Po 7-erių metų pertraukos britai sumažino palūkanas
Anglijos centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, sumažino bazinę palūkanų normą ir imasi 170 mlrd. GBP vertės priemonių ekonomikai skatinti. Manoma, kad iki metų pabaigos palūkanos gali būti nurėžtos ir iki 0%.
Centrinis bankas bazinę palūkanų pirmą kartą nuo 2009-ųjų sumažino nuo 0,50% iki 0,25%. Tai žemiausia bazinė palūkanų norma per 300 metų veiklą skaičiuojančio banko istoriją, kuri rodo, kad rinkos prievaizdas rimtai susirūpinęs dėl Brexit padarinių JK ekonomikai.
Dauguma centrinio banko valdybos narių, tikėtina, pritars tolimesniam palūkanų mažinimui, teigiama Anglijos centrinio banko pranešime.
Nors toks žingsnis rinkoje buvo lauktas, po sprendimo svaras sterlingų JAV dolerio atžvilgiu pigo daugiau kaip procentu, iki 1,3169 USD už svarą.
infogr.am::8d9987a5-e7ab-4c6d-954f-7fe21518860e
170 mlrd. GBP
Centrinis bankas iš savo rezervų pasiryžo papildomam ekonomikos skatinimui skirti 170 mlrd. GBP.
Plečiama vyriausybinių obligacijų supirkimo programa per artimiausius 6 mėn. tam bus skirta 60 mlrd. GBP. 2009-ųjų pradėtos programos apimtys 375 mlrd. GBP.
Centrinis bankas taip pat patvirtino analitikų prognozes ir paskelbė aktyviau supirkinėsiantis įmonių išleistas obligacijas, tam per artimiausius 18 mėn. bus skirta 10 mlrd. GBP.
Komerciniams bankams pasiryžta išskolinti iki 100 mlrd. GBP, kad naujos priemonės pasiektų realią ekonomiką, skelbia Bloomberg.
Ekonominiai JK rodmenys iki Brexit buvo gana optimistiški. Tačiau po referendumo analitikų perpėjimai vis stiprėjo, o prestižinis JK Nacionalinis ekonomikos ir visuomenės tyrimų institutas (NIESR) paskelbė, kad yra 50% tikimybė, jo šalis kitais metais lengvai niurktels į recesiją.
Ketvirtadienį mažindamas bazinę palūkanų normą, centrinis bankas taip pat prikirpo ekonomikos augimo prognozę. Anksčiau institucija skaičiavo, kad 2017-aisiais BVP augs 2,3%, o šiandien pareiškė besitikintis tik 0,8%. 2018-ųjų prognozė sumažinta nuo 2,3% iki 1,8%.
Tačiau kalbant apie šiuos metus, centrinis bankas liko optimistiškas ir ankstesnės prognozės (2%) nepakeitė. Tiesa, institucijos teigimu, šių metų III ketv. BVP augimas sieks vos 0,1%.
Anksčiau centrinis bankas manė, kad norimo infliacijos lygio (2%) britai neišvys iki 2018-ųjų II ketv., tačiau šiandien pranešė, kad toks rodiklis gali būti pasiektas kitų metų paskutinį ketvirtį.
Apie JK svaro sterlingų nuopolį po Brexit skaitykite VŽ Premium.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti