Kas tai? Veiklos sukaktis

„Naresta“: užtikrintai aukštyn

Reklama publikuota: 2019-05-07
svg svg

Su Arūnu Šleniu, ilgamečiu „Narestos“ vadovu, susitinkame moderniame bendrovės biure Žirmūnuose, naujame verslo centre. Ant posėdžių kambario sienos kabo didelis Lietuvos žemėlapis, kuriame geltonais smeigtukais sužymėti  kompanijos statyti objektai. Didžiausia jų koncentracija – sostinėje. „Ir tai dar tikrai ne visi, nes daugiau tiesiog nebetilpo“, – patikslina pašnekovas.

Pokalbio metu jo lūpose ne sykį nuskamba žodžiai apie tai, kad „Naresta“ pirmiausia – Vilniaus bendrovė, čia gimusi ir čia kūrusi savo vardą. Prieš 25 metus keleto bendraminčių statybos inžinierių įkurtos įmonės pėdsakai sostinėje išties ryškūs: Senamiestyje nedaug tėra gatvių, kuriose prie kurio nors statinio nebūtų triūsę bendrovės darbininkai, o kranai su „Narestos“ logotipu jau tapę įprasta Vilniaus statybų kraštovaizdžio dalimi. 

Nuo butų iki bažnyčių

1994 m. savo istoriją „Naresta“ pradėjo rašyti nuo tuščio popieriaus lapo: keliasdešimties suburtų žmonių komanda sostinėje ėmėsi butų ir namų remonto. Patikimai dirbančią įmonę tuo metu noriai samdydavo iš Amerikos grįžę lietuvių emigrantai, gimtinėje įsirengiantys kokybišką būstą. Vienas žymiausių to laikotarpio „Narestos“ projektų – garsieji sostinės senamiesčio Šv. Jonų gatvėje esantys Juozo Kazicko rūmai, atitinkantys XIX a. pradžios lietuviškų dvarų stilistiką.

Sudėtingų sprendinių pareikalavęs rezultatas buvo įvertintas puikiai ir bendrovė imta vertinti kaip paveldosauginių objektų restauracijos ekspertė. Vienareikšmiškai išskirtiniausias statinys, vainikuojantis šią įmonės patirtį – sostinės Maironio g. esančio moterų bernardinių vienuolyno pastatų ansamblio restauracijos darbai.

„Buvo laikas, kai nedrąsiai žvalgėmės į didelius objektus, galvodami, kad tai – ne mūsų jėgoms. Dar prieš gerą dešimtmetį prisistatydavome vidutinio dydžio gyvenamosios statybos rangovais. Tačiau vienądien turėjome apsispręsti – ar liekame gana siaurame segmente, kur sunku užtikrinti darbų apimčių vienodumą, išlaikyti suburtą komandą, ar ryžtamės žengti žingsnį aukštyn ir įsitvirtinti aukščiausioje profesionalų lygoje, kurioje rikiuojasi įdomiausi, sudėtingiausi projektai“, – apie strateginį sprendimą pasakoja bendrovės, jau du metus iš eilės patenkančios  į  dienraščio „Verslo žinios“ skelbiamų statybos sektoriaus lyderių dešimtuką Lietuvoje, vadovas.

nuotrauka::1 right  

Prieš dešimtmetį pasirinkusi kertinę specializaciją – monolitinę statybą – „Naresta“ tapo viena iš rinkos lyderių šioje srityje. Dar viena įmonės stiprybė, išlikusi nuo pat veiklos pradžios – aukščiausios kokybės vidaus apdailos darbai. Šiandien „Narestos“ įgyvendintų objektų sąraše – gyvenamieji namai ir ištisi jų kvartalai, visuomeniniai pastatai, verslo centrai.

Net bažnyčios ir muziejai: bendrovės sukauptos statybinės kompetencijos leidžia jai imtis ir paties sudėtingiausio užsakymo, o tokiu neabejotinai ir buvo vienas naujausių kompanijos darbų – nestandartinis, modernus, galybę iššūkių kėlęs ir visiškai inovatyvių sprendimų pareikalavęs MO muziejus. Gyvenamųjų namų kvartalai „Kotrynos vartai“ „Lighthouse“, „Ąžuolų terasos“, viešbučio „Amberton“ rekonstrukcija, verslo parkas „Park Town“, gyvenamųjų namų kompleksas atgimstančiame „Paupio“ kvartale, „Technopolis Ozas“ biurų korpuso statyba – tik maža dalis „Narestos“ objektų Vilniuje.

Sostinės užsakovams „Narestos“ pristatinėti nebereikia – šis vardas siejamas su komanda, kuri laikosi duoto žodžio ir ištęsi kokybės pažadus, o svarbiausia – padaro tai sutartu laiku. Todėl šiandien  bendrovė jau neslepia galinti pati rinktis, su kuo bendradarbiauti, ir daranti tai labai atsakingai – dirba su žinomais ir patikimais NT vystytojais, iš kurių žino nesulauksianti nemalonių staigmenų.

„Galbūt kitų verslų atstovams bus sunku patikėti, tačiau iš tikrųjų per visą savo istoriją dėl vėlavimo kilusius nesklandumus galime suskaičiuoti ant rankos pirštų. Jei pasakome, kad pastatysime per metus, tai ir turime galvoje 12 mėnesių, ne kitaip. Visas rizikas ir abejones reikia vertinti ir su užsakovu aptarti projekto pradžioje, tada nereikės baigiantis terminui karštligiškai dvigubinti tempo ir rizikuoti kokybe“, – darbo principais, padėjusiais įgyti aukštą reputaciją, dalinasi A. Šlenys.

10 metų stabilaus augimo

Sudėtingiausiu veiklos laikotarpiu A. Šlenys įvardina statybos sektoriui prieš dešimtmetį skaudžiai kirtusią ekonominę krizę. Pasakoja iki paskutinės akimirkos bandę atsilaikyti, vis dėlto be organizacinių pokyčių neapsieita.

Bendrovės vadovas džiaugiasi, kad tuo metu padarė viską, kad būtų išlaikytas kolektyvo branduolys – rinkai atsigavus, nebereikėjo gaišti laiko renkant kompetentingą komandą, tad „Naresta“ greitai išsiveržė į lyderių gretas. Padėjo ir dar viena sunkmečiu išmokta pamoka – atsakomybę vadovai turi deleguoti.

„Aukščiausia įmonės vadovybė negali prisiimti visų įmonės reikalų sau – jų darbas yra strategiškai koordinuoti veiklą, o už rezultatą turi būti atsakingi atskirų sričių, objektų vadovai. Šitą supratę ir pakeitę požiūrį, daug laimėjome: kai atsakingi visi vadovų komandos nariai, žmonės kur kas labiau įsitraukia į darbą ir bendras rezultatas visai kitoks. Tai netruko atsispindėti ir apyvartoje“, – sako stabiliai augančios „Narestos“ vadovas.

Pastarąjį dešimtmetį „Narestos“ veiklos apimtys kasmet nuosekliai didėja, šįmet turėtų pasiekti virš 35 mln. Eur. Darbuotojų skaičius, priešingai, jau kuris laikas nusistovėjęs ties 300 ir jų kaita maža. Nei vieno, nei kito smarkiai didinti neplanuojama – pasak bendrovės vadovo, drastiški šuoliai versle gali būti lemtingi. Rizikuok, bet protingai – toks šūkis puikiai tiktų apibūdinti „Narestos“ veiklos filosofiją.

„Nors sakoma, kad bedugnės dviem šuoliais neįveiksi, bet tas vienintelis milžiniškas gali būti ir nesėkmingas. Mes renkamės patikimą nuosaikų judėjimą pirmyn, o ne bėgimą šuoliais. Esame atsakingi už tris šimtus žmonių, didelių klaidų negalime sau leisti“, – kalba A. Šlenys.

Ko šiandien reikia generalinės rangos įmonei, norinčiai sėkmingai gyvuoti? „Narestos“ vadovas pirmiausia prabyla apie skaitmenizaciją – organizacija turi neatsilikti nuo technologijų vystymosi tempo, gebėti naudotis pažangiausiais statybinių inovacijų instrumentais. Kitas svarbus dalykas – subalansuota komanda, kurioje patirtis darniai susilietų su jaunystės idėjomis.

„Modernus turi būti ne tik bendrovės fasadas – švarūs, tvarkingi objektai, bet ir jos branduolys – kolektyvas. Mūsų tikslas – suformuoti tvirtą kolektyvo lydinį iš brandžių, patyrusių ekspertų ir jaunų specialistų, ateinančių su nauju požiūriu ir žiniomis“, – atskleidžia „Narestos“ vadovas.

Jis neslepia, kad užduotis – ne iš lengvųjų, tačiau tam, kad darbuotojai jaustųsi vertinami ir didžiuotųsi savo darbu, pastangų dedama labai daug: nuo bendrų švenčių ir kitų žmones sujungiančių veiklų iki mokymų visų grandžių darbuotojams. Statybų aikštelėje bekompromisis dėmesys skiriamas žmonių saugumui.

Tiesa, statybininko profesijos prestižas vis dar šlubuoja, bet A. Šlenys įsitikinęs, kad nepelnytai: „Šie specialistai, turintys plačių specifinių žinių, verti kur kas didesnės pagarbos nei vyrauja dabar. Statybininko profesijos prestižo atkūrimą laikome savo uždaviniu ir stengiamės tą daryti kasdien. Labai atsakingai atsirenkame žmones, todėl turime tokių, kurie gali būti pavyzdžiu kitoms darbininkiškoms profesijoms. Šiandieninis statybininkas kaip diena ir naktis skiriasi nuo to prasto įvaizdžio, kuris vis dar gajus visuomenėje.“

Ilgametis bendrovės vadovas atskleidžia pritariantis darbo ir gyvenimo balanso filosofijai – darbo dienos pabaigoje į šeimas žmonės turi grįžti sveiki ir pozityvūs. O tai pavyksta tada, kai darbas mielas, o jo rezultatas džiugina ne tik kišenę, bet ir širdį. „Statybos sritis ypatinga tuo, kad jos kūriniai dažniausiai matomi visiems, todėl moralinis pasitenkinimas, kai gali parodyti savo darbą vaikams, anūkams, draugams yra labai didelis, jis atperka visą įtampą. Džiaugiuosi, kad tokių objektų per ketvirtį amžiaus susikaupė daug ir neabejoju, kad jų tik daugės”, – sako puikiai žinomos Vilniaus bendrovės vadovas.

FOTOGALERIJA „Naresta“: nuo butų iki bažnyčių (8 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Statyba ir NT“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Inreal“: būsto pirkėjų aktyvumas Vilniuje toliau mažėja 3

Birželį, palyginti su geguže, Vilniuje pirminės rinkos butų pardavimai mažėjo 40%, Kaune augo 44%, o...

„Ober-Haus“ apyvarta pernai mažėjo 5,3%, šiemet tikimasi dviženklio augimo Premium

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Ober-Haus“ praėjusiais metais pasiekė 4,25 mln. Eur apyvartą – beveik...

„Skylum“ statyboms platina 7 mln. Eur viešą obligacijų emisiją 2

Šiaurės Europos investicinis fondas (ŠEIF), valdomas investicijų valdymo bendrovės „Synergy Finance“, ketina...

Rinkos
11:11
„Kauno baldų“ gamyklą už 18,5 mln. Eur statys „YIT Lietuva“  1

Konversijos projektą pradedanti SBA minkštųjų baldų gamintoja AB „Kauno baldai“ generalinės rangos sutartį...

Pramonė
09:57
„Hanner“ sulaukė palankaus sprendimo teisme, bet 50 mln. Eur vertės projektas dar įstrigęs Premium 5

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ sulaukė palankaus sprendimo teisme, kuris galutinai...

Poilsio namų Šventojoje aukcioną pakartojo ir gavo gerokai mažesnį kainos pasiūlymą

Ketvirtadienį pasibaigusiame buvusių Šventosios poilsio namų „Salduvė“ pakartotiniame aukcione už...

Statyba ir NT
2021.07.01
SEB: gyventojų lūkesčiai dėl būsto kainų išlieka istoriškai aukšti 3

Per metus – šį birželį lyginant su praėjusiu birželiu – 20 procentinių punktų iki 67% išaugo gyventojų,...

Statyba ir NT
2021.07.01
Paskelbta, kaip atrodys Klaipėdoje planuojamas komercinis kompleksas „Mega“ 8

Klaipėdos savivaldybė paviešino nekilnojamojo turto (NT) valdymu ir plėtra užsiimančios bendrovės „Baltic...

Statyba ir NT
2021.07.01
Rygos oro uoste pradėtos „Rail Balticos“ stoties statybos

Latvijoje prasidėjo „Rail Balticos“ stoties ir su ja susijusios infrastruktūros Rygos tarptautiniame oro...

Logistika
2021.07.01
„Union Asset Management“ įsteigė privačios skolos fondą 

Investicijų valdymo bendrovė „Union Asset Management“ įsteigė  privačios skolos fondą „Union Funding...

Rinkos
2021.07.01
„Hanner“ sostinės Šnipiškėse planuoja naują būsto projektą Premium

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ Vilniaus Šnipiškėse suplanavo naują daugiabučio projektą.

Statyba ir NT
2021.07.01
Laikas pasirūpinti komercinio NT būkle Verslo tribūna

Ramesnis komercinio nekilnojamojo turto pastatų naudojimo laikotarpis yra puiki proga įgyvendinti jau...

Statyba ir NT
2021.07.01
Paskirti nauji „SBA Urban“ ir „Notus Developers“ vadovai 1

Nekilnojamojo turto (NT), baldų gamybos ir tekstilės sektoriuose veikiančiai SBA grupei priklausanti NT...

Statyba ir NT
2021.07.01
Interviu su naująja SEB vadove: apie popandeminį verslą ir nerimo ženklus būsto rinkoje  Premium 5

Nuo liepos 1 d. SEB bankui pradedanti vadovauti Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė interviu VŽ pasakoja apie...

Rinkos
2021.07.01
Beveik tik geros žinios: kuo toliau, tuo būstui skolinamės rečiau ir už paskolas mokame mažiau Premium 15

Ekspertai skaičiuoja, kad palyginti su nekilnojamojo turto (NT) rinkos piku 2007–2008 m., būstui įsigyti...

Statyba ir NT
2021.07.01
Kauno centriniam paštui reikėtų apie 10,2 mln. Eur investicijų: galėtų veikti biurai, biblioteka

Kauno centrinio pašto rūmams sutvarkyti, preliminariais skaičiavimais reikėtų apie 10,2 mln. Eur investicijų,...

Statyba ir NT
2021.07.01
Tikėtis netikėčiausio 6

Dėl rekordiškai brangusio plieno, medienos ir kitų medžiagų statybų išlaidos pastaruoju metu smarkiai auga.

Verslo aplinka
2021.07.01
Darius Mockus: per penkerius metus Lietuvoje investuosime 500 mln. Eur  Premium 58

Viena didžiausių verslo grupių, valdanti per 80 įmonių statybų, prekybos, gamybos ir kitose srityse, iš esmės...

Prekyba
2021.07.01
„Kotryna logistics“ sandėlio sostinės Liepkalnyje planus pakoregavo infliacija

Mažmeninės prekybos tinklus valdančios bendrovės „Kotryna Group“ akcininko įmonė „Kotryna logistics“ dėl...

Statyba ir NT
2021.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos kotedžų, privačios mokyklos, studentų bendrabučio, kultūros centro, biurų pastato,...

Statyba ir NT
2021.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku