Gyvybės draudimo lyderė neketina užmigti ant laurų

Reklama publikuota: 2016-12-08
Asta Grabinskė, „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė: „Niekada nepretendavome būti finansinių paslaugų prekybos centru: esame specializuoti ilgalaikio taupymo ir finansinio saugumo paslaugų tiekėjai.“
svg svg
Asta Grabinskė, „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė: „Niekada nepretendavome būti finansinių paslaugų prekybos centru: esame specializuoti ilgalaikio taupymo ir finansinio saugumo paslaugų tiekėjai.“

Per 15 veiklos Lietuvoje metų gyvybės draudimo ir pensijų bendrovė „Aviva Lietuva“ užsiaugino ne tik profesionalių darbuotojų būrį, bet ir užtikrintai įsitvirtino pirmaujančiose pozicijose. Jau dvejus metus iš eilės įmonė yra gyvybės draudimo rinkos lyderė ir viena pirmaujančių pensijų fondų valdytojų Lietuvoje. Kone nuo pat įkūrimo pradžios „Aviva Lietuva“ laivą per audringus verslo vandenis vairuojanti kompanijos vadovė Asta Grabinskė dalijasi sėkmės istorija ir atvirai pasakoja apie tai, kas įmonei padeda nuosekliai kasmet judėti į priekį.

Papasakokite apie veiklos Lietuvoje pradžią. Kokia tuomet tvyrojo verslo aplinka, žmonių požiūris į draudimo paslaugas?

Pradėjome nuo nulio: kūrėme biurą, ieškojome darbuotojų, juos mokėme. Kita vertus, nuo pradžių turėjome vienos didžiausių Europoje draudimo grupių užnugarį – „Aviva“ grupė šįmet skaičiuoja jau 320-uosius gyvavimo metus, tad patirties ir įžvalgų apie tai, kaip sukurti ir teikti patrauklią, tvarią ir ilgus metus gyvybingą paslaugą tikrai netrūko.

Mūsų kompanijai žengiant pirmuosius žingsnius Lietuvoje žmonių požiūris į draudimą nebuvo itin palankus, daugelis jų turėjo skaudžių finansinių praradimų patirties. Tad pirmiausia pradėjome nuo investicijų į žmones – ėmėme ruošti finansų konsultantus. Geras konsultantas turi ne tik puikiai suprasti finansus, draudimo paslaugą, bet ir gebėti bendrauti, suprantamai perteikti informaciją, įsiklausyti į žmones, gebėti įvertinti jų poreikius. Iki šiol dirbame tik su tais finansų konsultantais, kuriuos patys išugdome. Esame įsitikinę, kad tik jų profesionalumo dėka galime užtikrinti atsakingą požiūrį į klientą, kuriuo garsėja „Aviva Lietuva“. Mums svetimas požiūris „atėjau, pardaviau, pamiršau“, daug investuojame į ilgalaikį ryšį. Dėmesys žmonėms – darbuotojams, o per juos ir klientams – ir padėjo pamatus mūsų tvirtai lyderystei.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kompanijos veiklos rodikliai nuosekliai auga jau beveik dešimt metų, net ir nuosmukio metu sugebėjote ne tik išlaikyti pozicijas, bet ir jas pagerinti.

Išties, mūsų kelias į viršūnę – labai nuoseklus, gan retai pasitaikantis versle. Lūžio tašką pasiekėme penktaisiais veiklos metais ir nuo to laiko visose savo veiklos srityse žingsnis po žingsnio kopėme į viršūnę. Nuo 2014 m. pirmaujame gyvybės draudimo srityje ir pagal išmokas, ir pagal įmokas, esame pensijų fondų valdytojų trejetuke. Džiaugiamės, nes tokių rezultatų pasiekėme vien atsidavusiu kasdieniu darbu ir atsakingu požiūriu, be jokių verslo įsigijimų ar susijungimų.

„Aviva Lietuva“ augo net ir per ekonominę krizę, kuri, nors mūsų rodikliuose „duobių“ nepaliko, buvo didelių išbandymų metas – juk apie investicijas į ateitį finansinio nepritekliaus užklupti žmonės tikrai nebegalvoja. Būtent tada labai akivaizdžiai pajutome konsultantų užmezgamo ryšio su žmogumi naudą. Kai draudimo sutartis yra ne vien popierius, bet ir padėti, patarti pasiruošęs asmeninis konsultantas, visada galima rasti išeitį iš sudėtingų situacijų. Nuoširdaus darbo su kiekvienu klientu dėka išsaugojome beveik visus savo klientus ir dar pritraukėme naujų.

Kas dar, Jūsų nuomone, labiausiai prisidėjo prie įspūdingų įmonės rezultatų?

Viena didžiausių „Aviva Lietuva“ stiprybių – atsidavę darbuotojai. Turime didžiausią darbuotojų įsitraukimo rodiklį visoje grupėje – 90 procentų. Sutelkti komandą net ir sunkiausiais laikotarpiais, nenugrimzti visiems į pesimistinį svarstymų liūną – vadovo užduotis. Kalbu ne tik apie krizę, bet ir pensijų sistemos reformą, nes turbūt nebuvo nė vienų metų, kai politiniu lygmeniu nesigirdėtų svarstymų apie jos keitimus ar net anuliavimą. Bet aš įsitikinusi, kad sekasi tiems, kurie sugeba nepasiduoti emocijoms, kryptingai ir kantriai dirbti, nes jei sustosi, nieko ir nebus. Džiaugiuosi, kad visus šiuos metus mums pavyko „neužgesti“, dirbti petys į petį ir didžiuojuosi savo vieninga komanda. Atsidavę darbuotojai ir dėmesys klientui, manau, yra universalūs verslo sėkmės ingredientai.

Vis dėlto, įmonę augino ir kitos stiprybės – aiški strategija ir noras bei gebėjimas keistis. Niekada nepretendavome būti finansinių paslaugų prekybos centru: esame specializuoti ilgalaikio taupymo ir finansinio saugumo paslaugų tiekėjai ir visas jėgas skiriame gyvybės draudimui bei pensijų fondams. Svarbu ir neužmigti ant laurų, būti pasiruošusiam keistis kartu su modernėjančiu pasauliu. Nelengvas iššūkis buvo paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę, tačiau šiandien jau esame pasiruošę būti visokie – susitikti gyvai arba draudimo reikalus operatyviai sutvarkyti internetu.

Jubiliejiniais metais sulaukėte ir tarptautinio įvertinimo – „Aviva Lietuva“ valdomas pensijų fondas „Europensija“ išrinktas geriausiu centrinėje Europoje, o verslo Oskarais vadinami Europos verslo apdovanojimai (EBA) įmonę pripažino viena iš nacionalinių laimėtojų.

Taip, įvertinimas tarptautinėje arenoje darsyk patvirtino, kad einame teisingu keliu. Bet ne ką mažiau malonu ir matyti tiesioginę savo darbo prasmę, kai pinigai, kuriuos padėjome žmonėms sukaupti, padeda jiems sunkiu gyvenimo laikotarpiu. Per penkiolika metų išmokėjome 24 mln. eurų vien gyvybės draudimo išmokų, maždaug 14 mln. eurų – išeinantiems senatvės pensijos. Ne vien finansiniai rezultatai, bet ir žmonių džiaugsmas, kad laiku priėmė teisingą sprendimą, padėkos žodžiai, jog vieni nebūtų sugebėję tiek susitaupyti, labai motyvuoja ir suteikia prasmės kasdieniam darbui. 

Kaip „Aviva Lietuva“ atrodys dar po penkerių metų?

Į ateitį žiūrime optimistiškai, tad planuojame ir toliau augti po 10-15 proc. per metus – tikiu, kad dvidešimtmetį švęsime jau kone dvigubai ūgtelėję. Galimybių augimui tikrai yra – Lietuvos vidutinis atlyginimas maždaug 4 kartus mažesnis nei Vakarų Europos vidurkis, o vidutinė draudimo įmoka žmogui – mažesnė net 13 kartų.

Išliksime budrūs, nuolat galvosime, ko reikia Lietuvos žmogui ir keisimės. Esame atviri inovacijoms, naujam požiūriui, tačiau visada liksime ištikimi savo vertybėms – kruopščiam ir atsakingam darbui bei duotų pažadų tesėjimui tiek klientams, tiek partneriams. Tai – „Aviva Lietuva“ stiprybė, kurios dėka šiandien esame ant geriausiųjų pakylos.

„Aviva Lietuva“ informacija

FOTOGALERIJA „Aviva Lietuva“: gyvybės draudimo lyderė (9 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 1

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
LB: nagrinėjant ginčus – rekordinis taikių susitarimų skaičius

Lietuvos bankas (LB) pernai išnagrinėjo 451 vartotojų skundą dėl ginčų su bankais, draudikais ir kitais...

Rinkos
2022.03.30
G. Šimkus: Lietuvos bankų sistema atspari netikėtumams

Lietuvos bankų sistema yra atspari ir pasirengusi įvairiems galimiems netikėtumams, sako Lietuvos banko...

Rinkos
2022.03.29
Bankams daugiau iššūkių šiemet kels, tikėtina, išaugsianti blogų paskolų dalis

2021 m. Lietuvos bankų sektorius, neaudituotais duomenimis, uždirbo 329 mln. Eur pelno – 17,6% daugiau nei...

Finansai
2022.03.29
ECB toliau teiks likvidumą Lenkijos, Vengrijos centriniams bankams

Europos Centrinis Bankas (ECB) pirmadienį pranešė pratęsęs likvidumo linijų galiojimą penkių kaimyninių šalių...

Rinkos
2022.03.29
„Swedbank“ skolina 29 mln. Eur „Sirin Development“

Komercinis bankas „Swedbank“ pranešė suteikęs 29 mln. Eur dydžio paskolą su „Girtekos“ grupe susijusios...

Statyba ir NT
2022.03.29
Estijos „Swedbank“ pateikti įtarimai plaunant pinigus 2014–2016-aisiais

Estijos centrinė kriminalinė policija informavo „Swedbank Eesti“, kad bankas įtariamas pinigų plovimu...

Rinkos
2022.03.24
Rusijoje vartojimo kreditų išdavimas krenta 60–75% 1

Rusijoje nuo karo pradžios smarkiai sumažėjo vartojimo kreditavimo apimtys, tiek bankams vengiant rizikų,...

Rinkos
2022.03.23
Didžiausias Prancūzijos bankas „BNP Paribas“ nutraukia veiklą Rusijoje

Didžiausias Prancūzijos bankas „BNP Paribas“ apsisprendė Kremliaus karo prieš Ukrainą fone nutraukti veiklą...

Rinkos
2022.03.22
„Capitalia“ paskolino du kartus daugiau

Praėjusiais metais verslo finansuotoja „Capitalia“ paskolino per 20 mln. Eur, dvigubai daugiau nei 2020 m.

Rinkos
2022.03.22
„SME Finance“ paskolų portfelis dvigubėjo, pajamos augo 75%

Verslo finansavimo bendrovė „SME Finance“ per praėjusius metus paskolų portfelį padidino nuo 55 mln. Eur iki...

Rinkos
2022.03.22
„Bigbank“ pelnas pernai išaugo 69%

Specializuoto Estijos kapitalo smulkaus kreditavimo banko „Bigbank“ grupė 2021 metais uždirbo 35,8 mln. Eur...

Rinkos
2022.03.21
Su Rusija susijusiose Bahamų centrinio banko sąskaitose aptikta 3 mlrd. USD

Nurodoma, kad šie skaičiai siejami tik su tarptautinės bankininkystės ir aktyvų valdymo patikėjimo...

Rinkos
2022.03.21
Konkurencijos taryba leido „AAA capital“ įsigyti Medicinos banką

Verslininkas Marius Jakulis Jasonas netiesiogiai per bendrovę „AAA capital“ galės įsigyti 100% Medicinos...

Rinkos
2022.03.18
Fintech įmonių pajamos pernai perkopė 500 mln. Eur 1

Lietuvos finansų technologijų (fintech) sektoriaus pagrindą sudarančių elektroninių pinigų įstaigų (EPĮ) ir...

Finansai
2022.03.18
JK centrinis bankas dar kartą pakėlė bazinę palūkanų normą 2

Jungtinės Karalystės centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, trečią kartą iš eilės pakėlė bazines palūkanų normas.

Rinkos
2022.03.17
FED palūkanų kėlimas prasidėjo: pirmas žingsnis iki 0,25%, tikimasi dar šešių

Kaip ir tikėtasi, JAV Federalinis rezervų bankas (FED) trečiadienį pritarė pirmam palūkanų normų kėlimui per...

Rinkos
2022.03.16
„Luminor“ skolina „Prosperus“ įmonei gamyklai Vilniaus rajone įsigyti

Bankas „Luminor“ skolina 4,4 mln. Eur su UAB „Investicijų valdymas Prosperus“ susijusiai bendrovei, neseniai...

Statyba ir NT
2022.03.16
LB atšaukė „Trustcom Financial“ licenciją

Lietuvos bankas (LB) pranešė atšaukęs 2018 metais veiklą Lietuvoje pradėjusios elektroninių pinigų įstaigos...

Finansai
2022.03.14
„Deutsche Bank“ žada mažinti verslo apimtis Rusijoje 26

Didžiausias Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ (DB) tikslina savo poziciją: teigia mažinantis verslo apimtis...

Rinkos
2022.03.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku