Kas tai? Prekės ženklas

„Kardiolitos“ klinikos: nuosekli sėkmės linija

Publikuota: 2018-03-05

Išskirtinės išvaizdos pastatas viename sostinės rajonų jau tapęs neatsiejama vietos  architektūros dalimi. Prieš 20 metų į dangų sminganti jo stogo smailė žymėjo privačios kardiochirurgijos pradžią Lietuvoje: čia buvo įkurtas širdies chirurgijos centras.  Nuo jo prasidėjusi „Kardiolitos“ klinikų istorija taipogi kilo aukštyn ir jau peržengė Vilniaus ir širdies chirurgijos ribas.

Sumanymas  steigti privatų medicinos centrą kilo dar 1992 metais. Jo iniciatoriai – garsūs Lietuvos kardiochirurgai, profesoriai Vytautas Sirvydis ir Giedrius Uždavinys. Nuo idėjos iki jos įkūnijimo praėjo ne vieneri metai, bet galiausiai 1998 metų vasarą Vilniaus Justiniškių rajone duris atvėrė Širdies chirurgijos centras.

Į pacientus, atvykstančius iš NVS šalių, orientuotas centras buvo statomas pagal moderniausias technologijas, o jo laboratorijos ir operacinės aprūpintos tais laikais naujausia Europos ir Japonijos gamintojų įranga. Jo patikimumu ir aukštu paslaugų lygiu abejoti neleido ne tik į komandą pakviesti žinomi šalies gydytojai, bet ir įrengtas intensyvios slaugos skyrius, kurio dėka buvo galima atlikti sudėtingas operacijas, reikalaujančias intensyvios pooperacinės priežiūros.

Pradžioje susitelkę į kardiochirurgiją ir ortopediją, centro valdytojai netrukus ėmė kviestis ir kitų sričių profesionalus, sukaupusius patirties Lietuvoje ir pasaulyje, užsitarnavusius gerą vardą tarp pacientų. Veikla plėtėsi ir greitai centro teikiamų paslaugų spektras apėmė beveik visas medicinos sritis ir lygius: nuo konsultacijų pas įvairius specialistus ir tyrimų iki sudėtingų operacijų, kurių iki šiol nedaro nė vienas kitas privatus medicinos centras.

nuotrauka::1 nocrop

2011 m. Širdies chirurgijos centras tapo privačia ligonine ir poliklinika „Kardiolita“, o praėjus dar keleriems metams, 2015 m. – „Kardiolitos“ klinikomis.

Nesikeičianti strategija: tai, kas geriausia

Nors pavadinimas keitėsi, o veiklos spektras gerokai prasiplėtė, nuo geriausių gydytojų ir aukščiausio lygio paslaugų pradėjęs medicinos centras išlaikė savo veiklos šerdį iki šių dienų. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikos – vienintelė privati medicinos klinika Lietuvoje, kurioje, kaip ir valstybinėse klinikinėse ligoninėse, visą parą budi reanimatologų komanda. Tai leidžia vykdyti ne tik lazerines, minimaliai invazines, bet ir sudėtingiausias chirurgines operacijas.

„Kardiolitos“ klinikose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje. Tai ne tik gydymo įstaigos deklaracija visuomenei, bet ir svarų pagrindą turinti kompanijos filosofija. Profesionalumas užšifruotas jos genuose – juk šios klinikos atsirado dviejų aukščiausios kvalifikacijos, patyrusių ir vertinamų Lietuvos gydytojų pastangomis.

Nuo pat pradžių centras buvo aprūpintas geriausia, laikui bėgant atnaujinama, medicinine įranga, visgi visi jo vadovai ir savininkai tikėjo, kad ne įrengimai yra didžiausia medicinos įstaigos stiprybė ir turtas. Dėmesio centre visada buvo komanda: žmonės, jų kompetencijos, žinios bei patirtis.

„Kardiolitai“ plečiant paslaugų asortimentą ir prijungiant prie savo paslaugų krepšelio vis daugiau gydymo sričių, augo ir jos profesinė bendruomenė. Didinant komandą buvo ieškoma gydytojų – savo srities žvaigždžių, jau pelniusių pripažinimą ir pacientų pagarbą, tad ilgainiui centre buvo sutelktas visas šalies gydytojų žvaigždynas. Ieškantys geriausio okulisto, alergologo, gastroenterologo, kraujagyslių chirurgo ar bet kurio kito specialisto šiandien žino, kad šis, labai tikėtina, dirba „Kardiolitos“ klinikose.

Dr. Darius Aukštikalnis, dr. Virgilijus Sakalinskas, prof. habil. dr. Valerijus Ostapenko, prof. habil. dr. Balys Dainys – tik keletas medicinos bendruomenėje puikiai žinomų vardų, kuriuos galima surasti „Kardiolitos klinikų“ specialistų sąraše. Beje, prof. Giedrius Uždavinys iki šiol konsultuoja pacientus „Kardiolitos“ klinikose, prie kurių ištakų prieš du dešimtmečius stovėjo pats.

Nuoseklus  „Kardiolitos“ darbas įvertintas ir tarptautiniu mastu: ji buvo pirmoji gydymo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriai 2013 m. suteikta „Joint Commision International“ (JCI) akreditacija.  JCI sertifikatas visame pasaulyje yra laikomas „auksiniu standartu“ sveikatos priežiūros srityje, jis patvirtina gydymo įstaigos, jos gydytojų ir jų teikiamų paslaugų atitikimą aukščiausiems kokybės ir saugos reikalavimams.

Verta pažymėti, kad 2017 m. „Kardiolita“ buvo sėkmingai akredituota jau antrąjį kartą – gauti pakartotinę akreditaciją gydymo įstaigoms yra itin sudėtinga.  „Norint gauti šį įvertinimą reikia ypatingo pasirengimo, nes JCI kelia daugiau kaip 1000 vertinamųjų kriterijų. Šie kriterijai yra susiję ne tik su tiesioginiu gydymo paslaugų teikimu, bet ir kitais vadybos sistemos aspektais. Didelės „Kardiolitos“ pastangos ruošiantis JCI sertifikato gavimui ir jo turėjimas leidžia nuolat užtikrinti aukščiausios kokybės gydymo paslaugų teikimą ir vystyti pacientų saugumo kultūrą“, – teigia kokybės ir audito vadovas Edgaras Balaika.

Ne tik Vilniuje, ne tik lietuviams

Ilgą laiką – iki pat 2017 m. – „Kardiolita“ buvo sostinės medicinos centras. Praėjusiais metais dideliam pacientų patogumui prie jo prisijungė dar du filialai – Kaune ir Šiauliuose. Dabar „Kardiolitos“ klinikų tinklas patogiai išdėstytas visoje šalyje, tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų į sostinę, didesnis ir gydytojų pasirinkimas.

Toliau realizuojamas ir medicininio turizmo potencialas:  mūsų šalyje pacientai iš Rytų ieško aukštos kvalifikacijos paslaugų.

Iš svetur atvykusių pacientų ypač padaugėjo Vilniaus „Kardiolitos“ klinikose atsiradus Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centrui. Jame sutelktos grožio paslaugos: plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, odos gydymas ir gražinimas lazeriu, apgamų šalinimas. Daug pacientų sulaukiama ir Nutukimo gydymo centre, kuriame ši problema sprendžiama kompleksiškai: su žmogumi dirba gydytojas dietologas, endokrinologas, psichologas ir chirurgas.

„Jau kelerius pastaruosius metus sulaukiame didėjančio susidomėjimo ir iš Europos šalių piliečių – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Airijos. Turėjome pacientų net iš Afrikos, Dramblio Kaulo kranto. Su užsienio rinkomis tikslingai dirbame jau seniai ir rezultatu džiaugiamės. Visgi didžioji dalis mūsų pacientų yra lietuviai,“ – pasakoja Mantas Kalvelis, bendrovės marketingo vadovas.

Ateities „Kardiolitos“ klinikų vizija nuo savo ištakų nenutolsta: būti gydymo įstaiga, kurioje dirba vieni geriausių gydytojų šalyje, o pacientai sprendžia savo sveikatos problemas ir išpildo grožio poreikius operatyviai ir patogiai.  Nesikeičia ir dar vienas dalykas: profesionalumas čia kaip niekur kitur dera su šilta atmosfera ir žmogišku dėmesiu, o tai kalbant apie sveikatą ir jautrius gyvenimo periodus tikrai ne ką mažiau svarbu nei moderniausia infrastruktūra ar įranga.

UAB "Kardiolita" informacija

FOTOGALERIJA „Kardiolitos“ logotipo revoliucija nuo 1998 m. iki šių dienų (4 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Iš skolininko atlyginimo bus galima išieškoti mažesnę dalį 7

Seimas šeštadienį priėmė Civilinio proceso kodekso pataisas, pagal kurias reikšmingai sumažinta iš skolininkų...

Verslo aplinka
2018.06.30
Seimas nuleido kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės

Seimas nuleido kartelę referendumui dėl dvigubą pilietybę leidžiančių Konstitucijos pataisų.

Verslo aplinka
2018.06.30
Patvirtinti BDAR reikalavimus įdiegiantys Lietuvos įstatymai

Nors jau prieš daugiau kaip mėnesį visoje Europos Sąjungoje įsigaliojo naujus reikalavimus duomenų apsaugos...

Verslo aplinka
2018.06.30
Valdančiųjų mėginimas pašalinti VRK narį nepavyko

Vilius Semeška, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vyriausioje rinkimų komisijoje...

Verslo aplinka
2018.06.30
Skardžiaus apkaltos nebus: parlamentas pritarė komisijos išvadoms 2

Seimo nariai šeštadienį pritarė laikinosios komisijos išvadoms, kuriose sakoma, kad parlamentarui Artūrui...

Verslo aplinka
2018.06.30
Ligoninių tinklo pertvarka tik vargais negalais patvirtinta Seime

Nors opozicija boikotavo Vyriausybės pasiūlymų dėl valstybinių ligoninių tinklo optimizavimo priėmimą Seime,...

Verslo aplinka
2018.06.30
Kol valdžia reformuoja mokesčius, kapitalas balsuoja kojomis 7

Kol valdžia gražbyliavo apie būsimą mokesčių reformą, kuri Lietuvą turi paversti patraukliausia šalimi...

Verslo aplinka
2018.06.30
Prezidentė pasirašė mokesčių reformos įstatymus 4

Kaip ir žadėjo, prezidentė Dalia Grybauskaitė neatidėliojo Seimo priimtųjų mokesčių reformos įstatymų...

Verslo aplinka
2018.06.30
Vaistai atsiras ir parduotuvėse bei degalinėse 14

Kai kurie nereceptiniai vaistai nedidelėmis pakuotėmis nuo kitų metų galės atsirasti Lietuvos maisto prekių...

Verslo aplinka
2018.06.30
Įteisinta šeimos kortelė, suteiksianti nuolaidų daugiavaikėms šeimoms 3

Seimas šeštadienį įteisino Šeimos korteles - daugiavaikės šeimos su jomis turės teisę naudotis tam tikromis...

Verslo aplinka
2018.06.30
Migracijos politika turkmėniškai: iki 40 m. uždrausta išvykti iš šalies 14

Turkmėnija išsprendė migracijos problemą, uždrausdama gyventojams, nesulaukusiems 40 metų, išvykti iš šalies.

Pramonė
2018.06.30
Moterys prie vairo – galimybė kelti ekonomiką 1

Saudo Arabijoje šią savaitę buvo panaikintas paskutinis pasaulyje galiojęs draudimas vairuoti moterims. Taip...

Verslo aplinka
2018.06.30
Prokuratūra sustabdė ikiteisminį tyrimą dėl M. Majausko šmeižimo 6

Vilniaus prokuratūra penktadienį sustabdė ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Mykolo Majausko galimo šmeižimo.

Verslo aplinka
2018.06.29
Teismas atmetė K. Brazauskienės ieškinį dėl 113.000 Eur už nesumokėtą rentą 2

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlės Kristinos...

Verslo aplinka
2018.06.29
Seimas pritarė mažiausių pensijų padidinimui 1

Seimas penktadienį pritarė Vyriausybės siūlymui didinti mažiausias senatvės pensijas pensininkams, kurie yra...

Verslo aplinka
2018.06.29
Užsienyje investavo daugiausia nuo 2004 m.

Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas pirmąjį 2018 m. ketvirtį Lietuvoje išaugo 1,6 karto, palyginti...

Verslo aplinka
2018.06.29
Infliacija euro zonoje dėl naftos kainų pasiekė 2% ribą

Pirmą kartą per daugiau nei metus infliacija euro zonoje birželį pasiekė 2%, rodo preliminarūs Eurostato...

Verslo aplinka
2018.06.29
Laikinai neišduodamos jungtinės pažymos viešiesiems pirkimams 1

Penktadienį į „Verslo žinias“ kreipėsi viešuosiuose pirkimuose artimiausiu metu ketinantys dalyvauti...

Technologijos
2018.06.29
Rusija neįsileis lietuvių ekspedicijos „Misija Sibiras“ 36

Rusija nutarė neįsileisti jau tradicija tapusios kasmetinės Lietuvos jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“,...

Verslo aplinka
2018.06.29
Verslininkės – tarp 100 Lietuvos moterų, kuriomis didžiuojasi viso pasaulio lietuviai 8

Atskleistas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sudarytas šimtukas – jame verslo lyderės Lietuvoje,...

Vadyba
2018.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau