„Norfa“ medikams padovanojo „dirbtinį plautį“

Publikuota: 2020-05-18
svg svg

Bendrovė „Norfos mažmena“ padovanojo „Santaros“ klinikoms itin aukštos klasės medicininę įrangą – ECMO QUANTUM aparatą, veikiantį kaip dirbtinis plautis. Tokios klasės ir lygio aparatas yra pirmasis Lietuvoje. Jis ypač reikalingas dabar, koronoviruso pandemijos metu, tačiau neabejotinai bus naudojamas ir jai pasibaigus.

EKMO (ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos) sistema geba laikinai pakeisti plaučius ir įsotinti kraują deguonimi. Ši sistema yra tikras išsigelbėjimas tuo atveju, kai nepadeda nei dirbtinė ventiliacija, nei papildomas deguonis, o tai ypač būdinga sergant COVID-19.

Tačiau pasak Vilniaus Santaros klinikų Anesteziologijos skyriaus vedėjo doc. Roberto Samalavičiaus, situacijų, kai prireikia „dirbtinio plaučio“, yra kur kas daugiau, ypač kardiochirurgijoje – kardiogeninio šoko arba širdies nepakankamumo atveju, vykdant išorinį širdies masažą ir panašiai.

Reikalinga ne tik per pandemiją

„Pandemijos metu tokios įrangos poreikis ypač suaktualėja. Štai Europoje naudojant šią metodiką gydyta 1000 ligonių, ir tai tik per paskutines keturias savaites. Ciūricho universitetinė ligoninė, su kuria palaikome glaudžius ryšius, turėjo 8 tokius aparatus, pandemijai prasidėjus nusipirko dar 15. Mes praėjusiais metais šią metodiką taikėme 36 ligoniams, iš jų 12 – dėl kvėpavimo nepakankamumo“, –  skaičiais dalijasi doc. R. Samalavičius. 

Iki šiol Lietuvoje buvo tik keletas žemesnės klasės EKMO aparatų – po 3 Vilniuje ir Kaune. Naujasis „Norfos“ padovanotas ECMO QUANTUM aparatas išsiskiria savo premium lygio komplektacija. Pasak mediko, didžiausias jo privalumas – monitoringo sistema, savotiška išorinė laboratorija, analizuojanti kraujo, deguonies bei kitus organizmo parametrus. Duomenys gaunami per daviklius, prijungtus prie paciento, tad šių tyrimų nebereikia atlikti invaziniu būdu, imant kraujo ėminius.

Be to, visa informacija prieinama realiuoju laiku, gydytojas gali greičiau įvertinti situaciją, analizuoti sukauptus duomenis, nebereikia laukti tyrimų rezultatų iš laboratorijos. Tai, pasak doc. R. Samalavičiaus, ženkliai palengvina medikų darbą, o kartu ir padidina rezultatyvaus gydymo tikimybę. 

Tokios komplektacijos EKMO sistemą doc. R. Samalavičius jau buvo numatęs ir išrinkęs dar prieš koronaviruso krizę, nes jų stygius jau buvo juntamas – pasitaikė situacijų, kai prireikus taikyti EKMO metodiką, nepavykdavo to padaryti, nes visi esami aparatai buvo užimti. Tuomet brangios aparatūros –  ECMO QUANTUM kainuoja apie 200 tūkst. Eur (be PVM) – nepavyko įsigyti dėl lėšų stygiaus.

Šiandien medikas džiaugiasi, kad „Norfos“ dėka moderniausia šių dienų įranga jau stovi „Santaros“ klinikose, parengta gelbėti sunkius pacientus. „Kol kas dar neišbandėme, bet neabejoju, kad išbandysime, – kalbėjo gydytojas tądien, kai ECMO buvo atgabentas į skyrių. – Situacijų, kai šių sistemų prireikia, yra tikrai nemažai, ne tik pandemijos metu. Turėdami daugiau įrangos, galėsime pagelbėti didesnei daliai žmonių su kritinėmis būklėmis.“

Parama – visos koronakrizės metu

„Norfos mažmena“ nuo pat koronoviruso pandemijos pradžios teikia šalies gydymo įstaigoms paramą. Iki šiol bendrovė suteikė Lietuvos medikams paramos beveik už 400 tūkst. eurų.

Šalies miestų ligoninėms „Norfa“ parūpino įvairių apsaugos priemonių: antbačių, veido kaukių, rankų dezinfekavimo skysčių, medicininių kombinezonų, respiratorių. Balandžio pradžioje „Norfa“ padovanojo „Santaros“ klinikoms dirbtinės plaučių ventiliacijos  aparatą „Bellavista 1000“.

„Visos šios apsauginės priemonės neabejotinai reikalingos, tačiau aktualiausios jos pandemijos metu. Norėjosi padovanoti Lietuvos medikams, tai, kas turi išliekamąją vertę, ką nors, ko panaudojus neišmesi, kas pasitarnautų ilgai. Buvome numatę, kad labdarai skirsime šįmet 1 mln. Eur. Tad kai sužinojome apie tokio lygio EKMO įrangos poreikį, nedvejodami ėmėmės jį įgyvendinti. Labai tikiuosi, kad ši moderni įranga išgelbės ne vieno žmogaus gyvybę, ir ne tik šiuo metu, bet ir pasibaigus karantinui“, – sako Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupės pagrindinis akcininkas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Norfa“ medikams padovanojo „dirbtinį plautį“ Verslo tribūna

Bendrovė „Norfos mažmena“ padovanojo „Santaros“ klinikoms itin aukštos klasės medicininę įrangą – ECMO...

Atlyginimai „Norfos“ prekybos tinkle ir toliau kyla Verslo tribūna

Šių metų kovą vidutinio darbo užmokesčio mediana „Norfos mažmenoje“ pasiekė 1222,25 Eur. Tai – didžiausias...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus