„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart

Reklama publikuota: 2022-04-21
svg svg

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3 kartus padidino sumą, skiriamą papildomoms socialinėms darbuotojų naudoms. Bendro paketo, kurį sudaro dvi dešimtys įvairių naudų, vertė praėjusiais metais siekė daugiau nei 2,3 mln. eurų. Bendrovės generalinis direktorius Tomas Rupšys pažymi, kad išaugęs socialinių naudų paketas yra tik vienas iš būdų, kuriais įmonė investuoja į savo darbuotojus.

„Darbo sąlygų gerinimas yra mūsų įsipareigojimų pamatas. Įsiklausydami į žmogiškuosius poreikius mes sėkmingai atlaikome COVID-19 pandemijos iššūkius ir visapusiškai rūpinamės savo komandos narių darbo sąlygomis bei sveikata. Siekiame, kad kiekvienas darbuotojas galėtų jaustis ir fiziškai, ir finansiškai saugus, norėtų tobulėti bei žinotų, kad sulauks paramos ištikus sudėtingoms gyvenimo situacijoms“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ generalinis direktorius T. Rupšys.

Didžiausias Lietuvos darbdavys pastaraisiais metais aktyviai investuoja į savo darbuotojus. Tai įrodo ne tik reguliariai „Maxima“ darbuotojams keliami atlyginimai, plečiamos papildomo sveikatos draudimo paslaugos, bet ir ženkliai – net triskart – išaugęs socialinių naudų paketas, kurio vertė viršija 2,3 mln. eurų. Dvi dešimtys įvairių naudų, tarp kurių – ir išmoka gimus vaikui, papildomos 3 dienų apmokamos atostogos vestuvių proga, stipendijos geriausiai besimokantiems darbuotojų vaikams, papildomas sveikatos draudimas, psichologinė pagalba  ir kt. – yra įtvirtintos įmonės kolektyvinėje sutartyje.

Darbuotojų sveikatai – dar didesnis dėmesys

Pastaraisiais metais „Maxima“ itin daug dėmesio skiria darbuotojų sveikatai ir emocinei savijautai stiprinti. Visi – daugiau nei 12 tūkst. prekybos tinklo darbuotojų – pakartotinai antrus metus iš eilės buvo draudžiami papildomu sveikatos draudimu. Negana to, papildomo sveikatos draudimo paketas 2021 metais buvo praplėstas, įtraukiant dar daugiau sveikatos priežiūros paslaugų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šis draudimas, kuriam bendrovė atseikėjo 1,5 mln. eurų, darbuotojams leidžia paprasčiau pasirūpinti savimi: greičiau patekti pas gydytojus, atlikti diagnostinius tyrimus, gauti ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje. Bendrovės vadovo teigimu, toks sprendimas itin aktualus šiuo metu, kai dėl pandemijos šalies sveikatos apsaugos sistemai tenka itin dideli krūviai.

„Būdami didžiausiu darbdaviu šalyje, juntame atsakomybę kurti kuo palankesnes sąlygas savo darbuotojams. Pastaraisiais metais saugi darbo aplinka įgijo ypatingą reikšmę, tad natūralu, kad siekiame visapusiškai pasirūpinti savo daugiatūkstantinės komandos narių fizine ir emocine sveikata, užtikrinti jų galimybes sklandžiai gauti kokybiškas gydymo paslaugas“, – teigia bendrovės generalinis direktorius. 

Dar 2020-ųjų pavasarį bendrovė buvo viena pirmųjų Lietuvoje, apdraudusi darbuotojus nuo koronaviruso. Šiuo metu įmonė savo lėšomis dengia specialias išmokas darbuotojams, susirgusiems COVID-19 ir besigydantiems ligoninėje.

Taip pat praėjusiais metais „Maximos“ darbuotojai buvo aktyviai skatinami skiepytis nuo koronaviruso, o už pastangas apsaugoti save ir kitus kaip padėką jie gavo „Eurovaistinės“ kuponų, kurių bendra vertė siekė beveik 110 tūkst. eurų.

Tradiciškai įmonės darbuotojai turėjo galimybę nemokamai pasiskiepyti ir nuo sezoninio gripo.

T. Rupšys pažymi, kad ne mažiau svarbi ir emocinė darbuotojų sveikata, tad nerimą, įtampą ar stresą jaučiantiems darbuotojams yra sudarytos sąlygos nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.

Socialinių naudų paketas – pasirūpinti ir darbuotojų šeimomis

Didžiausias Lietuvos darbdavys papildomas socialines naudas savo darbuotojams yra įtvirtinęs kolektyvinėje darbo sutartyje. Tai tūkstančiams „Maximos“ darbuotojų leidžia jaustis saugiau, o darbdaviui padeda atrasti efektyviausias socialines naudas ir tikslingai į jas investuoti.

Iš viso sąrašą sudaro dvi dešimtys įvairių naudų. Praėjusiais metais joms skirta 2,3 mln. eurų, kai 2020-aisiais ši suma tesiekė 773 tūkst. eurų. Pasak T. Rupšio, tai rodo, kad kolektyvinė sutartis veikia sklandžiai, vienija „Maximos“ darbuotojus ir visiems kartu padeda augti.

„Esame atsakingi už savo darbuotojus, todėl rūpinamės, kaip jie jaučiasi tiek darbe, tiek ir namų aplinkoje. Gyvename itin permainingais laikais, tad norime, kad papildomos socialinės naudos į darbuotojų šeimų gyvenimą įlietų daugiau optimizmo, stabilumo ir ramybės“, – tikina „Maximos“ vadovas.

Generalinis direktorius pažymi, kad itin platus socialinių naudų paketas yra skirtas ne tik darbuotojų, bet ir jų šeimų gerovei. Pavyzdžiui, darbuotojo šeimoje gimus vaikui, skiriama 200 eurų išmoka, o sutuoktuvių proga bendrovė skiria 3 dienas papildomų apmokamų atostogų.

Visi prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai, jų vaikai iki 12 metų bei daugiavaikės šeimos kasmet sulaukia šventinių dovanų Kalėdų ir Velykų progomis. Geriausiai besimokinančios darbuotojų atžalos gauna stipendijas ir yra kviečiamos į nemokamas vasaros stovyklas. Taip pat daugiavaikės darbuotojų šeimos rugsėjo 1-osios proga gauna dovanų korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti.

Pagal kolektyvinę sutartį, prekybos tinklas kasmet skiria 100 eurų vertės vaistinės dovanų kortelę neįgalius vaikus iki 18 m. auginantiems darbuotojams. O kol darbuotojo šeimos nariui nustatinėjamas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis priežiūros poreikis, gali būti suteikiamos papildomos apmokamos atostogos iki 30 kalendorinių dienų. Taip pat gaisro ar stichinių nelaimių atveju, dėl kurių prarandamas darbuotojo gyvenamasis būstas, yra numatyta 2000 eurų vienkartinė pašalpa. Praradus artimąjį suteikiama laidojimo išmoka ir 3 papildomos apmokamos atostogų dienos.

Atlyginimai toliau auga 

Jau kelerius metus prekybos tinklas nuosekliai kelia bazinius darbuotojų atlyginimus. Praėjusiais metais dešimtadaliu didėjęs vidutinis darbo užmokestis „Maximos“ darbuotojams šiemet augs ir toliau. Nuo 2022 metų pradžios bazinės algos yra padidintos daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų, o spartesnį jų augimą pajus mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai. Šiais metais „Maximos“ darbo užmokesčio fondas papildomai didinamas beveik 13 mln. eurų. 

Anot T. Rupšio, šalia augančio atlyginimo, darbuotojus motyvuoja ir skatinamosios premijos. Jos darbuotojams išmokamos kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo jų pasiektų rezultatų. Praėjusiais metais bendrovės darbuotojams išmokėta beveik 18 mln. eurų skatinamųjų premijų. Vidutiniškai kas mėnesį premijuojama daugiau nei 9 tūkst. arba apie 70 proc. darbuotojų. 

„Mums svarbu, kad kiekvienas darbuotojas matytų aiškias augimo perspektyvas. Ir toliau taikysime išplėstas motyvacines atlygio priemones, kurios leidžia ne tik daugiau užsidirbti, bet ir skatina darbuotojus tobulėti ir siekti geresnių rezultatų“, – sako „Maximos“ generalinis direktorius T. Rupšys.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Maxima“ papildomų naudų darbuotojams paketą padidino triskart Verslo tribūna 2

Daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų vienijantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais net 3...

Tvarus verslas
2022.04.21
Nematoma karo žaizda: Ukrainoje formuojasi ekologinės krizės židiniai Verslo tribūna

Kol pasaulis susitelkęs į kovą už laisvę ir humanitarinę krizę Ukrainoje, specialistai neramiai stebi ir...

Tvarus verslas
2022.03.31
„Maxima“ plečia skaitmenizavimo sprendimus: atsisako ir įprastų popierinių dokumentų, ir pirkimo kvitų Verslo tribūna 7

Apsipirkinėjantys lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuo šiol patys gali nuspręsti, ar spausdinti...

Tvarus verslas
2022.03.31
Pasirašytas vienas didžiausių istorijoje tvaraus aviacinio kuro sandorių Verslo tribūna

Logistikos bendrovė „DHL Express“ ir Suomijos degalų gamintoja „Neste“ pasirašė vieną didžiausių susitarimų...

Tvarus verslas
2022.03.30
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įgyvendindama tvarumo strategiją plastikinius butelius keičia į 100% perdirbto plastiko butelius Verslo tribūna 2

Viena iš Lietuvos gėrimų gamybos lyderių „Kalnapilio-Tauro grupė“ ėmė naudoti perdirbto plastiko rPET (angl.

Tvarus verslas
2022.03.28
„Neste“ tvarių partnerysčių vadove Baltijos šalyse tapo Jone Sestakauskaite Verslo tribūna 1

Suomijos tinklo „Neste“ tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjo eiti Jone...

Tvarus verslas
2022.03.25
Tvarumo vadovų užduotys: nuo darbdavio įvaizdžio iki pakuočių poveikio vertinimo Verslo tribūna

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje...

Tvarus verslas
2022.02.24
Ambicingas „Kalnapilio-Tauro grupės“ tikslas - tapti tvariausiu partneriu klientams gėrimų rinkoje Verslo tribūna

Viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ pradeda įgyvendinti...

Tvarus verslas
2022.02.18
„Maxima“ moderniam apšvietimui skirs dar 0,7 mln. eurų Verslo tribūna 2

Modernūs LED apšvietimo sprendimai ne tik leidžia ženkliai taupyti elektros energiją, bet ir yra draugiškesni...

Tvarus verslas
2022.02.17
Kas lemia vadovų motyvaciją darbe ir kaip kurti tvarius santykius su vadovais? Verslo tribūna 1

Pandemijos laikotarpio tendencijos rodo, kad aukštesnes pozicijas užimantys vadovai ima dažniau keisti...

Tvarus verslas
2022.02.07
„Kelių priežiūra“: praėję metai atskleidė komercinės veiklos svarbą Verslo tribūna 2

Praėję metai valstybinius kelius prižiūrinčiai AB „Kelių priežiūra“ buvo itin intensyvūs, tačiau nuostolingi.

Tvarus verslas
2022.01.27
18 mln. eurų premijoms skyrusi „Maxima“ toliau augina ir atlyginimus Verslo tribūna

Beveik 18 mln. eurų – tokią sumą lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ praėjusiais metais skyrė darbuotojų...

Tvarus verslas
2022.01.26
Investuotojų taikiklyje – tvarumo inovacijos Verslo tribūna 2

Nuo laboratorijoje sukurto foie gras, tradicinio ančių kepenėlių pašteto, ar iš žirnių pagamintų vienkartinio...

Tvarus verslas
2022.01.26
„Telia“: įvairovė darbe yra mąstymas, ne tik lytis ar tautybė Verslo tribūna 14

Darbe žmonės linkę samdyti panašius į save, tačiau atlikti tyrimai rodo priešingai – įvairovė kolektyve daro...

Tvarus verslas
2021.12.29
„Maximos“ gaminių receptūrose nelieka narvuose laikomų vištų kiaušinių Verslo tribūna 1

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, prieš kelerius metus įsipareigojęs iki 2025 m. visiškai atsisakyti...

Tvarus verslas
2021.12.22
„Vero cafe“: pandemija daugelį tvarumo projektų nuguldė į stalčius Verslo tribūna 1

Jau kitąmet vienoje iš kavinių tinklo „Vero cafe“ pardavimo vietų bus išbandomi depozitiniai daugkartiniai...

Tvarus verslas
2021.12.16
„Telia“ žinia tiekėjams: tvarumas tampa svarbiu atrankos kriterijumi Verslo tribūna

Per artimiausią dešimtmetį „Telia“ grupė nusprendė paversti visą savo veiklos grandinę aplinkai neutralia, į...

Tvarus verslas
2021.12.15
„Swedbank“: saulės elektrinės šiandien aktualios kiekvienam verslui Verslo tribūna

Triskart mažiau išlaidų elektrai, svari pagalba klimatui, geresnis įmonės įvaizdis – tai yra dalis naudų,...

Tvarus verslas
2021.12.01
„Rail Baltica“ galimybės: keleiviams, kroviniams, specialistams Verslo tribūna 1

„Baltijos šalyse statomą geležinkelį „Rail Baltica“ reikia vertinti kaip visos Europos Sąjungos globalios...

Tvarus verslas
2021.11.25
„Vilniaus vandenys“ investuoja į žaliąją energiją Verslo tribūna 1

Visame pasaulyje brangstant energetiniams resursams, dėmesys krypsta ir į vandens tiekėjus, kurių didžioji...

Tvarus verslas
2021.11.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku