„Norfa“ aplenkė kitus prekybos tinklus pagal atlyginimų medianą

Palyginti, artimiausio pagal atlyginimų medianą „Norfos“ konkurento, kito prekybos tinklo šis rodiklis sausį buvo 1 355,00 Eur.
„Per pastaruosius tris mėnesius tapome akivaizdūs lyderiai tarp prekybos tinklų pagal mokamus atlyginimus, ir tai jau nebe kelių eurų svyravimas, kokį stebėdavome anksčiau. Labai norėčiau palinkėti konkurentams, kad jie nesustotų, neužmirštų darbuotojų ir toliau didintų jiems atlyginimus – tuomet išliks sveika konkurencija, ir mes visi turėsime pasitempti“, – komentuoja Dainius Dundulis, UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas.
Rodikliai atspindi tikrąją padėtį
Vidutinis atlyginimas šį sausį „Norfos“ prekybos tinkle buvo 1 548,13 Eur.
„Vidutinis atlyginimas mūsų prekybos tinkle yra antras pagal dydį, lyginant su konkurentais, tačiau tai, kad mediana yra gana arti vidurkio, rodo, kad įmonėje nedidelė atskirtis tarp vadovų ir kitų darbuotojų atlyginimų“, – pažymi D. Dundulis.
„Norfos“ vadovas atkreipia dėmesį ir į standartinio nuokrypio rodiklį, kuris parodo, kaip pagal pajamų dydį nuo vidurkio yra nutolusi didžioji dirbančių asmenų dalis. Kuo didesnis nuokrypis – tuo didesnė įmonėje pajamų atskirtis tarp mažiausiai ir daugiausiai uždirbančiųjų.
„Mūsų įmonėje standartinis nuokrypis yra mažas. UAB „Norfos mažmena“ administracijoje dirba tik šeši darbuotojai, jie neišpučia vidutinio darbo užmokesčio. Mūsų tikslas – teisingas apmokėjimas parduotuvių darbuotojams už darbą. Mums nereikia samdyti brangiai apmokamų įmonės vadovų iš užsienio. Neturime nė vieno užsieniečio vadovo, kurių atlyginimai iškėlė atlyginimų vidurkį kitur. Apibendrinant, „Norfos“ atlyginimų rodikliai gan tiksliai atspindi tikrąją visų darbuotojų padėtį“, – sako vadovas.
Anot D. Dundulio, jam šiek tiek „liūdna“, kadangi nebeliko su kuo konkuruoti atlyginimų atžvilgiu.
„Žinoma, vis tiek judėsime pirmyn, tik motyvacija gali būti ne tokia stipri. Tačiau kai konkurentai atsitraukia, gali būti tam tikrų neigiamų pokyčių rinkoje. Jei atlyginimus didinsime tik mes, tuomet pralošime kainodaros ir konkurencijos atžvilgiu. Todėl kviečiu konkurentus nesudėti ginklų atlyginimų rinkoje“, – sako D. Dundulis.
Palyginimais nekalba: svarbiausia – atlyginimas
Atlyginimus darbuotojams „Norfa“ ketina kelti ir toliau, visus šiuos metus. Šiemet atlyginimų kėlimui „Norfa“ numato papildomai skirti 3–4 mln. Eur. Prekybos tinkle, keliant atlyginimus, atsižvelgiama į žmonių darbo sritis – pavyzdžiui, sausį buvo didinami atlyginimai už ilgo galiojimo prekių priežiūrą, vasarį – už trumpo galiojimo prekių iškrovimą.
„Norfos“ vadovas nelinkęs skaičiuoti, kiek darbuotojams keliami atlyginimai padeda atremti infliaciją.
„Viskas labai paprasta: svarbiausia, kiek sumokama darbuotojui, koks konkrečiai jo darbo užmokestis. Galima lygintis su infliacijos tempais ar dar kitais rodikliais, bet galiausiai žmogui svarbu arba suma, kurią jis gauna į savo sąskaitą, arba uždarbis „ant popieriaus“, jei darbuotojas dalyvauja pensijų ar kitokiame kaupime. O kad darbuotojas būtų patenkintas, jokios mįslės nėra – tiesiog didinti atlyginimus“, – sako pašnekovas.
Pasak D. Dundulio, prekybos tinklas šiuo metu nejaučia didelio darbuotojų stygiaus – maždaug kas antroje tinklo parduotuvėje laisvų darbo vietų nėra. Laisvų darbo vietų daugiau yra didžiuosiuose miestuose įsikūrusiose parduotuvėse.
Kaip skaičiuojama
Kaip nurodo „Sodra“, įmonės atlyginimų mediana nustatoma išrikiuojant atlyginimus didėjančia ar mažėjančia tvarka ir paėmus šioje eilutėje pačiame viduryje esančią reikšmę. Jeigu darbuotojų skaičius yra lyginis, tuomet išskiriamos dvi eilutės viduryje esančios reikšmės ir skaičiuojamas jų vidurkis.
Vidutinis atlyginimas arba vidurkis apskaičiuojamas sudedant visus atlyginimus ir gautą sumą padalinus iš darbuotojų skaičiaus.
Darbo užmokesčio vidurkis skaičiuojamas, jei darbuotojų skaičius įmonėje didesnis nei 3. Darbo užmokesčio mediana skaičiuojama, jei darbuotojų skaičius įmonėje didesnis nei 20.