Visi civiliai iš „Azovstal“ buvo išgabenti, Ukraina sunaikino rusų desanto laivą prie Gyvačių salos

Publikuota: 2022-05-07
Atnaujinta 2022-05-07 20:02
  • Pranešama apie kovas Severodonecke.
  • J. Bidenas žada Ukrainai ginklų už dar 150 mln. USD.
  • Taivanas įveda sankcijų Baltarusijai
  • Iš „Azovstal“ evakuota dar 40 civilių.

Penktadienio įvykių juostą galima rasti čia.

Šeštaidenio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame įvykius sekti kartu rytoj nuo 8 val.

19:43 Visi civiliai iš „Azovstal“ buvo išgabenti

Ukrainos vicepremjerė Iryna Veresčiuk šeštadienio vakarą pranešė, kad „visos moterys, visi vaikai ir senoliai“ buvo išgabenti iš „Azovstal“ gamyklos.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Prezidento nurodymai buvo įgyvendinti. Ši Mariupolio humanitarinės misijos dalis yra baigta“, - I. Veresčiuk cituoja CNN.

Šeštadienio rytą gamyklos patalpose dar buvo likę apie 100 civilių. Kiek vėliau pranešta apie sėkmingą 50-ies žmonių evakuaciją.

19:33 V. Rupšys: kariams saugant sieną prastėja jų pasirengimas

Pasieniečiams valstybės sieną saugoti talkinantys kariai negali vykdyti savo tiesioginių užduočių, todėl prastėja jų pasirengimas, sako kariuomenės vadas.

Pasieniečiams valstybės sieną saugoti talkinantys kariai negali vykdyti savo tiesioginių užduočių, todėl prastėja jų pasirengimas, sako kariuomenės vadas.

„Mes kai vykdome ne savo tiesiogines užduotis, reiškia, mes negalime vykdyti karinio rengimo ir karinė parengtis kariuomenės, ypatingai Krašto apsaugos savanorių pajėgų, krinta. Reiškia jie neturi laiko pakankamai treniruotis“, – LNK žinioms sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Plačiau apie tai rašoma čia.

19:00 Rusai tęsia „Azovstal“ puolimą

Kaip praneša naujienų agentūra ‚Reuters“, Rusijos pajėgos šeštadienį toliau tęsia „Azovstal“ gamyklos šturmą, pasitelkdamas tankus ir artilerijos ugnį.

18:29 Rusijos raketos smogė taikiniams Sumuose

Ukrainos šiaurėje esantis Sumų miestas buvo apšaudytas Rusijos balistinių raketų šeštadienį.

Regiono gubernatorius Dmytro Žyvickis  pranešė, kad smogta dviem taikiniams, o per smūgį nukentėjo pasienio apsaugos pareigūnas, rašo BBC.

17:41 Dar 50 civilių išgelbėta iš „Azovstal“ gamyklos

Iš Mariupolyje apsiaustos „Azovstal“ gamyklos šeštadienį išgelbėta dar 50 žmonių, o apie jų evakuaciją patvirtino tiek Ukrainos, tiek apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos atstovai.

Ukrainos prezidentūros kanceliarijos atstovas Andryjus Jermakas teigė, gelbėjimo pastangos vyko nepaisant to, kad rusų pajėgos nenutraukė apšaudymo ir puolimo.

„Mums pavyko ištraukti 50 civilių. Tai yra moterys, vaikai, senoliai“, – savo „telegram“ paskyroje rašė jis.

16:55 Raketomis apšaudyti 3 Ukrainos miestai

Apie apšaudymą raketomis šeštadienį pranešama trijuose Ukrainos miestuose. Anksčiau Ukrainos kariuomenės administracija perspėjo apie 4 sparnuotąsias raketas virš Odesos. Ne už ilgo pranešta apie apšaudymą Poltavoje ir Charkivo regione, netoli kurio toliau tęsiasi intensyvūs susirėmimai su Rusijos pajėgomis.

Per smūgį prie Charkivo žuvo vienas žmogus, jam buvo 28 metai, skelbia BBC.

16:31 Rusijos ir Ukrainos vėliavos uždraustos per gegužės 9 paradą Berlyne

Berlyno policijos sprendimu, per pergalės dienos minėjimą gegužės 9 dieną bus uždraustos tiek Rusijos, tiek Ukrainos vėliavos renginiuose, rašo BBC.

Taip pat uždrausta bus apsišaukėliškų respublikų Donbase simboliai, kartu su „V“ ir „Z“ simbolika. Draudimu siekiama išvengti neramumų per minėjimą.

Dėl šio sprendimo pasipiktinimą išreiškė Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andryjus Melnykas. „Esame šokiruoti sužinoję, kad Berlyno policija uždraudė su Ukraina susijusias vėliavas. Tai – smūgis į veidą Ukrainai ir Ukrainos žmonėms“, - pareiškė ambasadorius.

15:04 Į Odesą paleistos 4 sparnuotosios raketos

Rusija į Odesą šeštadienį paleido 4 sparnuotąsias raketas, „Telegram“ paskyroje paskelbė regiono Ukrainos kariuomenės administracija.

„Priešas ne tik tęsia infrastruktūros naikinimą, bet ir stengiasi išlaikyti psichologinį spaudimą gyventojams“, – pranešimą cituoja CNN.

14:08 JK Gynybos ministerija: karas reikalauja „didžiulių nuostolių“ Rusijos kariuomenei

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija išplatina savo kasdienę situacijos Ukrainoje apžvalgą, kurioje teigia, kad karas reikalauja „didžiulių nuostolių“ Rusijos kariuomenėje.

Ataskaita taip pat patvirtina, jog Ukrainai pavyko nukauti moderniausiu laikytą Rusijos tanką T-90M. Taip pat vertinama, kad Rusijai prireiks labai ilgo laiko atkurti prarastus pajėgumus tiek arsenalo, tiek personalo prasme, ataskaitą cituoja BBC.

„Bus ypatingai sunku pakeisti modernizuotą ir pažangią ginkluotę dėl įvestų sankcijų“, – teigiama ataskaitoje.

13:32 AP patvirtino, jog Ukrainos dronai smogė rusų pajėgoms Gyvačių saloje

Naujienų agentūros AP žurnalistai, išanalizavę medžiagą iš palydovinių nuotraukų patvirtino Ukrainos kariuomenės teiginius apie suduotus smūgius taikiniams gyvačių saloje.

Ukraina pranešė smogusi oro gynybos sistemoms ir keletui laivų, buvusių prie salos.

Vaizdo įraše matoma, kaip iš bepiločio orlaivio smogiama laivui, panašiam į „Serna“ klasės desantinį laivą.

13:13 Sibire gaisrai nuniokojo apie 200 pastatų, yra aukų

Rusijos Sibiro pietuose kilo keli gamtiniai gaisrai, per kuriuos užsiliepsnojo apie 200 pastatų ir žuvo žmonių, šeštadienį pranešė vietos valdžia.

Kaip platformoje „Telegram“ paskelbė regiono Nepaprastųjų situacijų ministerija, gaisrai Krasnojarsko krašte išplito daugiau kaip 16 zonų, kur liepsnos apėmė apie 200 statinių, kelias lentpjūves ir vaikų žaidimų aikštelę.

Liepsnos pareikalavo aukų, bet jų skaičius pranešime nepatikslinamas. Miškų gaisrams Sibire gesinti Rusija neretai pasitelkdavo kariuomenę, todėl baiminamasi, kad be kariuomenės pagalbos šis gaisrų sezonas gali būti pražūtingesnis gamtai ir gyventojams.

12:40 G. Nausėda: įtempta saugumo situacija neturi stabdyti Moldovos eurointegracijos

Įtempta saugumo situacija kaimynystėje ir provokacijos Padniestrės regione neturi stabdyti Moldovos eurointegracijos siekių, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis šeštadienį pradėjo darbo vizitą Moldovoje ir  Kišiniove susitiko su šalies prezidente Maia Sandu.

„Prezidentas susitikime su M. Sandu teigė, kad įtempta saugumo situacija kaimynystėje ir nerimą keliančios provokacijos Padniestrės regione neturėtų tapti trikdžiu Moldovos eurointegracijos kelyje“, – teigiama pranešime.

Lietuvos vadovas teigė, kad Lietuva tvirtai palaiko Moldovos eurointegracinius siekius ir tiki šios šalies europine ateitimi.

„Rusija naudoja energetiką kaip šantažo įrankį. Lietuva su tuo susidūrė praeityje ir išmoko pamokas, todėl esame pasirengę padėti Moldovai ir dalintis savo patirtimi“, – teigė Lietuvos vadovas.

12:03 Italija areštavo 700 mln. USD vertės jachtą

700 mln. USD vertės „Scheherazade“ jachta, siejama su Vladimirui Putinui artimais žmonėmis Kremliuje, buvo areštuota Italijos pareigūnų.

Jachta nuo pernai rugsėjo buvo remontuojama Toskanoje. Italijos finansų ministerija neįvardijo, kam tiksliai priklauso jachta, tačiau teigė, kad tai yra su Rusijos vyriausybe susijęs asmuo, rašo BBC.

Kremliaus kirtikas ir opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas anksčiau teigė kad, jachta priklauso pačiam V. Putinui, tačiau oficialiai ši informacija nebuvo patvirtinta.

11:30 G. Landsbergis: turime tiekti Ukrainai daugiau ginkluotės

Vakarų valstybės dar nepadarė dėl Ukrainos visko, ką galėjo, kalbant apie ginkluotę, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Kartais gali atrodyti, kad Ukraina gavo labai daug ginklų, skraidinama dar, tačiau atvirai tariant, karas dar nesibaigė“, – spaudos konferencijoje Kyjive penktadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Plačiau apie G. Landsbergio vizitą Ukrainoje galima perskaityti čia.

11:18 Pranešama apie kovas Severodonecke

Rusijos pajėgos, kartu su šauktiniais iš apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko respublikų, bando užimti Ukrainos pajėgų kontroliuojamą Severodonecko miestą šalies rytuose. Paskutinėmis savaitėmis aplink šias teritorijas vyko intensyvūs mūšiai, rusams nesėkmingai bandant užimti keletą miestų Donbaso pafrontėje.

Separatistų atstovas valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ teigė, kad pajėgos mėgina užimti Severodonecką, bet susiduria su dideliu pasipriešinimu ir įvardino Ukrainos snaiperius ir bepiločius orlaivius, kaip keliančius daugiausia problemų.

Prieš invaziją Severodoneckas turėjo apie 100.000 gyventojų.

10:39 Rusija „užsienio agentais“ paskelbė du A. Navalno sąjungininkus

Rusija į savo „užsienio agentų“ sąrašą penktadienį įtraukė daugiau Kremliaus kritikų, įskaitant du užsienyje gyvenančius įkalinto opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sąjungininkus ir populiarų reperį.

Rusijos teisingumo ministerija įtraukė dar aštuonis žmones į sąrašą, kuriame dabar yra daugiau kaip 160 asmenų ir žiniasklaidos priemonių.

„Užsienio agentams“ taikoma daugybė apribojimų ir sudėtingų procedūrų, antraip jiems gresia didelės baudos.

Šį statusą jie privalo nurodyti visose savo publikacijose.

Į sąrašą, be kita ko, įtraukti Vladimiras Milovas ir Liubov Sobol – du A. Navalno, kuris pernai buvo įkalintas, sąjungininkai.

Į „užsienio agentų“ sąrašą pateko ir populiarus 24 metų reperis Ališeras Morgenšternas. 2021 metų spalį jis sukėlė Rusijos karo veteranų pasipiktinimą po to, kai viename „YouTube“ paskelbtame interviu pareiškė, kad „nesupranta“, kodėl pergalės prieš nacius diena Rusijoje švenčiama gegužės 9 dieną.

10:16 Iš dujų ir naftos Rusija balandį surinko 133,1 mlrd. Rub mažiau nei planavo

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“ skelbia, kad balandžio mėnesį pajamos, surinktos iš gamtinių dujų ir naftos pardavimų, buvo gerokai mažesnės, nei tikėtasi, o iki prognozių pritrūko 133,1 mlrd. Rub. (1,8 mlrd. Eur).

Rusijos Finansų ministerijos penktadienį paviešintuose skaičiavimuose teigiama, kad planuota iš naftos ir dujų pardavimų į biudžetą iš viso surinkti 414 mlrd. Rub, tačiau bendra suma siekė 280,9 mlrd. Rub. (3,86 mlrd. Eur).

Tai buvo antras mėnuo iš eilės, kai Rusijos biudžetas iš iškastinio kuro eksporto surinko gerokai mažiau, nei planuota. Kovą tikėtasi gauti 798,4 mlrd. Rub (10,98 mlrd. Eur), tačiau surinkta tik 496 mlrd. Rub. (6,82 mlrd. Eur).

09:19 Ukraina teigia, kad rusų kariai susprogdino tiltus, kad sulėtintų kontratakas netoli Charkivo

Ukrainos kariuomenė teigia, kad rusų pajėgos netoli Charkivo tyčia sunaikinto keletą tiltų, kad sulėtintų ukrainiečių kontratakas. Tokios taktikos jie jau anksčiau ėmėsi ir aplink Kyjivą, tačiau tai būtų pirmieji tokio pobūdžio veiksmai šiaurės rytuose, kur pastaruoju metu Ukraina gyrėsi atsikovojusi nemažai miestelių.

Teigiama, kad tiltai sunaikinti Cirkūnų ir Rusky Tyškų gyvenvietėse. „Okupantai sunaikino tris tiltus, kad sulėtintų gynėjų kontratakų tempą“, – Generalinio štabo pranešimą cituoja CNN.

08:49 J. Bidenas žada Ukrainai ginklų už dar 150 mln. USD

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį paskelbė apie naują 150 mln. USD (142,2 mln. Eur) vertės ginkluotės paketą, skirtą Ukrainos kovai atremti Rusijos invaziją.

„Skelbiu dar vieną paramos saugumui paketą, pagal kurį Ukrainai bus suteikta papildomų artilerijos šaudmenų, radarų ir kitos įrangos“, – sakė J. Bidenas, perspėdamas, kad finansavimas beveik baigėsi, ir ragindamas Kongresą leisti skirti daugiau lėšų.

Pasak aukšto rango JAV pareigūno, naująjį paketą sudaro 25.000 155 mm artilerijos sviedinių, radarai priešo ugnies šaltiniui aptikti, elektroninio trukdymo įranga ir atsarginės dalys.

Artilerijos šaudmenys veikiausiai skirti neseniai pristatytoms JAV haubicoms.

Bendra Kyjivui nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo invaziją, JAV perduotų ginklų vertė pasiekė 3,8 mlrd. USD (3,6 mlrd. Eur), sakė valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

08:42 Taivanas įveda sankcijų Baltarusijai

Taivanas penktadienį paskelbė įvedantis sankcijų Baltarusijai už „tiesioginį vaidmenį“ dalyvaujant invazijoje į Ukrainą ir uždraudė 57 aukštos vertės produktų eksportą į šią šalį, Taivano ekonomikos ministerijos pranešimą cituoja CNN.

Draudimas bus taikomas telekomunikacijos įrangai bei kitoms dalims bei prekėms, galinčioms turėti antrinę-karinę paskirtį. Sankcijos prilygsta toms, kurias Taivanas paskelbė Rusijai balandžio pradžioje

08:19 G. Nausėda lankysis Moldovoje

„Mes suprantame Moldovos sudėtingą padėtį, suprantame, kad tai gali Rusijos taikinys numeris du ir suprantame jos aspiracijas Europos Sąjungos kelyje, todėl esame palankai nusiteikę ir jų narystės atžvilgiu, šiuo metu – kandidato statuso atžvilgiu. Moldovai šiuo metu yra svarbi moralinė ir politinė parama, humanitarinė pagalba ir finansinė pagalba“, – vizito išvakarėse sakė G. Nausėda, viešėdamas Rumunijoje.

Prezidentas į Kišiniovą atvyko penktadienį vakare.

Moldovoje šeštadienį numatytas jo susitikimas su prezidente Maia Sandu, jis taip pat lankysis Kišiniove įsikūrusiame Ukrainos karo pabėgėlių centre.

Lietuvos ir Moldovos vadovai aptars Rusijos karą Ukrainoje, saugumo situaciją Padniestrės regione, pabėgėlių iš Ukrainos srautus ir paramą Moldovai.

Prezidentūra informavo, kad Lietuva skyrė 750.000 Eur paramą Moldovai ir ketina perkelti 2 tūkst. pabėgėlių iš Moldovos į Lietuvą. 

Moldovoje yra Rusijos remiamas Padniestrės separatistinis regionas. Šios šalies prezidentė M. Sandu 2020-aisiais buvo išrinkta kaip provakarietiškos platformos kandidatė.

08:05 Iš „Azovstal“ evakuota dar 40 civilių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį teigė, jog iš Mariupolio buvo evakuota dar 40 civilių.

„Tęsiame gelbėjimo misiją iš Mariupolio, iš „Azovstal“, tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms ir Raudonajam kryžiui“, – kalbėjo V. Zelenskis. Anot jo, dauguma iš 40-ies išgelbėtųjų buvo moterys ir vaikai, rašo „The Guardian“.

Penktadienį toliau buvo evakuojami civiliai gyventojai, vis dar pasislėpę apsiaustoje gamykloje, kuri yra paskutinė Ukrainos pasipriešinimo Rusijos pajėgoms tvirtovė uostamiestyje, tačiau pranešimai apie atsinaujinusį apšaudymą sukėlė abejonių dėl rusų pažadėtų paliaubų.

Vicepremjerė Iryna Vereščuk apkaltino Rusiją pažeidus pažadėtas paliaubas.

„Konvojus visą dieną turėjo stovėti prie „Azovstal“. Ten vyko kovos ir provokacijos“, – rašė vicepremjerė.

„Priešas nuolat pažeidinėjo paliaubų susitarimą. Todėl evakuacija vyko labai lėtai“, – pridūrė ji.

Ji nurodė, kad dar vienas evakuacijos etapas numatytas šeštadienį.

08:02 Iš Ukrainos grįžta ten dirbę paskutinieji Lietuvos medikai

Iš karo krečiamos Ukrainos šeštadienį grįžta ten dirbę paskutinieji Lietuvos medikai.

Jų sutikimas planuojamas Kaune, prekybos centro „Mega“ automobilių stovėjimo aikštelėje.

Prieš savaitę į gimtinę sugrįžo 12 Lietuvos medikų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Reitingų lentelės viršuje įsitvirtina trys partijos

Reitingų lentelės viršuje įsitvirtina trys partijos – socialdemokratai, konservatoriai ir demokratai, rodo...

Stagliafija – ant nosies, o Lietuvoje dygsta nauji fabrikai Premium

Dėl dvigubo pandemijos ir karo smūgio visame pasaulyje išaugo infliacija ir sulėtėjo ekonomikų augimas.

Pramonė
07:30
Dėl COVID-19 uždarymų ekonomikai vis labiau kosint, Kinijos premjeras paragino dėti daugiau pastangų ją stabilizuoti

Kinijos premjeras Li Keqiangas paragino pareigūnus dėti daugiau pastangų siekiant stabilizuoti antrąją pagal...

Verslo aplinka
2022.05.27
Rumunija ir Lenkija tikisi Švedijos ir Suomijos narystės NATO

Rumunija ir Lenkija tikisi, kad Švedija ir Suomija galės įstoti į NATO, nepaisant Turkijos prieštaravimų,...

Verslo aplinka
2022.05.27
KAM: Baltijos valstybės rengia bendrą gynybos susitarimą

Reaguojant į dabartinę saugumo situaciją, Lietuva, Latvija ir Estija rengia Baltijos valstybių gynybos...

Verslo aplinka
2022.05.27
Turkija toliau spaudžia Helsinkį ir Stokholmą imtis „konkrečių veiksmų“

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu penktadienį pareiškė, kad Švedija ir Suomija turi...

Verslo aplinka
2022.05.27
Prie 2022 m. sausį–balandį augusių biudžeto pajamų prisidėjo ir grąžintos pandeminės skolos

Šių metų sausio–balandžio mėnesiais valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 30,1% arba...

Finansai
2022.05.27
NATO Parlamentinės asamblėjos prezidentas: aljansas parodė vienybę, kurios V. Putinas nesitikėjo

Rusijos pradėto karo Ukrainoje akivaizdoje NATO šalys parodė vienybę, kurios režimo vadovas Vladimiras...

Verslo aplinka
2022.05.27
M. Chodorkovskis: V. Putino režimo pabaigos laukti reikės neilgai

Rusijoje prezidento institutas nereikalingas, sako opozicijos veikėjas Michailas Chodorkovskis,...

Verslo aplinka
2022.05.27
G. Landsbergis: kol kas nėra aiškių pažadų dėl Baltijos šalių gynybos stiprinimo 3

Aiškių pažadų dėl Baltijos šalių gynybos stiprinimo pasikeitus saugumo situacijai regione Lietuva kol kas...

Verslo aplinka
2022.05.27
E. Markevičiūtė: Lietuva norėtų plėsti startuolių veiklą Taivane

Lietuva norėtų tapti Taivano vartais į Europą bei plėsti šalies startuolių veiklą šioje Pietryčių Azijos...

Verslo aplinka
2022.05.27
G. Nausėda: svarbu, kad turėtume efektyvius kelius karinei technikai atgabenti

Karinis mobilumas yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių šalies saugumą, sako Lietuvos prezidentas...

Verslo aplinka
2022.05.27
Lietuviškas verslas Afrikoje: milijonai klientų, karčios pamokos ir praktiniai patarimai Premium

Per pastaruosius 5-erius metus bendra eksporto iš Lietuvos į Afriką vertė paaugo dvigubai ir siekia 737 mln.

Pramonė
2022.05.27
Italijos „Eni“ sudarė susitarimą su Alžyru dėl dujų tiekimo 1

Italijos energetikos milžinė „Eni“ ketvirtadienį pasirašė supratimo memorandumą su Alžyro nacionaline naftos...

Verslo aplinka
2022.05.27
Kinija atsakė į A. Blinkeno kalbą: ji šmeižia Pekiną 1

Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį apkaltino Antony Blinkeną, JAV valstybės sekretorių,...

Verslo aplinka
2022.05.27
Finansines ataskaitas verslas šiemet teikia sparčiau nei ankstesniais metais

Likus kelioms dienoms iki birželio 1 d., kai didžioji dalis šalyje įmonių Registrų centrui privalo pateikti...

Finansai
2022.05.27
E. Leontjeva. Infliacija ir drugelio efektas

Per pasaulį vilnija pavojingi infliacijos ūkai. Jie atsirado drauge su pandemija, tačiau ne pati pandemija...

Nuomonės
2022.05.27
Rusijos šantažas: V. Putinas žada padėti įveikti maisto krizę, jei Vakarai atšauks sankcijas

Maskva yra pasirengusi „reikšmingai prisidėti“ užkertant kelią gresiančiai pasaulinei maisto krizei, jei...

Verslo aplinka
2022.05.27
Gynybos ekspertas: rusai dažnai elgiasi nelogiškai ir tai yra gerai Premium

Nėra lengva nuspėti agresiją prieš Ukrainą vykdančios Rusijos tolimesnius veiksmus, nes dažniausiai jie...

Verslo aplinka
2022.05.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku