Verslo paskolų paklausa euro zonoje – mažiausia per pastaruosius 20 metų

Apie tai praneša apklausą atlikęs Europos centrinis bankas (ECB). Verslo paskolų paklausa buvo mažiausia nuo 2003 m., kai šios apklausos pradėtos atlikinėti.
Kas ketvirtį atliekama bankų apklausa taip pat parodė, kad antrąjį šių metų ketvirtį mažėjo ir gyventojų poreikis kreditui – mažėjo tiek skolinimas būstui, tiek ir kitų rūšių kreditavimas.
Bankai antrąjį ketvirtį taip pat griežtino skolinimo standartus tiek verslui, tiek gyventojams bei didino atidėjinius potencialiai prastoms paskoloms. Visa tai turėjo finansavimo sąlygas griežtinantį poveikį.
Augančios palūkanų normos ir mažesnė kredito paklausa nulėmė mažesnį verslo finansavimą. Bankai tikisi, kad lėtėjimas tęsis ir trečiąjį ketvirtį, tačiau manoma, kad tai vyks ne taip sparčiai.