I. Šimonytė: jeigu S. Skvernelis nenori dirbti, niekas pono nelaiko

Į antrąjį turą kartu su Gitanu Nausėda patekusi kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė mano, kad Saulius Skvernelis galėtų ir toliau dirbti premjero poste, o valstiečiai-žalieji galėtų išlikti valdančiojoje koalicijoje. Tačiau kandidatė neatmetė ir mažumos arba technokratų Vyriausybės ir netgi pirmalaikių Seimo rinkimų galimybės.
Pirmadienį spaudos konferencijoje paklausta apie galimybę dirbti su p. Skverneliu premjero poste, pirmąjį prezidento rinkimų turą laimėjusi p. Šimonytė sakė ją labai gerai matanti.
Natūralu, kad jeigu Seime lieka ta pati valdančioji dauguma, prezidentas teikia jai priimtiną kandidatūrą į premjerus. Žinoma, niekas pono nelaiko pririšto, jeigu jis nebenori likti šiame poste, juk priverstinio darbo Lietuvoje nėra. Bet manau, kad gebėčiau dirbti su valstiečių-žaliųjų dauguma ir su šiuo premjeru, kalbėjo p. Šimonytė.
Kita vertus, ji neatmetė galimybės, kad galimi ir kitokie scenarijai ne tik dabartinio premjero, bet ir valstiečių-žaliųjų pasitraukimas iš valdančiųjų gretų, mažumos arba technokratinės Vyriausybės sudarymas iki pat eilinių Seimo rinkimų kitų metų rudenį, priešlaikiniai Seimo rinkimai.
Pasitikrinti pasitikėjimą gal ir būtų naudinga dabartiniams valdantiesiems priešlaikiniuose rinkimuose, bet viskas Seimo valioje. O kalbant apie mažumos Vyriausybę valstiečių-žaliųjų lyderiui Ramūnui Karbauskiui reikėtų pirmiausia atsakyti sau į klausimą, o kur dingo jo atsakomybė prieš rinkėjus? Šiaip, mažumos Vyriausybės galimybė egzistuoja, bet nemanau, kad tai būtų gera išeitis šioje situacijoje. Ta įvairių pareiškimų apie pasitraukimus įkaitinta atmosfera, tikiu, ilgainiui aprims. Bet hipotetiškai įmanoma iki eilinių Seimo rinkimų ir mažumos ar technokratinę Vyriausybę turėti, sakė p. Šimonytė.
Paklausta, ar labai keistųsi ministrų kabineto sudėtis, jeigu ji taptų prezidente, p. Šimonytė atsakė: Priklauso nuo to, ar išliks ta pati valdančioji dauguma. Galiu pasakyti, kad dalis dabartinių ministrų turi labai didelę problemą jie labai prastai palaikomi Seime, todėl tenka nuolat ieškoti opozicijos paramos. Tad valdančioji dauguma performuojant Vyriausybę gali turėti puikią progą panaikinti supriešinimą tarp profesionalumo ir partinio-politinio palaikymo.
Kandidatė neatmetė galimybės, kad p. Skvernelis ir valstiečiai-žalieji apsigalvos iki naujojo prezidento inauguracijos liepos 12 d. Kaip rodo mano patirtis viskas politikoje yra įmanoma, teigė ji.
Ponia Šimonytė pirmajame prezidento rinkimų ture surinko 31,13% balsų, p. Nausėda 30,95%. Ponas Skvernelis liko trečioje vietoje su beveik 20% balsų ir į antrąjį turą, kuris vyks gegužės 26 d., nepateko.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti