„Realco“: atostogų būstas pajūryje tampa nuotolinio darbo vieta

Reklama publikuota: 2021-06-15

Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.

Iš pradžių būtinybe, kaip viena iš koronaviruso plitimą stabdančių priemonių, laikytas darbas namuose daugeliui Lietuvos gyventojų atvėrė galimybes dirbti ten, kur norisi. Antroje 2020 m. pusėję NT pirkėjų akys nukrypo į pajūrį – sparčiausiai gyventojų skaičius pernai augo Klaipėdos r., Neringos ir Palangos miesto savivaldybėse. „Realco“ duomenimis, praėjusiais metais pajūrio regione buvo parduota 411 naujos statybos butų. Susidomėjimas NT pajūryje neslūgsta ir šiemet: per penkis mėnesius parduoti 107 būstai.

Kryptis – poilsį derinti su darbu

Pasak „Realco“ generalinio direktoriaus Juliaus Dovidonio, susidomėjimas būstu Lietuvos pajūryje ėmė sparčiai augti dar pernai vasarą, o gyventojai į būstą prie jūros pradėjo žvelgti ne kaip į trumpalaikio atokvėpio vietą, bet į komfortišką erdvę tiek darbui, tiek ilgesniam gyvenimui. Bendrovės vadovas pažymi, kad bendraujant su ant jūros kranto vystomo projekto „Šventosios vartai“ gyventojais vis dažniau tenka išgirsti, jog savo apartamentuose pajūryje jie leidžia ne tik savaitgalius, bet vieši ir darbo dienomis, neretai derina darbą ir poilsį.

„Buvo įprasta, kad antram – atostogų – būstui pirkėjai yra labiau linkę rinktis mažesnės kvadratūros apartamentus, tačiau pastebime, kad auga ne tik būstų pajūryje pardavimai, bet ir gana populiarūs tampa didesnės kvadratūros, prabangesni būstai. Viena pagrindinių tokio pokyčio priežasčių – pirkėjai ieško būsto, kuriame tilptų tiek poilsiui ir ilgesniam visos šeimos komfortiškam gyvenimui skirtos erdvės, tiek patogi darbo vieta“, – komentuoja J. Dovidonis.

Itin palankiai pirkėjai vertina apartamentus, išsidėsčiusius per du aukštus – atskyrus darbo ir poilsio erdves būste lengviau derinti darbą su šeimos poreikiais, pavyzdžiui, kai vienas iš suaugusiųjų dirba, kitas gali pramogauti su vaikais.

„Taip pat matome tendenciją, kad auga būstų su pilna apdaila populiarumas. Ši tendencija itin ryški pajūrio NT rinkoje, kur žmonės aktyviai perka antrą būstą. Žmonės vis dažniau nori būsto įrengimo rūpesčius patikėti profesionalams ir įsigyti būstą su pilna apdaila, kad gavus raktus beliktų tik pasirinkti baldus, papildomas interjero detales ir atsivežti asmeninius daiktus. Galbūt šią tendenciją skatina ir pats nuotolinis darbas – kuo daugiau laiko skiriame pagrindinei savo veiklai, tuo mažiau norime apsikrauti papildomais darbais. Todėl savo pirkėjams „Šventosios vartuose“ siūlome ne tik apartamentus su pilna apdaila, bet ir pagalbą juos įrengiant – parenkant baldus ir interjero detales“, – tvirtina J. Dovidonis.

Nuotolinio darbo režimas tampa norma

„Eurostat“ duomenimis, 2020 m. dažnai namuose dirbančiųjų skaičius Lietuvoje augo du kartus – praėjusiais metais namus darbui rinkosi 5,4 proc. šalies darbuotojų, kai 2019 m. tokių darbuotojų buvo vos 2,4 proc. Kartais namuose dirbančiųjų skaičius augo kiek mažiau – nuo 2,1 proc. 2019 m. iki 2,9 proc. 2020 m.

Personalo specialistų akimis, pandemija keičia darbdavio ir darbuotojo santykį: darbdaviai pratinasi labiau pasitikėti, suteikti daugiau laisvės, o darbuotojai – tą laisvę atsakingai priimti. Pasak „Smart HR“ personalo atrankų partnerės Deimantės Buinovskienės, nuotolinis darbas tampa vis priimtinesnis didžiajai daliai darbdavių tiek dėl augančios darbuotojų motyvacijos, tiek dėl efektyvesnio darbo. Tuo pačiu nuotolinis darbas darbdaviams praplečia potencialių darbuotojų paieškos lauką – kai darbo vieta nebėra svarbi, drąsiau dairomasi specialistų kituose miestuose.

„Lanksčiausią požiūrį į nuotolinį darbą turi tos įmonės, kurios iki pandemijos bent iš dalies jį praktikavo. Dažniausiai tai – IT sektoriaus įmonės, startuoliai, „fintech“ ir tarptautinės įmonės. Griežtesnį požiūrį į nuotolinį darbą turi lietuviško kapitalo įmonės, taip pat tos, kurioms šis darbo režimas netinka dėl veiklos specifikos – tai klientų aptarnavimas, gamyba“, – teigia D. Buinovskienė.

Pasak pašnekovės, dar iki pandemijos buvo akivaizdus nuotolinio darbo poreikis IT sektoriaus specialistams – neretai atrankoje dalyvaujantiems kandidatams tai būdavo vienas iš kertinių kriterijų svarstant naujus darbo pasiūlymus, kai kurie net turėdavo konkrečius pageidavimus dirbti nuotoliniu būdu 60–80 proc. savo darbo laiko.

NT išskirtinėse vietose – patraukli investicija

Savo ruožtu, nuotoliniam darbui pritaikomas atostogų būstas Baltijos jūros pašonėje išlieka patrauklia investicija – itin ribota tokių NT projektų pasiūla diktuoja ne tik vis augančią būsto kainą, bet ir užtikrina NT likvidumą. Ant jūros kranto pastatyti „Šventosios apartamentai“ traukia į ateitį žvelgiančių šalies pajūrio mylėtojų dėmesį, kurie apartamentus ant jūros kranto vertina ne tik kaip vietą komfortiškam šeimos poilsiui ar darbostogoms, bet ir nepralošiamą investiciją.

„Būstas pajūryje ilgą laiką buvo perkamas labiau kaip investicija – įrengus nuomoti poilsiautojams, užuot jame apsigyvenus patiems. Šiuo metu pastebime, kad pajūryje įsigiję būstus žmonės čia patys praleidžia kur kas daugiau laiko, atvažiuoja ne tik savaitgaliui – tai tampa nuolatine jų gyvenamąja vieta“, – pastebi „Realco“ vadovas.

Prie būsto Šventojoje patrauklumo prisideda ir besikeičiantis miesto įvaizdis – gerokai ramesnė kurortinė gyvenvietė šalia Palangos traukia komforto ir gamtos išsiilgusius NT pirkėjus. Naujas galimybes poilsiui atveria ir šiuo metu tvarkoma Šventosios uosto teritorija.

„Lietuvoje tai unikalus projektas, kai šalia savo namų gali pastatyti ne tik automobilį, bet netrukus ir jachtą. Be to, ne vienas apartamentų pirkėjas prisipažino, kad matyti kasdien jūrą pro savo būsto langus yra išsipildžiusi ilgalaikė svajonė. O Lietuvoje tokių galimybių nėra daug“, – dalinasi J. Dovidonis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Statyba ir NT“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Poilsio namų Šventojoje aukcioną pakartojo ir gavo gerokai mažesnį kainos pasiūlymą

Ketvirtadienį pasibaigusiame buvusių Šventosios poilsio namų „Salduvė“ pakartotiniame aukcione už...

SEB: gyventojų lūkesčiai dėl būsto kainų išlieka istoriškai aukšti 3

Per metus – šį birželį lyginant su praėjusiu birželiu – 20 procentinių punktų iki 67% išaugo gyventojų,...

Paskelbta, kaip atrodys Klaipėdoje planuojamas komercinis kompleksas „Mega“ 5

Klaipėdos savivaldybė paviešino nekilnojamojo turto (NT) valdymu ir plėtra užsiimančios bendrovės „Baltic...

Rygos oro uoste pradėtos „Rail Balticos“ stoties statybos

Latvijoje prasidėjo „Rail Balticos“ stoties ir su ja susijusios infrastruktūros Rygos tarptautiniame oro...

Logistika
14:05
„Union Asset Management“ įsteigė privačios skolos fondą 

Investicijų valdymo bendrovė „Union Asset Management“ įsteigė  privačios skolos fondą „Union Funding...

Rinkos
13:29
„Hanner“ sostinės Šnipiškėse planuoja naują būsto projektą Premium

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ Vilniaus Šnipiškėse suplanavo naują daugiabučio projektą.

Laikas pasirūpinti komercinio NT būkle Verslo tribūna

Ramesnis komercinio nekilnojamojo turto pastatų naudojimo laikotarpis yra puiki proga įgyvendinti jau...

Paskirti nauji „SBA Urban“ ir „Notus Developers“ vadovai

Nekilnojamojo turto (NT), baldų gamybos ir tekstilės sektoriuose veikiančiai SBA grupei priklausanti NT...

Interviu su naująja SEB vadove: apie popandeminį verslą ir nerimo ženklus būsto rinkoje  Premium 4

Nuo liepos 1 d. SEB bankui pradedanti vadovauti Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė interviu VŽ pasakoja apie...

Rinkos
09:18
Beveik tik geros žinios: kuo toliau, tuo būstui skolinamės rečiau ir už paskolas mokame mažiau Premium 12

Ekspertai skaičiuoja, kad palyginti su nekilnojamojo turto (NT) rinkos piku 2007–2008 m., būstui įsigyti...

Kauno centriniam paštui reikėtų apie 10,2 mln. Eur investicijų: galėtų veikti biurai, biblioteka

Kauno centrinio pašto rūmams sutvarkyti, preliminariais skaičiavimais reikėtų apie 10,2 mln. Eur investicijų,...

Tikėtis netikėčiausio 5

Dėl rekordiškai brangusio plieno, medienos ir kitų medžiagų statybų išlaidos pastaruoju metu smarkiai auga.

Darius Mockus: per penkerius metus Lietuvoje investuosime 500 mln. Eur  Premium 47

Viena didžiausių verslo grupių, valdanti per 80 įmonių statybų, prekybos, gamybos ir kitose srityse, iš esmės...

Prekyba
05:45
„Kotryna logistics“ sandėlio sostinės Liepkalnyje planus pakoregavo infliacija

Mažmeninės prekybos tinklus valdančios bendrovės „Kotryna Group“ akcininko įmonė „Kotryna logistics“ dėl...

Statyba ir NT
2021.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos kotedžų, privačios mokyklos, studentų bendrabučio, kultūros centro, biurų pastato,...

Statyba ir NT
2021.06.30
Užsieniečiai įdarbina kapitalą Lietuvoje, o lietuviai dairosi į NT užsienyje  Premium

Lietuvoje nuosekliai auga reinvesticijos, o tai rodo, kad investuotojų pasitikėjimas per pandemiją neatslūgo.

Finansai
2021.06.30
„Ober-Haus“ savininko pokyčiai: vieną Suomijos kompaniją keičia kita

Suomijos kompanija „Realia Group“ kitai šalies bendrovei „Kiinteistomaailma“ perleidžia nekilnojamojo turto...

Statyba ir NT
2021.06.30
„Eikos“ fondo investicija – 602 būstų kvartalas sostinės Visorių gatvėje Premium 9

Investicijų bendrovės „Eika Asset Management“ valdomas fondas „Eika Development Fund“ sostinės Visoriuose...

Statyba ir NT
2021.06.30
„Iki“ tinklo valdytoja į naują biurą sostinės Pilaitėje investuoja 10 mln. Eur 1

Mažmeninės prekybos tinklą „Iki“ valdanti bendrovė „Palink“ pranešė 2022 m. planuojanti persikelti į naują...

Statyba ir NT
2021.06.30
„Europos sodo namų“ projektui 4 mln. Eur skolina „Orion Asset Management“ fondas  Premium 1

Privačios skolos fondas „Orion Private Debt Fund I“ vienoje didesnių savo investicijų teikia finansavimą...

Rinkos
2021.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku