Tarp Rusijos ir Indijos – naujos milijardinės sutartys

Publikuota: 2016-10-16

Tarp Rusijos ir Indijos pasirašyta sutarčių, vertų milijardų JAV dolerių. Naują šalių bendradarbiavimo etapą užtvirtino Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, ir Narendro Modi, Indijos premjero, susitikimas.

Susitarimai tarp Indijos ir Rusijos kompanijų pasirašyti BRIKS (Brazilijos, Rusijos, Indijos,Kinijos ir Pietų Afrikos Respublikos) viršūnių susitikimo paraštėse.

Vertingiausia sutartis buvo pasirašyta tarp Rusijos energetikės „Rosneft“ bei jos partnerių ir indų „Essar Oil“. Rusai už 12,9 mlrd. USD perka 98% šios kompanijos akcijų bei jos kontoliuojamą jūrų uostų infrastruktūrą, skelbia „Reuters“.

Pasak Igorio Sečino, „Rosneft“ vadovo, akcijų paketo vertė – 10 mlrd. USD, infrastruktūros – 2,9 mlrd. USD. Šį paketą „Rosneft“ perka lygiomis dalimis kartu su Nyderlandų energetikos prekybininke „Trafigura“ ir Rusijos fondu UCP.

„Thomson Reuters“ skaičiuoja, kad tai bus didžiausia užsienio bendrovių investicija Indijos istorijoje ir didžiausia Rusijos investicija už šalies ribų.

Putinas taip pat užtikrino p. Modi, kad per ateinančius 20 metų Rusijos kompanijos Indijoje pastatys 20 branduolinių reaktorių, kurie padėtų užtikrinti stabilesnį elektros tiekimą šalyje.

Be to, šalys susitarė steigti bendrą įmonę, kuri Indijoje gamintų karinius sraigtasparnius. Savo ruožtu Naujasis Delis įsipreigojo iš Rusijos įsigyti karinės technikos: raketų sistemų žemė-oras S-400 bei laivų.

Šaltojo karo metu Indiją didžiąją dalį karinių įsigijimų vykdė iš Rusijos. Po to ją pakeitė JAV, tad šis susitarimas žymi naują etapą šalių bendradarbiavimo etapą gynybos srityje.

„Mūsų sanytkiai – tikrai privilegijuoti ir unikalūs“, – po susitikimo su Putinu sakė p. Modi. Jis teigė sutinkantis su Rusijos prezidento požiūriu į situaciją Afganistane ir Artimuosiuose Rytuose. Kitaip tariant, Indijos premjeras palaiko Rusijos politiką pilietinio karo draskomoje Sirijoje.

Ponas Modi taip pat gyrė Putiną už indėlį į kovą su tarptautiniu terorizmu. „Aiški Rusijos pozicija šiuo klausimu atspindi ir mūsų požiūrį“, – kalbėjo p. Modi. Naujasis Delis kaltina kaimyninį Pakistaną finansuojant teroristus.

„Dalyvaujame išsamia dialoge, kuriame kalbamės apie daugybę tarptautinių problemų, – po susitikimo komentavo p. Putinas. – Indijos ir Rusijos požiūriai šiais klausimais arba yra panašūs, arba visiškai sutampa.“

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau