2023-06-01 20:13

Kaltinamųjų AB „Grigeo Klaipėda“ byloje turtui panaikintas areštas

Algimanto Kalvaičio nuotr.
Algimanto Kalvaičio nuotr.
Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Šiaulių apygardos teismo nutartimis kaltinamųjų – AB „Grigeo Klaipėda“ darbuotojų – turtui taikytą laikiną nuosavybės teisės apribojimą. Aplinkos apsaugos departamentas patikslino, kad 48 mln. Eur žalą prašo priteisti tik iš AB „Grigeo Klaipėda“.

Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, susijusioje su aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimu ir didelės žalos gamtai padarymu, laikinas nuosavybės teisės apribojimas minėtų kaltinamųjų turtui buvo paskirtas ir vėliau jo terminas pratęstas, siekiant užtikrinti civilinio ieškovo – Aplinkos apsaugos departamento – pareikštą ir vėliau patikslintą 48 mln. Eur civilinį ieškinį.

Aplinkos apsaugos departamentas pirminiame ieškinyje nurodė, kad žalą prašo priteisti iš kaltų asmenų, o patikslintame civiliniame ieškinyje – kad žalą prašo priteisti tik iš AB „Grigeo Klaipėda“.

Kadangi civilinis ieškovas baudžiamojo proceso metu nebuvo tiksliai suformulavęs savo pozicijos dėl to, kuriems asmenims jis reiškia civilinį ieškinį, Apeliacinis teismas, nagrinėdamas ankstesnius skundus dėl laikino nuosavybės teisės apribojimo taikymo šioje byloje, ne kartą pabrėžė, kad siekiant sąžiningo ir operatyvaus proceso Aplinkos apsaugos departamentas turėtų kuo greičiau apsispręsti dėl civilinių atsakovų bei tiksliai nurodyti, kurį ieškinį, kuriems asmenims ir kokia apimtimi prašo nagrinėti.

Iš baudžiamosios bylos nagrinėjimo eigos matyti, kad Aplinkos apsaugos departamento atstovai galiausiai aiškiai išreiškė poziciją, kad civilinis ieškovas savo reikalavimą yra nukreipęs tik į juridinį asmenį – AB „Grigeo Klaipėda“. Šiai posėdžio metu išsakytai civilinio ieškovo atstovų pozicijai neprieštaravo ir prokurorė. Taigi, nesant fiziniams asmenims pareikšto civilinio ieškinio, nebelieka ir pagrindo jų turtui taikyti laikino nuosavybės teisės apribojimo.

Byloje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų pareikšti akcinei bendrovei „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14-ai esamų bei buvusių šios įmonės darbuotojų.

 

52795
130817
52791