Technogidas: programėlės jūsų pinigams

Publikuota: 2019-01-13
Athito Perawongmethos („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Athito Perawongmethos („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Bankai Lietuvoje vis stipriau ragina klientus naudotis įvairiomis elektroninėmis platformomis, o ne kliautis fizinių bankų padalinių pagalba. Bankų programėlės siūlo nemažai įrankių, skirtų asmeniniam biudžetui valdyti ir investicijoms stebėti. Tačiau funkcionalesnių pinigų valdymo programų galite rasti už savo banko ribų.

Gaila, kad Lietuvoje nėra prieinamos daugelis JAV ar JK populiarių programėlių, kurios tiesiogiai susieja banko sąskaitą su išorine programėle. Vis dėlto ir Lietuvoje galima atsisiųsti pakankamai naudingų įrankių, kurie ne tik padės geriau valdyti biudžetą, bet ir leis išvengti įvairių antkainių, susijusių su pinigų operacijomis, paprasčiau atlikti pinigų pervedimus, apsipirkti internetu ar įsigyti kriptovaliutų. Tad šį kartą „Technogide“ pateikiame pačias įdomiausias ir patogiausias finansų valdymo programėles.

1. „You Need a Budget“

Programėlės „You Need a Budget“ (trumpiau žinomos kaip YNAB) kūrėjų įsitikinimu, kiekvienas doleris turi būti įdarbintas – kiekvienam jūsų uždirbtam pinigui reikia suteikti funkciją. Tik įsidiegus programėlę, jūsų prašoma išrinkti kategorijas, kurioms jūs įprastai turite skirti pinigų. Pavyzdžiui, nuomai, maistui, būsto paskolai, automobilio lizingui, valgymui restoranuose ir t. t. Tada kiekvieną mėnesį programėlėje nurodote savo biudžeto dydį. Pagal jį programėlė prašo kiekvieną savo uždirbtą eurą priskirti vienai iš jūsų nurodytų išlaidų kategorijų. Bėgant mėnesiui, galite pinigus perskirstyti iš vienos kategorijos į kitą.

YNAB smagus tuo, kad oficialiame programėlės tinklalapyje galite rasti įvairių vaizdo filmukų, tinklalaidžių, tinklaraščių, skirtų geriau išmokyti taupyti ir protingiau leisti pinigus. Taip pat galima užsiregistruoti nemokamiems kursams arba atsisiųsti dokumentą, kuriame jums žingsnis po žingsnio paaiškinama, kaip susikurti tvarų biudžetą.

2. „Wally“

„Wally“ kūrėjai teigia esantys tikri žmonės su tikromis problemomis. Nedidelė kūrėjų komanda suvokė, kad dauguma žmonių nesupranta, kur jie išleidžia savo pinigus ir tiesiog nemoka jų valdyti. Tad komanda nutarė sukurti įrankį, kuris leistų į savo biudžetą pažvelgti 360 laipsnių kampu.

Skirtingai nei YNAB, ši programėlė ne tiek leidžia planuoti į priekį, kiek padeda susekti, kur išleidžiate savo pinigus. Gražia grafika pasižyminčioje programėlėje suvedate savo pajamas ir laikui bėgant vedate visas savo išlaidas. „Wally“ leidžia pasirinkti išlaidų kategoriją ir subkategoriją. Tarkim, nupirkote savo vaikui drabužių. Atsivertę „Wally“, įvedate kategoriją „Šeima“ ir subkategoriją „Apranga“. Programėlė gali automatiškai nustatyti jūsų buvimo vietą ir šalia esančias įstaigas, kad jums būtų lengviau nustatyti parduotuvę, kurioje apsipirkote. Jeigu neturite laiko, programėlė suteikia paprastesnę funkciją – galite tiesiog nuskenuoti savo pirkinių čekį.

„Wally“ taip pat realiuoju laiku apdoroja jūsų išlaidas ir pateikia jas spalvingų grafikų pavidalu. Taip galite matyti, kur ir kiek daugiausia išleidžiate pinigų. Dar vienas „Wally“ pranašumas – programėlė bent jau kol kas yra nemokama ir neužkiša jūsų telefono ekrano reklamomis. Nors kūrėjai ateityje ketina apmokestinti keletą papildomų funkcijų, jie taip pat žada, kad visuomet išliks ir puiki nemokama versija.

3. „Coinbase“

Jeigu susiviliojote pastaruoju metu siaučiančia kriptovaliutų banga, galite išbandyti programėlę „Coinbase“. Daugiau nei 7 mln. vartotojų turinti „Coinbase“ giriama už paprastą dizainą ir draugiškumą pradedančiajam kriptovaliutų vartotojui. Tai – populiariausias įrankis, skirtas pirkti ir parduoti ne tik bitkoinus, bet ir kitas kriptovaliutas, pavyzdžiui, eterius ar „Litecoin“.

Programėlė leidžia nustatyti įspėjimus, kurie ateis į jūsų telefoną, kai tam tikros valiutos kaina rinkoje pasieks jūsų pageidaujamą sumą. Per mėnesį kiekvienam vartotojui leidžiama prekiauti kriptovaliutomis už 9 500 JAV dolerių, tačiau šią sumą galite pasikelti iki 25 000 JAV dolerių, jeigu sutinkate programėlei pateikti papildomų savo tapatybės įrodymų. Verta paminėti, kad „Coinbase“ veikia ne tik kaip pardavimo vieta, bet ir kaip piniginė, kurioje galite saugoti savo kriptovaliutas. Programėlė taip pat padeda vartotojams surasti paslaugų tiekėjų ar įvairių parduotuvių, kuriose galima atsiskaityti kriptovaliutomis.

4. „Splitwise“

Puikus įrankis tiems, kuriems reikia dažnai dalytis išlaidomis su draugais ar kitais artimaisiais. Pavyzdžiui, „Splitwise“ puikiai praverčia keliaujant su grupe draugų. Sukūrę kelionės paskyrą, galite išsiųsti el. paštu ar SMS žinute kvietimus savo kelionės bičiuliams prisijungti prie programėlės. Kontaktus programėlė paima iš jūsų telefone esančios kontaktų knygos.

Visi grupės nariai gali vesti į programėlę bendras išlaidas, priskirti joms kategoriją ir nustatyti, kas iš grupės narių turėtų prisidėti prie šių išlaidų. Programėlė jas visas seka ir parodo, kas yra kiek kam skolingas tiek atskiroje išlaidų kategorijoje, tiek bendroje įskaitoje. Prie išlaidų galima pridėti komentarus, taip pat fotografuoti čekius. Be to, „Splitwise“ turi ir funkciją „Whiteboard“, kur galima įrašyti visai grupei aktualią informaciją. Pavyzdžiui, jūsų kelionės gido kontaktus, viešbučių adresus ir t. t.

Programėlė leidžia nustatyti tam tikrus įspėjimus. Pavyzdžiui, primena, iki kada grupė turi sumokėti avansą už ekskursiją. Taip pat grupės nariams į el. pašto dėžutes gali įkristi draugiški laiškai su priminimais grąžinti skolas grupės nariams. Galiausiai galite atsisiųsti visą kelionės išlaidų informaciją „Excel“ formatu ir analizuoti ją savo kompiuteryje.

5. „PayPal“

Globalizacijai augant, vis aktualesni tampa tarptautiniai mokėjimai ir apsipirkinėjimas internetu. Vienas seniausių ir populiariausių būdų tuo užsiimti – „PayPal“ platforma. Ji leidžia atsidaryti internetinę sąskaitą, į kurią pinigus galite pervesti iš savo banko sąskaitos ar kredito kortelės. Į šią sąskaitą pinigus gali pervesti tiek „PayPal“ vartotojai, tiek kitais finansų paslaugų tiekėjais besinaudojantys asmenys. „PayPal“ patogus tuo, kad juo naudojasi daug el. prekybos vietų. Tad pinigais iš „PayPal“ sąskaitos galite lengvai atsiskaityti pirkdami internetu. Jeigu galvojate pats prekiauti internetu su užsienio klientais, galite atsidaryti „PayPal“ verslo sąskaitą.

Nors „PayPal“ leidžia daryti tarptautinius pervedimus fiziniams asmenims, mokesčiai už juos nėra patys mažiausi iš visų rinkoje esančių platformų. Šiam tikslui geriau rinkitės „Asimo“, estų kūrinį „TransferWise“ ar lietuvių sukurtą programą „TransferGo“. Kita vertus, „PayPal“ vis tvirčiau eina į kasdienių mokėjimų fiziniams asmenims rinką. Tad programėlė leidžia paprasčiau dalytis išlaidomis su jūsų draugais ir greitai bei paprastai pervesti pinigus vieni kitiems.

6. „Revolut“

Lietuvoje išpopuliarėjusi „Revolut“ programėlė itin pravers, jeigu mėgstate keliauti. Ši programėlė jums suteikia sąskaitą ir leidžia užsisakyti mokėjimų kortelę nemokamai. Reikia mokėti tik už kortelės atsiuntimą.

Su šia kortele galite per mėnesį išsigryninti iki 200 Eur nemokamai. Pinigus galima išsiimti beveik bet kuria valiuta. Tad jei keliaujate į užsienį, galite nesijaudinti dėl bankomatų ir jūsų banko taikomų valiutos konvertavimo mokesčių. Negana to, „Revolut“ visada pinigus konvertuoja pagal oficialų valiutos kursą, o bankai taiko jiems palankesnius valiutos konvertavimo kursus. Kai atsiskaitote kortele kita valiuta, bankai įprastai taiko tam tikrą mokestį. Su „Revolut“ kortele šių mokesčių galima išvengti. Be to, jums nieko nekainuos ir tarptautiniai pervedimai.

Net ir neturint „Revolut“ kortelės, galima džiaugtis programėlės pranašumais. „Revolut“ sąskaitą galite vienu paspaudimu papildyti iš savo banko kortelės. „Revolut“ sąskaitą. „Revolut“ leidžia itin lengvai pervesti pinigus kitiems programėlės vartotojams. „Revolut“ sąskaitos susietos su žmonių mobiliaisiais numeriais, tad programėlė pagal jūsų kontaktus suranda, kas iš jūsų pažįstamų taip pat naudoja „Revolut“ ir pervedant pinigus nereikia vargti įvedant ilgus sąskaitų numerius. Neseniai „Revolut“ pasipildė „Vault“ funkcija, kuri leidžia vartotojams sutaupyti norimą sumą pinigų. Kiekvieną pinigų operaciją „Revolut“ suapvalina iki sveiko skaičiaus ir skirtumą perveda į šią vadinamąją saugyklą, kur kaupiasi jūsų santaupos.

7. „Expensify“

Darbo reikalais dažnai keliaujančius pradžiugins „Expensify“ programėlė, kuri, galima sakyti, už jus parašo išlaidų ataskaitas. Nors ją galima naudoti ir asmeninėms reikmėms, ji labiau pritaikyta vykstantiems į komandiruotes. Pavyzdžiui, programėlėje egzistuoja tokios išlaidų kategorijos: „Apgyvendinimas“, „Maitinimas“, „Kuras“. Programėlė leidžia įvesti jūsų išlaidas, nufotografuoti išlaidų čekį ir iš karto priskirti jį prie išlaidų ataskaitos, kurią vėliau galite pateikti savo darbdaviui. „Expensify“ taip pat galima registruoti, kiek valandų dirbote ir kiek kilometrų nukeliavote. Pastaruosius padeda suskaičiuoti programėlėje įdiegta GPS funkcija.

Pačioje programėlėje analizuoti savo bendrų išlaidų negalėsite, tačiau platesnį vaizdą matysite prisijungę prie programos, esančios kompiuterio interneto naršyklėje. Jeigu esate verslo savininkas, galite naudoti „Expensify“ visų savo darbuotojų kelionių išlaidoms sekti, ataskaitoms formuoti ir išlaidoms padengti.

8. „Fortune City“

Tiems, kuriems sekti savo išlaidas atrodo nuobodu, verta pabandyti „Fortune City“ programėlę. Ji skatina vartotojus fiksuoti savo išleidžiamas sumas paversdama šį užsiėmimą žaidimu. Jo esmė – statyti virtualų miestą. Kuo daugiau užregistruosite savo pirkinių ar mokėjimų, tuo daugiau namų galėsite pastatyti.

Aišku, čia kyla nedidelis paradoksas – norint kuo greičiau pasistūmėti žaidime, reikia dažniau apsipirkti. Tačiau programėlė duoda bonusų, jeigu sugebate išleisti vis mažesnes sumas. Be to, per dieną galima pastatyti tik tam tikrą skaičių namų. Kaip ir kitos išlaidų sekimo programėlės, „Fortune City“ kuria grafikus, leidžiančius aiškiau pamatyti, kaip leidžiate pinigus. Taip pat žaidžiant programėlė išmoko jus pagrindinių finansų sąvokų ir gero biudžeto sudarymo pagrindų.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Autonominių automobilių kūrėjai Europoje – be pinigų, bet ambicingi Premium 5

Toli nuo plačių ir saulėtų JAV Kalifornijos ir Arizonos valstijų kelių, kuriuose jau pradedami bandyti...

Viceministras: sendinimo programėlė „FaceApp“ kelia rizikų dėl asmens duomenų 8

Sparčiai išpopuliarėjusi programėlė „FaceApp“, leidžianti vartotojams pasendinti savo atvaizdą, kelia rizikų...

Technologijos
2019.07.18
JAV skelbia švelninanti su „Huawei“ susijusius apribojimus 2

JAV prezidento administracija paskelbė švelninanti apribojimus, draudžiančius šalies kompanijoms parduoti...

Technologijos
2019.07.10
Amerikiečių įsigyta „Baltic Car Equipment“ planuoja eksporto plėtrą Premium 8

Automobiliams skirtų elektronikos įrenginių gamybos ir IT sprendimų vystymo bendrovė „Baltic Car Equipment“...

Lietuvoje įrengs eksperimentinę baterijų energijos kaupimo sistemą 7

Baltijos šalims sinchronizuojant elektros tinklus su žemynine Europa, Lietuvoje paskelbtas tarptautinis...

Pramonė
2019.06.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau