Ukrainą dėl karo jau paliko daugiau nei 4,9 mln. šalies gyventojų, Rusijos pajėgos apšaudė Lvivą

Publikuota: 2022-04-18
Atnaujinta 2022-04-18 19:53
„Verslo žinios“
  • Rusijos pajėgos raketomis apšaudė Ukrainos vakarinį Lvivo miestą, aukų skaičius išaugo iki septynių.
  • Sekmadienį paskelbtame vaizdo įraše Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis perspėjo apie artėjantį Rusijos puolimą Rytų Ukrainoje.
  • Situacija Mariupolyje gali tapti „raudona linija“ derybose su Rusija.
  • Ukrainą dėl karo jau paliko daugiau nei 4,9 mln. šalies gyventojų.

Sekmadienio įvykių juostą galima rasti čia

Baigiame pildyti pirmadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime antradienį – 7 val.

19:53 Ukraina teigia, kad Rusija baigė pergrupuoti karius, kad galėtų pradėti puolimą Rytų Ukrainoje

Rusijos pajėgos baigė pergrupuoti karius, kad galėtų pradėti puolimą Rytų Ukrainoje, pirmadienį pranešė Ukrainos gynybos ministerijos atstovas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kaip rašo Unian.net, Rusija jau pradeda puolimą Donbase – toliau tęsiasi okupantų raketų ir bombų smūgiai į pramonės bei civilinės infrastruktūros objektus.

Pagrindinės Rusijos Federacijos pastangos yra sutelktos į visišką Donecko ir Luhansko sričių teritorijos kontrolę bei anksčiau okupuotos teritorijos išlaikymą.

19:41 J. Yellen nedalyvaus dalyje G-20 posėdžių, jei juose bus Rusijos atstovų

JAV iždo sekretorė Jenet Yellen nedalyvaus kai kuriuose šios savaitės susitikimuose su savo kolegomis iš didžiojo dvidešimtuko (G-20), jei į dalyvių sąrašus bus įtraukti Rusijos pareigūnai, pirmadienį pranešė aukštas JAV iždo pareigūnas.

Planuojama, kad Rusijos finansų pareigūnai trečiadienį nuotoliniu būdu dalyvaus G-20 susitikimuose, tačiau J. Yellen ketina nedalyvauti kai kuriuose šių posėdžių, žurnalistams sakė pareigūnas.

Kiti pareigūnai iš pirmaujančių pasaulio ekonomikų taip pat gali boikotuoti sesijas, naujienų agentūrai AFP teigė vienas prancūzų šaltinis.

19:23 V. Putinas pagerbė žudynes Bučoje vykdžiusią brigadą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį suteikė garbės vardą brigadai, kurią Ukraina kaltina karo nusikaltimais ir masinėmis žudynėmis Bučos mieste.

Garbės vardas suteiktas 54-ąją Maskvos invazijos į Ukrainą dieną.

Per šį laiką tūkstančiai žmonių žuvo, o 12 mln. buvo priversti palikti savo namus ar net visai išvykti iš šalies.

Tai yra didžiausia pabėgėlių krizė Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

V. Putino pasirašytu dekretu 64-ajai motorizuotų šaulių brigadai suteiktas „gvardiečių“ titulas už „Tėvynės ir valstybės interesų“ gynimą bei pažymėtas jos narių „masinis didvyriškumas ir narsumas, atkaklumas ir drąsa“.

18:25 Rusijos pajėgoms apšaudant Charkivą žuvo trys žmonės

Ukrainos antrame pagal dydį mieste Charkive pirmadienį  per virtinę Rusijos pajėgų smūgių žuvo mažiausiai trys žmonės, pranešė pareigūnai.  

Prieš dieną buvo skelbta apie dar šešias aukas Rusijos pajėgų bombarduojamame mieste.

Pasak prokurorų, vienam sviediniui pataikius į vaikų žaidimų aikštelę žuvo vyras ir moteris.

Greitosios medicinos pagalbos centro vadovas Viktoras Zabašta naujienų agentūrai nurodė, kad per kitą smūgį humanitarinės pagalbos skirstymo punkte žuvo vienas žmogus ir dar šeši buvo sužeisti.

AFP korespondentai Charkive pirmadienio rytą girdėjo virtinę sprogimų.

Sekmadienį nuo Rusijos pajėgų smūgių mieste žuvo šeši žmonės ir dar 24 buvo sužeisti, paskelbė gubernatorius. Dar trys žmonės žuvo apylinkėse.

Penktadienį per gyvenamųjų rajonų apšaudymą Charkive žuvo 10 žmonių. Šeštadienį vienas smūgis nusinešė dar dvi gyvybes.

Kremlius atitraukė pajėgas nuo sostinės Kyjivo ir kitų šiaurinių Ukrainos teritorijų, bet pastarosiomis dienomis intensyvino atakas šalies rytinėje dalyje, įskaitant Charkivą, esantį vos už 21 km nuo sienos su Rusija.

18:19 Dėl sankcijų vien Maskvoje darbo gali netekti 200.000 žmonių

Anot CNN, kaip teigia Sergejus Sobjaninas, Maskvos meras, dėl sankcijų iš Rusijos sostinės pasitraukus užsienio bendrovėms, darbo vietų vien šiame mieste gali netekti iki 200.000 žmonių.

18:15 Prezidentas G. Nausėda su Ukrainos vadovu V. Zelenskiu aptarė tolesnę karinę pagalbą Ukrainai

„Rusija tęsia savo agresiją – raketomis atakuojami didieji Ukrainos miestai, o Rytų Ukrainoje telkiamos vis gausesnės agresoriaus pajėgos. Ukrainiečiai didvyriškai kaunasi, tačiau jiems reikia nuolatinės karinės pagalbos – ginklų ir amunicijos“, – sakė Lietuvos vadovas.

Pasak pranešimo, Ukrainos Prezidentas pasveikino Lietuvos prezidentą ir Lietuvos žmones Velykų proga ir padėkojo už pagalbą Ukrainai, jos žmonėms, Lietuvoje atsidūrusiems karo pabėgėliams.

16:41 Ukrainą dėl karo paliko daugiau nei 4,9 mln. šalies gyventojų

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš šalies pabėgo daugiau nei 4,9 mln. ukrainiečių, pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos, perspėdamos dėl pabėgėlių moterų ir vaikų išnaudojimo pavojaus.

Plačiau skaitykite ČIA.

15:43 Kaliningradas: problemos su cementu ir degalais, tuštėja viešbučiai

Kaliningrado gyventojai skundžiasi, kad eilės prie cemento pradeda rikiuotis nuo penktos ryto, degalinės su pertrūkiais prekiauja dyzelinu, gamintojai skundžiasi brangiais kreditais, o viešbučiai – klientų stygiumi ir besibaigiančiomis ūkinių prekių atsargomis.

Daugiau skaitykite ČIA.

14:30 Jau išplatintas ir degančio Rusijos kreiserio „Moskva“ video

Kai šiandien tviterio paskyroje „OSINTtechnical“ buvo paskelbta „Moskva“ nuotrauka, kur užfiksuota, kaip šis kreiseris dega, po kelių valandų buvo publikuotas ir vaizdo įrašas.

13:59 Ukraina pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame V. Medvedčukas prašo jį iškeisti į ukrainiečius

Sulaikytas Kremliui artimas oligarchas Viktoras Medvedčukas išplatino video su prašymu jį iškeisti į Mariupolio miesto gynėjus ir gyventojus.

13:50 Kreminos miesto kontrolė prarasta intensyvių kovų metu

Kaip teigia Serhijus Haidajus, Luhansko srities karinės administracijos vadovas, Kreminos miesto kontrolė buvo „prarasta, Rusijos pajėgoms bandant palaužti Ukrainos pasipriešinimą šalies rytuose“.

Pasak CNN, nors Kreminos miesto kontrolė yra prarasta, bet įnirtingos kovos tęsiasi.

Be to, evakuoti gyventojų iš šio miesto jau yra nebeįmanoma.

„Kai gyventojai bandė bėgti savo transporto priemonėmis, Rusijos pajėgos atidengė ugnį į automobilį, vežantį civilius. Žuvo keturi žmonės. Vienas sunkiai sužeistas vis dar yra įvykio vietoje – medikai jo pasiekti negali“, – cituojamas S. Haidajus.

13:24 Ukrainos užsienio reikalų ministras: „Mariupolis nebeegzistuoja“

„Situacija Mariupolyje yra baisi kariniu požiūriu ir širdį verianti. Miestas nebeegzistuoja“, – interviu „CBS News“ kalbėjo A. Kuleba.

„Ukrainos kariuomenės likučiai ir didelis būrys civilių iš esmės yra apsupti Rusijos pajėgų. Jie tęsia kovą, bet iš to, kaip rusų kariuomenė elgiasi Mariupolyje, atrodo, kad jie nusprendė bet kokia kaina sulyginti miestą su žeme“, – teigė jis.

13:20 Dėl Rusijos pradėto karo augantys šalių gynybos biudžetai paveiks ir jų ekonomikas

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje pasaulio šalys ėmė didinti gynybai skiriamus biudžetus. Daugiausia ši tendencija, žinoma, pastebima Europoje, kur kyla didžiausia Rusijos karinė grėsmė. 

Užsienio tyrimai rodo, kad didėjančios išlaidos gynybai neišvengiamai paveiks ir šalių ekonomikas. Daugiau skaitykite ČIA.

12:27 Ispanija vėl atidarys savo ambasadą Kyjive

Ispanijos ambasada Kyjive bus atidaryta „artimiausiomis dienomis“, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Pedro Sanchezas.

Ispanija prisijungs prie kelių kitų šalių, jau sugrąžinusių savo diplomatus į Ukrainos sostinę po Rusijos pajėgų atsitraukimo.

„Netrukus, artimiausiomis dienomis, Ukrainoje vėl atidarysime Ispanijos ambasadą Kyjive, taip dar kartą pademonstruodami Ispanijos vyriausybės ir Ispanijos visuomenės įsipareigojimą Ukrainos žmonėms“, – sakė P. Sanchezas.

Turkija jau sugrąžino savo ambasadą Ukrainoje atgal į Kyjivą. 

Prancūzija praėjusią savaitę pranešė, kad sugrąžins savo ambasadą į Kyjivą iš vakarinio Lvivo miesto.

12:24 Rusijos paskolinti paveikslai dėl sankcijų įstrigo Seule

Dešimtys garsių menininkų paveikslų, įskaitant Vasilijaus Kandinskio ir Kazimiro Malevičiaus darbus iš Rusijos muziejų, po parodos liko įstrigę Seule dėl skrydžių draudimų, įvestų Maskvai surengus invaziją į Ukrainą, pirmadienį pranešė parodos organizatoriai.

Maždaug 50 menininkų avangardistų paveikslai, paskolinti Rusijos muziejų, nuo gruodžio mėnesio buvo eksponuojami Seule esančiame meno centre „Sejong“.

Nors paroda Seule baigėsi sekmadienį, tačiau paveikslai lieka Pietų Korėjos sostinėje, nes dėl Rusijai paskelbtų skrydžių sankcijų jų neįmanoma parskraidinti į Maskvą.

11:58 Kyjivas antrą dieną iš eilės stabdo civilių evakuaciją iš Rytų Ukrainos

Ukraina pirmadienį pranešė antrą dieną iš eilės stabdanti civilių gyventojų evakuaciją iš karo krečiamos šalies rytinės dalies miestų, kaltindama Rusijos pajėgas blokuojant ir apšaudant evakuacijos kelius.

„Deja, šiandien, balandžio 18 dieną, humanitarinių koridorių nebus. Pažeisdami tarptautinę humanitarinę teisę Rusijos okupantai nesiliauja blokuoti ir apšaudyti humanitarinius kelius“, – sakoma premjero pavaduotojos Irynos Vereščuk pareiškime socialiniuose tinkluose.

11:12 Rusijai raketomis apšaudžius Ukrainos vakarinį Lvivo miestą žuvo mažiausiai 6 žmonės

Lvivo regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis pranešė, kad yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

„Šiuo metu galime patvirtinti, kad šeši žmonės žuvo ir aštuoni buvo sužeisti. Tarp nukentėjusiųjų yra vaikas“, – feisbuke sakė jis.

Vėliau buvo patikslintas aukų skaičius iki septynių.

10:51 Lvive apgadinta geležinkelių infrastruktūra

Ukrainos geležinkelių bendrovės vadovas Oleksandras Kamyšinas socialiniuose tinkluose teigė, kad buvo apgadinta infrastruktūra ir kad greičiausiai vėluos traukiniai, tačiau pabrėžė, kad nei keleiviai, nei darbuotojai nenukentėjo.

Jis taip pat pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip nuo nedidelio pastato, esančio šalia geležinkelio bėgių, kyla liepsnos ir rūksta dūmai.

10:34 Luhanske nebeliko saugių vietų

Serhijus Haidajus, Luhansko srities karinės administracijos vadovas, informavo, kad pirmadienį bus vykdomos evakuacijos iš tų miestų, kuriuos dar įmanoma pasiekti.

„Rusija vykdo apšaudymus visur. Išvykite dabar, kol mes dar galime jus išgelbėti. Susirinkite daiktus ir atvažiuokite. Ukrainai jūsų reikia gyvų“, – įkalbinėjo gyventojus jis.

Kaip rašo CNN, per savaitgalį rusai šioj srityje sunaikino 10 infrastruktūros objektų ir iš dalies arba visiškai sugriovė dar 26 pastatus.

09:42 Rusijos pajėgos raketomis apšaudė Ukrainos vakarinį Lvivo miestą, yra žuvusiųjų

Vakarų Ukrainoje esančiame Lvivo mieste pirmadienį nugriaudėjo keli sprogimai, kuriuos, kaip manoma, sukėlė raketų smūgiai, pranešė liudininkai ir pareigūnai.

„Penki tiksliniai raketų smūgiai į Lvivą. Atsakingos tarnybos jau išvyko į įvykio vietą. Aiškinamės išsamesnę informaciją“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Lvivo meras Andrijus Sadovas.

Tuo metu Lvivo regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis pranešė apie keturis raketų smūgius.

Gyventojai raginami likti slėptuvėse.

09:24 V. Zelenskis teigia kvietęs E. Macroną išvysti genocido Ukrainoje įrodymų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad pakvietė Prancūzijos lyderį Emmanuelį Macroną į savo šalį, kad jis savo akimis išvystų įrodymus, jog Rusijos pajėgos vykdė genocidą.

„Kalbėjausi su juo vakar, – sakė V. Zelenskis CNN per interviu, kuris buvo įrašytas penktadienį, bet parodytas sekmadienį. – Tiesiog pasakiau jam, kad noriu, jog jis suprastų, kad tai ne karas, o ne kas kita kaip genocidas. Pakviečiau jį atvykti, kai turės galimybę. Jis atvyks ir pamatys, ir esu tikras, kad supras.“

08:47 Paskelbta degančio Rusijos kreiserio „Moskva“ nuotrauka

Tviterio paskyroje „OSINTtechnical“ paskelbė nuskendusio laivo „Moskva“ nuotrauką.

Pasak UNIAN, tai greičiausiai yra pirmoji „Moskva“ fotografija, kur užfiksuota, kaip šis kreiseris dega.

08:39 Lietuvos prokurorai Hagoje dalyvaus pasitarime dėl karo nusikaltimų Ukrainoje tyrimo

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ir jos pavaduotojas Gintas Ivanauskas Nyderlandų mieste Hagoje dalyvaus koordinaciniame pasitarime dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui Ukrainoje tyrimo.

08:35 Karas Ukrainoje koreguoja turistų srautus Lietuvos kurortuose

Karas Ukrainoje pakeitė ir kai kurių verslo atstovų elgesį – dalis viešbučių nusprendė nepriimti Rusijos piliečių, nors šios šalies turistų ir taip reikšmingai sumažėjo.

Plačiau skaityti ČIA.

08:20 V. Zelenskis perspėja apie artėjantį Rusijos puolimą Rytų Ukrainoje

Sekmadienį paskelbtame vaizdo įraše Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis perspėjo apie artėjantį Rusijos puolimą Rytų Ukrainoje.   

„Tai prasidės artimiausiu metu“, – sakė jis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Ukrainos IT sektorius per karą bando laikyti aukštai iškeltą galvą Premium

Rusija nuo invazijos pradžios vasario 24 d. Ukrainoje sugadino ar iš esmės visiškai sunaikino daugybę...

Inovacijos
13:39
G. Landsbergis: būsimi rinkimai bus nuspalvinti karo Ukrainoje spalvomis

Būsimi savivaldos ir kiti rinkimai bus nuspalvinti karo Ukrainoje spalvomis, teigia užsienio reikalų...

A. Anušauskas: pažadai dėl Baltijos šalių gynybos stiprinimo yra, bet kol kas neįgarsinami

Pažadai dėl Baltijos šalių gynybos stiprinimo yra, bet kol kas neįgarsinami, teigia krašto apsaugos ministras...

Droną „Bayraktar“ tikimasi nupirkti ir perduoti Ukrainai kuo greičiau – ministras 5

Droną „Bayraktar“, kuriam pinigai buvo surinkti „Laisvės TV“ iniciatyva, tikimasi nupirkti ir perduoti...

Mirė žurnalistas, rašytojas Laimonas Tapinas, šalies vadovai reiškia užuojautą

Šeštadienį eidamas 78-uosius metus mirė žurnalistas, rašytojas, kino istorikas ir kritikas Laimonas Tapinas.

Laisvalaikis
08:38
Dėl bėgimo varžybų sostinėje bus ribojamas eismas, numatyti viešojo transporto pakeitimai

Dėl bėgimo varžybų „We run Vilnius“ sostinėje sekmadienį bus ribojamas eismas, numatyti viešojo transporto...

Laisvalaikis
08:27
E. prekyba rieda nuo kalniuko, bendrą prekybos lėtėjimą veikia infliacija Premium

Per balandį mažmeninės prekybos įmonių apyvarta sumažėjo 1,7%, o maitinimo ir gėrimų teikimo įmonių apyvarta...

Prekyba
07:30
Europa – pirmą kartą nebe didžiausia rusiškos naftos pirkėja 4

Tanklaiviais plukdomas rekordiškai daug rusiškos naftos, o į Indiją ir Kiniją keliauja precedento neturintys...

Rinkos
2022.05.28
Tinkamiausiais kandidatais vadovauti LVAT pripažinti S. Žalimienė ir G. Kryževičius

Tinkamiausiais kandidatais į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininko pareigas...

Verslo aplinka
2022.05.28
Šiuo metu neveikia apie 35% Ukrainos ekonomikos

Rusija Ukrainoje sunaikino daugiau nei 25.000 km kelių, kelis šimtus tiltų ir 12 oro uostų. Taip pat...

Verslo aplinka
2022.05.28
Ispanija Latvijai siunčia raketų ir papildomų karių

Ispanija pasiųs raketų „žemė-oras“ bateriją ir apie 100 karių į NATO priešakinių pajėgų misiją Latvijoje,...

Verslo aplinka
2022.05.28
V. Putinas bando įtikinti Vokietijos ir Prancūzijos vadovus švelninti sankcijas

Rusijos autoritarinis vadovas Vladimiras Putinas Vakarų lyderius bando įtikinti švelninti ekonomines...

Verslo aplinka
2022.05.28
P. Porošenka turėjo atvykti į Vilnių, bet nebuvo išleistas iš Ukrainos

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Individualiems namams – sustiprinta nuotekų kontrolė 1

Aplinkos ministerijos užsakymu kuriama speciali sistema, kuri kontroliuos individualiuose namuose gyvenančių...

Verslo aplinka
2022.05.28
A. Merkelis. Pinigų plovimo prevencijos auditas: kaip naštą paversti galimybėmis

Lietuvoje „fintech“ įmonių skaičius artėja prie 300, ir toms, kurios turi finansų įstaigos licenciją, svarbu...

Nuomonės
2022.05.28
J. Neliupšienė: investuotojai teiraujasi, kada Lietuvoje prasidės karas 11

Investuotojai dabar visai kitaip vertina ir mato mūsų regioną, jie teiraujasi, kada Lietuvoje prasidės karas,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Lietuvos stačiatikių bažnyčia prašo suteikti jai savarankiškos Bažnyčios statusą 2

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus kreipėsi į Maskvos patriarchatą su prašymu suteikti Lietuvos...

Verslo aplinka
2022.05.28
Infografika: Rusija sparčiai „dovanoja“ ginkluotę Ukrainos pajėgoms Premium

Nuo invazijos pradžios vasario pabaigoje Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko ne tik sunaikinti...

Verslo aplinka
2022.05.28
Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka nutraukia ryšius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl...

Verslo aplinka
2022.05.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku