Šią savaitę svarbu (16)

Publikuota: 2018-04-16
Vyriausybė planuoja mokesčių ir pensijų sistemos reformas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vyriausybė planuoja mokesčių ir pensijų sistemos reformas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vyriausybė paskelbs savo pasiūlymus dėl mokesčių ir kitų sričių reformos, žadama paskirti naują teisingumo ministrą ir apsispręsti dėl žemės ūkio ministro, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vadovybė numato spręsti dėl Lietuvos narystės, europarlamentarai balsuos dėl pinigų plovimo prevencijos taisyklių sugriežtinimo.

Pertvarkų paskelbimo diena

Pirmadienį apie vidurdienį Vyriausybė paskelbs savo pasiūlymus dėl struktūrinių reformų. Pasak ministrų kabineto pranešimo spaudai, premjeras Saulius Skvernelis ir keli ministrai Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtoje spaudos konferencijoje paskelbs reformų planus švietimo, sveikatos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse. Neoficialiomis žiniomis, mokesčių ir pensijų srityse numatoma konsoliduoti darbuotojų ir darbdavių mokesčius, įvesti „Sodros“ įmokų „lubas“, nustatyti tam tikrą gyventojų pajamų mokesčio progresyvumą, modifikuoti II ir III pensijų kaupimo pakopas, išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę, numatyti priemones mažinti šešėlinę ekonomiką, didinti minimalų mėnesinį atlyginimą, neapmokestinamąjį pajamų dydį, vadinamuosius „vaiko pinigus“. Su Vyriausybės pasiūlymais bus supažindinti ir valdančiosios koalicijos frakcijų atstovai. Po pristatymo planuojama bent kelių savaičių vieša diskusija dėl pateiktųjų permainų pasiūlymų. Dar iki vasaros vidurio Seimas tikisi priimti reikiamus įstatymus, kurie įsigaliotų kitąmet.

Premjero sprendimai dėl dviejų ministrų

nuotrauka::1 left

Savaitės pradžioje premjeras Saulius Skvernelis žada apsispręsti dėl dviejų Vyriausybės narių. Jis pats žadėjo, kad jau pirmadienį pristatys kandidatą į teisingumo ministrus. Šis postas laisvas jau daugiau kaip mėnesį – nuo to laiko, kai Teisingumo ministerijos vadovės pareigas paliko Milda Vainiutė. Valdančiosios koalicijos partneriai socialdarbiečiai tikina, kad naujuoju ministru bus skiriamas jų teikiamas kandidatas, suderintas su prezidente Dalia Grybauskaite. Antradienį Vyriausybės vadovas ketina susitikti su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku ir po šio pokalbio apsispręsti, ar ministras išlaikys savo portfelį. Prezidentė pareiškė rimtų abejonių dėl p. Markausko galimybių likti Vyriausybės nariu, premjeras atsakė, kad be valstybės vadovės pasitikėjimo žemės ūkio ministrui „dirbti bus sunku, bet įmanoma“. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuriai priklauso p. Markauskas, reiškia paramą savo deleguotam ministrui. Raginimai ministrui trauktis pasigirdo po to, kai viešojoje erdvėje jis apkaltintas tuo, kad jo motina kelerius metus naudojasi keliais kaimyniniais sklypais esą be jų savininkų leidimo. Už šių sklypų apdirbimą yra gaunamos ir europietiškos išmokos. Ministras tikina jokių galiojančių tvarkų nepažeidęs.

EBPO sprendžia dėl Lietuvos narystės

nuotrauka::2 right

Ketvirtadienį planuojamas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vykdomojo komiteto posėdis, kuria me turėtų būti įvertintos visų šios prestižinės tarptautinės organizacijos specializuotų komitetų išvados dėl Lietuvos pažangos siekiant narystės joje. Jeigu vykdomasis komitetas apie Lietuvą pasisakys teigiamai ir įtrauks jos narystės EBPO klausimą į artimiausių organizacijos tarybos ir Ministrų komiteto posėdžių darbotvarkes, jau gegužės mėnesį tikėtinas formalus Lietuvos pakvietimas prisijungti prie 35 labiausiai išsivysčiusias valstybes vienijančios EBPO. Gegužės 31-ąją gali būti pasirašyta sutartis dėl Lietuvos įstojimo, birželį greičiausiai įvyktų jos ratifikavimas Seime ir liepą arba rugpjūtį sutartis įsigaliotų. Apie Lietuvos įstojimo į EBPO derybų proceso pabaigą paskelbta praėjusią savaitę organizacijos būstinėje Paryžiuje apsilankius prezidentei Daliai Grybauskaitei. Lietuvos stojimo į „prestižinį išsivysčiusių pasaulio valstybių klubą“ vadinamą EBPO procesas pradėtas lygiai prieš trejus metus – 2015-ųjų pavasarį. Greičiau už Lietuvą narystės kelią nuėjo tik Latvija, į EBPO šeimą įsiliejusi 2016 m. liepos 1 d. Kaimyninė valstybė derėjosi kiek mažiau kaip 2,5 metų.

Europos Parlamento darbotvarkė: daug aktualijų

nuotrauka::3 left

Strasbūre rengiama eilinė Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl Europos Sąjungos pinigų plovimo prevencijos taisyklių pataisų, kurios įpareigos viešinti tikruosius ES veiklą vykdančių įmonių savininkus. Šiuo metu informacija apie tikruosius įmonių savininkus prieinama valstybės institucijoms bei kitiems asmenims, turintiems teisėtų interesų, pvz., žurnalistams. Atnaujintos taisyklės įpareigos šią informaciją viešinti pilnai, todėl bet kuris asmuo turės teisę su ja susipažinti. Trečiadienį europarlamentarai aptars asmens duomenų ir privatumo apsaugos priemones ES, paaiškėjus neteisėtam „Facebook“ vartotojų duomenų panaudojimu politiniais tikslais. Antradienį EP nariai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu diskutuos apie ES ateitį. Sesijos metu numatoma nustatyti naujus ES atliekų mažinimo tikslus, pasiūlyti skatinti pastatų renovaciją, paremti ekologiško maisto rinką, planuojama surengti debatus dėl santykių su Rusija, situacijos Sirijoje bei taikos derybų su Šiaurės Korėja.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

SIRIJA. Vakarų sąjungininkai toliau derins savo veiksmus prieš Siriją, bet naujų atakų kol kas neplanuojama. Tuo metu laukiama pasaulio rinkų reakcijos į Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos karinių pajėgų savaitgalio veiksmus prieš Damasko režimą. Theresa May, britų premjerė, šalies parlamente pirmadienį paaiškins atakos priežastis ir rezultatus, atsakys į parlamentarų klausimus.

G7. Sekmadienį Kanados Toronto mieste prasidės septynių ekonomiškai stipriausių ir politiškai įtakingiausių pasaulio valstybių grupės G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas. Didžiausias dėmesys, tikimasi, bus skirtas Sirijos krizei. Į šį susitikimą, kuriame, be abejo, bus liečiami ir G7 santykių su Rusija klausimai, pirmą kartą pakviesta dalyvauti ir Ukraina.

KUBA. Ketvirtadienį Kuboje baigiasi daugiau kaip pusšimtį amžiaus trukusi Castro era – iš pareigų pasitrauks šios šalies prezidentas Raulis Castro, kuris šiame poste prieš daugiau kaip dešimtmetį pakeitė savo brolį, revoliucijos „Laisvės saloje“ vadą Fidelį Castro. Tiesa, Raulis dar kurį laiką išliks Kubos komunistų partijos lyderiu, tačiau Nacionalinė Asamblėja vietoje jo išrinks naują šalies prezidentą, kuris tuo pat metu yra ir vyriausybės vadovas. Naujasis prezidentas, manoma, imsis iniciatyvos sutelkti savo rankose kuo daugiau valdžios, tokiu būdu galutinai išstumdamas Castro iš jos.

VIZITAS. Japonijos premjeras Shinzo Abe nuo antradienio iki penktadienio lankysis Vašingtone, susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Pagrindinė pokalbių tema – dvišaliai ekonominiai ir prekybiniai klausimai p. Trumpui nuosekliai įgyvendinant protekcionistinę savo šalies verslo paramos politiką.

ŽEMĖ. Ketvirtadienį Seimas balsuos, ar sudaryti specialią laikinąją tyrimo komisiją dėl padėties žemės ūkyje nuo pat 1991 m., ar pavesti šį klausimą tirti parlamentiniam Kaimo reikalų komitetui. Opozicija, inicijavusi komisiją, siekė, kad ji pirmiausia tirtų valdančiųjų valstiečių-žaliųjų lyderio Ramūno Karbauskio interesus žemės ūkyje, tačiau valdantieji nusprendė gerokai išplėsti ir apibendrinti tyrimo klausimus.

SEIMAS. Antradienį Seimo posėdyje numatoma priimti naujos redakcijos Mokėjimų įstatymą, apsvarstyti Europos Sąjungos laisvos prekybos sutarties su Kanada CETA ratifikavimą. Ketvirtadienį Seimo nariai priims įstatymą dėl žvalgybos tarnybos pareigūnų algų pakėlimo, taip pat Reklamos įstatymo kelias pataisas, kurios, kaip tikina Vyriausybė, liberalizuos reklamos rinką.

KONFERENCIJA. Trečiadienį Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre vyks „Verslo žinių“ konferencija „Baltijos LEAN forumas 2018“. Pranešėjai bus iš įmonių „Girteka Logistics“, „Thermo Fisher Scientific Baltic“, „Danspin“, „Baltik vairas“, „BIOK Laboratorija“, „Mars Lietuva“, taip pat „Sodros“, bendrovės „Lietuvos energija“ atstovai.

AVIALINIJOS. Beveik visą savaitę Lietuvoje lankysis Kazachstano oro linijų bendrovės „SCAT Airlines“ viceprezidentas Nikolajus Buriakovas. Numatomi jo susitikimai su aukštais Lietuvos pareigūnais. Ši kazachų aviakompanija yra pareiškusi apie rimtus ketinimus pradėti skraidyti tarp Kazachstano ir Lietuvos miestų.

FINANSAI. Antradienį Lietuvos bankų asociacija rengia „Finansų rinkų forumą 2018“, kurio tema šiemet „Drąsus ir atviras finansų pasaulis. Kaip išlikti saugiam?“. Lietuvos banko, ministerijos ir teisėsaugos pareigūnai kalbės apie finansus, finansines technologijas ir kibernetinį saugumą. Forume taip pat dalyvaus Steven Wilson, „Europol“ Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centro vadovas.

TURTAS. Penktadienį Seime vyks konferencija „Valstybės nekilnojamojo turto valdymas – ar gebame valdyti išmintingai?“. Renginio tikslas – aptarti svarbiausias valstybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo aktualijas ir problematiką. Pranešimus skaitys Seimo Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė, valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys, finansų ministras Vilius Šapoka, Valstybės kontrolės Valdymo audito departamento direktorė Živilė Simonaitytė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė ir VŠĮ „NVO teisės instituto“ ekspertė Aurelija Olendraitė.

APŽVALGA. Antradienį bus pristatyta Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų AHK parengta tradicinė verslo apžvalgos apklausa. Pristatyme dalyvaus Marius Skuodis, ūkio viceministras, ir Gitanas Nausėda, SEB banko prezidento patarėjas bei vyriausiasis ekonomistas.

PAKUOTĖS. Išplėstiniame Lietuvos pramonininkų konfederacijos Aplinkosaugos komiteto posėdyje šį antradienį bus surengta diskusija su valdžios atstovais dėl GPAIS (vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos) veikimo ir tobulinimo.

BIOPRAMONĖ. Ketvirtadienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra MITA Kaune organizuoja konferenciją Kaune „Bio-pramonės bendroji iniciatyva“. Renginio tikslas – skatinti Lietuvos atstovų dalyvavimą ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ bei pristatyti Europoje plačiai žinomą viešojo ir privataus sektorių partnerystę „Bio-pramonės bendroji iniciatyva“.

LRT. Antradienį nacionalinio transliuotojo LRT taryba turėtų paskirti neseniai generaline direktore tapusios Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės pavaduotoją. Skelbta, kad juo gali tapti žurnalistas Gytis Oganauskas.

MUZIEJUS. Pasaulinio garso architektas Danielis Liebeskindas ketvirtadienį viešai praneš MO muziejaus, statomo Vilniuje vietoje nugriauto „Lietuvos“ kino teatro, atidarymo datą.

DAROM. Šeštadienį visoje Lietuvoje vyks tradicinė, pavasarinė masinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2018“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Baltijos šalių universitetų diplomams – automatinis pripažinimas 1

Seimas antradienį ratifikavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų...

E. sveikatos sistemos diegimas apskųstas prokurorams

Teisėsaugos paprašyta įvertinti informaciją dėl ne vieną milijoną kainavusios e. sveikatos sistemos fragmentų...

Susisiekimo ministerija ir STT audituos ŠMM ir 17 pavaldžių įstaigų 4

Susisiekimo ministerijos auditoriai su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradeda Švietimo ir mokslo...

M. Kvietkauskas paskirtas kultūros ministru 1

Literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas paskirtas naujuoju kultūros ministru. Tokį dekretą antradienį pasirašė...

Klaipėdos uosto vadovas dalyvaus uostamiesčio mero rinkimuose 2

Klaipėdos uosto vadovas buvęs socialdemokratas Arvydas Vaitkus antradienį paskelbė, kad dalyvaus kitąmet...

Pasirašytas Sveikatos draudimo fondo biudžetas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė praėjusią savaitę Seimo priimtą 2019 m. Privalomojo...

Sutarus dėl mokytojų apmokėjimo modelio, A. Navicko profsąjunga stabdys streiką

Andriaus Navicko vadovaujama pedagogų profsąjunga trečiadienį spręs dėl streiko stabdymo, baigus derybas,...

Apsaugotas dizainas atveria kelius investicijoms Rėmėjo turinys

Gediminas Nemanis, UAB „Rubbee“ direktorius, pokalbyje apie naujų produktų kūrimą ir jų dizaino apsaugą...

JK „Brexit“ ir vėl aklavietėje, Th. May spaudžiama antram referendumui Premium 9

Theresos May, JK premjerės, „Brexit“ susitarimas su ES įstrigo. Politikė ati­­dėjo balsavimą dėl jo, tuomet...

Visuomeninių rinkimų komitetų sąrašuose – buvę partijų nariai 2

Tarp savivaldos rinkimuose dalyvausiančių visuomeninių rinkimų komitetų narių nemažai buvusių partijų narių,...

Vieną ministrą rado, kitų dviejų paieška tęsiama Premium

Kandidatu į kultūros ministrus pasiūlytas literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas. O naujųjų aplinkos bei...

Lietuva Jungtinėse Tautose palaikė pabėgėlių paktą 1

Pirmadienį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje priimtas pabėgėlių paktas.

Verslo aplinka
2018.12.17
Daugiau Lietuvos gyventojų norėtų, kad šalyje liktų vasaros laikas 9

Daugiau Lietuvos gyventojų norėtų, kad Europos Sąjungoje (ES) atsisakius kasmetinio laiko sukiojimo šalyje...

Verslo aplinka
2018.12.17
Šiaulių savivaldybėje tęsiasi atleidimų banga 2

Šiaulių m. savivaldybės meras pasirašė potvarkį dėl Marijaus Veličkos, administracijos direktoriaus...

Verslo aplinka
2018.12.17
Kultūros ministerija – prieš R. Karbauskio pataisą dėl LRT valdymo

Kultūros ministerija prieštarauja valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio inicijuotai...

Rinkodara
2018.12.17
Laukiant „Sodros“ vadovo konkurso pasirašytas šio fondo biudžetas 1

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė praėjusią savaitę Seimo priimtą „Sodros“ biudžetą, siekiantį daugiau...

Verslo aplinka
2018.12.17
Italija pasidavė EK spaudimui ir koreguoja savo biudžeto planą 4

Giuseppe Conte, Italijos premjeras, įtikino šalies populistų koalicinės vyriausybės lyderius pateikti Europos...

Verslo aplinka
2018.12.17
Kandidatas į kultūros ministrus nekomentuoja pirmtakės atleidimo  

Į kultūros ministrus siūlomas literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas nelinkęs komentuoti savo pirmtakės...

Verslo aplinka
2018.12.17
Naujasis Europos e. ryšių kodeksas: „gigabitinis“ ryšys visiems

Pirmadienį paskelbtas naujasis Europos elektroninių ryšių kodeksas, kuris įsigalioja nuo gruodžio 20 d. Juo...

Technologijos
2018.12.17
Į kultūros ministrus pasiūlytas M. Kvietkauskas 10

Literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, buvęs Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius,...

Verslo aplinka
2018.12.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau