D. Počebutas: sėkmė ateina, kai veiki atsakingai

Reklama publikuota: 2021-05-06
Nors Počebutų vardo pavadinime nėra, klinika – vis dar šeimos verslas. Tomo Raižio nuotr.
svg svg
Nors Počebutų vardo pavadinime nėra, klinika – vis dar šeimos verslas. Tomo Raižio nuotr.

Kai su odontologijos klinikos „Pro-implant“ įkūrėju ir profesiniu veidu Dariumi Počebutu kalbėjomės prieš 5 metus, konkurencija Lietuvos odontologijos paslaugų rinkoje kone trigubai viršijo kitų Europos šalių lygį. Šiandien ji vargu ar sumenkusi, tačiau vieno pirmųjų Kauno odontologijos kabinetų steigėjas įsitikinęs: jei tiki tuo, ką darai, turi aiškias vertybes ir tvirtą viziją, o komanda dirba taip, kad gali drąsiai garantuoti už kiekvieną jos narį, varžymasis su kitais tampa nebe toks svarbus.

Dvidešimt penkerius veiklos metus skaičiuojančios klinikos „Pro-implant“ specialistų prioritetas – tvarus rezultatas. Jis pasiekiamas skiriant gydymui laiko ir pastangų tiek, kiek reikia, nevilkinant, bet ir dirbtinai neskubinant įvykių. „Greitas, tačiau trumpalaikis efektas mūsų netenkina“, – sako D. Počebutas.

Su juo kalbamės apie tai, kodėl klinikos plėtra negali būti agresyvi, kokia reklama veikia geriausiai ir kada ateis diena, kai odontologai nebeturės darbo.

Kai privati odontologija daugiau nei prieš pora dešimtmečių atsiskyrė nuo valstybinės, jūs su mama palikote darbą valstybinėse įstaigose ir atidarėte Galinos ir Dariaus Počebutų odontologijos kliniką. Ar vis dar tebesate šeimos verslas? 

Mama buvo mano mokytoja, įkvėpėja, pavyzdys, kaip reikia dirbti su žmonėmis. Pasirinkau profesiją sekdamas jos pėdomis. Dabar klinikoje esu vyriausiasis gydytojas, o kasdieniame darbe vadovauja mano brolis Martynas. Jam esu labai dėkingas už rūpinimąsi personalo klausimais, bendravimą su partneriais. Jis sprendžia visus ūkinius ir verslo klausimus, taigi galiu visiškai susitelkti į tiesioginį savo, kaip gydytojo, darbą. Mano draugė Monika darbuojasi klinikos reklamos srityje, padeda išlaikyti klientų aptarnavimo kokybę. O šįmet prie darbuotojų komandos prisijungė ir mano sūnus Matas. Džiaugiuosi, matydamas su kokiu entuziazmu jis ėmėsi administratoriaus pareigų, kaip noriai įsitraukia į klinikos veiklą. Jam, studijuojančiam komunikaciją VDU, tai puiki galimybė įgyti vertingos bendravimo patirties.

Vienintelis dar „nepasimatavęs“ tikrų pareigų – gimnazistas Dovydas. Vaikystėje jis svajojo tapti klinikos direktoriumi, sėdėti krėsle ir atleidinėti žmones iš darbo. Dabar norą vadovauti pakeitė didžiulė aistra sportui – auga perspektyvus vandenlentininkas. Žinoma, slapta viliuosi, kad kuris nors sūnus pratęs tradiciją ir susies savo profesinę ateitį su klinika, tačiau jų nespaudžiu. Karjeros pradžioje turėjau stiprų savo tėčio Silvestro palaikymą. Analogišką pasirinkimo laisvės ir tuo pačiu saugumo jausmą noriu suteikti ir savo sūnums.

Taigi nors Počebutų vardo pavadinime neliko, vis dar esame šeimos verslas.

Klinikos plėtrą vadinate minimalia ir neslepiate, kad niekada neturėjote planų smarkiai augti. Kodėl?

Plečiamės, tačiau tas procesas labai natūralus, padiktuotas gyvenimo. Auga žmonės, dirbantys kartu: štai viena asistentė tapo higieniste, kita asistentė-higienistė netrukus baigs odontologijos studijas ir taps gydytoja. Džiugu, kad darbuotojai turi profesinių ambicijų ir siekia savo tikslų. Kai pirmosios klinikos patalpos tapo ankštos, kraustėmės į tinkamesnes mano pagrindinei veiklai – implantacijai, chirurgijai. Šiandien klinikoje dirba 21 specialistas. Dabar, kai komfortiškai nebetelpame ir čia, atidarėme nediduką filialą.

nuotrauka::1 right

Mano akimis, plėtra turi pribręsti. Galima išnuomoti patalpas, pristatyti kėdžių ir pasikviesti gydytojų, tačiau tai nebebus tavo klinika. Sparčiai plečiantis, sunku išlaikyti bendrą viziją, vertybes. Man labai svarbu, kad visi, dirbantys su „Pro-implant“ vardu, turėtų vieną kryptį, matymą, bendrus darbo principus. To labai nuosekliai siekėme ir, manau, tai – didelė mūsų šeimos verslo stiprybė. Tą sunku sukurti norint greitos plėtros.

Lietuvoje žmogui tenka bene daugiausiai odontologų. Kaip jaučiatės tokioje konkurencingoje rinkoje?

Dabar aštrios konkurencijos nebejaučiame. Gal tiesiog mažiau kreipiame dėmesio? Buvo laikotarpis, kai odontologai veržėsi į socialinius tinklus, portalus – jei tavęs ten nebuvo, reiškia, tavęs nebuvo išvis. Bet aš visada į tai žiūrėjau atsargiai. Įkyriai brukama reklama man nepatinka. Manau, žmogus į kliniką turi ateiti ne per reklamą, o per užtarnautą vardą. Giminaitis ar draugas gydėsi „Pro-implant“ ir liko patenkintas, todėl rekomendavo – mano akimis, tai tinkamiausias kelias plėsti ir išlaikyti pacientų ratą.

Reklama mums – labiau informacijos perdavimo kanalas. Pavyzdžiui, savo laiku tiek žmonėms, tiek specialistų bendruomenei turėjome pasakyti, kad su vokiečių specialistais atliekame unikalias kaulo žiedo augmentacijos operacijas (2009 m. D. Počebuto įmonė tapo Tarptautinio implantacijos instituto „Pro-implant“ partnere – aut. pastaba). Tačiau tai tik informacinis pranešimas, nes tokios operacijos – išskirtinės, toli gražu ne visiems. Ir, duok Dieve, kad žmonėms jų neprireiktų.  

Šiais milžiniško tempo laikais visi nori greito rezultato. Ar tenka patirti spaudimą dėl to?    

Yra žmonių kategorija, kurių mūsų darbo metodai netenkina, jie ragina greičiau imtis operuoti ir panašiai. Tačiau savo gydymo taktikos nekeičiame. Į burnos sveikatą žiūrime holistiškai, matome bendrą paveikslą, o ne tik pavienį skaudantį dantį. Mums rūpi ir šiandieninės paciento bėdos, ir tai, kokia bus jo burnos sveikata ateityje. Svarbu, kad skuboti šios dienos sprendimai nelemtų dar didesnių sveikatos problemų po daugelio metų. Mielai priimame visus pacientus, bet jiems pasakome, kad gydysis pagal klinikoje veikiantį algoritmą, numatantį procedūrų eiliškumą. Ir tada žmonės atsisijoja. Tie, kurie nori greit, nesvarbu, kaip, išeina kitur, o mes liekame su pacientais, suprantančiais mus ir pasitikinčiais. Tikrai yra tokių, kurie atvažiuoja ir iš užsienio, suprasdami, kad gydymas gal užtruks keletą metų, bet jis bus kokybiškas.

Išties tai principinis dalykas – juk ne veltui mes mokslus kremtame, specializuojamės, tobulinamės, skaitome paskaitas ir stengiamės dirbti kaip įmanoma geriau. Pinigai tikrai ne viską lemia.

Dirbate su geriausia įranga ir medžiagomis, kurių kokybę garantuoja daugybė tyrimų ir ilga klinikinė praktika. Kiek jūsų darbe svarbios inovacijos?

Ieškome, kaip skaitmenizacija gali padėti, ir ja remiamės. Bet neskubame perkelti į savo praktiką revoliucinių naujovių. Mes – už technologijas, kurios yra ištobulintos, patikrintos ir pasiteisinusios. Tokiomis mielai naudojamės, nes tai leidžia dirbti patogiau ir mums, ir pacientams. Tačiau ši skaitmeninė, technologinė dalis odontologijoje yra tikrai antraeilė. Viena yra diagnozuoti, o visai kas kita – sudėlioti gydymo taktiką. Čia ir reikalingas tikrasis profesionalumas, žinios, patirtis. Ir labai svarbu suvokti, kad inovacijos, sensacingos technologijos ir panašūs dalykai nėra panacėja – geriausia, kad žmonėms jų išvis neprireiktų.

Prižiūrėkite dantis, nes jokia technologija neatstos gamtos duotos sveikatos?

Būtent. Dažnai žmonės prisiskaito apie unikalias operacijas, naujas technologijas ir tarsi nusiramina: jei ką, išsioperuosiu ir viskas bus gerai. Tačiau net ir tobuliausias gydymas neatstoja natūralios sveikatos. Visos bėdos, nuo ėduonies iki sudėtingų komplikacijų, jei tik jos nėra sąlygotos traumų, kyla tik dėl to, kad laiku ir tinkamai nebuvo rūpintasi dantimis. Norisi paraginti – prižiūrėkite dantis. Juk nedaužome automobilio tam, kad surastume geriausią servisą? Geriau saugiai važinėjame, reguliariai vykstame į profilaktines apžiūras, kad jo taisyti išvis nereiktų. 

Nuo pat klinikos įkūrimo pradžios mano vizija buvo edukuoti žmones, kaip svarbu prižiūrėti dantis nuo pat ankstyvos vaikystės. Norėjau, kad klinikoje dirbtų kuo daugiau burnos higienistų, nes burnos priežiūra – jų sritis. Pavyko tą įgyvendinti. Tėvai dažnai vis dar stebisi, kad burnos higiena svarbi ir vaikams. Taip! Būtent jiems ir svarbiausia diegti įgūdžius, kad įpratęs dantis prižiūrėti nuo mažens, neturėtų bėdų užaugęs.

Kartais su kolegomis pajuokaujame, kad jei ateitų tokia diena, kai visi žmonės imtų ir pradėtų nuo vaikystės rūpintis savo dantimis, mums nebeliktų darbo. Tačiau toks ir yra mano tikslas – žmogaus sveikata. Visa kita tėra priemonės tam pasiekti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Paslaugos“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
9% PVM maitinimo sektoriui gali nepadėti – yra klastingų niuansų Premium

Kelią Seime besiskinanti PVM 9% lengvata laukiamos naudos maitinimo sektoriui gali neatnešti. Mat pagal ES...

Finansai
05:45
ES vėl įsileidžia turistus iš Izraelio

Izraelis jau įtrauktas į Europos Sąjungos sudarytą „saugių“ šalių, iš kurių leidžiama laisvai atvykti į...

Paslaugos
2021.05.06
Teismas iš naujo spręs dėl 1 mln. Eur baudos „City Service“ įmonėms

Teismas atnaujino bylą ir dar kartą nagrinės, ar Konkurencijos taryba teisingai skyrė solidarią 1,07 mln. Eur...

Paslaugos
2021.05.06
D. Počebutas: sėkmė ateina, kai veiki atsakingai Verslo tribūna 1

Kai su odontologijos klinikos „Pro-implant“ įkūrėju ir profesiniu veidu Dariumi Počebutu kalbėjomės prieš 5...

Paslaugos
2021.05.06
Skrydžių balandį Lietuvoje daugėjo 2,2 karto

Kovo pabaigoje prasidėjus vasaros sezonui, skrydžių srautas Lietuvoje balandį, palyginti su pernai balandžiu,...

Paslaugos
2021.05.06
„Belorus“ darbuotojams protestuojant Vilniuje, URM žada siekti sanatorijos perėmimo 14

Nuo Europos Sąjungos sankcijų Minsko režimui nukentėjusios Druskininkuose esančios sanatorijos „Belorus“...

Paslaugos
2021.05.06
Apklausa: gautas skiepas keliauti paskatintų 1 iš 4 Lietuvos gyventojų 3

Šiais metais į užsienį norėtų keliauti maždaug 3 iš 5 Baltijos šalių gyventojų, rodo „Swedbank“ užsakymu...

Paslaugos
2021.05.06
Vilniaus „Paupyje“ atidaromas turgus – naują traukos centrą koduoja dydžiu, interjeru bei įvairove Premium 12

Ketvirtadienį Vilniaus kvartale „Paupys“ duris atveria modernus turgus. Jo savininkė ir čia įsikūrę verslai...

Statyba ir NT
2021.05.06
Iš viršūnės kietai klestelėję kauniečiai nepasidavė: rado būdą išgyventi ir atsinaujinti Premium 1

Kai karantinas smogia įmonei, kuri išgyvena pakilimą, negali nekreipti dėmesio, bet galima rasti, kuo visai...

Gazelė
2021.05.06
Pandemija įveikė Vilniaus turgų „Uptown Bazaar“ Premium 19

Pandemijai pakirtus didžiąją dalį nuomininkų, kelerius metus Vilniaus Naujamiestyje veikęs maisto turgus...

Statyba ir NT
2021.05.05
Naktiniai klubai jaučiasi diskriminuojami 3

Vyriausybei nusprendus kol kas neatverti naktinių klubų net ir žmonėms, turintiems galimybių pasą, Vilniaus...

Paslaugos
2021.05.05
Statistika: dienos pietūs brangiausiai kainuoja Klaipėdoje, dantų plombavimas pigiausiais Šiauliuose

Rikiuojant didžiuosius šalies miestus pagal bendrą populiariausių prekių bei paslaugų kainų vidurkį,...

Paslaugos
2021.05.05
A. Armonaitė: norime atverti Lietuvą paskiepytiems Izraelio ir kitų šalių turistams 2

Vyriausybė ketina jau netrukus atverti Lietuvą paskiepytiems Izraelio ir kitų trečiųjų šalių turistams, o...

Paslaugos
2021.05.05
Tyrimas: pastarąjį pusmetį užsienyje atostogavo 6% Lietuvos gyventojų

Nors dauguma Lietuvos gyventojų pastarąjį pusmetį vengė atostogų užsienyje, dalis tautiečių, nepaisydami...

Paslaugos
2021.05.05
Startuoja D. Trumpo komunikacijos platforma 14

Donaldas Trumpas, buvęs JAV prezidentas, antradienį paleido savo komunikacijos platformą, kuri, anot jo, bus...

Inovacijos
2021.05.05
„Mano daktarui“ vadovavusį T. Balžeką keičia G. Mackelis

Bendrovės „Mano daktaras“, valdančios tokio paties pavadinimo telemedicinos platformą, vairą nuo antradienio...

Inovacijos
2021.05.04
Prokuratūra nenustatė pažeidimų taikant apribojimus sanatorijai „Belorus“

Prokuratūra nusprendė atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl Europos Sąjungos sankcijų...

Paslaugos
2021.05.04
„Bolt“ imasi automobilių dalijimosi paslaugos, kol kas – tik Estijoje

Pavėžėjimo platforma „Bolt“ pradeda testuoti automobilių dalijimosi paslaugą „Bolt Drive“. Naujoji paslauga...

Logistika
2021.05.04
„Cgates“ kelias: nuo televizijos mikrorajone iki rinkos aukštumų Verslo tribūna

30 žmogaus gyvenimo metų – tai virtinė įvairiausių patirčių, nuo prisirišimo prie tėvų glėbio iki...

Paslaugos
2021.05.04
Graikijoje vėl duris atvėrė kavinės ir restoranai su lauko terasomis

Graikijoje restoranai ir kavinės pirmadienį vėl atvėrė savo terasas klientams po šešių mėnesių pertraukos, o...

Paslaugos
2021.05.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku