Kas tai? Prekės ženklas

„Kardiolitos“ klinikos: nuosekli sėkmės linija

Publikuota: 2018-03-05

Išskirtinės išvaizdos pastatas viename sostinės rajonų jau tapęs neatsiejama vietos  architektūros dalimi. Prieš 20 metų į dangų sminganti jo stogo smailė žymėjo privačios kardiochirurgijos pradžią Lietuvoje: čia buvo įkurtas širdies chirurgijos centras.  Nuo jo prasidėjusi „Kardiolitos“ klinikų istorija taipogi kilo aukštyn ir jau peržengė Vilniaus ir širdies chirurgijos ribas.

Sumanymas  steigti privatų medicinos centrą kilo dar 1992 metais. Jo iniciatoriai – garsūs Lietuvos kardiochirurgai, profesoriai Vytautas Sirvydis ir Giedrius Uždavinys. Nuo idėjos iki jos įkūnijimo praėjo ne vieneri metai, bet galiausiai 1998 metų vasarą Vilniaus Justiniškių rajone duris atvėrė Širdies chirurgijos centras.

Į pacientus, atvykstančius iš NVS šalių, orientuotas centras buvo statomas pagal moderniausias technologijas, o jo laboratorijos ir operacinės aprūpintos tais laikais naujausia Europos ir Japonijos gamintojų įranga. Jo patikimumu ir aukštu paslaugų lygiu abejoti neleido ne tik į komandą pakviesti žinomi šalies gydytojai, bet ir įrengtas intensyvios slaugos skyrius, kurio dėka buvo galima atlikti sudėtingas operacijas, reikalaujančias intensyvios pooperacinės priežiūros.

Pradžioje susitelkę į kardiochirurgiją ir ortopediją, centro valdytojai netrukus ėmė kviestis ir kitų sričių profesionalus, sukaupusius patirties Lietuvoje ir pasaulyje, užsitarnavusius gerą vardą tarp pacientų. Veikla plėtėsi ir greitai centro teikiamų paslaugų spektras apėmė beveik visas medicinos sritis ir lygius: nuo konsultacijų pas įvairius specialistus ir tyrimų iki sudėtingų operacijų, kurių iki šiol nedaro nė vienas kitas privatus medicinos centras.

nuotrauka::1 nocrop

2011 m. Širdies chirurgijos centras tapo privačia ligonine ir poliklinika „Kardiolita“, o praėjus dar keleriems metams, 2015 m. – „Kardiolitos“ klinikomis.

Nesikeičianti strategija: tai, kas geriausia

Nors pavadinimas keitėsi, o veiklos spektras gerokai prasiplėtė, nuo geriausių gydytojų ir aukščiausio lygio paslaugų pradėjęs medicinos centras išlaikė savo veiklos šerdį iki šių dienų. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikos – vienintelė privati medicinos klinika Lietuvoje, kurioje, kaip ir valstybinėse klinikinėse ligoninėse, visą parą budi reanimatologų komanda. Tai leidžia vykdyti ne tik lazerines, minimaliai invazines, bet ir sudėtingiausias chirurgines operacijas.

„Kardiolitos“ klinikose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje. Tai ne tik gydymo įstaigos deklaracija visuomenei, bet ir svarų pagrindą turinti kompanijos filosofija. Profesionalumas užšifruotas jos genuose – juk šios klinikos atsirado dviejų aukščiausios kvalifikacijos, patyrusių ir vertinamų Lietuvos gydytojų pastangomis.

Nuo pat pradžių centras buvo aprūpintas geriausia, laikui bėgant atnaujinama, medicinine įranga, visgi visi jo vadovai ir savininkai tikėjo, kad ne įrengimai yra didžiausia medicinos įstaigos stiprybė ir turtas. Dėmesio centre visada buvo komanda: žmonės, jų kompetencijos, žinios bei patirtis.

„Kardiolitai“ plečiant paslaugų asortimentą ir prijungiant prie savo paslaugų krepšelio vis daugiau gydymo sričių, augo ir jos profesinė bendruomenė. Didinant komandą buvo ieškoma gydytojų – savo srities žvaigždžių, jau pelniusių pripažinimą ir pacientų pagarbą, tad ilgainiui centre buvo sutelktas visas šalies gydytojų žvaigždynas. Ieškantys geriausio okulisto, alergologo, gastroenterologo, kraujagyslių chirurgo ar bet kurio kito specialisto šiandien žino, kad šis, labai tikėtina, dirba „Kardiolitos“ klinikose.

Dr. Darius Aukštikalnis, dr. Virgilijus Sakalinskas, prof. habil. dr. Valerijus Ostapenko, prof. habil. dr. Balys Dainys – tik keletas medicinos bendruomenėje puikiai žinomų vardų, kuriuos galima surasti „Kardiolitos klinikų“ specialistų sąraše. Beje, prof. Giedrius Uždavinys iki šiol konsultuoja pacientus „Kardiolitos“ klinikose, prie kurių ištakų prieš du dešimtmečius stovėjo pats.

Nuoseklus  „Kardiolitos“ darbas įvertintas ir tarptautiniu mastu: ji buvo pirmoji gydymo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriai 2013 m. suteikta „Joint Commision International“ (JCI) akreditacija.  JCI sertifikatas visame pasaulyje yra laikomas „auksiniu standartu“ sveikatos priežiūros srityje, jis patvirtina gydymo įstaigos, jos gydytojų ir jų teikiamų paslaugų atitikimą aukščiausiems kokybės ir saugos reikalavimams.

Verta pažymėti, kad 2017 m. „Kardiolita“ buvo sėkmingai akredituota jau antrąjį kartą – gauti pakartotinę akreditaciją gydymo įstaigoms yra itin sudėtinga.  „Norint gauti šį įvertinimą reikia ypatingo pasirengimo, nes JCI kelia daugiau kaip 1000 vertinamųjų kriterijų. Šie kriterijai yra susiję ne tik su tiesioginiu gydymo paslaugų teikimu, bet ir kitais vadybos sistemos aspektais. Didelės „Kardiolitos“ pastangos ruošiantis JCI sertifikato gavimui ir jo turėjimas leidžia nuolat užtikrinti aukščiausios kokybės gydymo paslaugų teikimą ir vystyti pacientų saugumo kultūrą“, – teigia kokybės ir audito vadovas Edgaras Balaika.

Ne tik Vilniuje, ne tik lietuviams

Ilgą laiką – iki pat 2017 m. – „Kardiolita“ buvo sostinės medicinos centras. Praėjusiais metais dideliam pacientų patogumui prie jo prisijungė dar du filialai – Kaune ir Šiauliuose. Dabar „Kardiolitos“ klinikų tinklas patogiai išdėstytas visoje šalyje, tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų į sostinę, didesnis ir gydytojų pasirinkimas.

Toliau realizuojamas ir medicininio turizmo potencialas:  mūsų šalyje pacientai iš Rytų ieško aukštos kvalifikacijos paslaugų.

Iš svetur atvykusių pacientų ypač padaugėjo Vilniaus „Kardiolitos“ klinikose atsiradus Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centrui. Jame sutelktos grožio paslaugos: plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, odos gydymas ir gražinimas lazeriu, apgamų šalinimas. Daug pacientų sulaukiama ir Nutukimo gydymo centre, kuriame ši problema sprendžiama kompleksiškai: su žmogumi dirba gydytojas dietologas, endokrinologas, psichologas ir chirurgas.

„Jau kelerius pastaruosius metus sulaukiame didėjančio susidomėjimo ir iš Europos šalių piliečių – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Airijos. Turėjome pacientų net iš Afrikos, Dramblio Kaulo kranto. Su užsienio rinkomis tikslingai dirbame jau seniai ir rezultatu džiaugiamės. Visgi didžioji dalis mūsų pacientų yra lietuviai,“ – pasakoja Mantas Kalvelis, bendrovės marketingo vadovas.

Ateities „Kardiolitos“ klinikų vizija nuo savo ištakų nenutolsta: būti gydymo įstaiga, kurioje dirba vieni geriausių gydytojų šalyje, o pacientai sprendžia savo sveikatos problemas ir išpildo grožio poreikius operatyviai ir patogiai.  Nesikeičia ir dar vienas dalykas: profesionalumas čia kaip niekur kitur dera su šilta atmosfera ir žmogišku dėmesiu, o tai kalbant apie sveikatą ir jautrius gyvenimo periodus tikrai ne ką mažiau svarbu nei moderniausia infrastruktūra ar įranga.

UAB "Kardiolita" informacija

FOTOGALERIJA „Kardiolitos“ logotipo revoliucija nuo 1998 m. iki šių dienų (4 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Estija nedalyvaus „Expo 2020“ – verslas nemato prasmės

Estija, skirtingai nei Lietuva, neprisistatys pasaulinėje parodoje „Expo 2020“, kuri po dvejų metų vyks...

Popiežius pasveikino miestą ir pasaulį

Katalikų bažnyčios vadovas - popiežius Pranciškus laikė tradicines Velykų mišias Vatikane ir po jų pasveikino...

Macrono švietimo reforma: į mokyklą privalomai – nuo trejų metų

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, paskelbė apie planą įvesti privalomą vaikų švietimą mokykloje...

Sveiki sulaukę prisikėlimo šventės!

Mieli skaitytojai, mūsų bičiuliai,

Ar tikrai verslas valdžiai priešas? 2

Jei pavyktų perkrauti valdžios ir verslo santykius ir atversti juose naują puslapį, išloštų visi, o...

Pramonė
2018.03.31
Mažiesiems Rusijos aludariams kiša produkcijos skaitiklius

Rusijos valdininkai sumanė įpareigoti mažas alaus daryklas įsirengti skaitiklius, matuojančius pagaminto...

Agroverslas
2018.03.31
Trumpas pareiškė, kad patrauks JAV pajėgas iš Sirijos 17

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl nemaloniai nustebino pasaulį ir JAV diplomatijos korpusą. Prezidentas...

Verslo aplinka
2018.03.30
Rusiją atstovavimu užsienyje lenkia tik JAV, Kinija ir Prancūzija 4

Diplomatų išsiuntimo iš Rusijos ir Maskvos atsakomųjų veiksmų skandalas paskatino apžvelgti šalių atstovavimo...

Verslo aplinka
2018.03.30
Rusijos atsakas į Vakarų bausmę: akis už akį 14

„Financial Times“ suskaičiavo, kad Rusija išprašys 150 Vakarų diplomatų ir uždarys JAV konsulatą Sankt...

Verslo aplinka
2018.03.30
„Utenos trikotažas“ dividendų nemokės

AB „Utenos trikotažas“ valdyba nusprendė neskirti lėšų dividendų už 2017 m. akcininkams išmokėjimui dėl...

Rinkos
2018.03.30
Rusijos atsakymas Lietuvai: išsiunčia tris diplomatus 21

Linas Linkevičius, šalies užsienio reikalų ministras, paskelbė apie atsakomuosius Rusijos veiksmus Lietuvai.

Verslo aplinka
2018.03.30
Verslo pirkimų Kinijoje ypatumai Premium

Kinija yra niuansų ir beprotiško verslumo šalis, kurioje „gamykla“ gali atsirasti per vieną dieną, o...

Technologijos
2018.03.30
ES pirmininkaujanti Bulgarija: Rusijos diplomatų neišsiųsime, „palaikysime dialogą“ su Maskva 5

Bulgarija neišsiųs Rusijos diplomatų, prisijungdama prie kitų valstybių atsako į prieš dvigubą agentą...

Verslo aplinka
2018.03.30
Grybauskaitės susitikimo su Trumpu temos – saugumas ir energetika 6

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kitą savaitę kelias dienas lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kartu su...

Verslo aplinka
2018.03.30
„Skaitmeninius mokesčius“ maišo su žemėmis: esą pakenks pačiai ES Premium

Apyvartos mokestis technologijų milžinėms, vos daugiau nei prieš savaitę pristatytas Europos Komisijos (EK),...

Verslo aplinka
2018.03.30
Į miškus taikosi nomenklatūra: į aukštus postus pretenduoja buvę urėdai Premium 1

Tarp pretendentų vadovauti VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniams padaliniams yra ir buvusių...

Agroverslas
2018.03.30
Į Lietuvą – dvigubai galingesnis TUI srautas 5

Praėjusiais metais tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje sudarė 528,3 mln. Eur ir,...

Verslo aplinka
2018.03.30
FTB domėjosi Trumpo planais su Putino rėmėju statyti viešbutį Rygoje

2010-aisiais verslininkų grupė, į kurią įėjo turtingas Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, rėmėjas, ėmėsi...

Verslo aplinka
2018.03.30
Viena ranka beldžiasi į ES, kita – skambina Putinui Premium 4

Briuselis yra pasiryžęs atverti duris Vakarų Balkanų valstybėms, o pirmosios eilėje – Serbija ir Juodkalnija...

Verslo aplinka
2018.03.30
Paslaugų sektoriuje sparčiausiai augo telekomunikacijų ir IT eksportas

Pernai metų ketvirtajame ketvirtyje sparčiausiai – net 63,5%, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus,...

Verslo aplinka
2018.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau