Anot Charkivo mero, rusai be perstojo bombarduoja gyvenamuosius rajonus, Rusijos pajėgos užėmė Kreminos miestelį

Publikuota: 2022-04-19
Atnaujinta 2022-04-19 22:07
  • Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pirmadienį vakare pranešė, jog Rusija pradėjo plataus masto puolimą rytiniame šalies regione Donbase.
  • Rusija skelbia apie naują karinių veiksmų etapą.
  • Rusija pareikalavo, kad apsiaustą Ukrainos pietrytinį Mariupolio uostamiestį tebeginančios pajėgos „nedelsdamos sudėtų ginklus“.
  • Ji paragino karius pasitraukti iš plieno gamyklos tarp 14 ir 16 val. vietos laiku „be jokių išimčių, be jokių ginklų ir be amunicijos“.

Pirmadienio įvykių juostą galite rasti čia.

Pildyti antradienio įvykių juostą baigėme. Kviečiame kartu sekti įvykius Ukrainoje rytoj nuo 6 val 30 min.

21:56 J. Bidenas žada daugiau artilerijos Ukrainai

JAV prezidentas Joe Bidenas patvirtino, kad JAV ketina siųsti daugiau artilerijos Ukrainai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Prezidento lėktuvui nusileidus Portsmute, Naujajame Hempšyre, ir žurnalistams paklausus, ar jis planuoja Ukrainai perduoti daugiau artilerijos, prezidentas trumpai atsakė „taip“ ir įsėdo į savo apsaugos automobilį.

JAV kol kas yra nusiuntusios 18 savaeigių 155mm kalibro haubicų „Paladin“ bei kitos artilerijos.

21:20 O. Scholzas: V. Putinas atsakingas už karo nusikaltimus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra atsakingas už karo nusikaltimus Ukrainoje, jau pareikalavusius tūkstančių civilių gyvybių, antradienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

„Rusijos invazija į Ukrainą tebėra akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas. Tūkstančių civilių gyventojų nužudymas, kurį matėme, yra karo nusikaltimas, už kurį atsakomybė tenka Rusijos prezidentui“, – sakė O. Scholzas žurnalistams po derybų dėl karo su Vakarų šalių lyderiais.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

21:03 Italija: sąjungininkės pasirengusios naujoms sankcijoms Rusijos atžvilgiu

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga sutarė dėl būtinybės didinti spaudimą Rusijai taikant naujas sankcijas, antradienį pranešė Italijos vyriausybė.

Savo pareiškime vyriausybė pridūrė, kad sąjungininkės sutarė, jog būtina „didinti Maskvos tarptautinę izoliaciją“. Išsamiau apie tai galima perskaityti čia.

20:34 Afrikos Sąjunga paragino Rusiją siekti dialogo karui Ukrainoje užbaigti

Afrikos Sąjungos Komisijos pirmininkas Moussa Faki Mahamatas antradienį perspėjo Rusiją, kad kare Ukrainoje privaloma gerbti tarptautinę teisę, ir paragino pradėti dialogą jam užbaigti.

Afrikos Sąjungos vykdomosios institucijos vadovas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad sulaukė Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo skambučio.

„Pabrėžiau būtinybę gerbti tarptautinę teisę ir raginau užmegzti dialogą, siekiant taikiai išspręsti konfliktą tarp Rusijos ir Ukrainos“, – sakoma jo trumpame pranešime.

20:22 J. Bidenas surengė virtualų susitikimą su sąjungininkais dėl karo Ukrainoje

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį sušaukė virtualų sąjungininkų susitikimą karui Ukrainoje aptarti, pranešė Baltieji rūmai, Kyjivui paskelbus, kad Rusija pradėjo didelį naują puolimą šalies rytuose.

Susitikimas, apie kurį skelbiama J. Bideno darbotvarkėje, „yra dalis mūsų reguliaraus [veiksmų] koordinavimo su sąjungininkais ir partneriais, remiant Ukrainą“, naujienų agentūrai AFP sakė vienas pareigūnas.

Plačiau apie tai rašoma čia.

19:57 O. Scholzas: V. Putinas atsakingas už karo nusikaltimus Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra atsakingas už karo nusikaltimus Ukrainoje, jau pareikalavusius tūkstančių civilių gyvybių, antradienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

„Rusijos invazija į Ukrainą tebėra akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas. Tūkstančių civilių gyventojų nužudymas, kurį matėme, yra karo nusikaltimas, už kurį atsakomybė tenka Rusijos prezidentui“, – sakė O. Scholzas žurnalistams po derybų dėl karo su Vakarų šalių lyderiais.

19:48 JAV mato „ribotos apimties puolimo operacijas“ netoli Iziumo

Jungtinės Valstijos teigia matančios „ribotos apimties“ puolimo veiksmus į pietvakarius nuo Donecko ir į pietus nuo Iziumo miestų, teigė CNN kalbintas neįvardintas aukšto rango JAV gynybos pareigūnas.

Manoma, kad tai gali būti pasiruošimas prieš didesnio masto operacijas regione.

Kol kas atliekami veiksmai susideda su kariuomenės personalo judėjimu ir intensyviu apšaudymu, daugiausia artilerijos ugnimi, minėtose vietovėse.

JAV žvalgybos manymu, Rusija paskutinę savaitę sustiprino savo pajėgas iki 78 bataliono dydžio taktinių grupių (BTK).

BTK sudaro maždaug 1.000 karių ir yra savarankiškai veikti ir atlikti užduotis gebantis taktinis vienetas, susidedantis iš įvairios sudėties tankų, šarvuočių, artilerijos ir kitų kariuomenės darinių.

19:24 Kovos Mariupolyje tęsiasi

Kovos tarp ukrainiečių ir rusų pajėgų strateginę reikšmę turinčiame Ukrainos Mariupolio uostamiestyje tęsiasi, antradienį televizijai CNN sakė vietos administracijos vadovas.

„Kovos Mariupolyje tęsiasi. Tai kovos gatvėse“, – sakė rytinės Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

Ukrainiečių pajėgos „yra smarkiai bombarduojamos“, bet „toliau gina Mariupolį“, sakė jis.

„Yra rajonų, kur tęsiasi kovos gatvėse. Negaliu pasakyti, kad rusai jas kontroliuoja“, – nurodė P. Kyrylenka ir pridūrė, kad kovojama „ne tik mažo kalibro ginklais, bet ir tankais“.

Dėl kovų masto ir nepakankamos komunikacijos neįmanoma patikrinti abiejų kariaujančių šalių pateikiamos informacijos.

19:20 Smarkiai suintensyvėjo apšaudymas ties visa Donbaso fronto linija

Rytiniame Ukrainos Donbaso regione, ties fronto linija su Rusijos pajėgomis pastebimas itin suintensyvėjąs artilerijos apšaudymas ties visa 480 km ilgio fronto linija, skelbia BBC.

Kramatorsko miestui taip pat smogta raketomis.

Kiek anksčiau pranešta, kad Rusijos pajėgoms pavyko užimti 18.000 gyventojų Kreminos miestelį, tačiau Ukraina skelbia atrėmusi Rusijos atakas kitomis kryptimis.

18:40 JT vadovas ragina skelbti 4 dienų paliaubas

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį pasmerkė naują Rusijos puolimą Rytų Ukrainoje ir paragino per krikščionių ortodoksų Didžiąją savaitę keturioms dienoms paskelbti paliaubas.

„Vietoje naujo gyvenimo šventimo šios Velykos sutampa su Rusijos puolimu Rytų Ukrainoje“, – sakė A. Guterresas reporteriams.

„Dėl didelės pajėgų ir ugnies galios koncentracijos ši kova neišvengiamai yra smurtingesnė, kruvinesnė ir destruktyvesnė“, – sakė jis ir paragino padaryti „humanitarinę pauzę“ nuo ortodoksų Didžiojo ketvirtadienio iki Velykų sekmadienio balandžio 24-ąją.

18:35 Charkivo gubernatorius: per naują apšaudymą žuvo trys žmonės

Mažiausiai trys žmonės žuvo, o dar 21 buvo sužeistas per Ukrainos antro pagal dydį Charkivo miesto naują apšaudymą, antradienį pranešė vietos valdžia.

„Šiuo metu Charkive, deja, žuvo trys žmonės“, – per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ paskelbė regiono gubernatorius Olehas Synjehubovas.

Jis ukrainiečių televizijai „Hromadske“ taip pat sakė, kad per antradienio smūgius dar 21 žmogus keturiuose skirtinguose gyvenamuosiuose rajonuose buvo sužeistas.

„Charkivo apšaudymo intensyvumas padidėjo“, – sakė O. Synjehubovas ir paprašė gyventojų susirasti slėptuvę ir neiti į lauką.

18:05 Čekijos prokurorai tiria karo nusikaltimus Ukrainoje

Čekijos prokurorai pradėjo preliminarų tyrimą dėl galimų karo nusikaltimų Ukrainoje per Rusijos invaziją.

Tyrimą prižiūrinti Aukštoji prokuratūra Prahoje antradienį nurodė, jog pradinė informacija iš Ukrainos rodo esant karo nusikaltimų pagal tarptautinę teisę požymių.

Pasak prokuratūros, tyrimo tikslas yra gauti įrodymus iš liudininkų ir nukentėjusiųjų, atvykusių ieškoti prieglobsčio Čekijoje. Čekai savo veiksmus derina su Eurojustu – Europos Sąjungos teisminio bendradarbiavimo agentūra.

Tyrėjai ketina aiškintis įtariamą uždraustų ir neteisėtų kariavimo priemonių ir metodų naudojimą.

17:31 Kyjivas: į Ukrainą per apsikeitimą su Rusija sugrįžo 76 karo belaisviai

Ukraina antradienį paskelbė per apsikeitimą su Rusija susigrąžinusi 60 karių ir 16 civilių, bet nenurodė, kiek už tai buvo paleista rusų.

„Šiandien iškeitėme 60 karių, įskaitant 10 karininkų. 16 civilių taip pat grįžta namo“, – per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ paskelbė ukrainiečių vicepremjerė Iryna Vereščuk.

Pasak jos, tai penktas apsikeitimas karo belaisviais nuo vasario 24-osios, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo invaziją į Ukrainą.

17:26 JK planuoja išbraukti Maskvos akcijų biržą iš oficialių prekyviečių sąrašo

Jungtinė Karalystė antradienį paskelbė planuojanti atšaukti Maskvos akcijų biržos statusą, kaip galimą oficialią prekybos akcijomis vietą, paskelbė Britanijos mokesčių prievaizdas, bei Jos Didenybės pelno ir muitų ofisas (HMRC).

Tai reikštų, kad investuotojai, prekiaujantys per Maskvos akcijų biržą netektų tam tikrų mokestinių lengvatų. Nepaisant to pranešta, jog „esamos investicijos“ bus apsaugotos nuo poveikio, institucijas cituoja CNN.

17:02 A. Baerbock šią savaitę lankysis Lietuvoje

Vokietijos diplomatijos vadovė Annalena Baerbock šią savaitę lankysis Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, antradienį pranešė Berlynas.

Trečiadienį ji atvyksta į Latviją, ketvirtadienį – į Estiją, o penktadienį vizitą baigs Lietuvoje, pranešė Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

Vilniuje Vokietijos diplomatijos vadovė susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda ir užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, lankysis NATO tarptautiniame batalione Rukloje.

16:54 Nyderlandai siųs sunkiosios ginkluotės Ukrainai

Nyderlandų premjeras Markas Rutte pranešė, kad jo šalis yra pasirengusi nusiųsti sunkiosios ginkluotės Ukrainai. Apie tai antradienį jis paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

Į pagalbos siuntą bus įtrauka šarvuotųjų transporto priemonių. Anot premjero, su sąjungininkais tariamasi dėl papildomo sunkiųjų ginklų tiekimo šaliai.

16:37 Lietuva pradeda derybas dėl naujųjų „Boxer“ pirkimo

Lietuva pradėjo derybas dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Iki šiol Lietuva yra įsigijusi 88 tokias kovos mašinas. Modifikuotas šarvuotis Lietuvoje vadinamas „Vilku“.

Išsamiau apie tai galima perskaityti čia.

16:22 G. Nausėda: Karinė parama Ukrainai yra tokia pat svarbi kaip ir politinė

Ukrainai svarbi tiek karinė, tiek politinė parama suteikiant kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statusą, per pokalbį su Kroatijos premjeru Andrejumi Plenkovičiumi antradienį akcentavo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Karinė parama Ukrainai yra tiek pat svarbi kaip ir politinė. Ukrainos žmonės, savo krauju ginantys europines vertybes, turi žinoti, kad durys į Europą jiems yra atviros. Visi sutariame, kad Ukrainos vieta – prie bendro ES stalo, tad šis sutarimas turi atsispindėti būsimuose Europos Vadovų Tarybos sprendimuose“, – sakė prezidentas.

Jis pabrėžė, kad Ukrainai pateikus atsakymus į ES klausimyną, būtina spartinti formalias procedūras ir greičiau suteikti jai šalies kandidatės statusą.

Pasak Lietuvos prezidento, karinės paramos teikimą būtina spartinti, nes būtent tai gali lemti tolesnę karo eigą ir potencialiai – Ukrainos pergalę prieš šalį agresorę.

16:13 V. Klyčko: jei rusams pasiseks rytuose, be abejonės jie grįš prie Kyjivo

Rusija „be abejonės“ bandys veržtis tolyn į Ukrainą, jei jai pavyks įtvirtinti kontrolę rytuose, sakė Vladimiras Klyčko, Kyjyvo mero Vitalijaus Klyčko brolis.

Jis pabrėžė, kad tiksliai nežinoma, kiek toli veržtųsi okupantai, bet mano, kad jie grįžtų prie Kyjivo.

„Mes tikimės visko, ypač kalbant apie sostinę. Be abejonės, mes ruošiamės, jei jie sugrįžtų. Mes tikimės to“, – CNN eteryje sakė V. Klyčko.

16:02 Rusija išvaro 36 Europos diplomatus

Rusija antradienį paskelbė, kad išvaro 36 diplomatus iš dviejų Europos šalių, imdamasi atsakomųjų veiksmų po panašių priemonių prieš Maskvos pasiuntinius dėl invazijos Ukrainoje.

Rusijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad nepageidaujamais asmenimis paskelbė 21 diplomatą iš Belgijos ir 15 diplomatų iš Nyderlandų. Šiems diplomatams nurodyta išvykti per dvi savaites.

Maskva taip pat iškvietė Liuksemburgo pasiuntinį ir įspėjo jį, kad Rusija gali nuspręsti imtis atsakomųjų priemonių dėl šios mažytės valstybės sprendimo išvaryti Maskvos diplomatą.

15:54 Charkivo meras: miestas be perstojo bombarduojamas

Charkivo meras Igoris Terechovas CNN eteryje teigė, kad miestas yra apšaudomas be sustojimo, o taikomasi į gyvenamuosius rajonus.

Anksčiau apšaudymas buvo daugiausia koncentruotas ties priemiesčiais, sakė antro didžiausio Ukrainos miesto meras.

„Paskutines keletą dienų apšaudoma miesto centre ir taikomasi į civilius gyventojus“, – kalbėjo meras. „Per paskutines pusantros dienos turėjome 15 žuvusių ir 50 sužeistų. Tie 15 žuvo vienos atakos metu“, – teigė jis.

15:39 Azovo batalionas paviešino vaizdo įrašą iš Mariupolio

Mariupolyje toliau tęsiasi kovos dėl „Azovstal“ gamyklos ir paties uostamiesčio kontrolės. Azovo batalionas atmetė Rusijos raginimus sudėti ginklus ir žada toliau kovoti prieš Rusijos karių puolimą, bei paviešino vaizdo įrašą, kuriame ukrainiečių karys smogia Rusijos šarvuočiui.

VŽ kol kas negali patvirtinti, kada tiksliai darytas šis vaizdo įrašas.

15:32 Kremlius atsisako komentuoti apie dingusius „Moskva“ įgulos narius

Kremlius antradienį atsisakė atskleisti bet kokią informaciją apie karius, žuvusius nuskendus Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmanui raketiniam kreiseriui „Moskva“, tėvams reikalaujant papasakoti tiesą apie dingusius jų vaikus.

Karo laivas nuskendo praėjusį ketvirtadienį po sprogimo ir gaisro, kurį, anot Ukrainos, sukėlė tikslus raketų smūgis. Rusija savo ruožtu tvirtino, kad kreiserio katastrofą sukėlė jame buvusių šaudmenų sprogimas.

Rusijos pareigūnai teigė, kad karo laivo, kuriuo gali plaukti iki 680 jūreivių, įgula buvo evakuota, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.

„Visa komunikacija vyksta tik per Gynybos ministeriją, – sakė Dmitrijus Peskovas. – Visą su tuo susijusią informaciją skelbia Gynybos ministerija, o mes čia nesame įgalioti ką nors skelbti.“

15:12 Rusijos pajėgos užėmė Kreminos miestelį

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia, kad Rusijos kariai perėmė Kreminos miestelio, esančio netoli Severodonecko ir Lysyčiansko kontrolę, ukrainiečius cituoja naujienų agentūra „Reuters“.

Ukrainos kariai pasitraukė iš miestelio, pranešė regiono administracijos gubernatorius Siarhėjus Gaidai.

Kremina yra apie 18.000 gyventojų turintis miestelis.

14:41 „Stellantis“ stabdo gamybą Rusijoje

JAV ir Europos automobilių gamintoja „Stellantis“ antradienį pranešė stabdanti gamybą savo gamykloje Rusijoje, motyvuodama sprendimą dalių stoka ir Maskvai dėl karo Ukrainoje įvestų sankcijų poveikiu.

Grupė, susikūrusi praėjusių metų sausį susijungus „Fiat-Chrysler“ ir PSA, jau kovo mėnesį paskelbė stabdanti importą ir eksportą į Rusiją ir iš jos.

Plačiau apie tai rašoma čia.

14:25 S. Lavrovas: Rusija pradėjo „operacijos“ Ukrainoje naują etapą

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad Maskvos karinė kampanija Ukrainoje įžengė į naują fazę.

Duodamas interviu Indijos televizijai S. Lavrovas sakė, kad „operacija tęsiasi; šios specialiosios operacijos tolesnė fazė dabar prasideda. Ir, manau, dabar bus svarbus momentas per šią specialiąją operaciją.“

S. Lavrovas pabrėžė, kad Rusijos „specialiosios operacijos“ tikslas – „visiškai išvaduoti Donecko ir Luhansko respublikas“.

14:17 P. Sanchezas ketina vykti į Kyjivą

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas „greitai“ vyks į Kyjivą, antradienį naujienų agentūrai AFP pranešė šaltiniai vyriausybėje.

Tiksli premjero vizito data neskelbiama saugumo sumetimais.

Ši žinia pranešta Ispanijai ankstesnę dieną paskelbus, kad ji „po kelių dienų“ vėl atidarys savo ambasadą Ukrainos sostinėje. 

13:50 S. Šoigu: Vakarai daro viską, kad užvilkintų Rusijos karinę operaciją Ukrainoje

Sergejus Šoigu, Rusijos gynybos ministras, pareiškė, kad JAV ir kitos Vakarų šalys „daro viską, kad užvilkintų Rusijos karinę operaciją Ukrainoje“.

S. Šoigu teigia, kad didėjantis užsienio ginklų tiekimas Ukrainai „aiškiai rodo jų ketinimus išprovokuoti Kijyvo režimą kovoti iki paskutinio ukrainiečio“. Jis priduria, kad Rusijos pajėgos metodiškai vykdo planą „išlaisvinti Donecko ir Luhansko liaudies respublikas“, turėdamas omenyje save pasiskelbusius sukilėlių darinius Rytų Ukrainoje.

66 metų S. Šoigu buvo parodytas per Rusijos valstybinį televizijos kanalą „Rossija 24“, kuris nurodė, kad ministras kalbėjo Maskvoje vykusioje patariamojoje taryboje su aukščiausiais šalies kariniais pareigūnais.

Nebuvo aišku, ar susitikimas buvo transliuojamas tiesiogiai, ar iš anksto įrašytas. Jei tai pasitvirtintų, tai būtų pirmas viešas S. Šoigu pasirodymas per kelias dienas, nes pranešama, kad jis gali turėti tam tikrų sveikatos problemų.

13:41 Estija teikia didžiausią pagalbą Ukrainai pagal BVP

Pagal bendrąjį šalies vidaus produktą (BVP) Estija skyrė didžiausią pagalbą Ukrainai, skelbia Vokietijos portalas „Spiegel“, remdamasis Kylio pasaulio ekonomikos instituto duomenimis.

Nuo vasario 24 d. prasidėjus Rusijos agresijai, Estija Ukrainos pagalbai skyrė 0,8% šalies BVP, antroje vietoje Lenkija – šiek tiek mažiau nei 0,2%, trečioje vietoje – Lietuva su mažiau nei 0,1% BVP.

Skaičiuojant bendrą pagalbą, daugiausiai paramos skyrė JAV – 7,6 mlrd. Eur. Tarp didžiausių Ukrainos rėmėjų toliau rikiuojasi Lenkija, Jungtinė Karalystė  ir Vokietija. Visos Europos Sąjungos šalys bendrai Ukrainai skyrė 2,9 mlrd. Eur, papildomai 1,4 mlrd. Eur skyrė ES  institucijos, 2 mlrd. Eur – Europos investicinis bankas.

Kylio pasaulio ekonomikos institutas suteikiamą pagalbą Ukrainai apskaičiavo pagal visą viešai žinomą karinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą karo niokojamai šaliai, kurią yra suteikusios 31 šalies vyriausybės.

13:25 Kinija žada stiprinti strateginį bendradarbiavimą su Rusija

Kinija teigia, kad „ir toliau stiprins strateginį koordinavimą“ su Rusija, nepriklausomai nuo to, kaip „gali pasikeisti tarptautinė aplinka“, sakoma antradienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pareiškime.

Kinijos užsienio reikalų viceministras Le Yucheng šią nuomonę išsakė Rusijos ambasadoriui Kinijoje Andrejui Denisovui per susitikimą pirmadienį, nurodė ministerija.

„Kad ir kaip keistųsi tarptautinė aplinka, Kinija ir toliau stiprins strateginį koordinavimą su Rusija, kad pasiektų abipusiai naudingą bendradarbiavimą, kartu apsaugotų mūsų bendrus interesus ir skatintų kurti naujo tipo tarptautinius santykius ir bendriją su bendra žmonijos ateitimi“, – teigiama pareiškime.

13:17 Graikijoje sulaikytas Rusijos tanklaivis

Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba neleido Rusijos naftos tanklaiviui įplaukti į paskirties vietą ir sulaukė jį prie Evijos salos krantų.

Laikraščio „Kathimerini“ kalbinti pakrančių apsaugos pareigūnai sakė, kad įsakymą sulaikyti laivą išdavė šalies kovos su pinigų plovimu institucija, vadovaudamasi sankcijomis Rusijai, kurias įvedė Europos Sąjunga.

Pasak šaltinių, su Rusijos vėliava plaukiojantis „Pegas“ plaukė į Peloponesą perkrauti naftos krovinio į kitą laivą. „Reuters“ pranešė, kad laive yra 19 įgulos narių.

13:10 Rusija skelbia smogusi 60-iai Ukrainos karinių objektų

Rusijos pajėgos surengė dešimtis aviacijos ir raketų smūgių Rytų Ukrainoje, pranešė Gynybos ministerija, Kyjivui paskelbus, kad Maskva pradėjo didelį puolimą Donbase.

Ministerijos pranešime sakoma, kad „tiksliai nutaikomomis oro bazavimo raketomis“ buvo smogta 13-ai ukrainiečių pozicijų Donbase, įskaitant svarbų Slovjansko miestą. Rusija pridūrė, kad per kitas atakas iš oro buvo „smogta 60-iai Ukrainos karinių objektų“, įskaitant taikiniu rytiniuose miestuose.

Ministerija teigia, kad Rusijos pajėgos sunaikino du sandėlius Luhansko srities Červona Polianos gyvenvietėje ir Balaklijoje pietinėje Charkivo srityje, kuriuose esą buvo laikomos Ukrainos taktinių balistinių raketų „Točka U“ kovinės galvutės.

Raketomis ir artilerijos smūgiais praeitą naktį atakuoti iš viso 1 260 karinių taikinių, sakoma ministerijos pranešime.

„Rusijos oro erdvės gynybos sistemos prie Malynivkos gyvenvietės Donecko srityje numušė Ukrainos naikintuvą MiG-29“, - informavo ministerija.

12:50 „Stellantis“ stabdo gamybą savo gamykloje Rusijoje

JAV ir Europos automobilių gamintoja „Stellantis“ antradienį pranešė stabdanti gamybą savo gamykloje Rusijoje, motyvuodama sprendimą dalių stoka ir Maskvai dėl karo Ukrainoje įvestų sankcijų poveikiu. 

„Atsižvelgdama į tai, kad kasdien sparčiai didėja tarpvalstybinių sankcijų ir logistikos sunkumų, „Stellantis“ sustabdė savo gamybos veiklą Kalugoje, kad užtikrintų visišką visų tarpvalstybinių sankcijų laikymąsi ir apsaugotų savo darbuotojus“, – sakoma bendrovės pranešime.

2.700 gamyklos darbuotojų buvo išsiųsti į prastovas arba atostogų iki birželio.

12:41 S. Lavrovas: Maskva pradeda naują „specialiosios karinės operacijos“ etapą

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, patvirtino, jog Maskva pradeda naują vadinamosios „specialiosios karinės operacijos“ Ukrainoje etapą. Jis, kaip prognozuojama, bus reikšmingas įvykis, praneša „Reuters“.

„Prasideda dar vienas šios operacijos etapas, ir esu tikras, kad tai bus labai svarbus momentas visoje šioje specialiojoje operacijoje“, – sakė S. Lavrovas interviu televizijos kanalui „India Today“.

12:29 Japonija siunčia Ukrainai dujokaukių, apsauginių kostiumų

Japonija nusiųs Ukrainai dujokaukių, apsauginių kostiumų ir dronų, kad padėtų šaliai gintis nuo ją atakuojančių Rusijos pajėgų, augant nerimui, kad rusų kariuomenė gali naudoti cheminius ginklus.   

Nobuo Kishi, šalies gynybos ministras, antradienį sakė, kad Ukrainos vyriausybės prašymu Japonija siunčia šiai šaliai kovos su cheminiais ginklais įrangos. 

12:09 Ukraina: Maskvos pajėgoms trūksta jėgų pralaužti Ukrainos gynybą

Naujas Rusijos puolimas Rytų Ukrainoje vyksta „labai atsargiai“ ir bus nesėkmingas, nes Maskvos pajėgoms trūksta jėgų pralaužti Ukrainos gynybą, pareiškė Oleksijus Arestovičius, Ukrainos prezidento patarėjas.

Agentūros „Reuters“ duomenimis, jis kalbėjo, kad rusų pajėgos bando surasti „jautrias vietas“ Ukrainos gynyboje, tačiau pridūrė: „Jų puolimas žlugs – duodu jums 99% garantiją – jie paprasčiausiai neturi pakankamai jėgų.“

12:04 Separatistai neigia, kad daug civilių, įskaitant vaikus, slepiasi „Azovstal“

Specialiosios pajėgos šiuo metu šturmuoja Mariupolio geležies ir plieno gamyklą „Azovstal“, kurioje slepiasi paskutiniai Ukrainos karių būriai, teigia Eduardas Basurinas, Rusijos remiamų separatistų pareigūnas rytiniame Donbaso regione.

E. Basurinas, atstovaujantis save pasiskelbusiai Donecko liaudies respublikai, televizijos kanalui „Rossija 24“ sakė, kad specialiai atrinktoms „šturmo grupėms“ padeda Rusijos aviacija ir artilerija.

Basurinas taip pat neigia Ukrainos pareigūnų pranešimus, kad daug civilių, įskaitant vaikus, slepiasi „Azovstal“ – didžiulėje pramoninėje teritorijoje miesto centre.

11:54 Lietuvoje registruota 46.300 karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje registruota 46.300 karo pabėgėlių iš Ukrainos, 19.100 iš jų – nepilnamečiai, rodo antradienį skelbiami Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 195 asmenys, iš jų – 64 nepilnamečiai, 14 vaikų dar buvo nesulaukę šešerių.

11:51 Rusija paskelbė naują ultimatumą Mariupolio gynėjams

12:15 Pridėta paskutinė naujienos pastraipa

Rusija antradienį pareikalavo, kad apsiaustą Ukrainos pietrytinį Mariupolio uostamiestį tebeginančios pajėgos „nedelsdamos sudėtų ginklus“.

Rusijos gynybos ministerija paragino Kyjivą pademonstruoti „sveiką protą ir duoti atitinkamus įsakymus kovotojams nutrakti beprasmišką priešinimąsi“.

Maskva pridūrė, kad Mariupolio gynėjams bus „garantuotas išgyvenimas“, jeigu jie pasiduos iki vidurdienio (vietos ir Lietuvos) laiku.

Ji paragino karius pasitraukti iš plieno gamyklos tarp 14 ir 16 val. vietos laiku „be jokių išimčių, be jokių ginklų ir be amunicijos“.

11:41 Ukraina ragina didinti ginkluotę ir įvesti rusiškos naftos ir dujų embargą

Vienintelis būdas greitai užbaigti karą – apginkluoti Ukrainą ir įvesti rusiškos naftos ir dujų embargą, sako Michailo Podoliakas, Ukrainos prezidento patarėjas.

Jis įspėjo, kad karas Ukrainoje gali užsitęsti ir išprovokuoti maisto krizę visame pasaulyje.

„Užsitęsęs karas Ukrainoje gali sukelti maisto krizę visame pasaulyje, teigia analitikai. Vienintelis būdas greitai užbaigti karą – apginkluoti Ukrainą ir sužeisti Rusiją įvedant naftos ir dujų embargą. Tie, kurie nuspręs užmerkti akis prieš karą, bijodami augančių kainų, gaus ir viena, ir kita“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė M. Podoliakas.

11:35 Per parą Donecko srityje apšaudyta 17 gyvenviečių

Per parą Ukraina užfiksavo 21-ą Rusijos apšaudymą 17-oje Ukrainos Donecko srities gyvenviečių, praneša šalies policija.

Policijos teigimu, sunaikinti civiliniai objektai – gyvenamieji pastatai, bažnyčia, švietimo įstaiga, komunalinė infrastruktūra, administraciniai pastatai.

11:21 Luhansko gubernatorius: neišvykę Kreminos gyventojai – rusų karių įkaitai

Tūkstančiai Kreminos, Luhansko srityje, gyventojų, kurie nespėjo išvykti, dabar yra rusų karių įkaitai, pranešė Sergejus Haidajus, Luhansko gubernatorius.

Pasak jo, balandžio 19 d. žmonės bus evakuoti, tačiau rusai atsisakė „tylos režimo“.

„Šiandien mums evakuotis padės savanoriai, policija į autobusus pristatys pagyvenusius ir sunkiai judančius žmones, taip pat žmones iš slėptuvių. Todėl, pamatę patrulius, nedvejokite – tai galimybė išsigelbėti. Tokių galimybių kasdien vis mažiau“, – ragino Gaidai.

Jis pridūrė, kad nesutikusius „bendradarbiauti“ rusai nužudo vietoje.

11:09 Ukraina skelbia Rusijos netektis

Ukraina praneša, kad per 55 Rusijos invazijos į šalį dienas, ji nukovė 20.800 rusų karių, 802 tankus ir 4.566 vienetus kitos karinės technikos.

10:37 Mariupolyje apšaudoma „Azovstal“ plieno gamykla

Mariupolyje rusų pajėgos bombarduoja „Azovstal“ plieno gamyklą, artilerija ir tankais apšaudo Levoberežnyj rajono gyvenamuosius namus, pranešė Petro Andriuščenka, Mariupolio mero patarėjas.

„Okupantai smogia ne tik supergalingomis bombomis į „Azovstal“, bet iš artilerijos ir tankų tęsia chaotiškus smūgius į gyvenamąjį sektorių“, – sakė jis.

Pasak P. Andriuščenkos, balandžio 18 d. rusai civiliams gyventojams atvėrė įvažiavimą į Levoberežnyj zoną, kad jie galėtų pasiimti daiktus iš savo namų, praneša „UNIAN“.

VŽ primena, kad plieno gamykloje slepiasi šimtai žmonių.

10:24 56% rusų palaiko karą Ukrainoje

56% rusų palaiko „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje, o 60% mano, kad ji vyksta gerai, rodo sociologinės bendrovės „Rusijos laukas“ ir fondo „Miesto projektai“ vadovo Maksimo Katzo atliktas tyrimas.

54% respondentų pasisako už karinės operacijos tęsimą, 35% pasisako už perėjimą prie taikos derybų.

Mažiausias pajamas gaunančių grupių atstovai pirmieji pajuto pokyčius – jie neteko darbo, pastebėjo kainų augimą, yra nepatenkinti padėtimi šalyje, apklausos rezultatus praneša „kommersant.ru“.

10:03 V. Putinas suteikė garbės titulą brigadai, kaltinamai karo nusikaltimais Bučoje

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, suteikė garbės titulą brigadai, kaltinamai karo nusikaltimais Ukrainos Bučos mieste.

Pirmadienį pasirašytame laiške V. Putinas pasveikino Rusijos 64-ąją atskirąją gvardijos motorizuotųjų šaulių brigadą už „didelį didvyriškumą ir drąsą“ ir suteikė daliniui „gvardijos“ vardą už „Rusijos suvereniteto gynimą“.

„Šiuo aukštu apdovanojimu pripažįstami jūsų ypatingi nuopelnai, didelis didvyriškumas ir drąsa ginant tėvynę, saugant Rusijos suverenitetą ir nacionalinius interesus“, – sakoma V. Putino laiške, kurį citavo CNN. – Savo įžvalgiais ir drąsiais veiksmais per specialiąją karinę operaciją Ukrainoje padalinio štabas tapo pavyzdžiu, kaip atlikti karinę pareigą, valingai, atsidavusiai ir profesionaliai.“

09:58 Ukraina: atremtas puolimas Rubižnėje ir Popasnoje

Sergejus Haidajus, Luhansko srities karinės administracijos vadovas, sakė, kad naktį Ukrainos kariškiai atrėmė rusų puolimą Rubižnėje ir Popasnoje.

„Aštrėjimas jau prasidėjo, padėtis sudėtinga, bet mūsų gynėjai laikosi gynybos linijos. Mes atrėmėme puolimą Rubižnėje, Popasnoje. Priešas neteko dešimčių žuvusiųjų, mūsų vaikinai numušė droną „Orlan-10“, taip pat nukovė sunkiąją techniką. Jie laikosi pozicijų“, – sakė S Haidajus, kurį citavo „UNIAN“.

Pasak jo, naktį regione smarkiai padaugėjo atakų, apšaudymų ir oro antskrydžių.

09:52 Lietuvos stačiatikių vadovas atmeta kaltinimus, jog ortodoksų dvasininkai palaiko karą

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas, metropolitas Inokentijus atmeta kaltinimus, jog Lietuvos ortodoksų dvasininkai palaiko karą Ukrainoje ir pateisina agresiją.

„Bet kokios spekuliacijos apie Ortodoksų bažnyčią Lietuvoje kaip galimą kitų valstybių įrankį, yra absurdiškos (...). Piktavališkai tvirtinti, jog Lietuvos ortodoksų bažnyčios dvasininkija palaiko karą ir pateisina agresiją – tėra šmeižtas“, – pirmadienį išplatintame pareiškime teigia stačiatikių Lietuvoje vadovas.

Jis tikina, kad Lietuvos ortodoksai „buvo ir išliks atsidavę Lietuvai, ištikimi nepriklausomybės ir laisvės dvasiai“, taip pat besilaikantys įstatymų ir „įnešę savą indelį į laisvos Lietuvos kūrimąsi“.

09:45 Trečią dieną iš eilės Ukrainoje nenumatomi humanitariniai koridoriai

Iryna Vereščuk, Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja, per „Telegram“ pranešė, kad šiandien Ukrainoje vėl nebus atidaromi humanitariniai koridoriai dėl intensyvių Rusijos pajėgų karinių veiksmų. 

09:42 Ukrainą pasiekė JAV ginkluotės pagal naujausią pagalbos paketą siunta

Pirmoji ginkluotės siunta pagal naują JAV karinės pagalbos paketą atvyko prie Ukrainos sienų ir bus perduota Kyjivui, kovojančiam su Rusijos invazija, pirmadienį pranešė aukšto rango Pentagono pareigūnas.

Balandžio 13-ąją Vašingtonas paskelbė skirsiantis Ukrainai 800 mln. USD (743 mln. Eur) vertės karinių priemonių, įskaitant sraigtasparnius, haubicas ir šarvuotuosius transporterius.

Plačiau skaitykite čia.

09:26 Kreminoje smarkiai sugriauti gyvenamieji namai

Pasak Sergejaus Haidajaus, Luhansko gubernatoriaus, dėl aktyvių Rusijos veiksmų Kreminos miestelyje ir kituose regiono civiliniuose objektuose buvo smarkiai sugriauti gyvenamieji namai.

„Rusai nesustojo ties infrastruktūros naikinimu Kremennajos mieste – buvo sunaikinti dar šeši namai, regione – 12“, – sakoma S. Haidai pranešime.

Gubernatorius praneša, kad keli pastatai sugriauti iki pamatų, kitus apėmė liepsnos. Gaisras buvo užgesintas.

09:14 JAV: puolimas Donbase vos prasidėjo 

Aukščiausi Ukrainos pareigūnai pareiškė, kad pirmadienį prasidėjo laukiamas Rusijos puolimas Rytų Ukrainoje, tačiau JAV šiuos veiksmus pavadino tik daug didesnio puolimo pradžia.

Johnas F. Kirby, JAV gynybos departamento atstovas spaudai, sakė, kad vis dar tęsiasi Rusijos ginkluotės Ukrainos pasienyje kaupimas.

„Mes vis dar manome, kad tai, ką matome, yra formuojančių operacijų dalis, kad rusai toliau sudaro sąlygas tam, kas, jų manymu, bus galutinė sėkmė sausumoje, įvesdami daugiau pajėgų, įvesdami daugiau pagalbinių priemonių, suteikdami daugiau vadovavimo ir kontrolės pajėgumų operacijoms, kurios dar tik prasidės“, – J. F. Kirby citavo „The New York Times“.

08:50 Lietuva Ukrainai suteikė brigados dydžio vieneto ginkluotės

Asta Skaisgirytė, prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais, sako, kad ginkluotė Rusijos invazijai besipriešinančiai Ukrainai turėtų būti teikiama nuolat.

„Reikia ginkluotės. Kaip prezidentas (Volodymyras Zelenskis – BNS) sakė, ji labai greitai išeina, ji susinaudoja ir, vienąsyk pateikus tam tikrą vienetų skaičių, negali būti ramu, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Skaisgirytė. – Reikia nuolatos, karas, deja, tebesitęsia“

Pasak jos, ukrainiečiams reikalinga sunkioji ginkluotė, prieštankiniai, priešraketiniai, priešlaiviniai ginklai.

„Lietuva perdavė Ukrainai, sakykime taip, brigados dydžio vieneto ginkluotės, amunicijos, (...) kad pastiprintų Ukrainą, kariaujančią su Rusija“, – kalbėjo G. Nausėdos patarėja.

08:47 Ukrainos prokuratūra: per karą žuvo 205 vaikai.

Ukrainos prokuratūra pranešė, kad tiriama 7.280 atvejų dėl įtariamų karo nusikaltimų, kuriuos Rusijos kariai įvykdė Ukrainoje.

Pasak prokuratūros, per karą žuvo 205 vaikai, sužeisti – 367.

08:32 Rusijos skrydis pasiimti diplomatus – daugiau kaip 15.000 km ilgio

Rusija išsiuntė lėktuvą parskraidinti diplomatus iš Ispanijos ir Graikijos, o skrydžio ilgis buvo 15.163 km, t. y. trumpesnis už šiuo metu pasaulyje ilgiausią skrydį iš Singapūro į Niujorką.

Taip įvyko, nes Rusija turėjo skristi aplink visas jos skrydžiams draudimus įvedusias šalis, praneša „flightradar24.com“.

08:12 Ukraina: Rusijos pajėgos Juodojoje jūroje neteko daug karių

Ukrainos karinės žvalgybos duomenimis, Rusijos Juodosios jūros laivyno 126-oji pakrančių gynybos brigada patyrė 75% nuostolių.

„Remiantis turima tikslia informacija, Juodosios jūros laivyno 126-osios pakrančių gynybos brigados nuostoliai siekia 75%“, – rašoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo paskelbtoje operatyvinėje ataskaitoje.

Pareigūnai taip pat teigė, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno 810-oji atskiroji jūrų pajėgų brigada neteko 158 karių, kuriuos nukovė Ukrainos pajėgos, dar apie 500 buvo sužeisti, o 70 laikomi dingusiais be žinios.

08:09 Turkija: išpuoliai prieš civilius apsunkino Rusijos ir Ukrainos derybų eigą

Išpuoliai prieš civilius Ukrainoje sulėtino sėkmingą Ankaros tarpininkaujamų Maskvos ir Kyjivo derybų eigą., pareiškė Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas.

„Šalys padarė apčiuopiamą pažangą derybose, tačiau filmuota medžiaga iš Bučos ir Irpinės, Kramatorsko civilių gyventojų panaudojimas kaip taikinio metė šešėlį ant mūsų pastangų“, – pareiškė T. Erdoganas, kurį citavo „UNIAN“.

Kartu jis pažymėjo, kad Turkija ir toliau dės visas reikiamas pastangas, siekdama nutraukti karo veiksmus Ukrainoje ir užtikrinti taiką tarp Maskvos ir Kyjivo.

08:03 Ukraina: Rusija tęsia atakas rytuose

Ukrainos ginkluotojų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Rusija toliau tęsia puolimą rytuose, siekdama kontroliuoti Donecką, Luhanską, Mariupolį, iš dalies blokuoja Charkivo miestą, gabena karinę techniką.

„Turimais duomenimis, siekdamas organizuoti puolimo grupės priešlėktuvinės gynybos sistemą, rusų priešas į Charkivo sritį perkelia papildomus trumpojo nuotolio priešlėktuvinių raketų divizionus su sparnuotųjų raketų sistema „Tor“. Tuo pat metu su Ukraina besiribojančiuose Belgorodo srities rajonuose dislokuoti mobilūs ilgojo nuotolio raketų „žemė-oras“ sistemų S-400 ir S-300 divizionai, skirti pagrindiniams valdymo ir kontrolės punktams, taip pat užnugario rajonams dengti“, – rašoma Generalinio štabo informacijoje.

Pranešama, kad Zaporižios srityje toliau telkiami rusų pajėgų daliniai, pietuose bandoma pasiekti Chersono srities administracinį centrą. Toliau apšaudomi civiliniai objektai Mykolajive.

Pasak Generalinio štabo, Baltarusija leidžia Rusijai naudoti savo teritoriją oro antskrydžiams Ukrainoje ir šalyje esančių objektų žvalgybai.

07:41 Rusija kaltina Ukrainą pasienio kaimų apšaudymu

Rusija paskelbė apie tariamą Ukrainos pajėgų vykdomą Belgorodo srities kaimų apšaudymą.

Teigiama, kad Golovčino kaimas Graivoronsko rajone, Belgorodo srityje, esą pateko į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apšaudymą, praneša „UNIAN“.

07:25 Rusija Ukrainoje dislokavusi 75 kovines grupes

Pasak aukšto rango Pentagono pareigūno, Ukrainoje šiuo metu yra 76 bataliono kovinės grupės (BTG), o į šiaurę nuo Ukrainos yra dar apie 22 BTG.

JAV kariuomenės vertinimu, jei Mariupolis pereis Rusijos kontrolėn, tai atlaisvins apie 12 BTG, kurias bus galima panaudoti kitose Rytų ar Pietų Ukrainos vietose.

„Tai didelis „jeigu“, nes ukrainiečiai vis dar labai, labai sunkiai kovoja dėl Mariupolio“, – sakė Pentagono atstovas.

07:17 Apšaudoma plieno gamykla su civiliais

Pulkininkas leitenantas Denisas Prokopenko, Azovo pulko vadas,  pranešė, kad Rusijos pajėgos „savo noru“ apšaudo plieno gamyklą „Azovstal“ Mariupolyje, nes joje slepiasi šimtai žmonių.

Tarp pasislėpusiųjų yra „įvairaus amžiaus žmonių, moterų, vaikų ir Mariupolio gynėjų šeimų“. Jie slepiasi rūsiuose ir bunkeriuose nuo „rusų pasaulio“.

„Rusijos okupacinės pajėgos ir jų įgaliotiniai iš Luhansko liaudies respublikos / Donecko liaudies respublikos žino apie civilius gyventojus ir noriai palaiko ugnį į gamyklą. Atakoms jos naudoja laisvai krintančias bombas, raketas, bunkerių sprogdinimo bombas ir visų rūšių artileriją, tiek antžeminę, tiek jūrų,“ – D. Prokopenko citavo CNN.

„Azovstal“ plieno gamykla po apšaudymo. („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Azovstal“ plieno gamykla po apšaudymo. („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr. 

07:06 V. Zelenskis įteikė klausimyną dėl narystės ES

Ukraina tikisi per kelias savaites gauti šalies kandidatės narystei Europos Sąjungoje (ES) statusą, pirmadienį pareiškė Volodymyras Zelenskis, prezidentas, Kyjive susitikęs su ES atstovu Ukrainoje.

V. Zelenskis Matti Maasikui, ES pasiuntiniui, įteikė išsamius atsakymus į Europos Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen per jos vizitą Ukrainoje anksčiau šį mėnesį pateiktą atitinkamą klausimyną.

Išsamiau skaitykite čia.

06:51 Mariupolio meras: 40.000 civilių išvežti į Rusiją

Vadimas Boičenko, Mariupolio meras, pranešė, kad apie 40.000 civilių gyventojų iš miesto buvo „prievarta deportuoti“ į Rusiją arba Rusijos kontroliuojamus Ukrainos regionus.

Kalbėdamas per Ukrainos televiziją jis sakė, kad šis skaičius buvo „patikrintas pagal savivaldybės registrą“.

Nepriklausomai patvirtinti šių skaičių nebuvo įmanoma, o Rusija neigia, kad taikosi į civilius gyventojus.

06:48 JAV prezidentas surengs pokalbį su sąjungininkais

Antradienį Joe Bidenas, JAV prezidentas, surengs pokalbį su JAV sąjungininkais, kuriame aptars karą, įskaitant planus toliau izoliuoti Rusiją, pranešė Baltieji rūmai.

„Prezidentas surengs saugų vaizdo pokalbį su sąjungininkais ir partneriais, kad aptartų mūsų nuolatinę paramą Ukrainai ir pastangas patraukti Rusiją atsakomybėn, kaip mūsų glaudaus koordinavimo dalį“, – sakoma pranešime.

Pirmadienį Baltieji rūmai teigė, kad J. Bidenas „neplanuoja“ vykti į Kyjivą. Vietoj jo gali būti siunčiamas aukšto rango pareigūnas, pavyzdžiui, JAV valstybės sekretorius.

06:30 V. Zelenskis: Rusijos kariai pradėjo mūšį dėl Donbaso

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pirmadienį vakare pranešė, jog Rusija pradėjo plataus masto puolimą rytiniame šalies regione Donbase.

„Dabar galime patvirtinti, kad Rusijos kariai pradėjo mūšį dėl Donbaso, kuriam ilgai ruošėsi. Šiam puolimui yra priskirta didžiulė Rusijos kariuomenės dalis“, – „Telegram“ nurodė V. Zelenskis.

„Nesvarbu, kiek Rusijos karių čia bus atgabenta, mes kausimės. Mes ginsimės“, – pridūrė jis.

Prieš pat V. Zelenskio pareiškimą Serhijus Gaidajus, Luhansko regiono administracijos vadovas, taip pat paskelbė apie Rusijos puolimą.

„Tai – pragaras. Puolimas, tas, apie kurį kalbėjome savaites, prasidėjo. Nuolatiniai susirėmimai vyksta Rubižnėje ir Popasnoje, kituose taikiuose miestuose“, – feisbuke rašė pareigūnas.

Anot vietos pareigūnų, nuo Rusijos apšaudymų Rytų Ukrainoje pirmadienį žuvo aštuoni civiliai.

S. Gaidajus nurodė, kad keturi žmonės žuvo bandydami pabėgti iš Kreminos miesto Luhansko srityje, jį Maskvos pajėgos užėmė pirmadienį.

Kaimyniniame Donecko regione, anot Pavlo Kirilenkos, vietos administracijos vadovo, dar keturi civiliai žuvo po Rusijos bombardavimų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Civilinės sąjungos įstatymas – kompromisas tarp emocijomis ir mitais grįstų argumentų bei vakarietiško požiūrio į šeimą? Verslo tribūna

2022 m. gegužės 16 d. grupė Seimo narių įregistravo Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuris nustatytų...

Lietuvos ir JK užsienio reikalų ministrų susitikime – ne tik dvišalio bendradarbiavimo, bet ir Ukrainos klausimai

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitikę Londone aptarė grūdų...

Verslo aplinka
2022.05.23
Rusijos pajėgos užimtame Chersone rublį paskelbė oficialia valiuta

Maskvos pajėgų kontroliuojamos Ukrainos pietinės Chersono srities administracija pirmadienį pranešė, kad...

Verslo aplinka
2022.05.23
Latvijoje ir Estijoje pramonės produkcija per metus brango apie 30%

Latvijos pramonės produkcijos gamintojų kainų indeksas praėjusį mėnesį, palyginti su ankstesniu, pakilo 3,1%,...

Pramonė
2022.05.23
TVF vadovė paragino vyriausybes subsidijuoti maistą ir energiją neturtingiausiems

Vyriausybės turi subsidijuoti maisto ir energijos išlaidas neturtingiausiems visuomenės nariams, paragino...

Verslo aplinka
2022.05.23
E. Lucasas. V. Putino karas atskleidžia Europos susiskaldymą dėl saugumo

Saviapgaulė būdavo Vakarų mąstysenos apie Baltijos jūros regioną leitmotyvas. Nuo šio regiono atitolusių...

Nuomonės
2022.05.23
Ekspertai: laukiamas Rusijos nemokumas niekaip nepaveiks pasaulio ekonomikos Premium

Sankcijų nuo savo tarptautinių oficialiųjų atsargų reikšmingos dalies atkirsta Rusija jau šią savaitę gali...

Verslo aplinka
2022.05.23
K. Kneissl traukiasi iš „Rosneft“ tarybos

Karin Kneissl, buvusi Austrijos užsienio reikalų ministrė, pasitraukė iš naftos pramonės milžinės „Rosneft“...

Verslo aplinka
2022.05.23
Ch. Lagarde užsimena apie neigiamų palūkanų eros pabaigą rudenį 9

Europos Centrinis Bankas (ECB) iki rugsėjo pabaigos greičiausiai užbaigs neigiamų palūkanų normų erą,...

Rinkos
2022.05.23
V. Zelenskis paragino pasaulio lyderius Rusijai taikyti maksimalias sankcijas 6

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį Pasaulio ekonomikos forume paragino spausti į jo šalį...

Verslo aplinka
2022.05.23
Vokietijos verslo nuotaikos gegužę pagerėjo

Vokietijos verslo nuotaikos dėl ekonominės padėties gegužę pagerėjo, tačiau jos perspektyvų atžvilgiu...

Rinkos
2022.05.23
ES dėl Rusijos sukelto karo pratęsė biudžeto deficito taisyklių netaikymą 2

Taisyklės, draudžiančios Europos Sąjungos (ES) vyriausybėms per daug išlaidauti, dėl Rusijos sukelto karo...

Verslo aplinka
2022.05.23
J. Bidenas: jei Pekinas įsiveržtų į Taivaną, JAV įsikištų kariniu būdu

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos gintų Taivaną, jei Pekinas įsiveržtų...

Verslo aplinka
2022.05.23
Kyjivo teismas už karo nusikaltimus nuteisė pirmąjį Rusijos karį

Teisėjų kolegija pirmadienį Kyjive paskyrė bausmę vienam Rusijos kariui, kuris buvo pripažintas kaltu dėl...

Verslo aplinka
2022.05.23
Nuo birželio padidės įvairios socialinės išmokos, tarp jų ir vaiko pinigai

Siekiant amortizuoti infliacijos pasekmes, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį Vyriausybė pirmadienį...

Verslo aplinka
2022.05.23
K. Georgieva: laukia didžiausias išbandymas ekonomikai nuo Antrojo pasaulinio karo laikų

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristalina Georgieva Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume...

Verslo aplinka
2022.05.23
Ambasadorius D. Matulionis Lietuvos vardu pritars Švedijos ir Suomijos narystei NATO

Vyriausybė pasiūlė suteikti įgaliojimus Lietuvos ambasadoriui prie NATO Deividui Matulioniui pritarti...

Verslo aplinka
2022.05.23
Sekmadienį – 17 naujų COVID-19 atvejų, nė vienas žmogus nemirė

Praėjusią parą nustatyta 17 naujų COVID-19 atvejų, nė vienas žmogus nemirė, rodo pirmadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.23
J. Bidenas: recesija nėra neišvengiama

Recesija Jungtinėse Valstijose nėra neišvengiama, pirmadienį pareiškė šalies prezidentas Joe Bidenas, visgi...

Verslo aplinka
2022.05.23
A. Duda žada tvirtai remti Ukrainos siekį įstoti į ES 2

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sekmadienį pažadėjo visapusiškai remti Ukrainos siekį įstoti į Europos...

Verslo aplinka
2022.05.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku