Kas tai? Prekės ženklas

„Kardiolitos“ klinikos: nuosekli sėkmės linija

Publikuota: 2018-03-05

Išskirtinės išvaizdos pastatas viename sostinės rajonų jau tapęs neatsiejama vietos  architektūros dalimi. Prieš 20 metų į dangų sminganti jo stogo smailė žymėjo privačios kardiochirurgijos pradžią Lietuvoje: čia buvo įkurtas širdies chirurgijos centras.  Nuo jo prasidėjusi „Kardiolitos“ klinikų istorija taipogi kilo aukštyn ir jau peržengė Vilniaus ir širdies chirurgijos ribas.

Sumanymas  steigti privatų medicinos centrą kilo dar 1992 metais. Jo iniciatoriai – garsūs Lietuvos kardiochirurgai, profesoriai Vytautas Sirvydis ir Giedrius Uždavinys. Nuo idėjos iki jos įkūnijimo praėjo ne vieneri metai, bet galiausiai 1998 metų vasarą Vilniaus Justiniškių rajone duris atvėrė Širdies chirurgijos centras.

Į pacientus, atvykstančius iš NVS šalių, orientuotas centras buvo statomas pagal moderniausias technologijas, o jo laboratorijos ir operacinės aprūpintos tais laikais naujausia Europos ir Japonijos gamintojų įranga. Jo patikimumu ir aukštu paslaugų lygiu abejoti neleido ne tik į komandą pakviesti žinomi šalies gydytojai, bet ir įrengtas intensyvios slaugos skyrius, kurio dėka buvo galima atlikti sudėtingas operacijas, reikalaujančias intensyvios pooperacinės priežiūros.

Pradžioje susitelkę į kardiochirurgiją ir ortopediją, centro valdytojai netrukus ėmė kviestis ir kitų sričių profesionalus, sukaupusius patirties Lietuvoje ir pasaulyje, užsitarnavusius gerą vardą tarp pacientų. Veikla plėtėsi ir greitai centro teikiamų paslaugų spektras apėmė beveik visas medicinos sritis ir lygius: nuo konsultacijų pas įvairius specialistus ir tyrimų iki sudėtingų operacijų, kurių iki šiol nedaro nė vienas kitas privatus medicinos centras.

nuotrauka::1 nocrop

2011 m. Širdies chirurgijos centras tapo privačia ligonine ir poliklinika „Kardiolita“, o praėjus dar keleriems metams, 2015 m. – „Kardiolitos“ klinikomis.

Nesikeičianti strategija: tai, kas geriausia

Nors pavadinimas keitėsi, o veiklos spektras gerokai prasiplėtė, nuo geriausių gydytojų ir aukščiausio lygio paslaugų pradėjęs medicinos centras išlaikė savo veiklos šerdį iki šių dienų. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikos – vienintelė privati medicinos klinika Lietuvoje, kurioje, kaip ir valstybinėse klinikinėse ligoninėse, visą parą budi reanimatologų komanda. Tai leidžia vykdyti ne tik lazerines, minimaliai invazines, bet ir sudėtingiausias chirurgines operacijas.

„Kardiolitos“ klinikose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje. Tai ne tik gydymo įstaigos deklaracija visuomenei, bet ir svarų pagrindą turinti kompanijos filosofija. Profesionalumas užšifruotas jos genuose – juk šios klinikos atsirado dviejų aukščiausios kvalifikacijos, patyrusių ir vertinamų Lietuvos gydytojų pastangomis.

Nuo pat pradžių centras buvo aprūpintas geriausia, laikui bėgant atnaujinama, medicinine įranga, visgi visi jo vadovai ir savininkai tikėjo, kad ne įrengimai yra didžiausia medicinos įstaigos stiprybė ir turtas. Dėmesio centre visada buvo komanda: žmonės, jų kompetencijos, žinios bei patirtis.

„Kardiolitai“ plečiant paslaugų asortimentą ir prijungiant prie savo paslaugų krepšelio vis daugiau gydymo sričių, augo ir jos profesinė bendruomenė. Didinant komandą buvo ieškoma gydytojų – savo srities žvaigždžių, jau pelniusių pripažinimą ir pacientų pagarbą, tad ilgainiui centre buvo sutelktas visas šalies gydytojų žvaigždynas. Ieškantys geriausio okulisto, alergologo, gastroenterologo, kraujagyslių chirurgo ar bet kurio kito specialisto šiandien žino, kad šis, labai tikėtina, dirba „Kardiolitos“ klinikose.

Dr. Darius Aukštikalnis, dr. Virgilijus Sakalinskas, prof. habil. dr. Valerijus Ostapenko, prof. habil. dr. Balys Dainys – tik keletas medicinos bendruomenėje puikiai žinomų vardų, kuriuos galima surasti „Kardiolitos klinikų“ specialistų sąraše. Beje, prof. Giedrius Uždavinys iki šiol konsultuoja pacientus „Kardiolitos“ klinikose, prie kurių ištakų prieš du dešimtmečius stovėjo pats.

Nuoseklus  „Kardiolitos“ darbas įvertintas ir tarptautiniu mastu: ji buvo pirmoji gydymo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriai 2013 m. suteikta „Joint Commision International“ (JCI) akreditacija.  JCI sertifikatas visame pasaulyje yra laikomas „auksiniu standartu“ sveikatos priežiūros srityje, jis patvirtina gydymo įstaigos, jos gydytojų ir jų teikiamų paslaugų atitikimą aukščiausiems kokybės ir saugos reikalavimams.

Verta pažymėti, kad 2017 m. „Kardiolita“ buvo sėkmingai akredituota jau antrąjį kartą – gauti pakartotinę akreditaciją gydymo įstaigoms yra itin sudėtinga.  „Norint gauti šį įvertinimą reikia ypatingo pasirengimo, nes JCI kelia daugiau kaip 1000 vertinamųjų kriterijų. Šie kriterijai yra susiję ne tik su tiesioginiu gydymo paslaugų teikimu, bet ir kitais vadybos sistemos aspektais. Didelės „Kardiolitos“ pastangos ruošiantis JCI sertifikato gavimui ir jo turėjimas leidžia nuolat užtikrinti aukščiausios kokybės gydymo paslaugų teikimą ir vystyti pacientų saugumo kultūrą“, – teigia kokybės ir audito vadovas Edgaras Balaika.

Ne tik Vilniuje, ne tik lietuviams

Ilgą laiką – iki pat 2017 m. – „Kardiolita“ buvo sostinės medicinos centras. Praėjusiais metais dideliam pacientų patogumui prie jo prisijungė dar du filialai – Kaune ir Šiauliuose. Dabar „Kardiolitos“ klinikų tinklas patogiai išdėstytas visoje šalyje, tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų į sostinę, didesnis ir gydytojų pasirinkimas.

Toliau realizuojamas ir medicininio turizmo potencialas:  mūsų šalyje pacientai iš Rytų ieško aukštos kvalifikacijos paslaugų.

Iš svetur atvykusių pacientų ypač padaugėjo Vilniaus „Kardiolitos“ klinikose atsiradus Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centrui. Jame sutelktos grožio paslaugos: plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, odos gydymas ir gražinimas lazeriu, apgamų šalinimas. Daug pacientų sulaukiama ir Nutukimo gydymo centre, kuriame ši problema sprendžiama kompleksiškai: su žmogumi dirba gydytojas dietologas, endokrinologas, psichologas ir chirurgas.

„Jau kelerius pastaruosius metus sulaukiame didėjančio susidomėjimo ir iš Europos šalių piliečių – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Airijos. Turėjome pacientų net iš Afrikos, Dramblio Kaulo kranto. Su užsienio rinkomis tikslingai dirbame jau seniai ir rezultatu džiaugiamės. Visgi didžioji dalis mūsų pacientų yra lietuviai,“ – pasakoja Mantas Kalvelis, bendrovės marketingo vadovas.

Ateities „Kardiolitos“ klinikų vizija nuo savo ištakų nenutolsta: būti gydymo įstaiga, kurioje dirba vieni geriausių gydytojų šalyje, o pacientai sprendžia savo sveikatos problemas ir išpildo grožio poreikius operatyviai ir patogiai.  Nesikeičia ir dar vienas dalykas: profesionalumas čia kaip niekur kitur dera su šilta atmosfera ir žmogišku dėmesiu, o tai kalbant apie sveikatą ir jautrius gyvenimo periodus tikrai ne ką mažiau svarbu nei moderniausia infrastruktūra ar įranga.

UAB "Kardiolita" informacija

FOTOGALERIJA „Kardiolitos“ logotipo revoliucija nuo 1998 m. iki šių dienų (4 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Komisija prašo daugiau galių stabdyti TV programas, jei būtų bandoma paveikti rinkimus

Siūloma leisti Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) skubiai stabdyti televizijos programas, jei...

Rinkodara
12:50
Baigdama kadenciją prezidentė lankysis Davose, Varšuvoje, Tokijuje, Vatikane

Per pirmąjį šių metų pusmetį kadenciją baigianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė vyks su vizitais į...

Dekreto dėl V. Sinkevičiaus pareigų pavadinimo pakeitimo nebus

Virginijus Sinkevičius automatiškai nuo 2019 m. sausio 1 d. tapo ekonomikos ir inovacijų ministru, todėl...

Metai, neleisiantys nuobodžiauti

Peržengus 2019-ųjų slenkstį pranašauti galima daug ką, tačiau tik laikas iš tikrųjų patvirtina arba paneigia...

Valdininkų armijos susitraukimas įžvelgiamas tik su lupa Premium 14

Vyriausybė neskuba įgyvendinti pažado gerokai sumažinti valdininkų skaičių. Dabar teigiama, kad jis ims...

Po D. Trumpo administracijos pokyčių – nerimas Europai Premium

Nors Baltųjų rūmų administracijoje pokyčiai pastaruoju metu nėra netikėtas įvykis, prieš šventinį laikotarpį...

Patys, viską patys, arba Jūsų pensija Premium

Valstybė beveik atviru tekstu sako (norintiems girdėti), kad jau tikrai atėjo laikas būsimos pensijos...

Verslo klasė
2019.01.01
VŽ Premium metų TOP 10: žlugęs sandoris, milijardinė JAV milžinės investicija, NT rinkos rekordas

Verta prisiminti geriausius tik VŽ prenumeratoriams skirtus tekstus, kurie taip pat sulaukė didelio...

Rinkodara
2019.01.01
NASA sėkmingai įgyvendino istorinį praskriejimą

JAV kosmoso agentūra NASA antradienį patvirtino, kad jai pavyko misija, kuria siekta praskrieti pro...

Verslo aplinka
2019.01.01
Ką darytų Wendy Kopp, tapusi Lietuvos švietimo ministre? Premium

Wendy Kopp niekada nevedė pamokų vaikams. Tačiau apie švietimo pokyčius ją kviečia kalbėti į Pasaulio...

Verslo klasė
2019.01.01
Kim Jong Unas perspėjo D. Trumpą dėl JAV sankcijų šaliai

Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos diktatorius, pasinaudojo savo naujametiniu kreipimųsi į tautą, kad įspėtų...

Verslo aplinka
2019.01.01
Keičiasi dviejų ministerijų pavadinimai

Antradienį keičiasi dviejų ministerijų pavadinimai – Švietimo ir mokslo ministeriją pervadinama į Švietimo,...

Verslo aplinka
2019.01.01
Ko Lietuvoje ir pasaulyje laukti 2019-aisiais?

Lietuva turės naują prezidentą, Europos Sąjunga – naują Parlamentą ir Komisiją, bet praras Jungtinę...

Verslo aplinka
2019.01.01
Rinkiminiais 2019-aisiais prezidentė linki išminties

Sveikindama tautą su Naujaisiais metais prezidentė Dalia Grybauskaitė palinkėjo, kad rinkimų kupinais...

Verslo aplinka
2019.01.01
Dvidešimtmečio sulaukusio euro taikinys – dolerio užimtos teritorijos Premium 2

Prieš 20 metų įvestas euras per šį laikotarpį išaugo iki antros populiariausios pasaulio valiutos, tačiau...

Verslo aplinka
2018.12.31
Investuotojai Lietuvoje šiemet „augino raumenis“

2018 m. žinomų užsienio įmonių, pranešusių apie sprendimą investuoti Lietuvoje, nebuvo daug, o metų pabaigą...

Verslo aplinka
2018.12.31
2009 m. krizę tiriantis S. Jakeliūno komitetas pateikė klausimus D. Grybauskaitei 3

2009 m. krizės aplinkybes tiriantis Seimo biudžeto ir finansų komitetas oficialiai pateikė klausimus...

Verslo aplinka
2018.12.31
A. Merkel: Vokietija didins savo tarptautinį vaidmenį

2019 m. Vokietija prisiims daugiau atsakomybės tarptautinėje arenoje ir veiks, vadovaudamasi savo...

Verslo aplinka
2018.12.31
Už kyšininkavimą nuteistas Druskininkų NVSC vadovas

Kauno apygardos teismas kaltu dėl kyšininkavimo pripažino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie...

Verslo aplinka
2018.12.31
Rusijos daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas 5

Pirmadienio paryčiais Rusijos Magnitogorskio mieste Uralo regione daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas.

Verslo aplinka
2018.12.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau