Kas tai? Prekės ženklas

„Kardiolitos“ klinikos: nuosekli sėkmės linija

Publikuota: 2018-03-05

Išskirtinės išvaizdos pastatas viename sostinės rajonų jau tapęs neatsiejama vietos  architektūros dalimi. Prieš 20 metų į dangų sminganti jo stogo smailė žymėjo privačios kardiochirurgijos pradžią Lietuvoje: čia buvo įkurtas širdies chirurgijos centras.  Nuo jo prasidėjusi „Kardiolitos“ klinikų istorija taipogi kilo aukštyn ir jau peržengė Vilniaus ir širdies chirurgijos ribas.

Sumanymas  steigti privatų medicinos centrą kilo dar 1992 metais. Jo iniciatoriai – garsūs Lietuvos kardiochirurgai, profesoriai Vytautas Sirvydis ir Giedrius Uždavinys. Nuo idėjos iki jos įkūnijimo praėjo ne vieneri metai, bet galiausiai 1998 metų vasarą Vilniaus Justiniškių rajone duris atvėrė Širdies chirurgijos centras.

Į pacientus, atvykstančius iš NVS šalių, orientuotas centras buvo statomas pagal moderniausias technologijas, o jo laboratorijos ir operacinės aprūpintos tais laikais naujausia Europos ir Japonijos gamintojų įranga. Jo patikimumu ir aukštu paslaugų lygiu abejoti neleido ne tik į komandą pakviesti žinomi šalies gydytojai, bet ir įrengtas intensyvios slaugos skyrius, kurio dėka buvo galima atlikti sudėtingas operacijas, reikalaujančias intensyvios pooperacinės priežiūros.

Pradžioje susitelkę į kardiochirurgiją ir ortopediją, centro valdytojai netrukus ėmė kviestis ir kitų sričių profesionalus, sukaupusius patirties Lietuvoje ir pasaulyje, užsitarnavusius gerą vardą tarp pacientų. Veikla plėtėsi ir greitai centro teikiamų paslaugų spektras apėmė beveik visas medicinos sritis ir lygius: nuo konsultacijų pas įvairius specialistus ir tyrimų iki sudėtingų operacijų, kurių iki šiol nedaro nė vienas kitas privatus medicinos centras.

nuotrauka::1 nocrop

2011 m. Širdies chirurgijos centras tapo privačia ligonine ir poliklinika „Kardiolita“, o praėjus dar keleriems metams, 2015 m. – „Kardiolitos“ klinikomis.

Nesikeičianti strategija: tai, kas geriausia

Nors pavadinimas keitėsi, o veiklos spektras gerokai prasiplėtė, nuo geriausių gydytojų ir aukščiausio lygio paslaugų pradėjęs medicinos centras išlaikė savo veiklos šerdį iki šių dienų. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikos – vienintelė privati medicinos klinika Lietuvoje, kurioje, kaip ir valstybinėse klinikinėse ligoninėse, visą parą budi reanimatologų komanda. Tai leidžia vykdyti ne tik lazerines, minimaliai invazines, bet ir sudėtingiausias chirurgines operacijas.

„Kardiolitos“ klinikose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje. Tai ne tik gydymo įstaigos deklaracija visuomenei, bet ir svarų pagrindą turinti kompanijos filosofija. Profesionalumas užšifruotas jos genuose – juk šios klinikos atsirado dviejų aukščiausios kvalifikacijos, patyrusių ir vertinamų Lietuvos gydytojų pastangomis.

Nuo pat pradžių centras buvo aprūpintas geriausia, laikui bėgant atnaujinama, medicinine įranga, visgi visi jo vadovai ir savininkai tikėjo, kad ne įrengimai yra didžiausia medicinos įstaigos stiprybė ir turtas. Dėmesio centre visada buvo komanda: žmonės, jų kompetencijos, žinios bei patirtis.

„Kardiolitai“ plečiant paslaugų asortimentą ir prijungiant prie savo paslaugų krepšelio vis daugiau gydymo sričių, augo ir jos profesinė bendruomenė. Didinant komandą buvo ieškoma gydytojų – savo srities žvaigždžių, jau pelniusių pripažinimą ir pacientų pagarbą, tad ilgainiui centre buvo sutelktas visas šalies gydytojų žvaigždynas. Ieškantys geriausio okulisto, alergologo, gastroenterologo, kraujagyslių chirurgo ar bet kurio kito specialisto šiandien žino, kad šis, labai tikėtina, dirba „Kardiolitos“ klinikose.

Dr. Darius Aukštikalnis, dr. Virgilijus Sakalinskas, prof. habil. dr. Valerijus Ostapenko, prof. habil. dr. Balys Dainys – tik keletas medicinos bendruomenėje puikiai žinomų vardų, kuriuos galima surasti „Kardiolitos klinikų“ specialistų sąraše. Beje, prof. Giedrius Uždavinys iki šiol konsultuoja pacientus „Kardiolitos“ klinikose, prie kurių ištakų prieš du dešimtmečius stovėjo pats.

Nuoseklus  „Kardiolitos“ darbas įvertintas ir tarptautiniu mastu: ji buvo pirmoji gydymo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriai 2013 m. suteikta „Joint Commision International“ (JCI) akreditacija.  JCI sertifikatas visame pasaulyje yra laikomas „auksiniu standartu“ sveikatos priežiūros srityje, jis patvirtina gydymo įstaigos, jos gydytojų ir jų teikiamų paslaugų atitikimą aukščiausiems kokybės ir saugos reikalavimams.

Verta pažymėti, kad 2017 m. „Kardiolita“ buvo sėkmingai akredituota jau antrąjį kartą – gauti pakartotinę akreditaciją gydymo įstaigoms yra itin sudėtinga.  „Norint gauti šį įvertinimą reikia ypatingo pasirengimo, nes JCI kelia daugiau kaip 1000 vertinamųjų kriterijų. Šie kriterijai yra susiję ne tik su tiesioginiu gydymo paslaugų teikimu, bet ir kitais vadybos sistemos aspektais. Didelės „Kardiolitos“ pastangos ruošiantis JCI sertifikato gavimui ir jo turėjimas leidžia nuolat užtikrinti aukščiausios kokybės gydymo paslaugų teikimą ir vystyti pacientų saugumo kultūrą“, – teigia kokybės ir audito vadovas Edgaras Balaika.

Ne tik Vilniuje, ne tik lietuviams

Ilgą laiką – iki pat 2017 m. – „Kardiolita“ buvo sostinės medicinos centras. Praėjusiais metais dideliam pacientų patogumui prie jo prisijungė dar du filialai – Kaune ir Šiauliuose. Dabar „Kardiolitos“ klinikų tinklas patogiai išdėstytas visoje šalyje, tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų į sostinę, didesnis ir gydytojų pasirinkimas.

Toliau realizuojamas ir medicininio turizmo potencialas:  mūsų šalyje pacientai iš Rytų ieško aukštos kvalifikacijos paslaugų.

Iš svetur atvykusių pacientų ypač padaugėjo Vilniaus „Kardiolitos“ klinikose atsiradus Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centrui. Jame sutelktos grožio paslaugos: plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, odos gydymas ir gražinimas lazeriu, apgamų šalinimas. Daug pacientų sulaukiama ir Nutukimo gydymo centre, kuriame ši problema sprendžiama kompleksiškai: su žmogumi dirba gydytojas dietologas, endokrinologas, psichologas ir chirurgas.

„Jau kelerius pastaruosius metus sulaukiame didėjančio susidomėjimo ir iš Europos šalių piliečių – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Airijos. Turėjome pacientų net iš Afrikos, Dramblio Kaulo kranto. Su užsienio rinkomis tikslingai dirbame jau seniai ir rezultatu džiaugiamės. Visgi didžioji dalis mūsų pacientų yra lietuviai,“ – pasakoja Mantas Kalvelis, bendrovės marketingo vadovas.

Ateities „Kardiolitos“ klinikų vizija nuo savo ištakų nenutolsta: būti gydymo įstaiga, kurioje dirba vieni geriausių gydytojų šalyje, o pacientai sprendžia savo sveikatos problemas ir išpildo grožio poreikius operatyviai ir patogiai.  Nesikeičia ir dar vienas dalykas: profesionalumas čia kaip niekur kitur dera su šilta atmosfera ir žmogišku dėmesiu, o tai kalbant apie sveikatą ir jautrius gyvenimo periodus tikrai ne ką mažiau svarbu nei moderniausia infrastruktūra ar įranga.

UAB "Kardiolita" informacija

FOTOGALERIJA „Kardiolitos“ logotipo revoliucija nuo 1998 m. iki šių dienų (4 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
ES paramą sparčiausiai panaudoja Nyderlandai ir Suomija, autsaiderė – Airija

Nyderlandai ir Suomija yra ES pirmūnės pagal šio Bendrijos finansinio laikotarpio struktūrinės paramos...

Ūkininkams leis tapti gaminančiais elektros vartotojais 2

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtiems Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros...

Energetika
07:32
Lietuvą stabdo pasitikėjimo stoka 2

Taip, mes vėl lyginsimės su Estija. Viena priežasčių galėtų būti ta, kad abi valstybės tik ką šventė...

Būsto rinka piką jau pasiekė, teks susitaikyti su nauja realybe Premium 10

Prastus šių metų pradžios būsto rinkos rezultatus dalyviai sieja su sezoniškumu. Vis dėlto pripažįstama, kad...

ES kratosi naivaus požiūrio į užsienio investicijas Premium

ES vyriausybės iki šių metų pabaigos gali pasiekti susitarimą dėl visam blokui bendrų taisyklių, kurios...

„Creditinfo“ kyla į kovą su Lietuvos banko investicijomis Premium 2

Lietuvos bankas planuoja naujas investicijas į įmonių ir fizinių asmenų kredito istorijos duomenų bazę.

Finansai
06:00
Kiek mums kainuos GDPR Rėmėjo turinys

Po ketverius metus trukusių derybų, Europos Parlamentas ir Europos Taryba susitarė dėl asmens duomenų...

Pasiūlė verslininkams realią vertę Rėmėjo turinys

Vasario 28 d. mokymų ir konferencijų rinkoje atsirado stiprus žaidėjas. Žadėję konferencijos dalyviams...

Vadyba
06:00
Dvyniai drakonai: nuo džipų JAV armijai iki perkamiausių SUV Rėmėjo turinys

Ketvirtoji pagal dydį Pietų Korėjos automobilių gamintoja „SsangYong Motor“ prieš daugiau kaip 60 metų veiklą...

Laisvalaikis
06:00
Pchenjanas griebėsi seno metodo – pakeitė retoriką Premium 2

Šiaurės Korėja pareiškė esanti pasirengusi stabdyti branduolinę programą, jei bus užtikrintas Kim Jong-uno...

Verslo aplinka
2018.03.07
Vidurvasarį Kroatijoje atsiras Lietuvos ambasada 1

Nuo šių metų liepos Kroatijos sostinėje Zagrebe bus atidaryta Lietuvos ambasada.

Verslo aplinka
2018.03.07
ES dar kartą atmetė JK prekybos viziją 4

ES atmetė Jungtinės Karalystės (JK) premjerės Theresos May ambicingo prekybos susitarimo viziją. Premjerė...

Verslo aplinka
2018.03.07
EK įspėjo Lietuvą dėl darbo jėgos trūkumo  11

Europos Komisijos (EK) pateiktoje Lietuvai skirtoje ataskaitoje sakoma, kad darbo jėgos trūkumas verčia...

Verslo aplinka
2018.03.07
Architektų rūmams nepavyko užginčyti Vilniaus bendrojo plano išimties 12

Vilniaus apygardos administracinis teismas nutraukė bylą, kurioje Architektų rūmai bandė užginčyti Vilniaus...

Statyba ir NT
2018.03.07
Seulas ragina per anksti nesidžiaugti Kim Jong Uno retorika 1

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas trečiadienį pasiūlė pristabdyti lūkesčius dėl planuojamo abiejų...

Verslo aplinka
2018.03.07
Berlusconi įvardijo, ką norėtų matyti Italijos premjero poste 

Italijos parlamento rinkimuose nesėkmingai pasirodęs buvęs premjeras Silvio Berlusconi pareiškė, kad palaikys...

Verslo aplinka
2018.03.07
Vyriausybės atstovų apskrityse sumažės perpus 1

Šešiasdešimties savivaldybių sprendimų teisėtumą prižiūrinčių Vyriausybės atstovų apskrityse sumažės perpus –...

Verslo aplinka
2018.03.07
JAV verslo optimizmas dėl 2018-ųjų – rekordinis 3

JAV įmonių finansų vadovų lūkesčiai pasiekė aukštumas, tą lėmė Vašingtono administracijos sprendimas...

Verslo aplinka
2018.03.07
Ieškomas naujas Lietuvos komercijos atašė Rusijoje

Ūkio ministerija skelbia konkursą į Lietuvos komercijos atašė pareigas Rusijoje, Maskvoje.

Verslo aplinka
2018.03.07
Nuteistas buvęs Šiaulių ligoninės vadovas

Buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Petras Simanavičius nuteistas dėl kyšininkavimo. Jam...

Verslo aplinka
2018.03.07

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau