Šiaulių pramonininkų asociacija – aktyvi pokyčių iniciatorė

Reklama publikuota: 2021-09-24

Šiaulių pramonininkų asociacijos (ŠPA) kartu su Šiaulių miesto savivaldybe organizuojama Chaimo Frenkelio konferencija jau tapo tradiciniu pažangios verslo bendruomenės renginiu. Šių metų renginyje „Lyderystė pokyčių laikais: ko išmokome?” kalbėta apie neeilinį laikotarpį ir išskirtinius jo iššūkius bei pagerbti tie, kurie Šiaulių krašte deda veržlaus bei tvaraus augimo pamatus.

„Per visą besikeičiantį laikmetį sėkmingi lyderiai išsiskyrė tuo, kad sugebėjo suderinti skirtingų kartų reakciją ir požiūrius į pokyčius ir drąsiai žengti į priekį. Esminis sėkmės faktorius visais laikais buvo bendrystė ir bendradarbiavimas. Norint lyderiauti, būtina įveikti iššūkius ir valdyti pokyčius. Taip buvo visada, tačiau šiais laikais lyderystė reikalauja kitokių sprendimų – sudėtingesnių, išmanesnių. Linkiu visiems priimti šio laikmečio pamokas kaip duotą galimybę keistis, atrasti naujus kelius“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo Alvydas Stulpinas, ŠPA prezidentas.

Pramonės svarba

Chaimo Frenkelio konferencija tradiciškai prasidėjo šios iškilaus XX a. pradžios Šiaulių pramonininko, visuomenininko, mecenato pagerbimu:  renginio dalyviai aplankė Ch. Frenkelio paminklą, pastatytą prieš septynerius metus, asociacijai minint 25-erių metų jubiliejų.

Vėliau renginys persikėlė į Ch. Frenkelio vilą, kur asociacijos narius sveikino Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Vyriausybės, Seimo, Šiaulių savivaldybės atstovai.

„Nėra sėkmingos valstybės, kurioje nebūtų pramonės. Pramonė – visos ekonomikos stuburas, ir jis privalo būti stiprus. O verslas apskritai visų pirma yra lyderystė. Verslininkai – tarsi karvedžiai, randantys kelius ir sprendimus net ten, kur atrodo, jų nėra. Lietuvos verslininkai labai dažnai net ir turėdami mažesnius resursus nei konkurentai sugeba rasti kelių ir laimėti. Noriu padėkoti už tą lyderystę, kurią verslas demonstravo šios pandemijos metu, ir neabejoju, kad tokį pavyzdį jis rodys ir toliau“, – sakė Vytautas Šilinskas, Socialinės ir darbo apsaugos viceministras, pabrėždamas politikų ir verslo bendradarbiavimo svarbą.

Ričardas Sartatavičius, LPK generalinis direktorius, priminė, kad būtent pramonė padėjo įveikti Lietuvai pastarųjų metų sunkmetį: jos dėka BVP ne tik nesumažėjo, bet ir pradėjo augti. „Vis dėlto dabar laukia nemažai naujų iššūkių: nesibaigusi pandemija, žaliavų klausimai, darbo jėgos trūkumas, sudėtinga geopolitinė situacija. Todėl tam, kad išlaikytume šį augimą, teks rasti būdų kaip efektyviai tvarkytis su naujais iššūkiais, o drauge tai daryti visada lengviau“, — kalbėjo daugiau nei 60 šakinių asociacijų vienijančios LPK gen. Direktorius.

Konferencijoje tradiciškai pagerbti regiono pramonės lyderiai bei nusipelnę įmonių darbuotojai. Garbingiausia – Ch. Frenkelio nominacija ir skulptūrėle, skiriama už ypatingą indėlį į Šiaulių pramonės plėtrą – šįmet apdovanota Regina Arcišauskaitė „Už reikšmingą indėlį kuriant Šiaulių pramonės ateitį ir odininkystės tradicijų išsaugojimą“.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Garbės aukso ženklas“ įteiktas Žydrūnui Griniui už ilgalaikį, aktyvų ir produktyvų darbą, ženklų indėlį, skatinant ir remiant Lietuvos verslo ugdymą.

Šiaulių pramoninkų garbės ženklas įteiktas:

 • Daivai Šorienei – „Už reikšmingą indėlį į Šiaulių pramonininkų asociacijos veiklą“.
 • Natalijai Šedžiuvienei – „Už prasmingą ir nuoširdų darbą vystant Šiaulių regiono švietimą ir mokslą“.
 • Rimgaudui Mickui – „Už prasmingą ir nuoširdų darbą Šiaulių pramonės labui ir aktyvią visuomeninę veiklą“.
 • Gintarui Sluckui – „Už socialiai atsakingo verslo kūrimą ir vystymą“.

Šiaulių pramoninkų asociacijos specialūs sertifikatai už mokymosi ir mokslo pasiekimus Gimnazijų ir progimnazijų grupėje įteikti:

 • Urtei Pauliukėnaitei (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos III klasės mokinė) už I-as vietas biologijos, matematikos, fizikos olimpiadose (mokytojos: Rasa Dabregaitė, Jūratė Gedminienė, Valentina Rakužienė) ir už II vietą chemijos olimpiadoje (mokytoja Birutė Virketienė).
 • Dovydui Labanauskui (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos II klasės mokinys) už I vietą informatikos olimpiadoje ir II vietas chemijos, biologijos, fizikos olimpiadose (mokytojos: Birutė Virketienė, Rasa Dabregaitė, Valentina Rakužienė).
 • Juliaus Janonio gimnazijos chemijos mokytojai Birutei Virketienei už 5 mokinių-olimpiadų nugalėtojų parengimą.
 • Juliaus Janonio gimnazijos biologijos mokytojai Rasai Dabregaitei už 4 mokinių-olimpiadų nugalėtojų parengimą.
 • Juliaus Janonio gimnazijos fizikos mokytojai Valentinai Rakužienei už 6 mokinių-olimpiadų nugalėtojų parengimą.

Šiaulių pramoninkų asociacijos specialūs sertifikatai už mokymosi ir mokslo pasiekimus Šiaulių valstybinės kolegijos kategorijoje įteikti:

 • Donatui Daugirdui, Informatikos mokslų katedros lektoriui, ir Kazimierui Babrauskui, Informacinių sistemų technologijos studijų programos absolventui. Už tai, kad parengė ir sėkmingai įgyvendino mokslo, verslo ir savivaldos bendradarbiavimo projektą pagal INOSTART programą „SAAS platformos kūrimas siuntų transportavimui“. Dėstytojas kartu su studentu suprojektavo, suprogramavo ir įdiegė siuntų pervežimo valdymo sistemą, kuri apjungia siuntų pristatymo paslaugas teikiančias Šiaulių įmones.
 • Šiaulių pramoninkų asociacijos specialiais sertifikatais už mokymosi ir mokslo pasiekimus Universitetų kategorijoje apdovanoti:

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto tyrėjų komanda „Už „Šiaulių regiono ilgalaikės specializuotos socialinės ir ekonominės plėtros proveržio studijos ir įgyvendinimo priemonių programos“ parengimą:

 • prof. dr. Diana Cibulskienė,
 • prof. dr. Mindaugas Butkus,
 • doc. dr. Janina Šeputienė,
 • doc. dr. Kristina Matuzevičiūtė – Balčiūnienė,
 • lekt. dr. Dovilė Ruplienė.

Nauji iššūkiai

ŠPA, įsteigta dar 1989 m., tapo pirmąja regionine pramonininkų asociacija Lietuvoje. Šiandien pramonės sektorius kuria didžiausią vertę Šiaulių mieste bei regione ir pasižymi itin aukštu eksporto rodikliu. Savo stiprybę pramonės įmonės demonstravo ir pandemijos metu: susitelkusios konstruktyviam darbui, augino pardavimus, o kai kurių bendrovių pajamos ūgtelėjo kartais.

Vis dėlto A. Stulpinas atviras – apstu ne tik darbo, bet ir iššūkių. Kaip pagrindinį laikmečio klausimą, kuris turės įtakos verslams dar ilgai ateityje,  jis mini darbuotojų trūkumą. Taip pat – žaliavų rinkas, ypač Kinijoje, su kuria ilgą laiką kurti santykiai dabar tapo itin komplikuoti, augančius logistikos kaštus. Su pastarąja aktualija susijęs ir Šiaulių pramonininkų inicijuotas projektas – analogų neturintis tarpregioninis Šiaurės Vakarų transporto koridorius. Vilnių, Panevėžį, Šiaulius, Telšius ir Klaipėdą sujungsiantis koridorius, paskirstantis gausius krovinių srautus per visas keturias transporto rūšis, turėtų ne tik regioninę ar valstybinę, bet ir tarptautinę reikšmę, būtų svarbus Lietuvai pritraukiant investuotojus. Didelės apimties projektui jau dedami pamatai, jį ketinama įgyvendinti etapais.

ŠPA prezidentas pabrėžia, kad šis laikotarpis ypatingas ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl daugumai įmonių aktualių verslo perdavimo klausimų. Verslų, kurie kūrėsi ir augo nepriklausomybės metais, savininkams ateina laikas apsispręsti dėl tęstinumo ir pasirūpinti, kad įmonės išlaikytų tai, kas sukurta.

„Su verslo perdavimo klausimais susiduria visos jaunos ekonomikos. Svarbu suvokti, kad tai – procesas, trunkantis ne vieną dieną ar mėnesį. Suburti šeimą, užauginti perėmėjus, į juos investuoti, sukurti pamatus, tradicijas ateinančioms kartoms, užtikrinant ilgalaikį tęstinumą yra darbas, kurį privalome daryti jau dabar. Statistika byloja, kad tik 7 proc. šeimos verslų pasaulyje valdo trečioji karta. Tikrai yra įmanoma nepasiduoti šiems skaičiams, tereikia apie tai galvoti ir veikti. To ir linkiu visiems keletą dešimčių skaičiuojantiems lietuviškiems verslams“, –  kalbėjo ŠPA prezidentas ir vienos pirmaujančių Baltijos šalyse PET ruošinių gamybos kompanijos įkūrėjas A. Stulpinas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Pramonė“

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VERT patvirtino ESO bei „Litgrid“ kainų metodiką   1

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį vienbalsiai patvirtino atnaujintą „Energijos...

Rinkos
2021.09.30
D. Kreivys: ESO turės įsisavinti daugiau nei 200 mln. Eur laiku neinvestuotų lėšų  3

ESO ankstesniu reguliuojamu laikotarpiu nepakankamai investavusi į senus tinklus, tam numatytas lėšas...

Rinkos
2021.09.30
Naujuoju Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų prezidentu paskirtas R. Schneideris

Naujuoju Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) prezidentu išrinktas Reinholdas Schneideris,...

Vadyba
2021.09.30
Įdirbis atsipirko: vienus prisiminė visi, kam davė vizitines, kiti darbo būtų davę miestams Premium

Verslai, kurie augo pandemijos metais, dar iki COVID-19 pradžios buvo surizikavę imtis naujų, sudėtingesnių...

Gazelė
2021.09.30
Pramonė užčiuopia paklausos mažėjimą 

Pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, pramonės...

Pramonė
2021.09.30
„Ignitis grupės“ veiklos rezultatas rugpjūtį traukėsi 7,9%   3

„Ignitis grupės“ rugpjūtį užrirbo 7,9 mln. Eur mažiau koreguoto EBITDA, nei tuo pačiu metu pernai. Mažėjimą...

Rinkos
2021.09.30
„Narbutas“ JAV atidaro antrąjį baldų saloną 

Praėjusiais metais atidariusi 230 kv. m. biuro baldų saloną garsiajame Manhatano rajone Niujorke, įmonių...

Pramonė
2021.09.30
Ant stalo - „Ignitis grupės“ vertę lemsiantis reguliuotojo sprendimas Premium 14

Lietuvos energetikos reguliuotojas, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), ketvirtadienį renkasi į...

Rinkos
2021.09.30
Išvarginti logistikos chaoso, atidaro savas transporto linijas  Premium

Ieškodamos būdų ištrūkti iš užburto rato, logistikos, prekybos ir gamybos įmonės rizikuoja, pačios...

Logistika
2021.09.30
Baigta byla dėl SkGD terminalo infrastruktūros išlaikymo 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą administracinėje byloje, kurioje 2012...

Pramonė
2021.09.29
Vyriausybė pritarė sandorių, susijusių su Astravo AE, patikros griežtinimui

Valdantiesiems siekiant dar labiau suvaržyti galimybes šalies energetikos projektuose dalyvauti užsienio ir...

Pramonė
2021.09.29
Vyriausybė siūlo pusmečiui pratęsti terminą pasirinkti elektros tiekėją 7

Sparčiai augant elektros kainoms Vyriausybė siūlys antrai vartotojų grupei pusmečiui pratęsti nepriklausomo...

Pramonė
2021.09.29
Centralizuota šiluma šalyje brangs 30% 2

Centralizuotai tiekiama šiluma artėjantį šildymo sezoną visoje Lietuvoje brangs vidutiniškai apie 30%, sako...

Pramonė
2021.09.29
„Auga Group“ sukūrė biometanu ir elektra varomą traktorių   8

Verslininko Kęstučio Juščiaus netiesiogiai kontroliuojama viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio...

Rinkos
2021.09.29
Vyriausybė į Seimą ridena karčiausią akcizų ir taršos mokesčių bulvę Premium 14

Lietuvos politikai ir visuomenė šią savaitę gavo progą pirmąkart pasitikrinti, kiek toli esame nuėję...

Finansai
2021.09.29
„Lavango“ nusipirko pramoninės robotikos įmonę Islandijoje

Maisto pramonės įrangos projektavimo ir gamybos įmonių grupė „Lavango“ užbaigė investicinį sandorį...

Pramonė
2021.09.29
„Homanit Lietuva“ gamyklos statybai „Swedbank“ skolina 85 mln. Eur

„Swedbank“ pasirašė sutartį su „Homanit Lietuva“ dėl 85 mln. Eur finansavimo, kuris bus skirtas naujos medžio...

Pramonė
2021.09.29
Prie SBA valdybos prisijungė „Boston Consulting Group“ partneris M. Kotlarekas

Kaip nepriklausomas narys prie „SBA Grupės“ valdybos jungiasi pasaulinės konsultacijų bendrovės „Boston...

Vadyba
2021.09.29
Siūloma griežtinti sandorių, galbūt susijusių su Astravo AE, patikrą

Valdantiesiems siekiant dar labiau suvaržyti galimybes šalies energetikos projektuose dalyvauti užsienio ir...

Pramonė
2021.09.29
G. Žiemelio „Nativita“ Baltarusijoje gavo 11 mln. Eur baudą, pajamos sumenko  Premium 3

Gedimino Žiemelio „Vertas Management“ kontroliuojamas farmacijos fabrikas „Nativita“ Baltarusijoje nubaustas...

Pramonė
2021.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku