Importo ir eksporto statistika: kainos mažėja

Statistikų pranešime teigiama, kad per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,2%, ne iš euro zonos – 8%.
Eksportuotų prekių kainos 2020 m. gruodį, palyginti su lapkričiu, padidėjo 0,6%, importuotų prekių – 1,5%.
Iš eksportuotų prekių labiausiai – 12,1% – pabrango žalia nafta. Elektra pabrango 11,1%, pesticidai ir kiti agrocheminiai produktai – 8,1%, bet atpigo cementas, kalkės ir gipsas – 4,4%, atliekos, atliekų surinkimo produktai – 3,7, niekur kitur nepriskirta transporto įranga – 3%.
Iš importuotų prekių daugiausia – 10,2% – pabrango žalia nafta. Rafinuoti naftos produktai pabrango 7,6%, atliekos, atliekų surinkimo produktai – 6%, bet atpigo niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 5,4%, žemės ūkio vienmečiai augalai – 3,7, avalynė – 2,6%.
Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 0,3%, ne iš euro zonos – 2,5%.