu, kad aptartų JK paramą Ukrainai.

JT gynybos ministerijos pranešime teigiama, kad sutarta „dar glaudžiau bendradarbiauti ateityje, siekiant bendro tikslo – padėti Ukrainai išsivaduoti iš neteisėtos Rusijos okupacijos“.

Kada susitikimas įvyko – neaišku. JK gynybos ministerija nurodė, kad dviejų dienų kelionė įvyko „šią savaitę“, o V. Zelenskis susitikimo vaizdo įrašą savo oficialiame „Telegram“ kanale paskelbė penktadienio popietę.

16:21 Šveicarija skelbia naujas sankcijas Rusijai ir Baltarusijai

Šveicarija dėl karo Ukrainoje nusprendė Rusijai ir Baltarusijai paskelbti naujas, Europos Sąjungos paruoštas sankcijas, apimančias dalinį rusiškos naftos importo embargą, sakoma šalies valdančiosios Federalinės Tarybos tinklalapyje penktadienį paskelbtame pranešime žiniasklaidai.

Tą pačią dieną įsigaliojančios finansinės sankcijos ir kelionių draudimai, paveiks dar apie 100 invaziją į Ukrainą surengusios Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos piliečių, įskaitant žiaurumais Bučoje įtariamus kariškius ir kai kuriuos oligarchus.

16:10 V. Zelenskis: narystės ES siekiančios Ukrainos negalima palikti „pilkojoje zonoje“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį paragino nepalikti jo šalies, siekiančios tapti Europos Sąjungos nare, „pilkojoje zonoje“.

Toks jo pareiškimas nuskambėjo artėjant ES viršūnių susitikimui, per kurį bus sprendžiama dėl siūlymo Ukrainai suteikti kandidatės statusą.

„Pirmiausia reikia pagaliau panaikinti šią pilkąją zoną“, – sakė V. Zelenskis, vaizdo ryšiu kreipdamasis į 2022 metų Kopenhagos demokratijos viršūnių susitikimą.

„Artimiausiomis savaitėmis Europos Sąjunga gali žengti istorinį žingsnį, kuris įrodys, kad žodžiai apie Ukrainos žmonių narystę Europos šeimoje nėra tušti“, – pridūrė jis. Plačiau skaitykite čia

15:50 Ukrainos žvalgyba: Rusija dabartiniu tempu karą galės tęsti tik vienerius metus

Rusijai ima trūkti didelio tikslumo raketų ir ji galės tęsti karą dabartiniu tempu tik vienerius metus, teigia Ukrainos žvalgyba.

Ukrainos gynybos ministerijos Pagrindinė žvalgybos valdyba teigia, kad Rusija vykdo kur kas mažiau smūgių raketomis ir naudoja „Kh-22“ raketas, kurios yra „senos sovietinės raketos, pagamintos praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje“.

„Tai rodo, kad Rusijai trūksta didelio tikslumo raketų“, – feisbuke paskelbtame pranešime cituojamas valdybos atstovas Vadimas Skibickis.

Anot žvalgybos, Rusijos ekonominiai ištekliai leis jai tęsti karą dabartiniu tempu vienerius metus.

„Kremliaus vadovybė gali bandyti kuriam laikui įšaldyti karą, kad įtikintų Vakarus atšaukti sankcijas, o tada tęsti agresiją“, – rašoma pranešime.

15:26 Rusijos bankas grąžino bazines palūkanas į iki karo buvusį lygį

Rusijos centrinis bankas antrą kartą per du mėnesius sumažino palūkanų normas – šįkart nuo 11% iki 9,5%, t. y., iki lygio, taikyto iki invazijos į Ukrainą pradžios.

Banko teigimu, infliacija lėtėja sparčiau, nei tikėtasi (šiuo metu siekia 17%, kai balandį prognozuota 17,8%).

Centrinis bankas taip pat teigia, kad „ekonominio aktyvumo nuosmukis“ irgi yra mažesnis, negu tikėtasi balandį, tačiau pridūrė, kad ekonominė aplinka tebėra kelianti iššūkių. Plačiau skaitykite čia

15:18 S. Lavrovas sako nesikišiantis į apsišaukėliškos DLR teismų darbą

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sako, kad mirties bausme nuteistų dviejų britų ir marokiečio teismai vyko „remiantis Donecko liaudies respublikos (DLR) teisės aktais, nes nusikaltimai buvo įvykdyti DLR teritorijoje“.

„Visa kita jau yra spekuliacijų objektas, ir aš nesikiščiau į Donecko liaudies respublikos teismų ir teisėsaugos sistemos darbą“, – S. Lavrovo žodžius citavo Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

15:12 Kyjivas atlieka tyrimą dėl separatistų teismo mirties bausmių JK ir Maroko piliečiams

Ukraina tiria aplinkybes, kuriomis Maskvos remiamas separatistų teismas skyrė mirties bausmę dviem britams ir vienam Maroko piliečiui, pranešė Kyjivas.

Ukrainiečių generalinė prokurorė Iryna Venediktova vėlų ketvirtadienio vakarą paskelbtus mirties nuosprendžius apibūdino kaip tarptautinės teisės „pažeidimą ir pasityčiojimą“ bei pabrėžė, kad su šiais vyrais turi būti elgiamasi sąžiningai pagal Ženevos konvencijas.

„Ukraina jau pradėjo ikiteisminį tyrimą šiuo klausimu ir imsis visų reikiamų veiksmų, kad visi, kurie dalyvavo šioje neteisėtoje akcijoje, būtų patraukti atsakomybėn už savo veiksmus“, – sakoma jos pranešime.

15:07 Suomija statys tvoras pasienyje su Rusija

Maskvos invazijos į Ukrainą sukrėsta Suomija skuba stiprinti sienos su Rusija saugumą, kad apsisaugotų nuo hibridinių grėsmių, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Baimindamasis, kad Maskva gali panaudoti migrantus politiniam spaudimui, Helsinkis planuoja priimti teisės aktų pakeitimus, kurie palengvintų tvirtesnių tvorų statybą rytiniame pasienyje su Rusija.

Plačiau skaitykite čia.

14:53 JK dėl dviejų britų išlaisvinimo pirmiausia prašo Ukrainos pagalbos

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas yra pasibaisėjęs JK piliečiams Aidenui Aslinui ir Shaunui Pinneriui Donecke paskelbtais mirties nuosprendžiais ir nurodė ministrams padaryti „viską, kas nuo jų priklauso“, kad jie būtų paleisti, pranešė premjero atstovas spaudai Maxas Blainas.

Jis pridūrė, kad JK pirmenybę teikia pokalbiams su Ukraina, o ne su Rusija dėl susidariusios padėties. Paklaustas, ar Didžioji Britanija kalbėsis su Rusija, kad užtikrintų jų paleidimą, atstovas spaudai atsakė: „Mes neturime reguliaraus bendravimo su rusais“.

„Pagal Ženevos konvenciją jiems, kaip Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nariams, suteikiama apsauga, todėl norime ir toliau glaudžiai su jais (ukrainiečiais) bendradarbiauti, siekdami kuo greitesnio išlaisvinimo“, – sakė M. Blainas.

14:34 JT: karo belaisvių teismo procesai Donecke prilygsta karo nusikaltimui

Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių biuras išreiškė susirūpinimą dėl apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos teismo mirties bausme nuteistų dviejų britų ir marokiečio, kovojusių Ukrainos pusėje.    

„Nuo 2015 m. pastebėjome, kad vadinamoji teisminė valdžia šiose pasiskelbusiose (Donecko ir Luhansko) respublikose nesilaiko esminių sąžiningo teismo garantijų, tokių kaip vieši teismo posėdžiai, nepriklausomumas, teismų nešališkumas ir teisė nebūti verčiamam duoti parodymus“, – Ženevoje reporteriams sakė biuro atstovė spaudai Ravina Shamdasani.

Jos teigimu, „tokie karo belaisvių teismo procesai prilygsta karo nusikaltimui“.

AP / „Scanpix“ nuotr.
AP / „Scanpix“ nuotr. 

14:16 „Le Figaro“: E. Macronas kitą savaitę gali apsilankyti Ukrainoje

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kitą savaitę gali apsilankyti Kyjive, pranešė prancūzų leidinys „Le Figaro“.

Taip pat rašoma, kad Prancūzija svarsto galimybę perduoti Ukrainai dar šešias naujas savaeiges haubicas „Caesar“. Manoma, kad E. Macronas apie antrosios haubicų partijos perdavimą gali paskelbti būtent per savo vizitą Ukrainoje.

13:56 A. Lukašenka: reikia „išvalyti visuomenę“ nuo politiškai angažuotų žmonių

Aliaksandras Lukašenka, neteisėtas Baltarusijos prezidentas, paragino šalies pareigūnus padaryti išvadas iš 2020 m. porinkiminių protestų ir neleisti pasikartoti Ukrainos scenarijui.

Jis taip pat paragino „išvalyti visuomenę“ nuo politiškai angažuotų žmonių, dirbančių ne pelno siekiančiose organizacijose.

„Pasirodo, kad šios nevyriausybinės organizacijos, šunų, kačių ir gyvūnų apsaugos draugijos niekada nieko neapsaugojo. Ir nesiruošė saugoti. Po šiuo madingu ženklu – politiškai angažuoti žmonės. Tai tokie žmonės, kuriuos visuomenė turėtų išmesti į šalį“, – teigė Baltarusijos autoritaras, kurį citavo valstybinė žiniasklaida „Belta“.

13:45 Ukraina: Maskva nori sunaikinti mūsų valstybingumą

Maskva nori „visiškai sunaikinti Ukrainos valstybingumą“, teigia Oleksandras Motuzianykas, gynybos ministerijos atstovas spaudai.

„Rusijos Federacija nori visiškai sunaikinti Ukrainos valstybingumą ir čia įkurti vyriausybę, kurią galėtų kontroliuoti“, – teigė jis Ukrainos televizijai, kuria rėmėsi BBC.

Jis pridūrė, kad jei Rusija užims Sjeverodonecko ir Lysyčansko miestus, jos rankose bus visas Luhanskas.

13:30 S. Lavrovas apie Ukrainos sankcijas: „kad ir kuo vaikas džiaugtųsi“

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, paniekinamai reagavo į Ukrainos sankcijas Vladimirui Putinui, Rusijos prezidentui, ir atsakė į prezidento Volodymyro Zelenskio dekretą, kad tai neverta žingsnio iš jų pusės.

 „Nemanau, kad tai verta kokio nors konkretaus žingsnio iš mūsų pusės – kad ir kuo vaikas džiaugtųsi“, – pareiškė Kremliaus diplomatas, kurį citavo Rusijos valstybinė žiniasklaida „RIA Novosti“.

VŽ primena, kad V. Zelenskis pasirašė dekretą dėl asmeninių sankcijų V. Putinui, S. Lavrovui ir kitiems Rusijos ministrams, pareigūnams, universitetų vadovams.

13:20 Vyriausybė suteiks 10 mln. Eur garantiją Ukrainai

Lietuvos Vyriausybė ketina suteikti papildomą 10 mln. Eur garantiją Pasaulio bankui (PB), teikiančiam skubią paramą Ukrainai. Pinigai bus skirti Ukrainos viešojo sektoriaus darbuotojų, įskaitant valstybės tarnautojus ir mokytojus, atlyginimams.  

Vyriausybės nutarimo projektą parengusi Finansų ministerija skelbia, kad PB paskolos priemone PEACE (angl. Public Expenditures for Administrative Capacity Enduranc) siekiama paremti Ukrainos vyriausybę finansuojant būtiniausias ir svarbiausias biudžeto išlaidas, kad ji išlaikytų savo pagrindines funkcijas karo metu.

PB direktorių taryba birželio 8-ąją patvirtino 1,49 mlrd. USD (apie 1,4 mlrd. Eur) finansavimą Ukrainai. Šis finansavimas yra dalis daugiau kaip 4 mlrd. USD paramos paketo, kurį PB mobilizuoja ir iš kurio jau išmokėta apie 2 mlrd. USD.

Nuo karo pradžios PB organizacijos Ukrainai suteikė paramos už daugiau nei 3 mlrd. USD, įskaitant iš valstybių donorių pritrauktas 660 mln. USD lėšas į PB fondą Ukrainai – į jį Lietuva pervedė 5 mln. Eur.

13:05 TATENA lankysis Zaporižios AE

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) ketvirtadienį sakė planuojanti apsilankyti Zaporižios atominėje elektrinėje (AE) Rusijos okupuotoje Ukrainos dalyje, nors tam prieštarauja Kyjivas.

„Ši misija nėra norų ar pageidavimų reikalas, tai ukrainiečių ir TATENA įsipareigojimas“, – sakė Rafaelis Grossi, Jungtinių Tautų agentūros generalinis direktorius, prieš Vienoje šią savaitę įvyksiantį TATENA valdytojų tarybos susitikimą.

Daugiau skaitykite čia.

12:46 Rusija skelbia Ukrainos nuostolius

Rusijos gynybos ministerija paskelbė savo informaciją, kurioje tikinama, kad raketos sugadino Ukrainos karinių oro pajėgų įrangą Dnipro kariniame aerodrome, agresorės kariai numušė vieną Su-25, vieną MiG-29 bei penkis Ukrainai priklausančius bepiločius orlaivius, nukovė 500 Ukrainos karių.

Šių teiginių nepriklausomai patikrinti neįmanoma.

12:26 Ukraina: nelegaliu teismu Rusija bando didinti savo įtaką

Apsiskelbusios „Donecko liaudies respublikos“ (taip Rusija vadina Ukrainos separatistinį Donecko regioną) vadinamasis teismas dėl užsieniečių, kurie dalyvavo karo veiksmuose Ukrainos kariuomenės sudėtyje, bando didinti Rusijos įtaką derybų procese, sako Vadimas Denisenko, vidaus reikalų ministro patarėjas.

„Šiandien jau pasirodė JAV valstybės sekretoriaus Anthony Blinkeno tviterio žinutė. A. Blinkenas teigia, kad kreipiasi į oficialųjį Kremlių ir jo marionetes, kad nustotų daryti neteisėtus dalykus, dalykus, kurie neturi nieko bendra su tarptautiniais karo įstatymais. O šiandien jis paskelbė apie pokalbį su mūsų užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Todėl manau, kad mūsų užsienio politikos pozicija bus labai aiškiai suderinta su Jungtinėmis Valstijomis, su Jungtine Karalyste ir, manau, su visa Europos Sąjunga“, – sakė V. Denisenko, kurį citavo „Unian“.

VŽ primena, kad ketvirtadienį neteisėtas teismas du britus ir marokietį nuteisė kaip samdinius, nors jie yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų savanoriai.

12:17 Rusijos trąšų eksportas susitraukė beveik ketvirtadaliu

Rusiškų trąšų eksportas 2022 m. sausį–gegužę, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, sumažėjo 24% iki 12,5 mln. t, praneša „Interfax“, remdamasi šaltiniu, susipažinusiu su oficialia Rusijos geležinkelių statistika.

Gamtinių monopolijų problemų institutas taip pat anksčiau užfiksavo, kad balandžio mėnesį iš Rusijos į užsienį trąšų buvo išvežta 40,8% mažiau, palyginti su 2021 m. balandžiu, o sausio–balandžio mėnesiais eksportas sumažėjo19,3%.

12:02 Luhanske ukrainiečiai padegė rusų bazę

Luhansko srityje, ukrainiečių pajėgos atakavo ir padegė rusų „Vagnerio“ priešlėktuvinės gynybos komplekso bazę, praneša Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius.

Anot jo, liko gyvas tik vienas rusų karys.

11:54 Charkive rusai nepasistūmėjo į priekį

Olehas Synehubovas, Charkivo gubernatorius, teigė, kad Rusija nesugebėjo pasistūmėti į priekį jo regione, nors jis buvo intensyviai apšaudomas.

„Praėjusią naktį priešas vėl terorizavo Charkivo ir srities gyventojus artilerija ir apšaudymu. Sugadinti namai, sandėliai, infrastruktūros objektai. Degė spygliuočių miškai ir miškų juostos. Per parą žuvo du civiliai gyventojai ir 15 buvo sužeista“, – rašė gubernatorius savo „Telegram“ paskyroje.

11:43 Ukraina smogė Rusijos pajėgoms Chersono srityje

Ukraina penktadienį pranešė smogusi Rusijos kariuomenės pozicijoms pietinėje Chersono srityje, kur Kyjivo pajėgos stengiasi susigrąžinti teritorijas, užimtas Maskvos karinės invazijos pradžioje.

„Mūsų aviacija surengė virtinę smūgių priešo bazėms, technikos ir karių telkimo vietoms, taip pat lauko sandėliams prie penkių gyvenviečių Chersono srityje“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Penktadienį ryte per spaudos konferenciją prezidentūra pripažino, kad karinė padėtis Chersono srityje išlieka „įtempta“.

„Visą dieną girdėjosi virtinės garsių sprogimų; kautynės tęsėsi prie srities ribų“, – sakoma prezidentūros pranešime.

11:36 Rusijoje „McDonalds“ keičia naujas prekės ženklas

Sekmadienį Rusijoje buvę „McDonald's Corp“ restoranai, po perdavimo naujajam savininkui, vėl atidaromi su nauju prekės ženklu.

Atnaujinimas prasidės toje pačioje pagrindinėje vietoje Maskvos Puškino aikštėje, kur 1990 m. sausį pirmą kartą Rusijoje buvo atidarytas „McDonald's“ restoranas, skelbia „Reuters“. Plačiau skaitykite čia.

10:52 Kyjivui pavojaus nėra, bet galimi visi scenarijai

Denysas Monastyrskis, Ukrainos vidaus reikalų ministras, ketvirtadienį patikino, kad šiuo metu Rusijos pajėgų veržimosi į Kyjivą pavojaus nėra, bet sostinė ir toliau bus saugoma.

„Prie Baltarusijos sienos nėra sutelkta karių, bet suprantame, kad rytoj galimi bet kokie scenarijai“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Todėl vyksta mokymai – ruošiama gynybos linija, rengiami kariai, kurie liks Kyjive ir aplink miestą, nurodė ministras.

Pasak ministro, rusų taikiniais gali tapti ir „vyriausybės kvartalas“ ir sostinės „istorinis centras“.

10:51 Ukrainos ministras: Rusijos kariai bus teisiami dėl karo nusikaltimų

Pasak Denyso Monastyrskio, Ukrainos vidaus reikalų ministro, jo šalis tęs į nelaisvę paimtų Rusijos karių baudžiamąjį persekiojimą dėl įtariamų karo nusikaltimų.

„Šie nusikaltimai neturi senaties. Kai tik šie monstrai bus rasti, jie bus patraukti atsakomybėn“, – sakė jis.

Iki šiol „288 žmonės yra įtariamieji“, nurodė ministras.

Jis pridūrė, kad vyksta derybos dėl Ukrainos karo belaisvių, laikomų Rusijos arba Maskvos remiamų separatistų nelaisvėje, susigrąžinimo.

„Itin svarbu sugrąžinti juos šiandien, išgelbėti tuos vyrukus nuo neišvengiamos mirties, – kalbėjo ministras. – Dirbame, kad pirmiausia būtų sugrąžinti sužeistieji.“

10:25 V. Orbanas: turime finansuoti taiką, o ne karą

Viktoras Orbanas, Vengrijos ministras pirmininkas, pareiškė, kad Ukraina turi teisę gintis nuo Rusijos invazijos, tačiau Europoje niekas nebando užtikrinti taikos.

„Jei vyriausybė nusprendžia kovoti, šio sprendimo negalima kvestionuoti, net jei tarpininkai nesuteikia didelių šansų laimėti“, – sakė V. Orbanas, kurį citavo „Ukrainska pravda“.

Anot Vengrijos vadovo, Europos Sąjunga turėtų pakeisti savo strategiją, nes jei po naftos bus įvesti kiti apribojimai, tai turės rimtų pasekmių.

Jo teigimu, kad karas Ukrainoje tik iš dalies lemia kainų kilimą, o tolesnį kainų kilimą lemia sankcijos.

„Turime finansuoti taiką, o ne karą“, – aiškino V. Orbanas.

10:08 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad nuo Rusijos invazijos į šalį pradžios nukovė 31.900 rusų karių (+200 per pastarąją parą), 1.409 (+11) tankus, 212 lėktuvus ir 7.861 vnt. kitos karinės technikos.

09:30 Mariupolio meras: rusai filtravimo stovyklose menkina ukrainiečius

Mariupolyje rusai sudarė tokias sąlygas, kad vietos gyventojai negalėjo keliauti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją, o atsidūrę Rusijos filtravimo stovyklose ukrainiečiai nemaitinami, iš jų tyčiojamasi, sako Vadimas Boičenka, Mariupolio meras.

„Pavyzdžiui, mano krikšto mama mėnesį laukė filtravimo Rusijos link, nes jos čia neišleido. Čečėnai prievarta paėmė ją iš 56-osios mokyklos ir nuvežė į aplinkinį kaimą, kur ji mėnesį laukė filtracijos. Jie buvo skriaudžiami, jų nemaitino. Joms nebuvo sudarytos tam tikros sąlygos ir jos labai ilgai ėjo per tą filtraciją“, – kalbėjo meras, kurį citavo „Unian“.

Pasak V. Boičenkos, rusai atidarė keturias filtravimo stovyklas. Visos jos yra ne Mariupolyje, o aplink jį.

„Pasakysiu jums vieną pavyzdį. Vienas iš įmonės vadovų kartu su žmona ir mažu vaiku buvo prievarta deportuotas į tą pusę. Jie laikė vaiką ant rankų. Rusai pasižiūri į sąrašus, kas tie žmonės, ir mato, kad jie turi vyresnį vaiką. O vyresnioji dukra dirba teisėsaugoje. Jie tai pamatė ir pasakė: „Jūs užauginote nacį, ir mes paimame šį jūsų vaiką, kad neužaugintumėte kito nacio.“ Tėvas puolė rusus, jį žiauriai sumušė, bet paskui atidavė mažą vaiką“, – pasakojo Mariupolio meras.

09:19 Gegužę metų infliacija Ukrainoje sumažėjo iki 13,9%

Metų infliacija Ukrainoje gegužę sumenko iki 13,9% nuo 16,4% balandį, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.

Bazinė infliacija, į kurią neįtraukiama kainų dinamika dėl sezoniškumo ir administracinio reguliavimo, gegužę per mėnesį sudarė 1,4%, nuo šių metų pradžios – 9,6%, per metus – 13,7%.

09:14 JK: Rusijai nesiseka teikti viešąsias paslaugas gyventojams

Rusijai sunkiai sekasi teikti pagrindines viešąsias paslaugas gyventojams jos okupuotose teritorijose. Kaip skelbiama Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerijos kasdienėje žvalgybinėje informacijoje, galimybė gauti saugaus geriamojo vandens yra nenuosekli, o telefono ir interneto paslaugų teikimas vis dar smarkiai sutrikdytas.

„Tikėtina, kad Chersone kritiškai trūksta vaistų, o Mariupolyje gresia didelis choleros protrūkis. Apie pavienius choleros atvejus pranešama nuo gegužės. Medicinos paslaugos Mariupolyje jau beveik žlugo: didelis choleros protrūkis uostamiestyje šią situaciją dar labiau pablogins“, – teigia JK.

Pasak ministerijos, Sjeverodonecko apylinkėse tęsiasi kovos. Rusija vėl kontroliuoja didžiąją miesto dalį, tačiau jos pajėgos padarė tik nedidelę pažangą bandydamos apsupti platesnę teritoriją iš šiaurės ir pietų.

08:42 Evakuota 16 Luhansko srities gyventojų

Iš Lysyčansko evakuota 16 gyventojų, iš kurių trys yra vaikai, praneša Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius.

„Per dieną policija atvežė norinčiuosius į tam tikrą evakuacijos vietą, iš kurios specialiu transportu jie buvo nugabenti į Donecko sritį“, – pridūrė S. Haidajus.

Jis pabrėžė, kad evakuotis yra pavojinga, tačiau likti mieste dėl nuolatinių apšaudymų yra dar pavojingiau.

08:27 Apšaudytas Dniepropetrovskas

Naktį Rusija apšaudė Dniepropetrovsko sritį, ryte – paleido raketą į Dnipro miestą, vienas žmogus buvo sužeistas, praneša Valentinas Rezničenka, srities vadovas.

 „Naktis ir rytas įtempti. Naktį priešas vėl apšaudė Kryvyj Riho rajoną. Iš karto buvo užsidegė trys gyvenvietės. Sužeista 41 metų moteris“, – skelbė V. Rezniičenka.

08:05 V. Zelenskis įvedė sankcijas Rusijos universitetams

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo įvedamos sankcijos 236 Rusijos universitetams ir jų vadovams.

Sergejus Kravcovas, Rusijos švietimo ministras, pareiškė, kad tai Maskvos neatgrasys.

„Kyjivo režimo šios dienos sprendimas rodo jo neadekvatumą ir nesugebėjimą kontroliuoti situacijos. Tai desperacijos gestas, kuris negali užkirsti kelio Donbaso ir išlaisvintų teritorijų integracijai į bendrą su Rusija švietimo erdvę“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė S. Kravcovas.

07:48 EK nuomonės dėl Ukrainos stojimo į ES tikimasi birželio 17 d. 

Pasak su šiuo klausimu susipažinusių asmenų, kitą savaitę Europos Komisija turėtų rekomenduoti suteikti Ukrainai kandidatės statusą, kuris yra svarbus žingsnis ilgame kelyje į narystę Europos Sąjungoje (ES).

Pasak agentūros „Bloomberg“, rekomendacija, kurią turi apsvarstyti ir priimti EK, bus pateikta su sąlygomis, kurias turi atitikti Ukraina, kad galėtų įstoti į ES. Tikimasi, kad nuomonė bus pateikta birželio 17 d.

Anot „Bloomberg“, nors Bendrija palaiko Ukrainą kovoje su Rusija ir dauguma palaiko jos siekį stoti į ES,  Nyderlandai ir Danija abejoja dėl Kyjivo pasirengimo ir kriterijų atitikimo.

Pasak su derybomis susipažinusių pareigūnų, trečiadienį vykusiame ES ambasadorių susitikime šalys, įskaitant Lenkiją, Lietuvą ir Airiją, pareiškė norinčios, kad ES vadovai nuspręstų dėl aiškaus rezultato ir suteiktų kandidatės statusą. Estija pabrėžė, kad Ukrainai reikia suteikti vilties.

07:40 Ukraina: rusai atsisako kovoti

Dėl nuostolių, patirtų kovose Charkivo srityje rusų motorizuotasis pėstininkų dalinys atsisakė kovoti, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Pažymima, kad užfiksuoti pavieniai prieštaravimai iš mobilizuoto personalo iš okupuotų Donecko ir Luhansko sričių teritorijų dalyvauti karo veiksmuose.

Generalinis štabas praneša, kad šiaurėje didesnių veiksmų neužfiksuota, buvo apšaudytos gyvenvietės, Charkive ir toliau laikomos gynybos linijos, o Donbase vyksta aktyvios kovos.

07:13 Rusija žengia Slavjansko link

Rusijos kariuomenė padarė nedidelę pažangą puldama Slavjanską, tačiau prieš jį šturmuodama turi įveikti tam tikrus sunkumus, sako JAV karo tyrimų institutas (ISW)

„Rusijos bandymams žengti į Slavjanską greičiausiai trukdys Sjeversky Donecko upė, kurią jie turi sėkmingai pereiti šiaurėje ir rytuose“, – rašoma ISW pranešime.

Ankstesni Rusijos bandymai kirsti Sjeversky Donecko upę baigėsi nesėkmingai, tačiau dabar upė dėl karščių tapo sekli.

Rusija toliau bando išstumti ukrainiečių karius iš Sjeverodonecko, prisidengdama stipria artilerijos ugnimi. Gyvenamuosius miesto kvartalus kontroliuoja Maskva, tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaiko gynybą pramoninėje zonoje, kurią nuolat atakuoja artilerija ir aviacija, skelbia ISW.

06:45 Derlius Ukrainoje gali mažėti 40%

Šių metų derlius Ukrainoje gali sumažėti iki 40%, o iki šiol Ukraina jau prarado 25 % ariamos žemės, sako Tarasas Vysockis, Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministro pavaduotojas.

Jis pažymėjo, kad Rusija okupuotose teritorijose pavogė apie 500.000 t grūdų .

T. Vysockis taip pat paneigė Sergejaus Lavrovo, Rusijos užsienio reikalų ministro, žodžius, kad grūdų eksporto iš Ukrainos klausimai gali būti išspręsti, tačiau Ukraina turi išvalyti minas iš uostų, kad būtų užtikrintas saugus laivų praplaukimas.

„Tai netiesa. Problema yra Rusijos karo laivuose, o ne Ukrainoje. Kol jie tikrai neleidžia civiliniams laivams saugiai laikyti Ukrainos uostuose. Kol Ukraina negaus saugumo garantijų tarptautinių partnerių vardu, negalime sakyti, kad šie laivai išplaukia“, – kalbėjo ministro pavaduotojas, kurį citavo CNN.

06:30 V. Zelenskis: padėtis fronte nesikeičia

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, savo vakariniame kreipimesi pabrėžė, kad fronto padėtis šiuo metu nesikeičia.

„Sjeverodoneckas, Lysyčanskas, kiti Donbaso miestai, kuriuos okupantai dabar laiko pagrindiniais taikiniais, laikosi. Tam tikrą pozityvą turime Zaporižios srityje, kur mums pavyksta sužlugdyti okupantų planus. Pamažu judame į priekį Charkivo srityje, atlaisvindami savo žemę. Laikome gynybą Mykolajivo kryptimi“, – sakė jis. Zelenskis.

„Smogti televizijos centrams, sunaikinti ryšių kanalus, palikti žmones izoliuotus – tokia yra užpuolikų taktika, be kurios jie negali apsieiti. Nes atvirumas ir sąžiningumas taip pat yra ginklas prieš viską, ką nešioja Rusijos valstybė“, – pabrėžė prezidentas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

EPD – nauda ir gamintojui ir jo klientui Verslo tribūna

Poveikio aplinkai deklaravimas verslui tampa reputacijos reikalu, o galiausiai taps ir privalomu dalyku. EPD...

D. Libeskindo sukurtame „Artery“ net ir dideli vasaros karščiai nevargins žmonių Verslo tribūna

Nors dėmesį paprastai pirmiausiai atkreipia pastatų architektūra, jų eksterjero ir interjero sprendimai,...

Spec. aptarnavimo zona Rusijai?

Lietuva, taikanti ketvirtojo paketo nuostatas, draudžiančias Rusijai gabenti sankcionuotas prekes per mūsų...

Nuomonės
05:50
R. Kurlianskis: esu velnio neštas ir pamestas – man niekada nemokėjo, kad būčiau švelnus ir pūkuotas Premium

Raimondą Kurlianskį, vieną pagrindinių Dariaus Mockaus bendražygių, buvusių „MG Investment“ akcininkų, savo...

Prekyba
05:45
Turkija optimistiškai vertina Ukrainos grūdų eksporto galimybes

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išreiškė viltį, kad būtų galima atidaryti humanitarinius...

Verslo aplinka
2022.06.29
Vilniuje bus atidaryta Kanados ambasada

Vilniuje bus atidaryta Kanados ambasada, teigė prezidentas Gitanas Nausėda.

Verslo aplinka
2022.06.29
G. Nausėda: rengiami planai dėl brigados dislokavimo sąlygų

NATO šalių vadovams Madride trečiadienį patvirtinus ketinimus rytiniame Aljanso sparne, įskaitant Lietuvą,...

Verslo aplinka
2022.06.29
Rusija kaltina Norvegiją blokuojant prekių patekimą į Svalbardą 2

Rusijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad iškvietė Norvegijos reikalų patikėtinę,...

Verslo aplinka
2022.06.29
J. Stoltenbergas: Ukraina gali mumis pasikliauti tiek ilgai, kiek reikės 1

NATO lyderiai trečiadienį pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomą „siaubingą žiaurumą“ ir pažadėjo labiau paremti...

Verslo aplinka
2022.06.29
NATO patvirtino sprendimą dėl pajėgų stiprinimo iki brigadų lygio rytų flange

NATO šalių vadovai Madride trečiadienį patvirtino ketinimus rytiniame Aljanso sparne, įskaitant Lietuvą, iki...

Verslo aplinka
2022.06.29
NATO oficialiai kviečia Suomiją ir Švediją tapti aljanso narėmis

NATO trečiadienį oficialiai pakvietė Švediją ir Suomiją prisijungti prie NATO aljanso, teigiama trečiadienį...

Verslo aplinka
2022.06.29
G. Nausėda: NATO viršūnių susitikimas – paskutinė proga sustabdyti Rusiją

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Madride vykstantis NATO viršūnių susitikimas tikriausiai yra...

Verslo aplinka
2022.06.29
Maskva: NATO plėtra yra tarptautinę tvarką destabilizuojantis veiksnys 4

Maskva trečiadienį pareiškė, kad Madride vykstantis NATO viršūnių susitikimas įrodo, jog Aljansas siekia...

Verslo aplinka
2022.06.29
Finansų ekspertė apie rekordinę infliaciją: vasarą išlaidaujam, pagirios – rudenį Premium 4

„Vasara – atostogų ir atsipalaidavimo laikas, gyventojai apie taupymą šiuo metu negalvoja. Dabar pramogaujama...

Verslo aplinka
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 8

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
V. Zelenskis prašo NATO modernių ginklų ir finansinės pagalbos 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis NATO lyderiams trečiadienį pabrėžė, kad jo šaliai, kovojančiai su...

Verslo aplinka
2022.06.29
Vokietija nuo 2023 metų grįš prie „skolos stabdžio“ taisyklės

Vokietija planuoja nuo 2023 metų grįžti prie vadinamosios „skolos stabdžio“ taisyklės, ribojančios sumą,...

Rinkos
2022.06.29
Turkija spaudžia Suomiją ir Švediją išduoti 33 įtariamuosius

Turkija trečiadienį paskelbė sieksianti 33 įtariamų „teroristų“ išdavimo iš Suomijos ir Švedijos pagal...

Verslo aplinka
2022.06.29
Tarp šalies vadovų turtingiausias – prezidentas G. Nausėda 1

Tarp šalies vadovų didžiausias yra prezidento Gitano Nausėdos šeimos turtas, jis siekia beveik 770.000 Eur,...

Verslo aplinka
2022.06.29
O. Scholzas žada, kad Vokietija taps didžiausia NATO galia Europoje 1

Vokietija ketina didinti investicijas į gynybą, Rusijai įsiveržus į Ukrainą, ir taps didžiausia NATO...

Verslo aplinka
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku