Kas tai? Prekės ženklas

„Kardiolitos“ klinikos: nuosekli sėkmės linija

Publikuota: 2018-03-05

Išskirtinės išvaizdos pastatas viename sostinės rajonų jau tapęs neatsiejama vietos  architektūros dalimi. Prieš 20 metų į dangų sminganti jo stogo smailė žymėjo privačios kardiochirurgijos pradžią Lietuvoje: čia buvo įkurtas širdies chirurgijos centras.  Nuo jo prasidėjusi „Kardiolitos“ klinikų istorija taipogi kilo aukštyn ir jau peržengė Vilniaus ir širdies chirurgijos ribas.

Sumanymas  steigti privatų medicinos centrą kilo dar 1992 metais. Jo iniciatoriai – garsūs Lietuvos kardiochirurgai, profesoriai Vytautas Sirvydis ir Giedrius Uždavinys. Nuo idėjos iki jos įkūnijimo praėjo ne vieneri metai, bet galiausiai 1998 metų vasarą Vilniaus Justiniškių rajone duris atvėrė Širdies chirurgijos centras.

Į pacientus, atvykstančius iš NVS šalių, orientuotas centras buvo statomas pagal moderniausias technologijas, o jo laboratorijos ir operacinės aprūpintos tais laikais naujausia Europos ir Japonijos gamintojų įranga. Jo patikimumu ir aukštu paslaugų lygiu abejoti neleido ne tik į komandą pakviesti žinomi šalies gydytojai, bet ir įrengtas intensyvios slaugos skyrius, kurio dėka buvo galima atlikti sudėtingas operacijas, reikalaujančias intensyvios pooperacinės priežiūros.

Pradžioje susitelkę į kardiochirurgiją ir ortopediją, centro valdytojai netrukus ėmė kviestis ir kitų sričių profesionalus, sukaupusius patirties Lietuvoje ir pasaulyje, užsitarnavusius gerą vardą tarp pacientų. Veikla plėtėsi ir greitai centro teikiamų paslaugų spektras apėmė beveik visas medicinos sritis ir lygius: nuo konsultacijų pas įvairius specialistus ir tyrimų iki sudėtingų operacijų, kurių iki šiol nedaro nė vienas kitas privatus medicinos centras.

nuotrauka::1 nocrop

2011 m. Širdies chirurgijos centras tapo privačia ligonine ir poliklinika „Kardiolita“, o praėjus dar keleriems metams, 2015 m. – „Kardiolitos“ klinikomis.

Nesikeičianti strategija: tai, kas geriausia

Nors pavadinimas keitėsi, o veiklos spektras gerokai prasiplėtė, nuo geriausių gydytojų ir aukščiausio lygio paslaugų pradėjęs medicinos centras išlaikė savo veiklos šerdį iki šių dienų. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikos – vienintelė privati medicinos klinika Lietuvoje, kurioje, kaip ir valstybinėse klinikinėse ligoninėse, visą parą budi reanimatologų komanda. Tai leidžia vykdyti ne tik lazerines, minimaliai invazines, bet ir sudėtingiausias chirurgines operacijas.

„Kardiolitos“ klinikose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje. Tai ne tik gydymo įstaigos deklaracija visuomenei, bet ir svarų pagrindą turinti kompanijos filosofija. Profesionalumas užšifruotas jos genuose – juk šios klinikos atsirado dviejų aukščiausios kvalifikacijos, patyrusių ir vertinamų Lietuvos gydytojų pastangomis.

Nuo pat pradžių centras buvo aprūpintas geriausia, laikui bėgant atnaujinama, medicinine įranga, visgi visi jo vadovai ir savininkai tikėjo, kad ne įrengimai yra didžiausia medicinos įstaigos stiprybė ir turtas. Dėmesio centre visada buvo komanda: žmonės, jų kompetencijos, žinios bei patirtis.

„Kardiolitai“ plečiant paslaugų asortimentą ir prijungiant prie savo paslaugų krepšelio vis daugiau gydymo sričių, augo ir jos profesinė bendruomenė. Didinant komandą buvo ieškoma gydytojų – savo srities žvaigždžių, jau pelniusių pripažinimą ir pacientų pagarbą, tad ilgainiui centre buvo sutelktas visas šalies gydytojų žvaigždynas. Ieškantys geriausio okulisto, alergologo, gastroenterologo, kraujagyslių chirurgo ar bet kurio kito specialisto šiandien žino, kad šis, labai tikėtina, dirba „Kardiolitos“ klinikose.

Dr. Darius Aukštikalnis, dr. Virgilijus Sakalinskas, prof. habil. dr. Valerijus Ostapenko, prof. habil. dr. Balys Dainys – tik keletas medicinos bendruomenėje puikiai žinomų vardų, kuriuos galima surasti „Kardiolitos klinikų“ specialistų sąraše. Beje, prof. Giedrius Uždavinys iki šiol konsultuoja pacientus „Kardiolitos“ klinikose, prie kurių ištakų prieš du dešimtmečius stovėjo pats.

Nuoseklus  „Kardiolitos“ darbas įvertintas ir tarptautiniu mastu: ji buvo pirmoji gydymo įstaiga ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriai 2013 m. suteikta „Joint Commision International“ (JCI) akreditacija.  JCI sertifikatas visame pasaulyje yra laikomas „auksiniu standartu“ sveikatos priežiūros srityje, jis patvirtina gydymo įstaigos, jos gydytojų ir jų teikiamų paslaugų atitikimą aukščiausiems kokybės ir saugos reikalavimams.

Verta pažymėti, kad 2017 m. „Kardiolita“ buvo sėkmingai akredituota jau antrąjį kartą – gauti pakartotinę akreditaciją gydymo įstaigoms yra itin sudėtinga.  „Norint gauti šį įvertinimą reikia ypatingo pasirengimo, nes JCI kelia daugiau kaip 1000 vertinamųjų kriterijų. Šie kriterijai yra susiję ne tik su tiesioginiu gydymo paslaugų teikimu, bet ir kitais vadybos sistemos aspektais. Didelės „Kardiolitos“ pastangos ruošiantis JCI sertifikato gavimui ir jo turėjimas leidžia nuolat užtikrinti aukščiausios kokybės gydymo paslaugų teikimą ir vystyti pacientų saugumo kultūrą“, – teigia kokybės ir audito vadovas Edgaras Balaika.

Ne tik Vilniuje, ne tik lietuviams

Ilgą laiką – iki pat 2017 m. – „Kardiolita“ buvo sostinės medicinos centras. Praėjusiais metais dideliam pacientų patogumui prie jo prisijungė dar du filialai – Kaune ir Šiauliuose. Dabar „Kardiolitos“ klinikų tinklas patogiai išdėstytas visoje šalyje, tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų tad žmonėms nebereikia važiuoti dėl visų negalavimų į sostinę, didesnis ir gydytojų pasirinkimas.

Toliau realizuojamas ir medicininio turizmo potencialas:  mūsų šalyje pacientai iš Rytų ieško aukštos kvalifikacijos paslaugų.

Iš svetur atvykusių pacientų ypač padaugėjo Vilniaus „Kardiolitos“ klinikose atsiradus Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centrui. Jame sutelktos grožio paslaugos: plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, odos gydymas ir gražinimas lazeriu, apgamų šalinimas. Daug pacientų sulaukiama ir Nutukimo gydymo centre, kuriame ši problema sprendžiama kompleksiškai: su žmogumi dirba gydytojas dietologas, endokrinologas, psichologas ir chirurgas.

„Jau kelerius pastaruosius metus sulaukiame didėjančio susidomėjimo ir iš Europos šalių piliečių – Skandinavijos, Didžiosios Britanijos, Airijos. Turėjome pacientų net iš Afrikos, Dramblio Kaulo kranto. Su užsienio rinkomis tikslingai dirbame jau seniai ir rezultatu džiaugiamės. Visgi didžioji dalis mūsų pacientų yra lietuviai,“ – pasakoja Mantas Kalvelis, bendrovės marketingo vadovas.

Ateities „Kardiolitos“ klinikų vizija nuo savo ištakų nenutolsta: būti gydymo įstaiga, kurioje dirba vieni geriausių gydytojų šalyje, o pacientai sprendžia savo sveikatos problemas ir išpildo grožio poreikius operatyviai ir patogiai.  Nesikeičia ir dar vienas dalykas: profesionalumas čia kaip niekur kitur dera su šilta atmosfera ir žmogišku dėmesiu, o tai kalbant apie sveikatą ir jautrius gyvenimo periodus tikrai ne ką mažiau svarbu nei moderniausia infrastruktūra ar įranga.

UAB "Kardiolita" informacija

FOTOGALERIJA „Kardiolitos“ logotipo revoliucija nuo 1998 m. iki šių dienų (4 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Keli šimtai pedagogų mitingavo prie Seimo

Tęsiantis pedagogų streikams dėl etatinio mokytojų apmokėjimo ir didesnių algų, penktadienio pavakare keli...

D. Tuskas: ES pratęs sankcijas Rusijai 3

Europos Sąjunga (ES) kitą mėnesį pratęs dabar taikomas ekonomines sankcijas Rusijai, G20 viršūnių susitikime...

D. Grybauskaitė abejoja dėl J. Petrauskienės darbo, ši nežada trauktis 13

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė abejojanti, ar švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė gebės...

A. Merkel dėl lėktuvo gedimo vėluoja į G20 3

Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, praleis pirmąją G20 susitikimo dieną, nes Vokietijos vyriausybės „Airbus“...

Išrinktas naujasis Teisėjų tarybos pirmininkas 2

Teisėjų taryba penktadienį naujuoju savo pirmininku išrinko Algimantą Valantiną, Apeliacinio teismo...

Melioracijos įrenginiams atstatyti – 17 mln. Eur

Visos savivaldybės, kurioms skirtas finansavimas, jau pasirašė sutartis su Valstybės žemės fondu dėl Europos...

Agroverslas
13:25
Antru įverčiu BVP per ketvirtį traukėsi kiek mažiau

Antrasis trečiojo šių metų ketvirčio BVP įvertis anksčiau skelbtus ekonomikos augimo rodiklius pakoregavo į...

Per metus verslo nuotaika pagerėjo, per mėnesį – pablogėjo 

Verslo tendencijų tyrimo rezultatai rodo, kad ekonominių vertinimų rodiklis šį lapkritį buvo 5 – jis yra...

Išrinktas naujas Aplinkos apsaugos agentūros direktorius

Konkursą Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigoms užimti laimėjo Rimgaudas Špokas.

Vadyba
11:32
Ukraina uždraudė rusams vyrams atvykti į šalį 13

Ukraina uždraudė Rusijos piliečiams vyrams nuo 16 iki 60 metų amžiaus atvykti į Ukrainą. Tokią informaciją...

LRT tyrimas: dalis Rusų aljanso narių nežino, kad yra jo nariai 1

LRT duomenimis, dalis parlamentarės Irinos Rozovos vadovaujamo Rusų aljanso narių nežino esantys jos nariai.

Neringos valdžia priešinasi pastatų Gintaro įlankoje pardavimui 4

Neringos miesto valdžia ketina prašyti Vyriausybės, kad būtų užkirstas kelias galimam valstybei priklausančio...

Prie starto - valdininkų išraustos duobės 4

Valdžios atstovai, grąžydami rankas dėl po 2020 m. Lietuvai sumažėsiančių ES paramos pinigų, nesugeba...

Pramonė
05:50
Jei galėtų, iš šešėlio ištrauktų daugiau, bet pyragas, pasirodo, per mažas Premium 5

Ekonomistai regi bent tris paralelinės ekonomikos šaltinius, iš kurių kitąmet bus galima papildyti mokesčių...

Finansai
05:45
D. Trumpas atšaukė susitikimą su V. Putinu

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, nusprendė atšaukti šeštadienį turėjusį įvykti susitikimą su Vladimiru...

Verslo aplinka
2018.11.29
JK pasitraukti iš ES neapsimoka 15

Jungtinė Karalystė (JK) bus ekonomiškai skurdesnė su bet kuriuo „Brexit“ susitarimu, palyginus su naryste...

Verslo aplinka
2018.11.29
Registrų centro pelnas augo, pajamos – mažėjo 2

Registrų centro (RC) pelnas šiemet augo iki 3,4 mln. Eur, pajamos sumenko iki 29 mln. Eur.

Verslo aplinka
2018.11.29
Savivaldybėms kitąmet pažadėta ne mažiau lėšų nei šiemet

Centrinė valdžia žada, kad daugiau kaip du trečdaliai savivaldybių gaus pakankamas kompensacijas iš valstybės...

Verslo aplinka
2018.11.29
Buvęs D. Trumpo advokatas prisipažino melavęs Kongresui 2

Donaldo Trumpo, JAV prezidento, buvęs advokatas Michaelas Cohenas netikėtai ketvirtadienį pasirodė Niujorko...

Verslo aplinka
2018.11.29
STT sulaikė papirkimu įtariamą Raseinių tarybos narį R. Zubielą

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį sulaikė Raseinių tarybos narį Romaldą Zubielą,...

Verslo aplinka
2018.11.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau