Šių metų „Norfos“ rėmimo krepšelis – gausesnis ir įvairiapusiškesnis

Publikuota: 2020-01-29
Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupės savininkas. R. Galadausko nuotrauka
svg svg
Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupės savininkas. R. Galadausko nuotrauka

Prie tradiciškai „Norfos“ remiamo Lietuvos krepšinio pastaraisiais metais prisidėjo ir daugiau projektų: bendrovė remia Operos ir baleto teatrą, jos dėka gyvuoja „Laplandija“ – projektas, skirtas vaikams. „Norfos“ įmonių grupės savininko Dainiaus Dundulio teigimu, platesnė rėmimo veikla atspindi ženkliai pagerėjusią „Norfos“ situaciją rinkoje, ir sako, kad šiuo metu rėmimo krepšelis jau pilnai sukomplektuotas.

Savo palaikymą krepšiniui „Norfa“ reiškia jau beveik dešimtmetį. Šiandien jos remiamųjų sąraše – ne tik Lietuvos krepšinio lyga, bet ir keletas klubų – Utenos „Juventus“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Panevėžio „Lietkabelis“, Šiaulių „Šiauliai“. Šįmet į sporto rėmimo krepšelį „Norfa“ įtraukė futbolą ir neatmeta, kad ateityje rėmimo balansas gali radikaliai pasikeisti futbolo naudai – ši sporto rūšis populiarumu vaikų tarpe jau dabar lenkia krepšinį.

Daugiau nei dešimt metų veikia ir „Norfos“ labdaros ir mažmenos fondas, kurio steigėja – „Norfos mažmena.“ Fondas teikia materialinę, socialinę pagalbą fiziniams ir juridiniams asmenims, bendradarbiaudamas su Lietuvos ir užsienio šalių valstybinėmis įstaigomis, organizacijomis, remia ir vykdo įvairias visuomenei naudingas programas, projektus, renginius. 2019 m. iš fondo labdarai ir paramai skirta apie 86 tūkst. eurų.

„Šiais metais tapome Operos ir baleto teatro premjerų rėmėjais. Apie tai galvojome jau seniau, tad kai atsirado galimybė, kreipėmės į LNOBT ir įgyvendinome šį ne vienerius metus brandintą planą“, – apie paramą menui pasakoja p. Dundulis.

Svarbiausia – vertė visuomenei

Bendrovės vadovo teigimu, šiandien „Norfos“ įmonių grupės situacija rinkoje yra nepalyginti geresnė nei prieš dešimtmetį, kai, anot p. Dundulio, pagrindinis tikslas buvo išsilaikyti konkurencinėje kovoje. O atsiradus galimybei prisidėti prie šalies bendrojo gyvenimo gerovės, didėja ir rėmimo biudžetas. Visgi p. Dundulis pabrėžia, kad paramai skirti finansai 2020 metams jau pilnai suplanuoti ir papildomų projektų neketinama imtis.

Kalbėdamas apie kriterijus, pagal kuriuos atsirenka sritis ir konkrečius projektus, kuriems bendrovė skiria paramą, jis mini įvairiapusiškumą ir vertę visuomenei. Anot jo, sporto rėmimas susiklostė istoriškai, o šįmet į krepšelį įtrauktas LNOBT atstovauja meno sritį. Svarbiausias dalykas sprendžiant apie projektų finansavimą – kad skirti pinigai padėtų sukurti rezultatą, turinti didesnę reikšmę nei vien projekto organizatorių ambicijų įgyvendinimas.

„Mūsų rėmimas skirtas ne tam, kad pasakytume, kokie esame gražūs ir geri. Esminis kriterijus – liekamoji vertė visuomenei. Jeigu gauta parama padeda sukurti prasmingus, apčiuopiamus, vertingus dalykus, kurie paveikia daugelį žmonių – puiku. Nematome prasmės prisidėti prie vieno žmogaus projektų, kurie reikšmingi tik pačiam organizatoriui. Beje, lygiai tokią pat paralelę galėčiau brėžti kalbėdamas ne tik apie labdaros, bet ir valstybės lėšas – už mokesčių mokėtojų pinigus privaloma sukurti produktą visuomenei, o ne patenkinti jų naudotojų poreikius ir interesus“, – kalba „Norfos“ įmonių grupės savininkas. 

Pasak pašnekovo, skirdama paramą bendrovė savo kuruojamiems projektams ypatingų sąlygų ar tikslų nekelia, o pats procesas daugiau paremtas intuicija ir emocijomis. Remiami ne tik reikšmingi projektai, bet ir reaguojama į visuomenės aktualijas – pavyzdžiui, praėjusių metų spalį „Norfos mažmena“ skyrė 10 tūkst. eurų gaisrininkams, gesinusiems Alytaus perdangų perdirbimo gamyklos gaisrą. Vis dėlto lėšų kompanija niekada neskiria asmenims, ketinantiems pradėti ar plėtoti verslą, nors tokių užklausų „Norfos“ vadovybė sulaukia dažnai.

Praėjusiais metais „Norfos“ įmonių grupė labdarai ir paramai skyrė apie 1,9 mln. eurų. Šįmet taip pat planuojama skirti panašią sumą.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Šių metų „Norfos“ rėmimo krepšelis – gausesnis ir įvairiapusiškesnis Verslo tribūna 1

Prie tradiciškai „Norfos“ remiamo Lietuvos krepšinio pastaraisiais metais prisidėjo ir daugiau projektų:...

Moderni gamyba ir sustyguota logistika augina „Rivonos“ produkcijos pranašumą Verslo tribūna

„Rivonos“, pagrindinės „Norfos“ tinklo tiekėjos, gamybiniuose padaliniuose vyksta nenutrūkstamas...

Naująjį „Norfos” administracijos biurą kūrė patys darbuotojai Verslo tribūna 6

Metų pabaigą bendrovėms „Norfa“ ir „Rivona“ vainikavo nekasdienis įvykis – administracijos darbuotojai...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau