Agnė Širinskienė iki rinkimų dar patyrinės politinę korupciją

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Agnė Širinskienė vadovaus naujai Seimo laikinajai komisijai, kuri turės per ateinantį pusmetį ištyrinėti politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo laikotarpiu.
Komisija savo darbą turėtų baigti ir savo išvadas paskelbti per patį kitąmet pavasarį vyksiančių trijų rinkimų įkarštį, todėl opozicija kaltina naują tyrimą inicijavusius valdančiuosius politikavimu.
Antradienį Seimas balsavo dėl prieš porą mėnesių LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlyto nutarimo Dėl laikinosios komisijos dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams Lietuvos parlamentinio tyrimo atlikimo sudarymo.
Už nutarimo priėmimą balsavo 67 Seimo narių iš valdančiųjų valstiečių-žaliųjų, socialdarbiečių bei tvarkiečių gretų, taip pat parėmė Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos nariai. Prieš buvo 28, susilaikė 3 parlamentarai. Visi jie buvo iš opozicijos.
Valdančiųjų sprendimu iš visų Seimo frakcijų suformuotos 12-os narių komisijos vadove paskirta Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui vadovaujanti p. Širinskienė.
LVŽS pirmininko teigimu, praėjusią sesiją atliktas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimas dėl politinės korupcijos išsikėrojimo parodė, kad šį tyrimą reikia tęsti, nes tebėra daug neatsakytų klausimų.
Pagal priimtąjį nutarimą, specialiai sudaryta parlamentarų komisija turėtų iš esmės pratęsti NSGK tyrimą: Aiškintis suinteresuotų asmenų ar jų grupių galbūt neteisėtą įtaką, poveikį rinkimų eigai, koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai bei finansavimui, teisėkūros procesams, valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui, skyrimui.
Taip pat siūloma pasidomėti, kokią informaciją teisėsaugos ir žvalgybos institucijos teikė kompetentingoms institucijoms, kaip į ją reaguota.
Planuojama tirti 20082016 m. laikotarpį, t. y. tą laikotarpį, kai dirbo konservatoriaus Andriaus Kubiliaus ir socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės.
Savo išvadas tyrėjai turėtų pateikti iki kitų metų gegužės 1 d. Tuo metu vyks prezidento, Europos Parlamento rinkimų kampanija.
Komisijos veikla ir tyrimo terminai akivaizdžiai politizuojami, pareiškė neseniai iš LVŽS gretų į opoziciją pasitraukęs Justas Džiugelis.
Seimas šiemet birželio pradžioje patvirtino NSGK parlamentinio tyrimo išvadas. Jomis grėsme valstybės sąrangai ir nacionaliniam saugumui pripažintas neteisėtas Rusijos energetikos bendrovės Rosatom ir lietuviško koncerno MG Baltic veikimas.
Konstatuota, kad MG Baltic vadovai įgyvendino politinį scenarijų, pagal kurį siekta įkurti naują, koncerno interesus tenkinančią liberalų partiją. Įsteigus su koncerno vadovais artimai susijusį Liberalų sąjūdį, per mažiau nei 10 m. MG Baltic tapo įtakingiausia Lietuvos verslo ir įtakos grupe. Taip pat konstatuota, kad politikai, verslininkai ir žiniasklaidos atstovai siekia apeiti draudimą juridiniams asmenims finansiškai remti partijas. Tokiu atveju remiama grynaisiais pinigais, suteikiant nuolaidas, per įvairius fondus apmokant sąskaitas, užslėptą reklamą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti