Kas tai? Veiklos sukaktis

„Naresta“: užtikrintai aukštyn

Publikuota: 2019-05-07

Su Arūnu Šleniu, ilgamečiu „Narestos“ vadovu, susitinkame moderniame bendrovės biure Žirmūnuose, naujame verslo centre. Ant posėdžių kambario sienos kabo didelis Lietuvos žemėlapis, kuriame geltonais smeigtukais sužymėti  kompanijos statyti objektai. Didžiausia jų koncentracija – sostinėje. „Ir tai dar tikrai ne visi, nes daugiau tiesiog nebetilpo“, – patikslina pašnekovas.

Pokalbio metu jo lūpose ne sykį nuskamba žodžiai apie tai, kad „Naresta“ pirmiausia – Vilniaus bendrovė, čia gimusi ir čia kūrusi savo vardą. Prieš 25 metus keleto bendraminčių statybos inžinierių įkurtos įmonės pėdsakai sostinėje išties ryškūs: Senamiestyje nedaug tėra gatvių, kuriose prie kurio nors statinio nebūtų triūsę bendrovės darbininkai, o kranai su „Narestos“ logotipu jau tapę įprasta Vilniaus statybų kraštovaizdžio dalimi. 

Nuo butų iki bažnyčių

1994 m. savo istoriją „Naresta“ pradėjo rašyti nuo tuščio popieriaus lapo: keliasdešimties suburtų žmonių komanda sostinėje ėmėsi butų ir namų remonto. Patikimai dirbančią įmonę tuo metu noriai samdydavo iš Amerikos grįžę lietuvių emigrantai, gimtinėje įsirengiantys kokybišką būstą. Vienas žymiausių to laikotarpio „Narestos“ projektų – garsieji sostinės senamiesčio Šv. Jonų gatvėje esantys Juozo Kazicko rūmai, atitinkantys XIX a. pradžios lietuviškų dvarų stilistiką.

Sudėtingų sprendinių pareikalavęs rezultatas buvo įvertintas puikiai ir bendrovė imta vertinti kaip paveldosauginių objektų restauracijos ekspertė. Vienareikšmiškai išskirtiniausias statinys, vainikuojantis šią įmonės patirtį – sostinės Maironio g. esančio moterų bernardinių vienuolyno pastatų ansamblio restauracijos darbai.

„Buvo laikas, kai nedrąsiai žvalgėmės į didelius objektus, galvodami, kad tai – ne mūsų jėgoms. Dar prieš gerą dešimtmetį prisistatydavome vidutinio dydžio gyvenamosios statybos rangovais. Tačiau vienądien turėjome apsispręsti – ar liekame gana siaurame segmente, kur sunku užtikrinti darbų apimčių vienodumą, išlaikyti suburtą komandą, ar ryžtamės žengti žingsnį aukštyn ir įsitvirtinti aukščiausioje profesionalų lygoje, kurioje rikiuojasi įdomiausi, sudėtingiausi projektai“, – apie strateginį sprendimą pasakoja bendrovės, jau du metus iš eilės patenkančios  į  dienraščio „Verslo žinios“ skelbiamų statybos sektoriaus lyderių dešimtuką Lietuvoje, vadovas.

nuotrauka::1 right  

Prieš dešimtmetį pasirinkusi kertinę specializaciją – monolitinę statybą – „Naresta“ tapo viena iš rinkos lyderių šioje srityje. Dar viena įmonės stiprybė, išlikusi nuo pat veiklos pradžios – aukščiausios kokybės vidaus apdailos darbai. Šiandien „Narestos“ įgyvendintų objektų sąraše – gyvenamieji namai ir ištisi jų kvartalai, visuomeniniai pastatai, verslo centrai.

Net bažnyčios ir muziejai: bendrovės sukauptos statybinės kompetencijos leidžia jai imtis ir paties sudėtingiausio užsakymo, o tokiu neabejotinai ir buvo vienas naujausių kompanijos darbų – nestandartinis, modernus, galybę iššūkių kėlęs ir visiškai inovatyvių sprendimų pareikalavęs MO muziejus. Gyvenamųjų namų kvartalai „Kotrynos vartai“ „Lighthouse“, „Ąžuolų terasos“, viešbučio „Amberton“ rekonstrukcija, verslo parkas „Park Town“, gyvenamųjų namų kompleksas atgimstančiame „Paupio“ kvartale, „Technopolis Ozas“ biurų korpuso statyba – tik maža dalis „Narestos“ objektų Vilniuje.

Sostinės užsakovams „Narestos“ pristatinėti nebereikia – šis vardas siejamas su komanda, kuri laikosi duoto žodžio ir ištęsi kokybės pažadus, o svarbiausia – padaro tai sutartu laiku. Todėl šiandien  bendrovė jau neslepia galinti pati rinktis, su kuo bendradarbiauti, ir daranti tai labai atsakingai – dirba su žinomais ir patikimais NT vystytojais, iš kurių žino nesulauksianti nemalonių staigmenų.

„Galbūt kitų verslų atstovams bus sunku patikėti, tačiau iš tikrųjų per visą savo istoriją dėl vėlavimo kilusius nesklandumus galime suskaičiuoti ant rankos pirštų. Jei pasakome, kad pastatysime per metus, tai ir turime galvoje 12 mėnesių, ne kitaip. Visas rizikas ir abejones reikia vertinti ir su užsakovu aptarti projekto pradžioje, tada nereikės baigiantis terminui karštligiškai dvigubinti tempo ir rizikuoti kokybe“, – darbo principais, padėjusiais įgyti aukštą reputaciją, dalinasi A. Šlenys.

10 metų stabilaus augimo

Sudėtingiausiu veiklos laikotarpiu A. Šlenys įvardina statybos sektoriui prieš dešimtmetį skaudžiai kirtusią ekonominę krizę. Pasakoja iki paskutinės akimirkos bandę atsilaikyti, vis dėlto be organizacinių pokyčių neapsieita.

Bendrovės vadovas džiaugiasi, kad tuo metu padarė viską, kad būtų išlaikytas kolektyvo branduolys – rinkai atsigavus, nebereikėjo gaišti laiko renkant kompetentingą komandą, tad „Naresta“ greitai išsiveržė į lyderių gretas. Padėjo ir dar viena sunkmečiu išmokta pamoka – atsakomybę vadovai turi deleguoti.

„Aukščiausia įmonės vadovybė negali prisiimti visų įmonės reikalų sau – jų darbas yra strategiškai koordinuoti veiklą, o už rezultatą turi būti atsakingi atskirų sričių, objektų vadovai. Šitą supratę ir pakeitę požiūrį, daug laimėjome: kai atsakingi visi vadovų komandos nariai, žmonės kur kas labiau įsitraukia į darbą ir bendras rezultatas visai kitoks. Tai netruko atsispindėti ir apyvartoje“, – sako stabiliai augančios „Narestos“ vadovas.

Pastarąjį dešimtmetį „Narestos“ veiklos apimtys kasmet nuosekliai didėja, šįmet turėtų pasiekti virš 35 mln. Eur. Darbuotojų skaičius, priešingai, jau kuris laikas nusistovėjęs ties 300 ir jų kaita maža. Nei vieno, nei kito smarkiai didinti neplanuojama – pasak bendrovės vadovo, drastiški šuoliai versle gali būti lemtingi. Rizikuok, bet protingai – toks šūkis puikiai tiktų apibūdinti „Narestos“ veiklos filosofiją.

„Nors sakoma, kad bedugnės dviem šuoliais neįveiksi, bet tas vienintelis milžiniškas gali būti ir nesėkmingas. Mes renkamės patikimą nuosaikų judėjimą pirmyn, o ne bėgimą šuoliais. Esame atsakingi už tris šimtus žmonių, didelių klaidų negalime sau leisti“, – kalba A. Šlenys.

Ko šiandien reikia generalinės rangos įmonei, norinčiai sėkmingai gyvuoti? „Narestos“ vadovas pirmiausia prabyla apie skaitmenizaciją – organizacija turi neatsilikti nuo technologijų vystymosi tempo, gebėti naudotis pažangiausiais statybinių inovacijų instrumentais. Kitas svarbus dalykas – subalansuota komanda, kurioje patirtis darniai susilietų su jaunystės idėjomis.

„Modernus turi būti ne tik bendrovės fasadas – švarūs, tvarkingi objektai, bet ir jos branduolys – kolektyvas. Mūsų tikslas – suformuoti tvirtą kolektyvo lydinį iš brandžių, patyrusių ekspertų ir jaunų specialistų, ateinančių su nauju požiūriu ir žiniomis“, – atskleidžia „Narestos“ vadovas.

Jis neslepia, kad užduotis – ne iš lengvųjų, tačiau tam, kad darbuotojai jaustųsi vertinami ir didžiuotųsi savo darbu, pastangų dedama labai daug: nuo bendrų švenčių ir kitų žmones sujungiančių veiklų iki mokymų visų grandžių darbuotojams. Statybų aikštelėje bekompromisis dėmesys skiriamas žmonių saugumui.

Tiesa, statybininko profesijos prestižas vis dar šlubuoja, bet A. Šlenys įsitikinęs, kad nepelnytai: „Šie specialistai, turintys plačių specifinių žinių, verti kur kas didesnės pagarbos nei vyrauja dabar. Statybininko profesijos prestižo atkūrimą laikome savo uždaviniu ir stengiamės tą daryti kasdien. Labai atsakingai atsirenkame žmones, todėl turime tokių, kurie gali būti pavyzdžiu kitoms darbininkiškoms profesijoms. Šiandieninis statybininkas kaip diena ir naktis skiriasi nuo to prasto įvaizdžio, kuris vis dar gajus visuomenėje.“

Ilgametis bendrovės vadovas atskleidžia pritariantis darbo ir gyvenimo balanso filosofijai – darbo dienos pabaigoje į šeimas žmonės turi grįžti sveiki ir pozityvūs. O tai pavyksta tada, kai darbas mielas, o jo rezultatas džiugina ne tik kišenę, bet ir širdį. „Statybos sritis ypatinga tuo, kad jos kūriniai dažniausiai matomi visiems, todėl moralinis pasitenkinimas, kai gali parodyti savo darbą vaikams, anūkams, draugams yra labai didelis, jis atperka visą įtampą. Džiaugiuosi, kad tokių objektų per ketvirtį amžiaus susikaupė daug ir neabejoju, kad jų tik daugės”, – sako puikiai žinomos Vilniaus bendrovės vadovas.

FOTOGALERIJA „Naresta“: nuo butų iki bažnyčių (8 nuotr.)

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Viešbutis „Pacai“ pelnė dar vieną tarptautinį įvertinimą

Kelionių ir dizaino apdovanojimuose, kuriuos rengia JAV leidinys „Surface Magazine“, vilniškis viešbutis...

Laisvalaikis
15:20
Teismas: Rusnės estakados rangovo konkursas vyko tinkamai

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) Rusnės estakados statybos rangovo konkursą rengė tinkamai, todėl...

R. Karbauskis siūlo NT apmokestinimo lengvatą daugiavaikėms šeimoms 4

Seimui antradienį atmetus Vyriausybės siūlymą nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo turto (NT)...

Seimas: biudžetinių įstaigų NT nebus apmokestinamas 1

Valstybės ir savivaldybių valdomas nekilnojamasis  turtas (NT) kol kas nebus apmokestinamas. 

Vilniaus centrinio pašto pradinė kaina – 10 mln. Eur 3

Valstybės valdomas Lietuvos paštas sostinės centrinio pašto pastatą gruodį aukcione pardavinės už 10,002 mln.

„Softbank“ gelbėja „WeWork“ – įlies milijardus dolerių, valdys 80% akcijų

Japonijos investicijų bendrovė „Softbank“ į finansinėje duobėje atsidūrusią JAV bendradarbystės erdvių įmonę...

Rinkos
10:00
Renovacija Lietuvoje – pavyzdys kaimynams Verslo tribūna

Baltarusijos Gardino ir Mogiliovo apskrityse žengiami pirmieji žingsniai link daugiabučių renovacijos. Spalio...

Po 80% apyvartą auginanti „Tilsta“: iškilti leido sąžiningumas Premium

Tiltų statybos UAB „Tilsta“ sako jau nebesanti vien tiltų ir viadukų statytoja, o pastaraisiais metais...

Geležinkelio ruožą už 51 mln. Eur ties „Eurovia“ ir GTC  

Antrąjį 10,7 km ilgio geležinkelio kelią ruože Livintai – Gaižiūnai, netoli Jonavos, ties AB „Eurovia...

Statyba ir NT
2019.10.22
NT mokesčio išplėtimo pataisos grąžintos Vyriausybei   1

Seimas antradienį keliais balsais nepriėmė svarstyti siūlymo nuo 2020 metų išplėsti gyventojų nekilnojamojo...

Statyba ir NT
2019.10.22
„Colliers“: Lietuvos komercinis NT pritraukė tiek investicijų, kiek Latvijos ir Estijos kartu sudėjus

Per pirmuosius tris šių metų ketvirčius Lietuvos komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje buvo sudaryta...

Statyba ir NT
2019.10.22
Viešbutis „Panorama“ Vilniuje planuoja plėstis 1

Netoli Vilniaus autobusų ir geležinkelio stočių įsikūręs viešbutis „Panorama“ planuoja plėstis 28-iais...

Statyba ir NT
2019.10.22
Seimas Vyriausybei sugrąžino tobulinti NT mokestį, I.Šimonytė įžvelgė landų 3

Seimas antradienį atmetė ir Vyriausybei grąžino tobulinti mokestines pataisas, kuriomis siūloma nuo 200.000...

Finansai
2019.10.22
Kaip planuojamas naujasis prekybos apmokestinimas paveiks būsto įperkamumą

Lietuvos Respublikos Seimas su kitų metų biudžetu gali patvirtinti ir LR Stambios prekybos mokesčio įstatymo...

Statyba ir NT
2019.10.22
Trilijoną valdančios „Citco“ atstovas: pinigai šiuo metu juda į NT ir nebiržines bendroves Premium

1 trln. USD klientų turto administruojančios „Citco“ vienas vadovų duotame interviu teigia, kad Vilniuje...

Finansai
2019.10.22
Turto bankas parduoda tris pastatus Vilniuje už 8 mln. Eur

VĮ Turto bankas viešų aukcionų metu ketina parduoti tris objektus sostinės Sodų, Vilniaus ir Blindžių gatvėse.

Statyba ir NT
2019.10.22
Skelbiamos VDU nuosavybės teise valdomų pastatų aukcionų datos Verslo tribūna

Lapkričio pabaigoje Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks

Statyba ir NT
2019.10.22
SBA apie modulinių namų gamyklą: su IKEA tiesiogiai nesusijus Premium

SBA grupei pranešus apie investicijas į modulinių namų gamybą, sektoriaus dalyviai svarsto, kad tai gali būti...

Pramonė
2019.10.22
Kokiais atvejais nustatomas servitutas ir kaip už jį atlyginama? Verslo tribūna

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo trijų teisėjų kolegija, rugsėjo mėn. sprendusi dėl materialiosios teisės normų,...

Statyba ir NT
2019.10.21
Precedentas NT rinkoje: Berlyno savivaldybė 5 metams įšaldo būsto nuomos kainas

Berlyno miesto tarybos valdančiosios partijos susitarė penkeriems metams įšaldyti būsto nuomos kainas...

Finansai
2019.10.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau