Dar viena protestų diena Minske: pranešta apie provokaciją, sulaikyti keli šimtai žmonių

Publikuota: 2020-09-13

Minske dar vienas neramus sekmadienis. Protestuotojai, kaip jau tapo įprasta, plaukė į miesto centrą protestuodami prieš Aliaksando Lukašenkos režimą. Liudininkų teigimu, opozicijos proteste „Didvyrių žygis“ susirinko apie 150 tūkst. žmonių. Protestuotojams dar žygiuojant į miesto centrą pranešta apie sulaikymus, įvairiais skaičiavimais galėjo būti sulaikyti keli šimtai žmonių. Prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske, kur gyvena Baltarusijos vadovybė, susirinkus opozicijos maršo dalyviams, liudininkų teigimu, nuskambėjo perspėjamieji šūviai į orą.

Svarbiausi faktai:

  • Kaip ir kiekvieną sekmadienį protestuotojai plaukia į Minsko centrą reikalaudami režimo trauktis ir surengti skaidrius prezidento rinkimus;
  • Remiantis liudininkų pasakojimais, Minsko centre susirinko daugiau nei 150 tūkst. žmonių;
  • Protestuotojai pakeliui buvo sulaikomi ir tempiami į nežymėtus mikroautobusus, tarp sulaikytų ir moterys, bei vyresni asmenys;
  • Liudininkai teigė, kad prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske — nuaidėjo jėgos struktūrų perspėjamieji šūviai, Minsko milicija informaciją neigė. Vėliau Baltarusijos vidaus reikalų ministerija pripažino, kad šūvis buvo paleistas.
  • Protestuota ir kituose miestuose, Breste protestuojantys žmonės buvo vaikomi vandens patrankomis.

20:18 Baltarusijos vidaus reikalų ministerija: sulaikyta daugiau nei 400 žmonių

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija nurodė, kad Minske sekmadienį buvo sulaikyta daugiau nei 400 protestuotojų.

Vidaus reikalų ministerija taip pat galiausiai pripažino, kad į orą įspėjamąjį šūvį paleido Minsko policija, skelbia „Interfax“.

Ministerija taip pat nurodo, kad protestuotojai nuo 19 val. „išsiskirstė visur, išskyrus Minską“.

19:35 Pranešama apie provokaciją

Skelbiama daugiau informacijos dėl Minske pasigirdusių įspėjamųjų šūvių. Minske neidentifikuotas vyras, vilkėjęs juodais kamufliažiniais drabužiais ir balaklavą, paleido šūvius į orą netoli Minsko arenos.

Kaip praneša naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, juodus kamufliažinius drabužius ir neperšaunamą liemenę bei baklavą vilkėjęs vyras su dar keturiais civilinius drabužius vilkėjusiais asmenimis išlipo iš mikroautobuso be numerių ir patraukė link prie Minsko arenos susirinkusių protestuotojų.

Tuomet vienas jų paleido šūvius į orą, o išsigandę žmonės puolė bėgti į šalis.

17:57 Protestuotojai Minske pradėjo statyti barikadas

Sekmadienį Minske vykstančios protesto akcijos dalyviai pradėjo statyti barikadas, naujienų agentūra„ Interfax“ pranešė liudininkai.

Jie nurodo, kad opozicijos surengto maršo dalyviai į Timiriazevo gatve neša vandeniu pripildomus plastikinius kelio barjerus ant važiuojamosios dalies. Šiuo metu transporto eismas čia nevyksta, nes važiuojamoji dalis yra užpildyta žmonėmis.

17:43 Breste protestuotojai vaikomi vandens patrankomis

Teisėsaugos pareigūnai prieš opozicijos šalininkus Baltarusijos Bresto mieste naudoja specialiąją techniką.

Opozicijos platformos „NEXTA“ skelbiamuose vaizdo įrašuose, su kuriais susipažino VŽ, matyti, kad protestuotojams vaikyti naudojamos vandens patrankos.

Kaip agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai, šimtai žmonių sekmadienį Breste išėjo į gatves reikšdami solidarumą su protestuojančiais Minske.

Policijos pareigūnai kelis kartus perspėjo susirinkusiuosius, kad akcija nebuvo suderinta su valdžia, o vėliau žmonėms išvaikyti panaudojo vandens patrankas.

17:34 Minsko policija neigia panaudojusi ginklą

Minsko policija nepatvirtino liudininkų pranešimų, kad jėgos struktūrų pareigūnai prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske, kur gyvena Baltarusijos vadovybė ir kur susirinko daug opozicijos protesto dalyvių, šaudė į orą.

„Ginklai nebuvo naudojami“, – agentūrai „Interfax“ sakė policijos atstovė Natalija Ganusevič. Jos teigimu, „padėtis išlieka kontroliuojama“.

17:21 Jėgos struktūrų pareigūnai šaudė į orą

Prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske, kur gyvena Baltarusijos vadovybė, susirinkus opozicijos maršo dalyviams, nuskambėjo perspėjamieji šūviai į orą.

Kaip agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai, po to, kai daugiatūkstantinė žmonių kolona susirinko prie užkardos ir protestuotojų skaičius ėmė sparčiai augti, pareigūnai paleido į orą kelis šūvius.

Iš kokio ginklo šaudytą ir ar yra sužeistųjų nepranešama.

Anksčiau protestuotojų kolonai Nugalėtojų prospekte prie prekybos centro „Arena City“ kelią blokavo OMON pareigūnai. Jie apsupo pirmas protestuotojų grupes ir ėmė suiminėti žmones.

17:00 Liudininkai: susirinko daugiau nei 150 tūkst. žmonių

Jau daugiau nei pusantro šimto tūkstančių žmonių susirinko į opozicijos akciją Minsko centre, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė liudininkai.

Akcijos dalyviai suformavo kelias daugiatūkstantines kolonas. Viena jų juda Nepriklausomybės prospektu link prezidento Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos. Dar viena kolona nuo stelos pusės jau nueina nuo tilto į Kalvarijų gatvę. Taip pat į ją įsijungia ir demonstrantai, judantys nuo prekybos centro „Korona“.

Protestuotojai taip pat juda link elitinės kotedžų gyvenvietės „Drozdy“, kur gyvena šalies vadovybė. Dar viena grupė žmonių užpildė visą Mašerovo prospektą iki susikirtimo su Timiriazevo gatvės.

Savanoriai įvairiuose vietose dalina demonstrantams vandens ir maisto. Tarp protestuotojų yra daug žmonių su vaikais, įskaitant ir žmones su vaikiškais vežimėliais.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, nesankcionuotos akcijos sekmadienį vyksta ir kituose Baltarusijos miestuose, įskaitant Gomelį ir Brestą
Teisėsaugos pareigūnai protesto akcijos dalyvių šiuo metu nesulaikomi.

Prie A. Lukašenkos miesto rezidencijos – Nepriklausomybės rūmų – stovi šarvuotis.

nuotrauka:1

15:00 Pakeliui suiminėjo žmones

Anot pranešimų, Aliaksandrui Lukašenkai pavaldžių jėgos struktūrų darbuotojai suiminėjo žmones, kurie buvo pakeliui į opozicijos organizuojamą protesto akciją, kuri pavadinta „Didvyrių žygis“.

Remiantis „Interfax“ pranešimais, liudininkai matė, kaip suimti 3 vyrai, nešini opozicijos protestams naudojamomis istorinėmis šalies vėliavomis. Tačiau remiantis „NEXTA“ platformos skelbiama filmuota medžiaga, suimtųjų yra gerokai daugiau, tarp jų ir moterų, ir vyresnio amžiaus asmenų. Protestuotojai saugumo struktūrų kaukėtų asmenų buvo jėga sodinami į nežymėtus mikroautobusus.

Žmogaus teisių centro „Viasna“ duomenimis, jau sulaikyti 18 žmonių.

„Iki šiol centras informuotas apie 18 sulaikytųjų“, – pranešė žmogaus teisių gynėjai agentūrai „Interfax“.

Minsko milicija anksčiau skelbė apie 10 sulaikytųjų, o stebėtojai kalbėjo apie 50 sulaikytų žmonių.

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija praneša apie 250 sulaikytų asmenų.

„Įvairiuose sostinės rajonuose buvo sulaikyta apie 250 žmonių“, – pranešė ministerija ir pridūrė, jog sulaikytieji nešė vėliavas ir plakatus su neva „įžeidžiais“ užrašais.

Prieš šį protestą Baltarusijos sostinėje, pasitelkus kariuomenę, buvo gerokai sustiprintos saugumo priemonės.

Minsko centre apribotas metropoliteno darbas ir kai kurios stotys buvo uždarytos.

Minsko milicija patvirtina, kad jėgos struktūros prieš protesto pradžią sulaikė žmonių. Anot pareigūnų, tai daroma „už dalyvavimą nesankcionuotuose protestuose“. Remiantis oficialiais pranešimais, suimtieji buvo „vežami į policiją apklausoms“.

Protestai vyksta ir kituose Baltarusijos miestuose.

nuotrauka::2

14:00 Atitvėrė aikštes

Milicininkai ir kariai atitvėrė pagrindines aikštes miesto centre. Pavyzdžiui, Spalio aikštė aptverta spygliuota viela. Aikštę prie Didžiojo Tėvynės karo muziejaus prie stelos „Minskas – miestas didvyris“ apsupo kariškiai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus ir ginkluoti Kalašnikovo automatais.

VŽ primena, kad protestuotojai siekia naujų skaidrių prezidento rinkimų, politinių kalinių paleidimo, atsakomybės už jėga malšinamus protestus ir A. Lukašenkos pasitraukimo. Protestai Baltarusijoje tęsiasi nuo rugsėjo 9-tą dieną surengtų prezidento rinkimų, kurių rezultatai buvo suklastoti.

Daugiausiai žmonių suburiančios protesto akcijos vyksta sekmadieniais ir, žiniasklaidos vertinimais, kai kuriose iš jų susirinkdavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių.

Per protesto akcijas rugpjūčio 9–11 dienomis iš viso buvo sulaikyta maždaug 7 tūkst. žmonių, šimtai nukentėjo, keturi žuvo.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Armėnija ir Azerbaidžanas žada tęsti kautynes Karabache, nepaisydami gausėjančių aukų

Armėnija ir Azerbaidžanas trečiadienį pažadėjo tęsti kautynes ir atmetė tarptautinės bendruomenės raginimus...

Verslo aplinka
2020.09.30
S. Cichanouskaja: ESBO misija pradėjo rinkti faktus apie smurtą Baltarusijoje 2

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį pranešė, kad Europos saugumo ir...

Verslo aplinka
2020.09.30
Siekiant plėtoti vandens turizmą sumažintas Nemuno priešakinės deltos rezervatas

Siekiant plėtoti vandens turizmą sumažintas Nemuno priešakinės deltos gamtinis rezervatas.

Verslo aplinka
2020.09.30
Po Lenkijos ministrų kabineto pertvarkymo vicepremjeru paskirtas J. Kaczynskis

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis trečiadienį pristatė savo pertvarkytą ministrų kabinetą,...

Verslo aplinka
2020.09.30
NVSC: trikdžiai importuojant duomenis apie COVID-19 atvejus pašalinti 2

Techniniai trikdžiai, dėl kurių anksčiau trečiadienį Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC)...

Verslo aplinka
2020.09.30
ES kritikuoja Vengriją ir Lenkiją dėl teisinės valstybės principų nesilaikymo

Europos Sąjunga trečiadienį sukritikavo Vengriją ir Lenkiją savo ataskaitoje apie demokratijos ir teisinės...

Verslo aplinka
2020.09.30
Atvykstant į Lietuvą nebereikės užsienyje pasidaryto koronaviruso testo

Atsisakyta kiek ilgiau nei mėnesį galiojusio reikalavimo atvykstant į Lietuvą turėti neigiamą atsakymą dėl ne...

Verslo aplinka
2020.09.30
Baltarusijos opozicijos lyderė formuoja šešėlinę vyriausybę 5

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pradėjo formuoti šešėlinę vyriausybę, rodo pranešimas,...

Verslo aplinka
2020.09.30
S. Skvernelis: Vyriausybė nesvarsto nei visuotinio, nei lokalaus karantino galimybių

Augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui, Vyriausybė šiuo metu nesvarsto nei visuotinio, nei lokalaus...

Verslo aplinka
2020.09.30
VMI vadovė: valstybės pagalba pasinaudojo 53.000 bendrovių 1

Didžioji dalis iš 62.000 Lietuvos įmonių, įtrauktų į potencialiai nukentėjusių nuo koronaviruso krizės...

Verslo aplinka
2020.09.30
Finansines karantino pasekmes pajuto pusė gyventojų

Daugiau nei pusė Lietuvos namų ūkių pajuto finansines pavasarį buvusio karantino pasekmes, rodo Lietuvos...

Verslo aplinka
2020.09.30
Trišalei tarybai nesusitarus, MMA didinimo klausimą perima Vyriausybė 5

Trišalė taryba nepriėmė bendros pozicijos, kiek kitąmet turėtų didėti minimali mėnesio alga (MMA). Tad šio...

Verslo aplinka
2020.09.30
Baltarusijos klausimas turi būti EVT susitikime, tikisi G. Nausėda 1

Baltarusijos klausimas turi būti svarstomas artimiausiame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime, o Europos...

Verslo aplinka
2020.09.30
Advokatų kontora „Juodka ir partneriai - PRIMUS“ keičia tradicinį veiklos modelį ir  ieško naujų partnerių plėtrai užsienyje Verslo tribūna 2

Advokatų kontora „Juodka ir partneriai — PRIMUS“ atsisako teisininkams tradicinio  vieno aljanso modelio ir...

Verslo aplinka
2020.09.30
Kritinis žvilgsnis į „Ignitis“ IPO. O apie valstybę kas nors pagalvojo? 8

Šiuo metu vykstantis „Ignitis“ IPO procesas turi nemažai sąjungininkų. Tai ir bankai, vykdantys platinimą,...

Rinkos
2020.09.30
JK ekonomika antrąjį ketvirtį susitraukė 19,8%

Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika antrąjį ketvirtį susitraukė rekordinius 19,8%. Nuosmukį sukėlė dėl...

Verslo aplinka
2020.09.30
Nustatyta 115 naujų koronaviruso atvejų

Antradienį Lietuvoje nustatyta 115 naujų koronaviruso atvejų, bendras susirgimų skaičius šalyje siekia...

Verslo aplinka
2020.09.30
Ekonominių vertinimų rodiklis rugsėjį padidėjo 2 punktais

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika rugsėjį,...

Verslo aplinka
2020.09.30
Gargždų įmonė įrodė: gamyba be aliekų – įmanoma Verslo tribūna

Rąstinius ir karkasinius namus gaminančios bendrovės „Dolena“ produktų sąraše – ir šuns būdos. Jos atspindi...

Pramonė
2020.09.30
Lietuvoje bus steigiamas 200 mln. Eur fondas investicijoms į klimato kaitos mažinimą

Nuo 2021 metų Lietuvoje ir dar devyniose Europos Sąjungos (ES) šalyse pradės veikti naujas Modernizavimo...

Pramonė
2020.09.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus