Darbuotojų motyvacijai reikia ne tik atlygio, bet ir sveikos atmosferos darbe

Publikuota: 2021-01-22
Dainius Dundulis, UAB „Rivona“ generalinis direktorius ir UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas: „Administracijoje į parduotuvės darbuotoją žiūrime kaip į partnerį, jis toks pats kaip mes, tik dirba kitą darbą. Tai pas mus buvo ir prieš 15 metų, ir dabar.“ VLADIMIRO IVANOVO NUOTR.
svg svg
Dainius Dundulis, UAB „Rivona“ generalinis direktorius ir UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas: „Administracijoje į parduotuvės darbuotoją žiūrime kaip į partnerį, jis toks pats kaip mes, tik dirba kitą darbą. Tai pas mus buvo ir prieš 15 metų, ir dabar.“ VLADIMIRO IVANOVO NUOTR.

Mažmeninės prekybos bendrovės „Norfos mažmena“ darbuotojų atlyginimai, palyginti su kitų didžiųjų parduotuvių statistika, 2020 metais augo sparčiausiai, nors ir prieš metus buvo tarp didžiausių rinkoje. Bendrovės vadovai sako, kad atlygis ir toliau išliks svarbiausia parduotuvės darbuotojų motyvavimo priemone. Su ja konkuruoja nebent tik atmosfera kolektyve, kuri greitai gali tapti ir pačiu svarbiausiu motyvacijos veiksniu.

„Norfos mažmenos“ mokamo darbo užmokesčio vidurkis 2020 m. sausį–lapkritį, palyginti su 2019 m. tuo pačiu periodu, pakilo bene 14% ir pernai siekė iš viso 1.199 Eur. Statistiškai bendrovė yra antra, didesnį vidutinį atlyginimą pernai fiksavo tik viena konkurentė.

Kita vertus, jei būtų skaičiuojami tik parduotuvių darbuotojų atlyginimai, atmetant daugiau uždirbančius administracijos darbuotojus, „Norfos“ skaičiai greičiausiai stotų į pirmą eilę, mat bendrovės „Norfos mažmena“ administraciją sudaro vos 5 darbuotojai.  O kadangi didžioji dauguma „Norfos“ parduotuvių veikia regionuose, ne didmiesčiuose, didesnio atlygio svarba ten darbuotojams dar reikšmingesnė. 

Ne nauda, o būtinybė

Dainius Dundulis, UAB „Rivona“ generalinis direktorius ir UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas, sako, kad atlyginimas parduotuvės darbuotojams vis dar yra pats svarbiausias veiksnys, todėl  būtent tam, o ne papildomų naudų paieškai bendrovė ir skiria didžiausią dėmesį.

„Kai darbuotojai pradeda gauti po kelis tūkstančius eurų, tada motyvacinės priemonės pasidaro gana svarbios, bet kol atlyginimai nėra skaičiuojami tūkstančiais, visos kitos motyvacinės priemonės turi kur kas mažiau reikšmės. Jei suteiktume visiems parduotuvių darbuotojams abonementą į sporto klubą, vargu, ar dėlto taptume jiems patrauklesnė darbo vieta“, – sako D. Dundulis.

Tiesa, kas ta papildoma nauda, anot vadovo, yra diskutuotinas klausimas. Pavyzdžiui, tokių veiksmų, kaip darbuotojų skiepijimas nuo gripo ar aprūpinimas papildomomis apsaugos priemonėmis pandemijos metu, D. Dundulis papildoma nauda nevadina, tai greičiau elementari būtinybė.

„Mes jau 20 metų visus norinčius darbuotojus skiepijame nuo gripo. Jei tik bus galimybė įsigyti COVID – 19 skiepijimo paslaugą ir finansuoti darbuotojams šiuos skiepus, taip pat tą darysime“, – sako vadovas.

Gera atmosfera

Vienintelis dalykas kuris gali konkuruoti su atlyginimu, pasak D. Dundulio, yra gera atmosfera darbe. Būtent tai prisideda prie darbuotojų motyvacijos ir mažina darbuotojų kaitą.  Jei žmonės darbo vietoje jaučiasi saugiai, gerai, tada ir pasitenkinimas darbu gerėja.

„Manau, kad daugumoje mūsų kolektyvų atmosfera yra gera. Tai iš dalies priklauso ir nuo vadovų veiksmų. Mes iš viršaus niekada neterorizavome už klaidas. Turbūt daugelis pamena tuos laikus, kai buvo kalbų, neva jei prekyboje nepasisveikinsi su pirkėju, tai prarasi darbą. Tokie kai kur gal ir buvo reikalavimai. Mano asmenine nuomone, žinoma, svarbu, kad darbuotojas sveikintųsi su pirkėju, bet jei žmogus turi problemų šeimoje ar dar kažkas nutikę, bloga diena ir nepasisveikino, pastabą galima duoti, bet jokiu būdu ne rėkti ar atleisti. Bent jau iš mūsų administracijos tokia praktika niekada nebuvo skleidžiama, o tokie dalykai visada ateina iš viršaus“, – sako pagrindinis „Norfos“ įmonių grupės akcininkas.

Pasak jo, prie ramios vadybos kultūros turi prisitaikyti visa grandinė, o jei tarp rajonų vadovų ar parduotuvių vedėjų atsiranda labai griežtą vadybą propaguojančių darbuotojų, tada jau laikas esą parodo, arba jis prisitaiko, arba nepritampa prie komandos.

„Krizės metais, kai bedarbystė buvo didžiulė, iš tokios praktikos pačiai įmonei kažkokios didesnės naudos gal ir nebuvo, bet šiandien mes dėl to tik laimime. Maždaug pusėje visų mūsų parduotuvių šiuo metu yra šiokia tokia įsidarbinti norinčių žmonių eilė, o darbuotojų kaita – mažiausia rinkoje“, – naudą verslui mato D. Dundulis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Norfa“: praktiški verslo sprendimai neatsiejami nuo tvarumo Verslo tribūna 1

Ekologiją ir verslo tvarumo idėjas šiandien dažnai siejame su būtinybe nemažai investuoti. O „Norfos“ įmonių“...

Darbuotojų motyvacijai reikia ne tik atlygio, bet ir sveikos atmosferos darbe Verslo tribūna 2

Mažmeninės prekybos bendrovės „Norfos mažmena“ darbuotojų atlyginimai, palyginti su kitų didžiųjų parduotuvių...

Dainius Dundulis: pas mus gyvenimas tikrai vyksta intensyviai Verslo tribūna 5

Šią vasarą „Norfos“ prekybos tinkle rūkytų dešrų paklausa perkopė bendrovės gamybinius pajėgumus. Neseniai...

Medikams skirtos „Norfos“ paramos suma perkopė pusę milijono eurų Verslo tribūna 1

„Norfos mažmena“ pagalbą šalies gydymo įstaigoms teikė nuo pat koronaviruso pandemijos pradžios. Šiandien...

Didžiosiose „Norfose“ – vietoje gaminami kulinariniai gaminiai Verslo tribūna 1

Praėjusiais metais keliose „Norfos“ parduotuvėse, esančiose regionuose, atsiradę kulinariniai cechai dar...

Karantino metu – postūmis „Norfos“ gamybos modernizavimui Verslo tribūna

Karantinas kai kuriuos verslo procesus ne sustabdė, o priešingai – paspartino, tikina Dainius Dundulis,...

„Norfa“ medikams padovanojo „dirbtinį plautį“ Verslo tribūna

Bendrovė „Norfos mažmena“ padovanojo „Santaros“ klinikoms itin aukštos klasės medicininę įrangą – ECMO...

Atlyginimai „Norfos“ prekybos tinkle ir toliau kyla Verslo tribūna

Šių metų kovą vidutinio darbo užmokesčio mediana „Norfos mažmenoje“ pasiekė 1222,25 Eur. Tai – didžiausias...

Parama medikams – reikalingiausiomis priemonėmis Verslo tribūna 1

„Norfos“ įmonių grupė prie paramos Lietuvos medikams prisideda apsaugos priemonėmis bei medicinine įranga.

„Norfose“ atpigs medicininės kaukės Verslo tribūna 4

„Norfos“ prekybos tinkle jau nuo šiandien visą ilgąjį šventinį savaitgalį medicininės kaukės bus parduodamos...

2020.04.10
„Norfa“ toliau didina atlyginimus darbuotojams Verslo tribūna 5

Prekybos tinklo „Norfa“ darbuotojų atlyginimai ne pirmus metus iš eilės yra vieni didžiausių iš prekybos...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus