ES ir JK galiausiai susitarė dėl žvejybos kvotų po „Brexit“

Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinė Karalystė (JK) susitarė dėl bendrų žuvų išteklių kvotų po Brexit, taip įveikdamos kilusius nesutarimus, nors atskiras ginčas tarp JK ir Prancūzijos dėl žvejybos laivams išduodamų licencijų dar nėra išspręstas.
Su Jungtine Karalyste susitarėme dėl žvejybos galimybių 2022 metams, trečiadienį socialiniame tinkle Twitter parašė už aplinką, vandenynus bei žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.
Antradienį sudarytas susitarimas apima visus bendrus ir bendrai valdomus žuvų išteklius ES ir JK vandenyse ir yra pagrįstas geriausiomis turimomis mokslinėmis rekomendacijomis, pridūrė jis.
Dar praėjusią savaitę eurokomisaras buvo pranešęs, kad susitarimo su JK nepavyko pasiekti nepaisant mūsų visų pastangų, todėl ES buvo priversta bendruose vandenyse laikinai taikyti žvejybos limitus, pagrįstus 2021 metų žvejybos kvotomis.
Tai yra pirmasis JK žvejybos susitarimas su ES po Brexit.
Pagal prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą, nustatantį santykius po Brexit, Briuselis ir Londonas privalo derėtis dėl metinių žuvų kvotų, kad būtų užtikrintas išteklių tvarumas.
ES ir JK susitarimas buvo pasiektas tą pačią dieną, kai JK pasirašė atskirą susitarimą dėl žuvų kvotų su Norvegija ES nepriklausančia šalimi, kuri taip pat derasi su Briuseliu dėl bendrų išteklių.
Europos Sąjungos Taryba, atstovaujanti 27 ES valstybėms narėms, nurodė, kad susitarimą dar peržiūrės teisės ekspertai ir jis bus parengtas vertimui į visas ES kalbas, o įsigalės nuo 2022 metų sausio 1 dienos.
Visgi nevyriausybinės organizacijos pavadino šį susitarimą netvariu.
Kaip ir iki Brexit, ir toliau pirmenybė teikiama trumpalaikiams komerciniams interesams, o ne ilgalaikiam tvarumui tiek žuvų, tiek žvejų atžvilgiu taip įtvirtinant siaubingą šių išsekusių išteklių būklę, sakoma ClientEarth pareiškime.
Nors kvotų klausimas buvo išspręstas, JK ir prancūzų ginčas dėl po Brexit išduodamų licencijų žvejybos laivams, žvejojantiems JK vandenyse bei prie Džersio ir Gernsio Normandijos salų Lamanšo sąsiauryje, tebesitęsia.
JK nenoriai išduoda licencijas, kurių reikalauja Prancūzija ir Europos Komisija.
Prancūzų žvejai tvirtina, kad dešimtys prašymų vis dar yra nepatenkinti, tuo tarpu Paryžius paprašė Briuselio pradėti bylinėjimąsi prieš Londoną.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti