JAV pristato naujas sankcijas Rusijai, per karą jau žuvo 225 vaikai

Publikuota: 2022-05-08
Atnaujinta 2022-05-08 20:00
„Verslo žinios“
  • JAV pristatė naujas sankcijas Rusijai.
  • Ukrainoje susprogdinus mokyklą, galėjo žūti 60 žmonių.
  • Per karą su Rusija žuvo 225 vaikai ir 413 buvo sužeista
  • Jungtinė Karalystė ruošia 1,3 mlrd. svaro sterlingų karinę paramą Ukrainai.

Šeštadienio įvykių juostą galima rasti čia.

20:00 Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime pirmadienį – 7 val.

19:58 Naujos Rusijos pastangos prasiveržti sekmadienį žlugo

Ukrainos ginkluotosios pajėgos teigia, kad sekmadienį toliau priešinosi Rusijos pastangoms prasiveržti keliose vietose rytuose.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Pagrindinis Rusijos puolimas vyko į pietus nuo Iziumo, siekiant apsupti Ukrainos karius, ginančius dalį Luhansko srities, rašo CNN.

Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad „priešas pergrupavo dalinius ir papildė atsargas, kad sustiprintų puolimą“, tačiau bandymas užimti naują teritoriją buvo atremtas.

„Okupantai nebevykdo aktyvaus puolimo Charkivo kryptimi“, – teigia Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

19:46 Ukraina derasi dėl 11 mlrd. JAV dolerių vertės tarptautinės pagalbos

Ukrainos finansų ministras Serhijus Marčenka patikslino, kad 5 mlrd. JAV dolerių iš šios sumos Ukrainai jau skirta.

„Valstybės biudžeto pajamos šiuo metu padengia tik 54% išlaidų, neįskaitant išlaidų karinėms reikmėms. Todėl pagrindinis balansavimas vyksta tarptautinės pagalbos, tarptautinio skolinimosi sąskaita“, – sakė ministras.

Ministro žodžiais, pagrindinės Ukrainos finansuotojos – JAV, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga.

19:34 Pažadėjo stiprinti Rusijos izoliaciją

Didžiojo septyneto (G7) šalių vadovai sekmadienį paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame pažadėjo sustiprinti Rusijos ekonominę izoliaciją ir kampaniją prieš Rusijos elitą, remiantį Vladimirą Putiną, praneša "Reuters".

19:23 JAV pristato naujas sankcijas Rusijai

JAV paskelbė naujas sankcijas Rusijai, įskaitant sankcijas trims Rusijos televizijos kanalams, „Gazprombank“ vadovams ir draudimą amerikiečiams teikti apskaitos ir konsultavimo paslaugas rusams.

„Tai nėra visiškas blokas. Mes neįšaldome „Gazprombank“ turto ir nedraudžiame jokių sandorių su „Gazprombank“. Mes signalizuojame, kad „Gazprombank“ nėra saugus prieglobstis, todėl taikome sankcijas kai kuriems jų aukščiausio lygio verslo vadovams, kad sukeltume atvėsinimo efektą“, – žurnalistams sakė vienas J. Bideno administracijos pareigūnas, kurį cituoja CNN.

Į sankcijų sąrašą buvo įtraukti aštuoni „Sberbank“, kuriam priklauso trečdalis Rusijos bankų turto, vadovai, praneša „Reuters“. Į sąrašą taip pat įtrauktas Maskvos pramonės bankas ir 10 jo patronuojamųjų įmonių.

18:34 D. Kuleba su A. Blinkenu aptarė Ukrainos maisto produktų eksporto galimybes

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu sekmadienį aptarė Ukrainos galimybes pasauliui eksportuoti maisto produktus, skelbia „The Guardian“.

Prieš karą Ukraina, viena pagrindinių grūdų ir aliejinių augalų sėklų tiekėjų pasaulyje, didžiąją dalį grūdų eksportuodavo per Juodosios jūros uostus.

Tačiau po Rusijos invazijos vasario 24 d. jie buvo užblokuoti.

18:20 JAV diplomatai grįžta į ambasadą Kijeve

Laikinai einanti JAV ambasadorės Ukrainoje pareigas Kristina Kvien ir grupė JAV diplomatų sekmadienį pirmą kartą nuo karo pradžios grįžo į ambasadą Kijeve.

JAV ambasada Ukrainos sostinėje buvo uždaryta vasario viduryje, nes augo susirūpinimas dėl Rusijos karinių veiksmų. Nedidelė JAV diplomatų grupė buvo perkelta į vakarinį Ukrainos miestą Lvivą, o paskui persikėlė į Lenkiją, skelbia CNN.

18:00 Kanados premjeras J. Trudeau atvyko į Irpinę

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau sekmadienį apsilankė netoli Ukrainos sostinės esančioje Irpinėje, kur Rusijos pajėgos kaltinamos vykdžiusios žiaurius nusikaltimus prieš civilius, pranešė miesto meras. 

Irpinės meras Oleksandras Markušinas oficialioje socialinio tinklo paskyroje paskelbė J. Trudeau nuotraukų ir parašė, kad Kanados premjeras „atvyko į Irpinę savo akimis pamatyti visą tą siaubą, kurį mūsų miestui padarė rusų okupantai“.

17:34 Jill Biden apsilankė Ukrainoje

JAV pirmoji ponia Jill Biden sekmadienį netikėtai apsilankė Ukrainoje ir kirtusi Slovakijos sieną susitiko su Ukrainos prezidento sutuoktine Olena Zelenska, pranešė jos atstovas.

Susitikimas įvyko mokykloje, kur glaudžiasi dėl karo iš namų išvaryti civiliai, tarp jų ir vaikai.

„Aš norėjau atvykti minint Motinos dieną. Pamaniau, kad svarbu parodyti Ukrainos žmonėms, jog šis karas turi baigtis, kad šis karas yra žiaurus ir Jungtinių Valstijų žmonės palaiko Ukrainos žmones“, – žurnalistams sakė J. Biden.

Vienas su JAV pirmąja ponia keliaujantis pareigūnas sakė, kad tai yra pirmas O. Zelenskos viešas pasirodymas nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną.

16:57 L. Truss: užtikrinsime, kad Putino režimas būtų patrauktas atsakomybėn

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liza Truss sekmadienį pareiškė, kad yra „pasibaisėjusi“ dėl Rusijos mokyklos Luhanske bombardavimo, dėl kurio „žuvo nekalti žmonės, pasislėpę nuo Rusijos“.

„Tyčinis civilių gyventojų ir civilinės infrastruktūros naikinimas prilygsta karo nusikaltimams. Užtikrinsime, kad Putino režimas būtų patrauktas atsakomybėn“, – rašė ji tviteryje.

Ukrainos valdžia Luhanske sekmadienį pranešė, kad šeštadienį Rusijos lėktuvui numetus bombą ant mokyklos, kurioje slėpėsi civiliai, greičiausiai žuvo 60 žmonių.

16:26 V. Zelenskis: blogis sugrįžo į Europą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį, pareiškė, kad „blogis sugrįžo“ į Europą, ir palygino Rusijos invaziją į Ukrainą su nacistinės Vokietijos veiksmais. 

„Praėjus dešimtmečiams po Antrojo pasaulinio karo į Ukrainą sugrįžo tamsa. Blogis sugrįžo, tik kita forma, su kitais šūkiais, nors turėdamas tą patį tikslą“, – vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis. Įrašą jis padarė stovėdamas priešais rusų pajėgų smūgių sugriautus gyvenamuosius namus.

Jo vaizdo įraše taip pat buvo rodomi archyvinė Antrojo pasaulinio karo medžiaga ir nespalvoti Rusijos pajėgų invazijos vaizdai.

V. Zelenskis kaltino Rusiją vykdant „kruviną nacizmo rekonstrukciją“ Ukrainoje, pasitelkiant nacizmo „idėjas, veiksmus, žodžius ir simbolius“.

15:45 „Azov“ kariai: gamykloje Mariupolyje tebėra „dešimtys“ civilių

Ukrainos „Azov“ pulko nariai pažadėjo tęsti kovą su Rusijos ginkluotosiomis pajėgomis apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ teritorijoje Mariupolyje.

Kovotojai paragino tarptautinę bendruomenę padėti evakuoti sužeistus karius iš gamyklos, rašo CNN.

Kalbėdamas iš slėptuvės, esančios „Azovstal“ teritorijoje, „Azov“ karys Ilja Samoilenko sakė: „Pasiduoti mums nepriimtina. O mūsų šansai išgyventi, jei pasiduosime rusams, linksta prie nulio“.

Jis teigė, kad gamykloje tebėra „dešimtys“ civilių.

14:49 Ukmergėje sovietinis monumentas aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais

Savaitgalį Ukmergėje sovietinis monumentas, anksčiau nuspalvintas Ukrainos vėliavos spalvomis, buvo aprašinėtas Rusiją palaikančiais šūkiais.

Ant skulptūros „Vėliavnešiai“ bei jos postamento pripiešta Rusijos karo Ukrainoje simboliu tapusių raidžių „Z“ ir „V“, užrašų „Slava Rus“.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas BNS sakė paprašęs savivaldybės įmonių šiuos užrašus kuo skubiau nuvalyti.

14:41 Rusija praneša apie smūgius Ukrainos kariniams objektams

Sekmadienį Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad jos pajėgos naktį raketomis sunaikino Ukrainos karinio jūrų laivyno laivą netoli Odesos, o per pastarąją parą sunaikino keturis Ukrainos karo lėktuvus, keturis sraigtasparnius ir šturmo katerį.

Tuo metu Ukraina praneša, kad jos pajėgos atrėmė devynias Rusijos atakas Donecke ir Luhanske, sunaikino 19 tankų ir 20 kovos mašinų.

13:53 Ukrainos kariai pasitraukė iš rytų Ukrainos Popasnos miesto

Sekmadienį Luhansko srities gubernatorius Serhijus Gaidajus skelbia, kad Ukrainos kariai pasitraukė iš rytinio Ukrainos miesto Popasnos, patvirtindamas ankstesnius pranešimus, kad šis miestas buvo užimtas.

Luhansko gubernatorius Ukrainos televizijai sakė, kad Ukrainos kariai atsitraukė, kad užimtų labiau įtvirtintas pozicijas, rašo „Reuters“.

Balandį Rusijos pajėgos pradėjo naują puolimą palei didžiąją dalį Ukrainos rytinio flango, o pastaruoju metu vieni intensyviausių puolimų ir apšaudymų vyko aplink Popasną Luhansko srityje.

13:12 Ukrainos kontrpuolimas Charkivo srityje „daro didelę pažangą“

JAV Karo tyrimų institutas prognozuoja, kad Ukrainos pajėgos Charkivo srityje artimiausiomis dienomis ar savaitėmis gali priartėti prie Rusijos sienos.

Naujausioje ataskaitoje teigiama, kad Ukrainos kontrpuolimas į šiaurės rytus nuo Charkivo „daro didelę pažangą“.

12:33 Jungtinės Karalystės žvalgyba: rusų pajėgos lėtai reaguoja į nesėkmes

Sekmadienį atnaujintoje žvalgybos informacijoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerija praneša, kad vyresnieji Rusijos vadai buvo įtraukti į mūšius dėl „silpnėjančių Rusijos rezultatų fronto linijoje".

„Rusijos vadų perkėlimas į priekį jiems sukėlė didelių rizikų, todėl šiame konflikte patyrė neproporcingai daug nuostolių. Tai lėmė, kad pajėgos lėtai reaguoja į nesėkmes ir nesugeba keisti savo požiūrio mūšio lauke“, – teigiama pranešime.

11:49 Ukrainos kariuomenė: rusai patiria spaudimą aplink Charkivą

Ukrainos kariuomenės duomenimis, Rusijos pajėgos šiek tiek pasistūmėjo į priekį fronte netoli Iziumo miesto, bet Charkive ukrainiečiai tęsia kontrpuolimą.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas sekmadienį pranešė, kad rusai, bandydami prasiveržti į pietus nuo Iziumo rajono į Donecko sritį, užėmė šiaurinį Šandriholovo kaimo pakraštį.

Priešas pagrindines pastangas sutelkė į „pasirengimą tęsti puolimą“ šiame rajone, nurodo kariuomenė.

Kitose fronto linijose įvyko nedaug pokyčių, praneša Generalinis štabas, – rusai naudojo artileriją prieš ukrainiečių gynybą.

11:05 Ukraina: per karą jau žuvo 225 vaikai

Ukrainos generalinė prokuratūra nurodė, kad per karą su Rusija žuvo 225 vaikai ir 413 buvo sužeista.

Generalinė prokuratūra teigė, kad šie skaičiai turėtų būti didesni, nes į juos neįtrauktos vaikų aukos teritorijose, kuriose vyksta karo veiksmai, ir okupuotose teritorijose.

10:07 Lazdijuose dažais apipiltas sovietinis paminklas.

Kaip praneša Policijos departamentas, šeštadienį apipiltas Vilniaus gatvėje esantis paminklas Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapinėse.

Surinkta medžiaga aplinkybių patikslinimui.

09:51 Ukrainoje susprogdinus mokyklą, galėjo žūti 60 žmonių

Šeštadienį Luhansko srityje per oro antskrydį prieš mokyklą galėjo žūti 60 žmonių, sako Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

Anot jo, išgelbėta 30 mokykloje prisiglaudusių žmonių, iš kurių septyni buvo sužeisti, rašo CNN. S. Haidajus priduria, kad „tikėtina, jog visi 60 žmonių, likusių po pastato nuolaužomis, žuvo“.

Kiek anksčiau S. Haidajus pranešė, kad Rusijos lėktuvas numetė bombą ant mokyklos Bilohorivkos kaime, esančiame už maždaug 11 km nuo fronto linijos. Mokykloje slėpėsi 90 žmonių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

08:58 Jungtinė Karalystė ruošia 1,3 mlrd. svaro sterlingų karinę paramą Ukrainai

Į 1,3 mlrd. svaro sterlingų (GBP) paramą, paimtą iš JK rezervų, įeina 300 mln. GBP vertės karinė ekipuotė, kurią dar anksčiau šią savaitę pažadėjo JK premjeras Borisas Džonsonas. Į paketą įtrauktos priešraketinių radarų sistemos, GPS trukdymo įranga ir naktinio matymo prietaisai, praneša „Sky News“.

Vėliau šį mėnesį B. Johnsonas surengs susitikimą su ginklų gamybos bendrovėmis, kuriame bus aptariamas gamybos didinimas.

„Brutalus Putino puolimas ne tik sukelia neišpasakytus nuostolius Ukrainoje, bet ir kelia grėsmę taikai ir saugumui visoje Europoje“, – sakė B. Johnsonas.

Šis finansavimas papildo ankstesnę maždaug 1,5 mlrd. GBP vertės paramą. Tai didžiausios JK karinės išlaidos vienam konfliktui nuo kampanijų Irake ir Afganistane.

08:31 Šešios Rusijos raketos smogė Odesai

Šeštadienį šešios Rusijos sparnuotosios raketos, paleistos iš lėktuvų, pataikė į Odesą, kurioje iki antradienio ryto įvesta komendanto valanda.

Odesos miesto taryba pranešė, kad keturios raketos pataikė į baldų įmonę, o smūgio bangos ir nuolaužos smarkiai apgadino daugiaaukščius gyvenamuosius namus, skelbia „The Guardian“

Kitos dvi raketos pataikė į Odesos oro uostą, kurio kilimo ir tūpimo takas jau buvo sunaikintas per ankstesnę Rusijos ataką.

08:28 Iš Mariupolio ruošiasi evakuoti medikus ir kariškius

Ukrainos vyriausybė pranešė, kad iš plieno gamyklos „Azovstal“ Mariupolyje išgelbėtos „visos moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės“, o Ukrainos prezidentas V. Zelenskis teigė, kad dabar ruošiamasi iš komplekso evakuoti sužeistuosius, medikus ir kariškius, rašo CNN.

08:20 Ukraina apkaltino Rusiją numetus bombą ant mokyklos Luhansko srityje

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus sakė, kad Rusijos lėktuvas numetė bombą ant mokyklos Bilohorivkos kaime, esančiame už maždaug 11 km nuo fronto linijos. Mokykloje slėpėsi 90 žmonių

S. Haidajus sakė, kad iš griuvėsių kol kas išgelbėta 30 žmonių.

„Slėpesi kone visas kaimas, visi, kurie buvo neevakuoti. Mokyklos rūsys buvo vienintelė vieta išsigelbėti, tačiau rusai atėmė iš žmonių šią galimybę“, – sakė Haidajus, kurį cituoja CNN.

Pasak jo, gelbėjimo operacija tęsiasi. Regiono valdžios institucijų paskelbtose nuotraukose matyti, kad mokykla skendi griuvėsiuose.

08:12 Diskutuos dėl sankcijų Rusijai

Didžiojo septyneto (G7) šalių vadovai, įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną ir Ukrainos vadovą Volodymyrą Zelenskį, sekmadienį vaizdo konferencijoje aptars Vakarų paramą Kijivui.

Tikimasi, kad bus aptartos tolesnės sankcijos.

ES ambasadoriai šiandien taip pat susitiks Briuselyje aptarti šeštąjį ekonominių sankcijų Maskvai paketą, į kurį šį kartą turėtų būti įtrauktas laipsniškas draudimas importuoti rusišką naftą.

08:03 CŽV: nėra įrodymų, kad Rusija planuoja panaudoti branduolinį arsenalą Ukrainoje

JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) nemato jokių požymių, kad Rusija ruoštųsi panaudoti taktinius branduolinius ginklus karo draskomoje Ukrainoje, šeštadienį pareiškė agentūros direktorius Williamas Burnsas.

„Šiuo metu mes, žvalgybos bendruomenė, nematome praktinių įrodymų, kad Rusija planuoja dislokuoti ar net potencialiai panaudoti taktinius branduolinius ginklus. Atsižvelgdami į žvanginimą ginklais, kurio ėmėsi Rusijos vadovybė, negalime lengvabūdiškai vertinti šių galimybių“, – kalbėjo CŽV vadovas per dienraščio „Financial Times“ surengtą konferenciją.

Netrukus po vasario 24-osios, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Kremlius paskelbė branduolinių pajėgų padidintą parengtį.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
G. Nausėda: saugykla, jungtys ir terminalai yra trejybė, kuri leidžia sukurti energetinę nepriklausomybę

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasirengusios imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos, tačiau svarbu...

Vokietija mano, kad ES rusiškos naftos embargas – ranka pasiekiamas, Vengrija to nenori net svarstyti 3

Europos Sąjungos susitarimas dėl bendro rusiškos naftos embargo gali būti pasiektas „per kelias dienas“,...

Seimas linkęs įpareigoti darbdavius suteikti papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams

Seime kelią skinasi siūlymas dėl papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams. Ketinama tėvams, auginantiems...

Vadyba
17:12
ES vieneriems metams atšaukia muitus visam Ukrainos eksportui

Europos Sąjungos (ES) Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina...

Bandydamos taisyti Turkijos poziciją, Švedijos ir Suomijos delegacijos vyksta į Ankarą

Švedija ir Suomija šią savaitę siųs delegacijas į Ankarą, tikėdamosi išspręsti nesutarimus su Turkija, kuri...

Moldovos prorusiškas eksprezidentas I. Dodonas sulaikytas už valstybės išdavystę

Moldovos pareigūnai antradienį sulaikė buvusį šalies prorusišką prezidentą Igorį Dodoną, kuris įtariamas...

VMR: užtverti labiausiai pažeidžiami sienos su Baltarusija ruožai

Nepraėjus nė metams nuo Minsko režimo surengtos hibridinės atakos pradžios, užtverti visi labiausiai...

EK vadovė Davose pažadėjo dar daugiau finansinės pagalbos Ukrainai

Europos Komisijos (EK) vadovė antradienį pareiškė, kad Rusijos karas Ukrainoje turėtų baigtis strategine...

2022-ųjų pasaulinis stagfliacijos šokas – bus blogai ar labai blogai? Premium

Dėl dvigubo pandemijos ir karo smūgio visame pasaulyje išaugo infliacija ir sulėtėjo ekonomikų augimas.

Finansai
15:14
Žingsniu arčiau atviros darbo rinkos – Seimas imasi neįgaliųjų įdarbinimo reformos

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, numatančias paramą įdarbinant neįgaliuosius...

Vadyba
14:54
Baltarusijos opozicijos lyderė: Lietuvos pagalba neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu

Lietuvos pagalba baltarusiams neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu, sako Sviatlana Cichanouskaja,...

Finansų ministerija žada rudenį apsispręsti, ar pasinaudos ES biudžeto deficito taisyklių netaikymu

Finansų ministerija teigia rudenį spręsianti, ar pasinaudoti Briuselio pasiūlyta galimybe dar vienerius metus...

Finansai
14:36
A. Navalno apeliacija atmesta, palikta galioti devynerių metų laisvės atėmimo bausmė

Maskvos teismas antradienį atmetė įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apeliaciją dėl devynerių metų...

Turkijos prezidentas kelią naują įtampą NATO, užsipuolė Graikijos premjerą

Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, pirmadienį užsipuolė Kyriakos Mitsotakį, Graikijos...

Euro zonos verslas išlaiko atsparumą, kainų spaudimas kiek slopsta

Gegužę euro zonos verslų ekonominis aktyvumas užtikrintai išliko plėtros stadijoje, padedamas gyvybingo...

Rinkos
13:20
Lietuva buria šalių koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti 3

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako buriantis šalių koaliciją Ukrainos grūdams...

Gyventojai už praėjusius metus VMI dar nesumokėjo 33,6 mln. Eur GPM

Apie 70.000 Lietuvos gyventojų iki šiol nesumokėjo beveik 33,6 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio už...

Finansai
11:39
Dėl darbuotojų galimai patirto mobingo VRM organizuoja tyrimą

Dėl Vidaus reikalų ministerijos (VRM) darbuotojų galimai patirto mobingo organizuojamas vidinis tyrimas,...

Vadyba
11:25
Pirmadienį nustatyti 242 nauji COVID-19 atvejai

Praėjusią parą nustatyti 242 nauji COVID-19 atvejai, du žmonės mirė, rodo antradienį paskelbti Statistikos...

20 šalių siūlo Ukrainai naujos ginkluotės 1

Maždaug 20 valstybių pirmadienį sąjungininkių susitikime pasiūlė naujus karinės pagalbos paketus su Rusijos...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku