Prezidentas nori, kad R. Karoblis, V. Šapoka ir V. Sinkevičius liktų

Publikuota: 2019-07-19
Atnaujinta 2019-07-19 13:11

Valdantieji iš prezidento Gitano Nausėdos išgirdo pageidavimą, kad bent trys kertiniai ministrai išliktų ir atnaujintoje Vyriausybėje.

Tai krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, finansų ministras Vilius Šapoka bei ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Be to, G. Nausėda tikisi, kad toliau dirbs ir kai kurie kiti kabineto nariai, tarp jų – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Apie tai prezidentas pasakė penktadienį pasikvietęs valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių keturių centro kairės partijų lyderius pasikalbėti apie Vyriausybės formavimo principus.

„Raudonų kortelių neparodė“

„Konkrečių personalijų mes nelietėme, nors prezidentas paminėjo keletą ministrų, kurių darbą vertina ypač gerai ir tikisi, kad jie išliks iki pat Seimo rinkimų. Nenorėčiau liesti visų ministrų, bet prezidentas pareiškė nuomonę, kad darbą tikrai galėtų tęsti R. Karoblis, V. Šapoka, V. Sinkevičius. Prezidentas taip pat tikisi, kad L. Linkevičius susiklosčiusiomis aplinkybėmis irgi tęs darbą“, – po susitikimo žurnalistams sakė Povilas Mačiulis, prezidento patarėjas vidaus politikos klausimais.

„Prezidentas taip pat pabrėžė, kad parenkant ministrus labai svarbu ne lojalumas partijai, bet pirmiausia jų dalykinės savybės. Taip pat labai svarbu, kaip bus toliau įgyvendinama Vyriausybės programa“, – pridūrė P. Mačiulis.

Anot jo, valandą užtrukęs susitikimas „buvo pakankamai trumpas, kad visus ministrus galima būtų aptarti“. „Bet raudonų kortelių nei vienam iš dirbančių ministrų prezidentas šiame susitikime neparodė“, – sakė patarėjas.  

Tiesa, jis pridūrė, kad jeigu į socialinės apsaugos ir darbo ministrus bus teikiamas ir dabar juo dirbantis Linas Kukuraitis, prezidentas esą „užduos jam visus tuos klausimus dėl iššūkių socialinėje politikoje įgyvendinimo“.

G. Nausėda ketvirtadienį užsiminė, kad galbūt galima būtų svarstyti Lietuvoje mažinti ministrijų skaičių. „Bet dabar apie tai nėra kalbama – tai, matyt, netolimos ateities klausimas“, – sakė P. Mačiulis.

Konkretus sąrašas – kitą savaitę

Bet konkrečiau, kiek ir kurie ministrai keisis kabinete, žadama, kad paaiškės kitą savaitę, po premjero Sauliaus Skvernelio patvirtinimo Seime.

Valdantieji neatmeta, kad peržiūrės pasirašytąją sutartį, nes Tvarkos ir teisingumo partijos (TTP), kuriai pagal sutartį atiteko atsakomybė už Krašto apsaugos ministeriją, lyderis Remigijus Žemaitaitis jau pareiškė sutinkąs, kad R. Karoblis liktų ministru. Tai gali reikšti, kad „tvarkiečiams“ atiteks kuri nors kita ministerija.

„Mes jau esame skelbę, kad buvome pateikę kelis galimus pretendentus į krašto apsaugos ministrus, vienas iš jų buvo R. Karoblis. Kitą savaitę, kai pasirodys prezidento dekretas dėl Vyriausybės sudėties, pamatysime, kas skiriamas krašto apsaugos ministru. Jeigu tai bus R. Karoblis, tai taps jau nebe tiesiogiai mūsų partijos, bet mūsų, premjero ir prezidento bendros atsakomybės ir sutarimo pozicija“, – sakė penktadienį R. Žemaitaitis.

Jis bei Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, užsiminė neatmetantys, kad bus keičiamas valdančiosios koalicijos sutarties priedas, kuriame išdėstytos visų keturių partijų atsakomybės sritys Vyriausybėje. „Nesakome, į kokią ministeriją pretenduojame. Pažiūrėsime, susitarsim su koalicijos partneriais. Bet viceministrų nepakaks, nes pagal kvotas mūsų partijai ir frakcijai Seime priklausytų bent vienas ministras“, – sakė TTP vadovas.

TTP būtų pirma eilėje prie atsilaisvinusio portfelio?

R. Karbauskis po susitikimo su prezidentu patvirtino, kad R. Karoblis greičiausiai išliks krašto apsaugos ministru ir atnaujintame kabinete.

„Gali keistis atsakomybės sritys tarp koalicijos partnerių. Mes gerbiame ir visi pritariame prezidento pageidavimui, kad liktų dabartinis krašto apsaugos ministras, nes šioje srityje ypač svarbu užtikrinti tęstinumą. Šis ministras turės likti ir mes tada susitartume tarpusavyje dėl to, kaip galbūt persiderėsime dėl atsakomybės. Kol kas nenoriu komentuoti jokių galimybių ir jokių sklandančių gandų apie tai“, – sakė LVŽS lyderis.

Jis, kaip ir premjeras Saulius Skvernelis, patvirtino, kad kiti prezidento įvardinti ministrai – V. Šapoka, V. Sinkevičius – irgi turėtų likti savo postuose.

VŽ žiniomis, TTP gali būti pasiūlytas variantas, kad jie pirmiausia pretenduotų į bet kurį atsilaisvinantį ministro portfelį po to, kai Vyriausybė jau bus atnaujinta. O bent vieno kabineto nario pasikeitimas gali įvykti jau artimiausiu metu, jeigu kuris nors iš paskirtųjų ministrų išvyktų dirbti į Briuselį kaip Lietuvos deleguotas naujasis eurokomisaras.

R. Masiulio nepaliks, G. Surplio – irgi

Išliks ir L. Linkevičius. Tą patvirtino užsienio reikalų ministrą į Vyriausybę deleguojančios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas. Žurnalistų paklaustas, ar L. Linkevičius nebus paskirtas naujuoju eurokomisaru, G. Kirkilas atsakė neigiamai: „Ne, jis liks užsienio reikalų ministru.“

LSDDP vadovas taip pat vylėsi, kad prezidentas paskirs šios partijos frakcijos Seime seniūną Andrių Palionį naujuoju žemės ūkio ministru vietoje LVŽS atstovo Giedriaus Surplio. „Tai politikas, o ministras – pirmiausia politinis postas“, – pabrėžė G. Nausėda.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškųjų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) pagal koalicijos sutartį atiteko vidaus reikalų ir susisiekimo ministrų portfeliai. Valdemaras Tomaševskis, LLRA-KŠS pirmininkas, po susitikimo su prezidentu pabrėžė kol kas neskelbiąs pavardžių galimų kandidatų į šiuos postus. „Esame stipri partija, turime daug sąžiningų, gerų, kompetentingų žmonių, tinkamų į daugelį pareigybių“, – kalbėjo jis.

V. Tomaševskis tik pastebėjo, kad susitikime su prezidentu nebuvo kalbėta apie galimybę Roką Masiulį palikti susisiekimo ministru.
[infogram id="64d3ef8a-f2b5-44eb-b635-fc751cde782c" prefix="IRo" format="interactive" title="Verslo aplinka: Nauja Vyriausybės sudėtis 2019 07 19"]

VŽ žiniomis, naujuoju susisiekimo ministru bus siūlomas buvęs viceministras Vladislavas Kondratovičius, naujuoju vidaus reikalų ministru vietoje Eimučio Misiūno gali būti paskirtas Seimo narys Jaroslavas Narkevičius.

Balsuos dėl premjero paskyrimo 

Ketvirtadienį G. Nausėda pristatė Seimui Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus. Praėjusią savaitę G. Nausėdai davus prezidento priesaiką, Vyriausybė jam grąžino įgaliojimus. Tokia procedūra, kartais vadinama „mandagumo atsistatydinimu“, yra numatyta Konstitucijoje. Taip pat numatyta, kad prezidentas privalo Seimui teikti įgaliojimus grąžinusio premjero kandidatūrą. Dekretą dėl S. Skvernelio pateikimo G. Nausėda pasirašė trečiadienį.

Visos koalicijos partnerės žada balsuoti už šios partijos formaliai deleguojamą S. Skvernelį, kai kitą antradienį toks balsavimas vyks Seime. Maža to, premjero paskyrimui žada netrukdyti bent dalis opozicijos.

LVŽS, LSDDP, LLRA-KŠS bei TTP suformuota valdančioji koalicija turi Seime 75 mandatus iš 141.

Po to, kai Seimas patvirtins premjerą, jis kartu su prezidentu formuos Vyriausybę. Jeigu joje pasikeis daugiau kaip vienas ministras, Seime kitą savaitę dar bus surengtas balsavimas dėl Vyriausybės programos patvirtinimo. Tik tada kabinetas atgaus įgaliojimus ir tęs darbą.  

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Latvijos ministras: lietuvių rūpestį suprantame, bet Latvijos interesai – svarbiausi 16

Latvijos ekonomikos ministras Ralfas Nemiro sako suprantantis Lietuvos rūpestį dėl Astravo atominės...

Pramonė
2019.08.16
Jungtinė Karalystė – ties pirmalaikių rinkimų slenksčiu Premium 5

Naujoji britų vyriausybė yra pakeliui į pirmalaikius rinkimus. Nors Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės...

Verslo aplinka
2019.08.16
Prokurorai nerado viešojo intereso pažeidimo dėl Kauno Vičiūnų vandenvietės 3

Kauno apygardos prokuratūra nustatė, jog mažinant Kauno Vičiūnų vandenvietės sanitarinę apsaugos zoną...

Statyba ir NT
2019.08.16
Prezidentas atleido vieną korupcija įtariamą teisėją, dėl dviejų kreipėsi į Seimą 2

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį atleido kyšininkavimo byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo...

Verslo aplinka
2019.08.16
Vokietijos ekonomikos stagnacija: Lietuvai yra ir galimybių, ir rizikų 2

Vokietijos ekonomikai antrąjį ketvirtį susitraukus 0,1% ir kylant realiai recesijos grėsmei, į didžiausią ES...

Verslo aplinka
2019.08.16
Kinija neketina nusileisti kare dėl tarifų

Ketvirtadienį Kinijos vyriausybė paskelbė, kad atsakys į Donaldo Trumpo, JAV prezidento, nuo rugsėjo mėnesio...

Verslo aplinka
2019.08.16
Kitą savaitę – itin retas politinis išbandymas 

Nuo 2016-ųjų gruodžio dirbančioje septynioliktoje Vyriausybėje, vadovaujamoje Sauliaus Skvernelio, po...

Verslo aplinka
2019.08.16
G. Nausėda atmetė Vyriausybės atrinktą Lietuvos kandidatą į ES teismą V. Valančių 3

Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė Vyriausybės siūlymą dar vienai kadencijai Europos Sąjungos (ES) teismo...

Verslo aplinka
2019.08.16
Euro zonos ekonomika mažina apsukas

Prastėjantys pramonės rodikliai, mažėjantis namų ūkių vartojimas euro zonoje siunčia pirmuosius ekonomikos...

Verslo aplinka
2019.08.16
Gyvenimas po 4.500 krizių, kurias įmonės patyrė per 5 metus Premium

Įmonės neturi stebuklingo mygtuko, kurį paspaudus būtų galima lyg kokonu apsiginti nuo išorės veiksnių –...

Finansai
2019.08.16
G. Nausėda tikisi daugiau Vokietijos investicijų, žada dėmesį ekonominei diplomatijai

Vizitą Berlyne baigęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad pastaruoju metu pagreitį įgavusios investicijos...

Verslo aplinka
2019.08.15
Gibraltaras paleido sulaikytą Irano tanklaivį

Gibraltaras ketvirtadienį nusprendė paleisti anksčiau sulaikytą Irano tanklaivį „Grace 1“.

Pramonė
2019.08.15
G. Nausėda sulaukė Vokietijos vadovų patikinimų, kad sankcijos Rusijai tęsis

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako iš Vokietijos vadovų išgirdęs patikinimą, kad sankcijos Rusijai...

Verslo aplinka
2019.08.15
„Toksika“ sutvarkė daugiau pavojingųjų atliekų

Pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonė „Toksika“ per pirmąjį šių metų pusmetį sutvarkė rekordinį atliekų kiekį ir...

Paslaugos
2019.08.15
STT: ŠMSM galėjo būti dirbtinai kuriamas paslaugų poreikis

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei pavaldžių įstaigų...

Verslo aplinka
2019.08.14
G. Nausėda ir A. Merkel aptarė Astravo AE ir „Nord Stream 2“ 8

Europos Sąjunga turi stebėti, kad Baltarusijoje netoli Lietuvos sienos statoma Astravo atominė elektrinė...

Verslo aplinka
2019.08.14
LAT nepriėmė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ skundo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) neskundžiama nutartimi atsisakė priimti iš nacionalinio stadiono...

Statyba ir NT
2019.08.14
VSD atstovas: politikų dalyvavimas ortodoksų forumo veikloje yra rizikos veiksnys

Politikų dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje yra rizikos veiksnys, sako Valstybės...

Verslo aplinka
2019.08.14
A. Vaitkus tikisi vėl vadovauti Klaipėdos uostui, apie geležinkelius nesvarsto  18

Darbą baigiančiam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui pareiškus, kad buvęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas...

Prokuratūra: Lietuvos įmonės ES sankcijų Rusijai nepažeidė

Kelios Lietuvos įmonės, vykdančios veiklą Krymo pusiasalyje, nepažeidė Rusijai įvestų Europos Sąjungos...

Verslo aplinka
2019.08.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau