Po suspendavimo britų parlamentas susirinko į audringą pirmąjį posėdį

Jungtinės Karalystės Aukščiausiajam teismui nusprendus, kad šalies parlamento suspendavimas buvo neteisėtas, šiandien įstatymų leidėjai vėl susirinko į posėdį. Kol laukiama premjero pasiaiškinimo, parlamente netrūksta tie kaltinimų jam, tiek vieni kitiems.
VŽ jau rašė, kad Borisas Johnsonas, britų premjeras, rugpjūčio pabaigoje paskelbė stabdysiantis parlamento veiklą penkioms savaitėms, nuo rugsėjo 9 d. iki spalio 14 d. Antradienį teismas vienbalsiai priėmė sprendimą, kad šis premjero veiksmas buvo neteisėtas, o parlamentas turi grįžti prie įprasto darbo.
Bendruomenių rūmų parlamentarams susirinkus į pirmąjį posėdį po suspendavimo, opozicija paragino B.Johnsoną atsistatydinti. Škotijos nacionalinės partijos (SNP) atstovai kviečia opozicines partijas susivienyti ir skelbti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjeru.
Pats B. Johnsonas, teismo sprendimo paskelbimo metu viešėjęs Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų Asamblėjoje, naktį grįžo į Londoną, jis šiandien taip pat turėtų pasirodyti Parlamente.
Turime išgirsti, kodėl jis elgėsi neteisėtai ir kodėl, kaip atrodo, karalienei ir visuomenei pateikė klaidinančias tokios prievartos priežastis. Ir, be abejo, norime, kad parlamentas grįžtų prie savo darbo ir apklaustų premjerą, koks progresas padarytas derybose dėl išstojimo iš ES, kalbėjo Leiboristų partijos atstovas Johnas Healey.
Jis pridėjo, kad partija sieks visuotinių rinkimų, bet pirmiausia reikia užkirsti kelią B. Johnsonui sudažyti Britaniją nepasiekus susitarimo.
Tikėtina, kad apie pirmalaikius rinkimus kalbės ir į parlamentą grįžęs B. Johnsonas, kuris šią idėją yra iškėlęs ir anksčiau. Kaip rašo BBC, norint surengti pirmalaikius rinkimus, reikia dviejų trečdalių arba 434 parlamentarų pritarimo, taigi opozicijos palaikymas būtinas, tačiau ši laikosi pozicijos, kad apie pirmalaikius rinkimus galima kalbėti tik užtikrinus, kad Brexit bus atidėtas.
Kaip rašo BBC, Parlamento sesija prasidėjo ramiai, tačiau vėliau aistrų sukėlė Geoffrey Cox, generalinis prokuroras, pareiškęs, kad šis Parlamentas yra miręs ir neturi jokios moralinės teisės tęsti savo veiklos. Opoziciją jis išvadino tiesos nenorinčiais girdėti bestuburiais, kurie bet kuriuo atveju turės atsakyti rinkėjams.
Barry Sheerman, opozicinės Leiboristų partijos atstovas, kalbėjo, kad į posėdį ėjo jausdamas gailestį generaliniam prokurorui, bet šis neparodė jokios gėdos dėl ciniškos manipuliacijos parlamento veikla.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti