Atviri biurai: daugiau triukšmo ir streso, mažiau rezultatų

Atviri biurai turėtų palengvinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp kolegų. Tačiau vis garsiau kalbama ir apie neigiamus darbo tokiuose biuruose aspektus: mažėjantį produktyvumą ir didėjantį stresą.
Nuo 1950 metų, kai kabinetų sienos buvo išgriautos ir į madą atėjo atviri biurai, buvo žadama, kad darbas atviroje erdvėje pagerina komunikaciją tarp komandos narių bei didina efektyvumą, rašo CNBC.
Jeigu dirbate atvirame biure, tikėtina, kad esate labiau iškankintas streso, mažiau patenkintas savo darbu, galiausiai jūsų našumas mažesnis, - griežtą nuomonę išsako Stephenas Dubneris, ekonomistas.
Pasak jo, darbuotojas atvirame biure nuolat blaškomas: šalia plepantys bendradarbiai, kolegos kalbantys telefonu darbo reikalais ir pan. Kad ir kaip besistengtum susikoncentruoti ir nekreipti į triukšmingą aplinką dėmesio, blaškymo neišvengsi.
Kaip rašo The New Yorker, palyginus darbuotojų savijautą, kurie dirba kabinetuose ir tuos, kurie darbuotasi atviruose biuruose, vertinimai yra pastarųjų nenaudai. Atviruose biuruose žmonės patiria daugiau streso, čia triukšmo lygis aukštesnis, koncentracija darbui mažesnė.
Tyrimai rodo, kad kuo vyresni yra komandos nariai, tuo prasčiau jie jaučiasi dirbdami atvirame biure. Maža to, 58% geriausių darbuotojų prisipažino, kad produktyviam darbui jiems reikėtų ramesnės aplinkos.
Po tyrimo, kuriame dalyvavo 40.000 darbuotojų iš 300 biurų, daroma išvada, kad dėl per didelio triukšmo atviri biurai nėra pati geriausia darbo aplinka.
FOTOGALERIJA Visma Lietuva biuras (20 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti