Pirmajame ES lyderių susitikime po „Brexit“ – krizės sprendimo paieškos

Vienas lyderių susitikimas nepagydys visų Europos Sąjungos negalavimų, penktadienį, atvykusi į ES viršūnių susitikimą Bratislavoje, teigė Angela Merkel, Vokietijos kanclerė. Ir ji, ir kiti lyderiai, kalbėdami apie ES būklę šiuo metu, linksniavo sąvoką krizė.
Negalime tikėtis krizės Europoje sprendimo iš vieno susitikimo. Padėtis rimta, pareiškė p. Merkel, ją cituoja Financial Times.
Donaldas Tuskas, Europos vadovų tarybos pirmininkas, ragino lyderius sąžiningai įvertinti Bendrijos problemas ir rasti kelią pirmyn po šokiruojančio Jungtinės Karalystės (JK) sprendimo palikti ES.
Negalime leisti, kad ši krizė nueitų perniek. Susirinkome čia ne tam, kad vienas kitą ramintume ar, dar blogiau, neigtume tikrus iššūkius, su kuriais susiduriame <...>, Slovakijos sostinėje žurnalistams sakė p. Tuskas.
Bratislavoje lyderiai pirmąkart per 43-ejus metus susitinka be JK. Jų siekis nupiešti viziją, kokia turėtų būti ES po Brexit.
Tačiau ši vizija gali būti labiau išplaukusi nei norėtųsi. Dalis ES valstybių pasisako už gilesnę integraciją, kitos, ypač Vidurio Europoje, mano, kad Brexit signalas, kad dalis galių iš Briuselio turi būti sugrąžinta į nacionalines sostines. Vokietija laikosi per vidurį, rašo Bloomberg.
27 vyriausybių gebėjimą dirbti išvien trikdo aibė problemų artėjančios Brexit derybos, pabėgėlių krizė, populistinių partijų stiprėjimas, nesutarimai dėl to, kaip skatinti ekonomikos augimą, ir artėjantys rinkimai keliose ES šalyse narėse. Vis dėlto, jei ES neras bendros kalbos šiais klausimais, kils rizika, kad ūkis taip ir neįsibėgės, o ES negalavimai užsitęs ar, dar blogiau, virs nauja visuotine krize.
Anot p. Merkel, Bratislavos susitikimas svarbus tuo, kad Europa gali parodyti, jog gali veikti saugumo ir kovos su terorizmu srityje, taip pat paskatinti darbo vietų kūrimą ir apsaugoti savo sienas.
Dar prieš išvykdama į Bratislavą ir kalbėdama ketvirtadienį Potsdame, kanclerė tikino padarysianti viską, kad Bendrija toliau nebyrėtų.
Aš neperdedu, kai turiu pasakyti, kad Europos būklė nėra gera. Mane tai skaudina, ir aš dėsiu visas pastangas, kad sudaryčiau galimybes pažadinti tai, dėl ko kažkada gimė Bendrija, kalbėjo p. Merkel.
Alexis Tsipras savo ruožtu perspėjo, kad Europa daugiau negali vaikščioti miegodama, klaidinga kryptimi.
Francois Hollandeas, Prancūzijos prezidentas, teigė, kad Europa susidūrė su išmėginimu Brexit, ir su iššūkiu užtikrinti sklandų 27 valstybių darbą.
Kad susigrąžintume europiečių pasitikėjimą ES, turime parengti Bratislavos planą, kuriame būtų trys paprastos temos: saugumas, ekonomikos augimas, jaunimo reikalai, kalbėjo p. Hollandeas.
FOTOGALERIJA ES lyderių susitikimas Bratislavoje (13 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti