Siūlo inovatyvius turto finansavimo sprendimus

Reklama publikuota: 2019-05-02
svg svg

Kasmet stabiliai augantys lizingo rinkos rodikliai tik patvirtina, kad paklausa šiai paslaugai auga tiek tarp privačių klientų, tiek įmonių. Turto finansavimo įmonės „UniCredit Leasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Laimonas Belickas sako galintis patvirtinti tokias tendencijas ir prideda – klientai į lizingą žvelgia kur kas drąsiau ir plačiau – didėja taip finansuojamos įrangos ir kitų produktų spektras bei projektų dydžiai. Visa tai reikšmingai prisideda prie šalies ekonomikos rodiklių kilimo. Žinoma, finansavimo sprendimai nestovi vietoje – sparčiai prisitaikoma prie šiuolaikinio kliento poreikių, kas padeda plėtoti rinką dar rezultatyviau. Apie šias tendencijas kalbame su L. Belicku.

Skaičiuojate aštuntus veiklos metus Lietuvoje. Kokius pagrindinius pasiekimus išskirtumėte?

Išskirčiau du dalykus: augimas ir inovacijos.

Vos įžengę į mūsų šalies rinką tapome žinomi kaip lankstūs smulkiojo ir vidutinio dydžio įmonių finansuotojai. Dabar, dėl su laiku vis daugiau įgautų kompetencijų, sąžiningu darbu pelnyto klientų pasitikėjimo, galime drąsiai vadintis viena didžiausių rinkoje turto finansavimo įmone, kuri padeda priimti racionalius finansavimo sprendimus tiek mažesnėms, tiek gerai žinomoms stambioms tarptautinėms kompanijoms ir, žinoma, privatiems klientams.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::1 left

Lizingo portfelis praeitais metais gerokai viršijo 350 mln. eurų, naujai suteiktų finansavimo sutarčių suma peršoko 235 mln. eurų ribą. Mums tai išties išskirtiniai metai. Augome 2,5 karto, kai lizingo rinka mūsų šalyje didėjo apie 12 proc.

Kaip augote ir ar keitėsi Jūsų paslaugų spektras?

Finansuojamo turto pasirinkimas labai stipriai prasiplėtė. Jau seniai nebekalbame tik apie automobilius, sunkvežimius ar kitą transportą, bet finansuojame ir įvairiausią įrangą. Tokiu būdu leidžiame įmonėms augti bei modernizuotis. Džiugu, kad įmonės tą jau įvertino. Verslininkai mato akivaizdžius rezultatus, kad įsigyti įrangą lizingu neretai kur kas labiau apsimoka.

Pavyzdžiui, finansuojantis įrangą lizingo būdu yra galimybė finansuoti su likutine verte, taip sumažinant pagaminto produkcijos vieneto savikainą ir padidinant įmonės gamybos pelningumą. Tai reiškia, kad galima neįsipareigoti išsipirkti turto iki galo, o, pasinaudojus juo tam tikrą terminą, grąžinti jį atpirkėjui. Tai ypač aktualu įmonėms, kurios atsinaujina įrangą konkretiems apibrėžto laikotarpio užsakymams įgyvendinti. Kitaip tariant, siekiame suteikti galimybę naudoti turtą efektyviau. Prisidedame prie supratimo, kad nebūtina pirkti įrangą iš karto – galima ja pasinaudoti tiek, kiek reikia, ir tada, kada reikia, o mokėti už įrangą tik tiek, kiek realiai ja naudojamasi. Juk logiška – kuo mažiau naudoji įrangą, mažiau ją nudėvi, mažiau ir moki arba atvirkščiai.

Pastebime, kad gyventojai taip pat vis labiau atranda nuomos vertę. Būti turto savininku nebėra visų siekiamybė, kaip buvo anksčiau.

Taip pat nuolat plečiame partnerių, su kuriais bendradarbiaudami galime pasiūlyti kur kas vertingesnių paslaugų klientams, tinklą.

Taip pat išskyrėte ir inovacijas.

Taip, pastaruoju metu didžiausias dėmesys skiriamas inovacijoms – mūsų teikiamoms paslaugoms „išmanizuoti“.

Siekiame būti ten, kur yra klientas ir tada, kai jam mūsų gali prireikti. Kalbu pirmiausia apie paslaugų skaitmenizavimą, dirbtinio intelekto naudojimą, šalia žmogiškųjų išteklių. Turime eiti su tuo kartu.

Ar galėtumėte įvardyti konkrečių pavyzdžių?

Vienas esminių mūsų projektų, kuris profesionaliems partneriams jau buvo pristatytas pernai, taip vadinama „e-paraiška“. Jos pagalba galima operatyviai „čia ir dabar“ gauti lėšų automobiliui įsigyti. Ne pasiūlymą – o sprendimą finansuoti, ir net ne per valandą – o per minutę. Dar daugiau, „čia ir dabar“ el. būdu galima sudaryti sutartį su automobilio pardavėju, su juo atsiskaityti ir pradėti naudotis išsirinktu pirkiniu.

Tai Lietuvoje ir, ko gero, Europoje analogų neturinti automobilių pirkimo patirtis – greito kokybiško paslaugos teikimo klientams platforma.

Platforma veikia tiesiog iš mūsų svetainės www.unicredit.lt, nereikia diegti jokių programėlių. Ji realiu laiku įvertina kliento finansines galimybes ir apskaičiuoja asmeninį lizingo limitą – maksimalią sumą, kurią klientas galėtų nedelsdamas naudotis, pirkdamas automobilį. Šis limitas nėra tik preliminarus vertinimas – tai jau galutinis lizingo bendrovės sprendimas finansuoti pirkinį, patikrinus reikiamą informaciją daugiau nei 40-yje elektroninių registrų ir duomenų bazių.

Sužinojęs savo finansines galimybes klientas gali internetu išsirinkti sau patinkantį automobilį, keliais mygtukų paspaudimais sudaryti lizingo sutartį ir jau po kelių dienų sėsti prie naujojo automobilio vairo.

Ar tokiu būdu automobilį žmogus gali įsigyti iš bet kurio salono?

Tikrai taip. Platformoje integruotas bei nuolat papildomas oficialių automobilių pardavėjų sąrašas. Sistema nuolat atnaujinama.

Kokią vertę klientui kuria ši platforma?

Paslaugų skaitmenizavimas, visų pirma, taupo laiką. Tiek pirkėjo, tiek pardavėjo. Kaip minėjau, pirkėjas, apsilankęs sistemoje, gali realiu laiku inicijuoti limito skaičiavimą. Tereikia elektroninio parašo – jis leidžia autentifikuoti klientą. Tiems, kas jo neturi, yra kitų sprendimų: galima pasirašyti sutikimą fiziškai ir tęsti paraiškos pildymą el. būdu.

Tuo tarpu automobilio pardavėjai tokiu būdu taupo laiką – jiems nebereikia tikrinti kliento mokumo, laukti iš finansų įstaigų sprendimo, ir panašiai. Visa tai atlieka mūsų sukurta sistema realiu laiku, pavyzdžiui, klientui apžiūrint ar bandant patinkantį automobilį.

Be to, ši elektroninė platforma garantuoja kur kas didesnį tikslumą. Sistema leidžia išvengti vis dar neretai pasitaikančių žmogiškųjų klaidų.

Na, ir, žinoma, nereikėtų pamiršti visų kitų pridėtinių verčių, kurias norint gauti atskirai reikėtų investuoti labai daug laiko. Tai – galimybė palyginti rinkos kainas, sužinoti savo turimo automobilio vertę, savo maksimalias finansines galimybes. Ir visa tai visiškai nemokamai vienoje vietoje. Jei visą šį kelią reikėtų „nueiti“ fiziškai, procesas, ko gero, tęstųsi savaitėmis.

Šalia šios sistemos dar prijungėme ir skambučių centrą. Jeigu pildant formą atsiranda tam tikrų neaiškumų, reaguoja mūsų skambučių centras.  Matome, kad tokia kombinacija – žmogiškasis resursas ir sistemos darbas – puikiai veikia.

O kaip su klientų duomenų saugumu?

Kuriant šią platformą taikyti aukščiausi saugumo standartai. Prie to dirbo didelę patirtį turintys savo sričių profesionalai. Tam nuolat skiriamas išskirtinis dėmesys, sistema veikia klientui sutikus, kitaip tariant, proceso autorius ir „savininkas“ yra jis pats. Klientas sprendžia, kiek ir kokia informacija pasinaudos: vieniems užtenka tik pasitikrinti pirkinio įsigijimo galimybes, kiti jau gali keliauti pas konkrečius automobilio pardavėjus ir lengvai įsigyti išsirinktą prekę.

Kodėl apskritai kilo mintis įdiegti tokį sprendimą?

Šis novatoriškas sprendimas, visų pirma, sukurtas reaguojant į mūsų aplinką. Visi norime gauti paslaugas kuo paprasčiau, greičiau ir efektyviau. Tai paprasčiausias būdas įsigyti automobilį lizingu klientui tiesiog fiziškai esant bet kur. Rinkoje jau kuris laikas dėl aktyvios konkurencijos palūkanų normų skirtumai tarp lizingo bendrovių nebėra tokie svarbūs, todėl priimdamas galutinį sprendimą klientas vis labiau kreipia dėmesį į aptarnavimo greitį bei kokybę.

Mūsų tikslas – realius žmonių įpročius, gyvenimo būdą bei poreikius atitinkantys turto finansavimo sprendimai. Šia kryptimi intensyviai vystome savo teikiamas paslaugas ne tik privatiems, bet ir verslo klientams, tad, kaip minėjau, greitu metu pristatysime labai patrauklių, analogų neturinčių naujovių.

Kaip tokie sprendimai atrodo „UniCredit“ įmonių grupės mastu?

Galime pasidžiaugti, kad grupės mastu lizingo srityje esame tarp pirmaujančiųjų.

Devyniolikoje pasaulio šalių veikianti lizingo bendrovių grupė „UniCredit Leasing“ vidiniame grupės inovacijų konkurse mūsų sukurtą platformą pripažino 2018 metų nugalėtoja.

Buvome pozityviai nustebę, kad, palyginti su kitomis šalimis, esame kur kas labiau pažengę, turėdami prieigą prie skaitmeninių duomenų registrų. Tai leido įdiegti šią platformą kur kas operatyviau.

Tad galime pasidžiaugti, kad tai, ką lietuviai jau turi, kitose šalyse – tik pakeliui. Turime būti dėkingi mūsų rinkai. Lietuva dėl savo dydžio, lankstumo – puiki terpė veikti, tereikia turėti idėjų ir, žinoma, drąsos jas įgyvendinti.

[infogram id="14652028-8d68-4253-a68d-150dee7f69d5" prefix="EOJ" format="interactive" title="Unicredit"]

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku