Gargždų įmonė įrodė: gamyba be aliekų – įmanoma

Rąstinius ir karkasinius namus gaminančios bendrovės Dolena produktų sąraše ir šuns būdos. Jos atspindi Gargžduose įsikūrusios įmonės tvarios gamybos standartus nešvaistyti medienos išteklių. Šuns būdos gaminamos iš namų statyboje nepanaudotų medienos likučių. Pasak įmonės vadovo, tvarios gamybos standartai leidžia užtikrinti, kad vartotoją pasieks ekologiški ir ekonomiški produktai, o medienos likučiai bus sumažinti iki nulio. Įgyvendindama energetinio tvarumo sprendimus, įmonė taip pat dalį elektros energijos poreikio patenkina panaudodama saulės energiją. Patirtis rodo, kad tvarūs sprendimai sukuria apčiuopiamą naudą verslui, o teigiami rezultatai kelia didelį vidinį pasitenkinimą.
Ekologija pagrįsta gamyba
Medines statybines konstrukcijas gaminanti bendrovė Dolena siekia visapusiškai tvaraus gamybos proceso. Įmonė naudoja tik ekologiškas medžiagas ir paiso kitų svarbių tvarios gamybos faktorių, kurie sukuria saugią gyvenamąją aplinką ir tausoja gamtinius išteklius.
Kaip žinome, mediena yra atsinaujinantis išteklius, kuris, kaip statybinė medžiaga, gali būti naudojamas itin plačiai. Strategiškai formuojant miškų ūkio politiką, miško visada pasodinama daugiau nei iškertama. Dėl to mediniai namai yra gamtai draugiškiausias pasirinkimas. Kiekvienais metais visas įmonės kolektyvas skiria vieną dieną aplinkinių miškų atsodinimui bendradarbiaujant su Valstybine Miškų Urėdija. Kitas svarbus medienos pranašumas yra tai, kad jai pagaminti nereikia sunaudoti didelių energijos kiekių. Dėl to iš šio ištekliaus pagamintas produktas į atmosferą neišskiria papildomų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, apie ekologiškus įmonės Dolena gamybos principus pasakoja bendrovės generalinis direktorius Egidijus Norvaišas.
Jau daugelį metų įmonė specializuojasi statybinių konstrukcijų iš medžio gamyboje. Dėl didelių gamybos apimčių bendrovė siekia įtvirtinti ir pasaulyje sparčiai populiarėjančios žiedinės ekonomikos principus. Siekiant sumažinti atliekų kiekį, iš medienos, kuri nėra panaudojama namų statyboje, gaminamos šuns būdos ar kiti mažosios architektūros gaminiai.
Didžioji produkcijos dalis yra eksportuojama į užsienį Lietuvoje lieka tik 10 proc. pagamintų medinių namų. Pastovus patirties keitimasis su užsienio partneriais paskatino bendrovę domėtis atsinaujinančiais energijos ištekliais ir pritaikyti juos savo reikmėms.
videoklipas::1
Kitas tvarus žingsnis investicijos į saulės jėgainę
Siekdama savo veikloje diegti dar daugiau tvarios gamybos sprendimų, įmonė Dolena nusprendė išnaudoti saulės teikiamą naudą. Apsisprendimą investuoti į saulės energetiką palengvino Europos Sąjungos parama, kuri reikšmingai sumažina tokiems projektams reikalingas investicijas. Paskaičiavę, kad investicijos atsipirks per gana trumpą laikotarpį, 5-6 metus, Dolena specialistai galiausiai nutarė įsirengti saulės elektrinę.
Ant vieno iš bendrovės gamybinių pastatų stogo buvo sumontuoti 1000 kv. m plotą dengiantys saulės moduliai. Jie per metus pagamina virš 100 tūkst. kWh elektros energijos. Saulės jėgainės pagaminama energija patenkina 40 proc. viso įmonės elektros poreikio.
Tvarūs verslo sprendimai be abejonės suteikia naudą į tai investuojančioms įmonėms, todėl tai turėtų būti natūralus pasirinkimas. Prisidėti prie gamtos taršos mažinimo bei aplinkos išsaugojimo ateities kartoms taip pat skatina nuolat augantis visuomenės sąmoningumas. Tvarumas tampa įvaizdžio dalimi, o tokiu keliu einantis verslas visada bus aukščiau už aplinkosaugai abejingas įmones, apie tvarių sprendimų diegimą įmonių veikloje kalba E. Norvaišas.
Įmonės generalinis direktorius prideda, kad veikti darnaus vystymosi kryptimi skatina ir moralinis pasitenkinimas. Kas rytą, atvykdamas į darbą, matau nuostabų įrodymą, kad mus veža saulės energija ir tai yra geriausia motyvacija gerai dienos pradžiai.
nuotrauka::1 nocrop
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti